Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam benim çenemde gamze var ve görüntüsü beni rahatsız ediyor. Ameliyatla mı yok ediliyor ya da başka bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 15, 2020

Merhaba, çene gamzesini yok etmek mümkündür. Çene gamzesini çene implantı ya da çene dolgusuyla yok edebiliriz. Çene dolgusu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Çenenize anestezi kremi sürülerek çene bölgesi uyuşturulur ve enjeksiyon yapılır. Çok kısa sürede iyileşir işlemi yaptırdıktan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ortalama kalıcılık süresi 1.5-2 yıldır. 2 yıl sonra yenilemeniz gerekebilir. Çene implantıyla da çene gamzesi yok edilebilir. Çene implantı ameliyatında çene yapınıza ve çene implantının nereden girileceğine göre farklı tekniklerde yapılabilir. Çene yapınıza göre farklı boyutlarda, farklı şekillerde ve farklı malzemeden protezler yapılabilir. Çene implantı alt çene kemiğinin üzerinden cilt üzerinden veya ağız içinden yapılır. Protezin yerleştirileceği bölgeden minik bir kesi açılır ve protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Kesi kapatılır, dikiş atılır ve ameliyat 45-60 dakika içinde tamamlanır. Bir başka yöntem ise masseter botoxudur. Masseter botoks uygulaması sayesinde çeneniz incelerek daha küçük görünüyor. Yuvarlak, gamzeli ve kare çene şekline sahip olan kadınlar masseter botox uygulaması sayesinde çene yapıları üçgen, oval veya kalp şekline dönüştürülebiliyor. Böylece çeneniz daha zarif ve estetik görünüyor. Masseter, botoxu acısız, ağrısız ve iz oluşmadan gerçekleştirilir. İşlem 10-15 dk sürer ve kalıcılık süresi 4-6 aydır. Detaylı bilgi için muayeneye gelebilirsiniz.

blank

İyi günler hocam, benim çenemde iki tane gamze var. Bu gamzelerin görünümünden memnun değilim. Ameliyat gibi bir işlem istemiyorum. Çene gamzesini yok etmenin ameliyatsız bir yöntemi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, çene gamzesini ameliyat olmadan yok etmek tabii ki mümkündür. Çenedeki gamzeleri çene dolgusu ya da masseter botoksu işlemiyle yok edebilmekteyiz. İsterseniz bu iki uygulama hakkında size kısa bilgiler vereyim. Birinci olarak çene dolgusu işlemini yapmaktayım. Çene dolgusunda çene içine yerleştirmede kullanılan dolgu, hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Çene bölgesine anestezi etkisi olan krem sürülmekte ve çene tamamen uyuştuktan sonra dolgu enjekte edilmektedir. Kalıcılık özelliği yüksek olan bu yöntem ile yaklaşık 1,5 ile 2 yıl arasında bu dolguyu kullanmanız mümkündür. Dolgunun etkisi daha sonra hafifleyeceği için tekrarlamak gerekmektedir. İkinci olarak Masseter Botoksu işlemini yapmaktayım. Masseter botoksunda iz oluşmaz, acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Çenedeki gamze oluşumu engellenir. İşlem yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Masseter Botoksunun kalıcılık süresi yaklaşık olarak 4-6 ay arasındadır. Kliniğimize gelerek size uygun tedavi yöntemlerinden uygun olanını seçebilmekteyiz.

blank

Leyla Hanım, benim çenemde içeriye doğru oyuk bir şekilde gamzem var. Gamzemi aldırmak istiyorum, ameliyatla mümkün olduğunu öğrendim, beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Çene gamzesi nasıl yok edilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

İyi günler, çene implantı ile çenedeki gamzenin geçmesi mümkün olmaktadır. Ağız içinden ya da gamzenin olduğu alt çene kemiği bölümünden ufak bir kesi açılarak içerisine implant yerleştirmek suretiyle işlem uygulanmış olur. Çene protezleri hastanın yüzüne uyumlu olmaktadır. Bu bakımdan farklı şekillerde, boyutlarda ve farklı malzemelerden yapılan protezlerde hangisinin kullanılacağına estetik cerrah karar vermelidir. İmplant çene içine yerleştirildikten sonra kesi yeri kapatılır. Bu işlem yaklaşık olarak bir saatte tamamlanmaktadır.
Operasyon sonrasında implant sayesinde çene gamzeniz yok edilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar