Botox®

Masseter Botox

masseter botoks

botoks Masseter botoksu çene hattında etkili bir estetik işlemdir. Yüzünün şeklinden memnun olmayan birçok insan için sorun genellikle çene hattında yatmaktadır. Masseter kası (çiğneme kası) olarak bilinen bir kas büyük veya aşırı gelişmiş olduğunda, sonuç kare çene yapısı yani çok erkeksi görünümlü bir çene çizgisi olabilir.

Bir zamanlar yüzlerine daha oval veya kalp şekli vermek isteyen hastalar için çene küçültme ameliyatı tek seçenekti. Bu acı vericiydi, uzun bir iyileşme süresine sahipti ve her zaman doğal görünümlü sonuçlar sağlamıyordu. Ancak günümüzde, masseter çene botoksu veya masseter redüksiyon Botoksu olarak bilinen basit ve nispeten ağrısız bir prosedürle daha yumuşak ve kadınsı bir çene hattı elde edilebilir.

Masseter botox kişilerin ideal çene yapısı görüntüsüne sahip olmasını sağlıyor. Yüzü yeniden şekillendirmeye yönelik bir uygulama olan bu teknik ile kadınlarda daha estetik ve çekici bir çene yapısına sahip olunması sağlanır. İdeal çene kadınlarda ince ve yumuşak hatlardan oluşurken, erkeklerde ise kare yüz şeklinden meydana gelir.

Yüz profiliniz ve çekici hatlarınız hakkında kendinize daha fazla güvendiğinizi hayal edin. Birkaç rahat enjeksiyonun nasıl kalıcı yüz zayıflama etkileri sağlayabileceğini öğrenin. Masseter botox ile alt yüz daha ince ve zarif gözükecektir.

Çene hattınız, ideal görünümden uzaksa masseter botox sayesinde daha zarif ve estetik bir çeneye kavuşabilirsiniz. İdeal çene şekli erkekler ile kadınlar arasında büyük oranda farklılık gösterir. Erkeklerde kare yüz yapısı güçlü bir ifade sağlarken, kadınlarda daha yumuşak ve estetik görünüm sağlayan ince yüz hatları tercih edilmektedir.

Yumuşak ve çekici bir yüz ifadesine sahip olmak isteyen yuvarlak ya da kare yüz hatlarına sahip kadınlar masseter çene botoksuna başvurmaktadırlar. Cerrahi operasyonlarla çene küçültme ameliyatı olmak yerine izsiz ve ameliyatsız çene küçültmek isteyen kadınlar Masseter Botox işlemini tercih etmektedirler.

Anestezi endişesi olmadan, iyileşme süreci probleminden uzak bir uygulama için masseter botox değerlendirilmelidir. Çene botox uygulaması, kesi izi ve dikiş izi olmadan, neştersiz, ağrısız bir biçimde yeniden şekillenmesine yardımcı olur, çene hattının ideal ebatlarına ulaşmasını sağlar.

Masseter Botox Uygulamasının Etkisi Nedir?

Botox ile çene küçültme, botulinum toksini kullanılarak çene küçültülmesine verilen isimdir. Masseter reduction / V-line botoks uygulaması sayesinde kişinin çenesi incelerek daha küçük görünüyor. Yuvarlak ve kare çene şekline sahip olan kadınlar Masseter Botox uygulaması sayesinde çene yapıları üçgen, oval veya kalp şekline dönüştürülebiliyor. Böylece hastaların çenesi daha zarif ve estetik görünüyor. Kişinin çene şekli belirsiz ise masseter kası büyütülerek çenenin daha belirgin olması sağlanır.

Masseter botoxu acısız, ağrısız ve iz oluşmadan gerçekleştirilir. Sadece 10-15 dakika süren çene botox uygulamasını öğle aranızda yaptırabilir, anında günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Bu uygulamada morluk riski olmamakta, ağrı ya da sızı hissedilmemektedir.

Kısa süre içerisinde uygulama kolaylığı sağlayan bu yöntem ile konforlu şekilde çene hattınıza şekil vermeniz mümkündür. Botoxun etkisini 6 hafta sonra en iyi şekilde görebilirsiniz. Masseter Botox ile estetik, simetrik, uzun ömürlü ve çekici çene yapısına sahip olabilirsiniz.

Çiğneme kası – masseter botox uygulaması

Masseter kasına botulinum toksini kullanılarak yapılan, çene botox uygulamasının estetik yararının dışında, çene kaslarının istemsiz olarak kasılmasını önler, kontrol dışı dişlerin sıkılmasını sonlandırır. Sakız çiğneme, sert et çiğneme, buz gibi sert maddeleri çiğneme gibi bir dizi alışkanlıklar masseter kasının genişlemesine ve büyümesine yol açar.

Masseter botoks uygulaması hem bu sorunları hem de bruksizm yani diş gıcırdatma sorununu da çözer. Geniş çiğneme kaslarının oluşturduğu erkeksi görünüm masseter botox ile incelir, daha kadınsı hatlara dönüştürülür.

Masseter Botox İle Yüz Zayıflatma Mümkün mü?

Genetik olarak sağlam, aşırı gelişmiş çene kaslarına sahip kişiler, alt yüzlerinin istediklerinden daha geniş ve daha erkeksi göründüğünü hissedebilirler. İnsanlar genellikle daha büyük kas gelişimini “şişman” bir yüzle karıştırırlar ve kilo vermek için diyet yapmaya çalışırlar. Güçlü, büyük yüz kaslarının çene ve yanak boyutunda oynadığı rol gözden kaçabilir.

Hassas, V şeklindeki alt yüz ideali çoğu insan için doğal olarak gelmez, ancak özellikle kadınlar için çok aranan bir görünümdür. Yüz zayıflama etkisi masseter botoxu sayesinde sadece enjeksiyon tedavisi ile elde edilir ve oldukça tatmin edici sonuçlar sunar. Ameliyat olmadan çene hattınızı nasıl şekillendireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çene asimetrisi Masseter botox ile tedavi edilir mi?

Çene asimetrisinde kas dağılımı asimetri sorununa neden olabilir. Tek taraflı çiğneme ve uyku esnasında aynı tarafın sıkılması sebebi ile yüksek oranda asimetri masseter kası hipertrofisine bağlı olabilir.

Muayenede doktor kontrol ettiğinde belki de tek taraflı bir masseter botoksu tedavisi ile eşit yüz hatlarına sahip olmanız mümkün olabilir ya da her iki taraftaki masseter kasları farklı boyutlarda hipertrofiye uğrayabilir. Bu durumda bu kasların içine botoks farklı dozlarda yapılarak çene simetrik yapıya kavuşturulur ve keski ve kare çene hattı yumuşayarak yüz kadınsı çizgilere kavuşur.

Çiğneme kasına botox uygulaması nasıl yapılır?

Masseter kasına botulinum toksini kullanılarak yapılan, botox uygulamasının estetik yararının dışında, diş sıkma problemi ile rahatsızlık çeken kişilerde çene kaslarının gece uykuda istemsiz olarak kasılmasını önler, kontrol dışı dişlerin sıkılmasını sonlandırır. Sakız çiğneme, sert et çiğneme, buz gibi sert maddeleri çiğneme gibi bir dizi alışkanlıklar masseter kasının genişlemesine ve büyümesine yol açar.

Masseter Botox uygulaması hem bu sorunları hem de bruksizm yani diş gıcırdatma sorununu da çözer. Geniş çiğneme kaslarının oluşturduğu erkeksi görünüm masseter botox ile incelir, daha kadınsı hatlara dönüştürülür.

Masseter kası hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Çene kası bilinenin aksine kişinin alışkanlıkları tarafından doğrudan etkilenir. Aşırı sakız çiğnemek, şeker, sert kuruyemiş, buz gibi sert cisimleri çiğnemek, sert et çiğnemek gibi eylemler masseter kasının büyümesine neden olur. Bu nedenlerin yanı sıra, psikolojik kaynaklı diş sıkmak, uyuma sırasında farkında olmadan diş sıkılması da çene kaslarının büyümesine neden olabilir.

Botox ile çene küçültme, cerrahi çene küçültme ameliyatından farklıdır. Masseter Botox uygulamasında iz kalmaz, acı hissedilmez. Dikiş olmadığı için iyileşme dönemi çene botoks uygulamasında yoktur. Çene operasyonu ile beraber oluşan komplikasyon riski Masseter Botoxunda  görülmemektedir.

Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir. Yemek yenilme sırasında ve günlük rutinde herhangi bir ağrı veya eksiklik hissedilmez. Masseter kası botoxunun etkisi 3-6 ay arasında değişir. Daha kalıcı bir etki için hastaların 2-4 ay sonra tekrar botox yaptırılması önerilir.

Masseter Botoks Sonrası İyileşme nasıldır?

Botox kozmetik enjeksiyonu yaptıran hastaları işlemden sonra 2 saat yatmamaları ve o gün yorucu egzersizler yapmamaları konusunda uyarıyoruz. İnsanlar etkiyi 24 saat içinde görmeye başlayabilir, ancak tam etkinin fark edilmesi 4 gün kadar sürebilir. Masseter kasının küçülmesi bir süre alabilir.

Botox Masseter ile Çene Estetiği ve Tedavisi İçin İyi Bir Aday mıyım?

Basitçe söylemek gerekirse, masseter tıpkı vücudunuzdaki diğerleri gibi bir kastır. Düzenli egzersiz veya kullanımla daha da güçlenebilir ve büyüyebilir. Bazı bireylerin doğal olarak güçlü bir kitle ve belirgin bir çene hattı vardır. Örneğin, Asya kökenli olanların genetik olarak kare şekilli bir yüze sahip olmaya yatkın olması çok yaygındır.

Bununla birlikte, bazı kişiler, fındık, tohum ve et gibi birçok sert yiyeceği çiğnemekten daha güçlü bir kitle elde edebilir. Bu nedenle, çenenizin kare veya hantal olduğunu hissediyorsanız, çene hattı bölgesine Botoks enjekte etmek, kas kasılmasını ve hareketini sınırlayarak alt yüzü önemli ölçüde daraltabilir.

Masseter ve Üst Yüz Botoksumu Birlikte Yaptırabilir miyim?

Evet, mutlaka bir ziyarette her iki bölgeye de Botoks yaptırabilirsiniz. Sadece yüzdeki botoks etkisinin başlangıcının, çene çizginizdeki değişimden çok daha hızlı olduğunu unutmayın. Bunun nedeni, masseter kasının vücudunuzdaki en güçlü kaslardan biri olmasıdır.

Başlangıçta botoksun etkisine direnmeye çalışır, ancak sonunda kas yenilir ve sonuçları 2-4 hafta içinde aşamalı olarak görürsünüz. Daha önce de belirtildiği gibi, orijinal tedaviyi ilk kez güçlendiriyorsanız, bölgede ek botoksa ihtiyacınız olabilir.

Masseter Botoxu Sonuçlarımı Nasıl Korurum?

Masseter botoksunun tekrarlayan etkisi olarak, daha az kullanılan kasların atrofisi nedeniyle, aynı harika sonuçları zaman içinde korumak için tekrarlayan çene botoks uygulamalarında muhtemelen daha düşük dozda botoksa ihtiyacınız olacak. Yine de çenenizi normal şekilde kullanabilirsiniz, çünkü masseter zayıflama enjeksiyonları çiğnemeyi bozmaya yönelik değildir.

Botoksun kasılmayı engelleyici etkisi geçtikten sonra, kaslar genellikle önceki boyutlarına yükselir. Bunu engellemek için çiğneme işlemini çift taraflı yapmak ve gece diş sıkmalarını engelleyici tedaviler almak önemlidir. Sakız ve sert yiyecekler gibi masseter kaslarını çalıştıran faaliyetlerden kaçınarak sonuçlarınızı bir şekilde koruyabilirsiniz.

Masseter Botoksu Fiyatları

Masseter çene botoksu fiyatları kullanılan botoks miktarına göre belirlenir. Yüz botoksundan farklı olarak masseter kası içine yapılan botoks miktarı kasın büyüklüğüne göre daha fazla olabilir. Ancak Sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmek yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan bizlere ulaşarak masseter botoks fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir