kalça büyütme estetiğiPopo Estetiğinde Yeni Trend: Yuvarlak ve Şekilli Hatlar

Popo büyütme estetiği ile popoya yeniden şekil vererek daha dolgun, yuvarlak ve pürüzsüz bir popo görünümü yaratmak mümkündür.

Popo büyütme estetiğinde hangi yöntemin kullanılacağına hastanın ihtiyacına ve vücudunun uygunluk durumuna bağlı olarak hastayla beraber doktorun karar vermesi daha doğru olur.
Popo büyütme ameliyatı son zamanlarda bize en çok soru gelen operasyonlardan biridir. Popo bölgesinin estetik ve kavisli görünmesi özellikle kadınlar için çok önemli. Günümüzde özellikle kadınların tercih ettiği ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklinde popo görünümü arzu edilen bir görünümdür. Ancak genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp-verme, gebelikler gibi birçok etken faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde önemli rol oynar. Oluşabilecek problemlerden bazıları, poponun hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel & popo kavsinin kaybolarak vücudun silindir şeklini alması olarak sayılabilir. Çoğu zaman da hastalar genetik olarak küçük ve yassı popoya sahip olduğu için şikayetçidir.

Popo Estetiğinde Hangi Uygulamalar Tercih Edilir?

Popo estetiğinde uygulanan cerrahi girişimler arasında silikon protezler, germe uygulamaları, liposuction yöntemleri yer almaktadır.

Yağ Transferi ile Popo Büyütme

Liposuction tekniği, istenmeyen bölgelerdeki yağların vakum ve kanüller yardımıyla alarak, hacmini kaybetmiş bölgelere enjeksiyon sistemiyle yerleştirme işlemidir. Böylece tamamen doğal, kişinin kendi dokusuyla vücuduna istenen şekil verilmiş olur. Brazilian Butt Lift de denilen bu yöntemle bel inceliği ve kavsi buradaki yağların alınması ile sağlanır. Bu yöntem ile alınan yağlar popoya yuvarlak veya ters kalp dediğimiz biçimde şekil verilmek için kullanılır. Operasyondan sonra hasta en az 15 gün süre ile hekimin önerdiği özel korseyi giymelidir. Oluşabilecek morluklar bir hafta içerisinde, ödem ise en fazla bir ay içerisinde tamamen kaybolur. Bu ameliyat için teknolojik yöntemleri kullanmak iyileşme dönemini hızlandırıcı etkiye sahip olduğu gibi, morluk ve ödem gibi yan etkileri en aza indirir. Vaser liposuction teknolojisinin uygulanması ile yağların daha fazla oranda kalıcı olması sağlanır. Bir heykeltıraş gibi yağlar şekillendirilirken popoya ve etrafındaki bel ve bacak kontürüne de şekil verilmiş olur. Estetik olarak en doğal duran yöntemdir. Ancak kişideki istenmeyen fazla yağ dokusunun miktarı önemlidir. Bu miktar doğrultusunda yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bundan dolayı çok zayıf hastalarda tercih edilemeyebilir. Bu tip hastalar için silikon protezler tercih edilmektedir.

Popo bölgesinde yoğun çukurlaşma olan kişilere de yağ enjeksiyonu önerilir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu çukur olan bölgelere yerleştirilerek daha pürüzsüz ve estetik popo görünümü sağlanır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Silikon protez ile büyütme yöntemi, her iki popo kavisinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cmlik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur hem popo dikleşmiş olur hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek doğal bir dolgunluk sağlanmış olur. Operasyon sonrasında oluşabilecek ödem ve kanama gibi riskleri engellemek için hastalara özel korse giymeleri önerilmektedir.

Protez ile Popo Büyütme Sonrası İyileşme Süreci

Silikon protez ile popo büyütme ameliyatı 1-2 saat sürer. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra ilk birkaç gün yüzüstü ve yan yatması önerilir. 3. günden sonra sırt üstü yatmaya başlayabilirsiniz. Popo büyütme ameliyatından sonraki ikinci hafta günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat izi tam popo arasındaki katlanma bölgesinde olduğu için belli olmayacaktır. İlk bir ay özel korseyi mutlaka giymelisiniz. Bir aydan sonra korseyi çıkararak dik ve dolgun popo görünümünü keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Popo sarkması olan kişilerde, cildin fazla olduğu durumlarda ise popo dikleştirme ve popo germe ameliyatları uygulanmaktadır. Popo şekillendirmesi yağ enjeksiyonu veya silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada oluşan fazla cilt popodaki kavis üzerinden “V” şeklinde ya da martı kanadı adı verilen şekilde çıkartılarak operasyon gerçekleştirilir. Bu şekilde popo dikleştirme operasyonu yapılırken fazla olan cilt çıkartılarak dikiş izleri iç çamaşırı bölgesinde saklanmış olur. Operasyonda çıkacak olan doku kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Eğer kişi çok fazla kilo vermiş ise ya da mide küçültme ameliyatı geçirmiş ise çıkan doku fazlası daha çok olacaktır. Böyle bir durumda bu fazla doku popoya şekil vermek için kullanılır.

Popo Büyütme Fiyatları

Popo büyütme fiyatları ameliyatın yapılacağı hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir.  Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Popo Büyütme Ameliyatı
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Popo Büyütme Ameliyatı Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.