Jinekomasti ve Yağlanma Arasındaki Fark Nedir?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, ben çok zayıfım vücudumda yağlanma yok 2 yıl öncesine kadar sürekli spor yapan bir insandım fakat şu an göğüslerimde bir yağlanma hissediyorum. Göğüslerimde jinekomasti mi yoksa yağlanma mı var nasıl anlayabiliriz? Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 23, 2020

Merhaba, eğer normalde vücudunuzda yağlanma yoksa ve sadece göğüs bölgenizde yağlanma hissediyorsanız jinekomastiniz olabilir. Jinekomasti ya da yağlanmayı anlamak için öncelikle aynaya bakabilirsiniz. Eğer anormal bir şişlik varsa mutlaka muayeneye gelmelisiniz. Eğer aynaya baktığınızda bir fark göremiyorsanız göğüs kaslarınızı kasıp elinizle göğsünüze dokununca göğüs kasınızın üzerinde oynayan yağ dokusu, süt bezesi gibi bir şey hissediyorsanız jinekomastiniz var demektir. Her iki durumda da ameliyat olmanız gerekir. Eğer basit bir yağlanmanız varsa liposuction işlemini tek başına uygulamamız yeterli olacaktır. Fakat yağlanma dışında eğer elinize gelen bir kitle ya da yağ dokusu varsa bu durumda cerrahi bir yöntemle o yağ dokusunu da almamız gerekir. Bu durumlarda meme dokusunun üzerindeki deri de operasyon sırasında alınabilir. Meme başları da uygun ölçüde küçültülür. Böylece tamamen düz meme, belirginliği olmayan bir göğüs kafesi elde ediliyor. İleri derecedeki meme boyutuna sahip olan kişilerde operasyon sonrası iz kalabiliyor. Bu görünüm kıllı erkek göğsünde belirgin olabiliyor. Bunu anlamanın en iyi yolu meme ultrasonu çektirmektir.

blank

Merhabalar hocam 6 ayda çok fazla kilo aldım bu yüzden vücudumda yağlanmalar meydana geldi bununla birlikte gögüslerimde büyüdü ve artık rahatsız edici duruma geldi araştırdım jinekomastide olabilirmiş.jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,göğüslerinizde anormal bir şişlik varsa muayene olmalısınız,göğüs kaslarınızı sıktığınızda elinize oynayan yağ dokusu,süt bezesi gibi şeyler hissediyorsanız jinekomastiniz var demektir. Eğer göğüslerinizde basit bir yağlanma var ise liposuction yöntemiyle operasyonunuz gerçekleşir fakat yağlanma dışınıza elinize yağ dokusu veya süt bezi gelirse cerrahi bir yöntemle o yağ dokularında alınması gerekecektir bu durumda sarkan deride operasyon sırasında alınır.

blank

İyi çalışmalar hocam, benim göğüs büyüme problemim var. Sadece liposuctionla tedavi mümkün mü jinekomasti sadece yağ fazlalığı değil mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba,görünüşte meme dokusunun şişmesi ve büyümesi rahatsız eder ama bunun sadece yağ dokusu fazlasıyla ilgisi yoktur. Genellikle testosteron seviyesinden veya dengesiz, çok yüksek olan erkek östrojen seviyelerinden dolayı oluyor. Bu yüzden jinekomasti sadece yağlanma problemi değildir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar