Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir?

1.35K görüntülenmeÇene Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam benim çenemde gamze var ve görüntüsü beni rahatsız ediyor. Ameliyatla mı yok ediliyor ya da başka bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene gamzesini yok etmek mümkündür. Çene gamzesini çene implantı ya da çene dolgusuyla yok edebiliriz. Çene dolgusu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Çenenize anestezi kremi sürülerek çene bölgesi uyuşturulur ve enjeksiyon yapılır. Çok kısa sürede iyileşir işlemi yaptırdıktan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ortalama kalıcılık süresi 1.5-2 yıldır. 2 yıl sonra yenilemeniz gerekebilir. Çene implantıyla da çene gamzesi yok edilebilir. Çene implantı ameliyatında çene yapınıza ve çene implantının nereden girileceğine göre farklı tekniklerde yapılabilir. Çene yapınıza göre farklı boyutlarda, farklı şekillerde ve farklı malzemeden protezler yapılabilir. Çene implantı alt çene kemiğinin üzerinden cilt üzerinden veya ağız içinden yapılır. Protezin yerleştirileceği bölgeden minik bir kesi açılır ve protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Kesi kapatılır, dikiş atılır ve ameliyat 45-60 dakika içinde tamamlanır. Bir başka yöntem ise masseter botoxudur. Masseter botoks uygulaması sayesinde çeneniz incelerek daha küçük görünüyor. Yuvarlak, gamzeli ve kare çene şekline sahip olan kadınlar masseter botox uygulaması sayesinde çene yapıları üçgen, oval veya kalp şekline dönüştürülebiliyor. Böylece çeneniz daha zarif ve estetik görünüyor. Masseter, botoxu acısız, ağrısız ve iz oluşmadan gerçekleştirilir. İşlem 10-15 dk sürer ve kalıcılık süresi 4-6 aydır. Detaylı bilgi için muayeneye gelebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, çene gamzesi nasıl yok edilir acaba? Bende derin bir iz var da tedavi ettirmek istiyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle çene gamzenizdeki derinliği görmem lazım. Eğer aşırı bir boşluk yoksa dolgu işlemi yaparak ortalama 10 dakikalık bir tedavi ile sorunu çözeriz. Ama bu işlem yeterli gelmeyecekse size önerim çene implantı ameliyatı olur. Bu ameliyat çenedeki ileri derecedeki şekil bozukluğunu gidermekte oldukça etkili bir tedavidir. Muayene için gelebilirseniz çene gamzesinin derecesine bir bakalım ve uygun tedaviye karar verelim. Sevgiler…

0

 Merhaba Leyla Hanım, çene gamzesi nasıl yok edilir? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene gamzesi bazı kişilerin çok hoşuna giden bazılarınınsa varlığından hoşnut olmadığı bir durumdur. Çene gamzesini ortadan kaldırmak için dolgu gibi medikal işlemlerden yararlanmaktayız. Ancak muayene sonucuna göre ameliyata da gerek duyulduğu anlar olabiliyor. O nedenle en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak sizin için uygun olan tedavi planlamasına başlayabilirsiniz. Sevgiler.

0

Selamlar Leyla Hanım, daha önce yoktu fakat son beş yıldır çenemde gamze ile yaşıyorum. Gitgide daha da çukur haline geliyor ve görüntümü kötüleştiriyor. Daha estetik ve hoş bir çene yapısına sahip olmak istiyorum. Acana bilgi verir misiniz çene gamzesi nasıl yok edilir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çene gamzesi birçok insanın hoşlandığı fakat bir o kadar kişinin de beğenmediği bir durumdur. Eğer çenenizdeki gamzeyi ortadan kaldırmak istiyorsanız öncelikle uzman bir cerraha muayene olmanızı öneririm. Muayene doğrultusunda kesin bir tedavi planı çizilebilir. Biz ise genellikle çene gamzesini yok etme arzusuyla gelen hastalarımıza eğer çukur çok belirgin değil ise 15 dakikalık bir işlem olan dolgu uygulaması yapıyoruz. Fakat daha yoğun bir çukurluk var ise ve çenede şekil bozukluğu da ortaya çıkmış ise çene implant ameliyatlarını öneriyoruz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende çene gamzesi var ancak çökme görüntüsünü hiç sevmiyorum. Çene gamzesi nasıl yok edilir? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene gamzelerinin ortadan kaldırılmasında çeşitli yöntemler kullanılabilir. En sık kullanılan ve kolay uygulanan yöntem dolgu uygulamasıdır. Ortalama 10- 15 dakikalık kolay ve konforlu medikal işlemdir. Bu sayede çenedeki boşluk kısım doldurulur. Eğer medikal işlemler yeterli değilse çene implantı ameliyatı da gerçekleştirilebilir. Çenedeki çökme oranını görmeden sizin için net bir bilgi vermem doğru olmaz. Muayene için gelme imkanınız olursa sorununuzla ilgili etkili bir tedavi planlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, birçok kişi yüzünde gamze olmasından hoşlanır ama ben hiç hoşlanmıyorum. Çenemde bir gamze var ve o çöküklük sürekli gözüme çarpıyor. Düzgün ve sivri bir çene görüntüsü istiyorum. Çene gamzesi nasıl yok edilir? Bir yolu var mıdır? Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dediğiniz gibi birçok kişi yüzde gamze olmasından oldukça hoşnuttur. Ancak yüzünde gamzesi olan bazı kişiler de bu görüntüden rahatsız olabilir. Çenedeki gamzelerini yok etmek isteyen hastalarımız için farklı yöntemler mevcut. Öncesinde uzman bir doktora muayene olursanız sizin için en uygun yöntemi daha net öğrenebilirsiniz. Benim kısaca bilgi aktarmam gerekirse çene gamzelerini gidermede öncelikle dolgu uyguluyoruz. Çene gamzesine yapılan dolgu 10- 15 dakika süren medikal işlemleri kullanıyoruz. Boşluk olan kısmı doldurarak, çeneyi estetik bir şekle sokuyoruz. Daha ciddi durumlarda, eğer ki medikal işlemler görsel bozukluğu gidermede yeterli gelmeyecekse çene implantı ameliyatlarını öneriyoruz. Bu ameliyatlarda çeneye uygun bir protez yerleştiriyor ve yüz hatlarına uyumlu bir çene görüntüsü sağlıyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı