Jinekomasti ve Yağlanma Arasındaki Fark Nedir?

1.69K görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, ben çok zayıfım vücudumda yağlanma yok 2 yıl öncesine kadar sürekli spor yapan bir insandım fakat şu an göğüslerimde bir yağlanma hissediyorum. Göğüslerimde jinekomasti mi yoksa yağlanma mı var nasıl anlayabiliriz? Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer normalde vücudunuzda yağlanma yoksa ve sadece göğüs bölgenizde yağlanma hissediyorsanız jinekomastiniz olabilir. Jinekomasti ya da yağlanmayı anlamak için öncelikle aynaya bakabilirsiniz. Eğer anormal bir şişlik varsa mutlaka muayeneye gelmelisiniz. Eğer aynaya baktığınızda bir fark göremiyorsanız göğüs kaslarınızı kasıp elinizle göğsünüze dokununca göğüs kasınızın üzerinde oynayan yağ dokusu, süt bezesi gibi bir şey hissediyorsanız jinekomastiniz var demektir. Her iki durumda da ameliyat olmanız gerekir. Eğer basit bir yağlanmanız varsa liposuction işlemini tek başına uygulamamız yeterli olacaktır. Fakat yağlanma dışında eğer elinize gelen bir kitle ya da yağ dokusu varsa bu durumda cerrahi bir yöntemle o yağ dokusunu da almamız gerekir. Bu durumlarda meme dokusunun üzerindeki deri de operasyon sırasında alınabilir. Meme başları da uygun ölçüde küçültülür. Böylece tamamen düz meme, belirginliği olmayan bir göğüs kafesi elde ediliyor. İleri derecedeki meme boyutuna sahip olan kişilerde operasyon sonrası iz kalabiliyor. Bu görünüm kıllı erkek göğsünde belirgin olabiliyor. Bunu anlamanın en iyi yolu meme ultrasonu çektirmektir.

0

Doktor Hanım merhaba, Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir? Bendeki sorun jinekomasti mi nasıl anlayacağım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağlanma meme bölgesinde deri altında oluşur ve Liposuction yöntemi ile tedavi edilebilir. Jinekomasti ise yağlanmanın meme dokusunda olduğu durumlardır ve sadece cerrahi yollarla tedavi edilmesi mümkündür. Bunun teşhisi sadece bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılabilir. Uygun bir zamanınızda kliniğimizi ziyaret edebilirseniz gerekli analizleri ve muayenenizi gerçekleştirelim. Sonuçlarınıza göre etkili bir tedavi planlayalım. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, memelerimde büyümenin yağlanmadan kaynaklı mı yoksa jinekomasti rahatsızlığından kaynaklı mı olduğunu bilmiyorum. Bu ikisini nasıl ayırt edebilirim? Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, sizdeki jinekomasti probleminin yağlanma mı yoksa başka bir nedenden dolayı mı meydana geldiğini söyleyebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Ancak memenizde büyümenin yanı sıra şişkinlik ve hassasiyet gibi şikayetleriniz de var ise durum yağlanma kaynaklı olmayabilir, daha ciddi bir vaka ile karşı karşıya olabilir. En doğru yanıtı alabilmeniz için en kısa sürede uzman bir hekime muayene olmanız gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, son dönemlerde memelerimde aşırı bir büyüme söz konusu. Ancak kilo da aldım. Memelerimdeki büyümenin kilo ile bir ilgisi olup olmadığını kestiremiyorum. Zira jinekomasti de olabilirim. Acaba jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir? Rica etsem açıklar mısınız?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme bölgesinde büyüme yalnızca kilo artışı kaynaklı olabileceği gibi jinekomasti denilen meme bezi büyümesi ile de ilgisi olabilir. Memelerinizde büyümeye ek olarak meme ucunda akıntı, memelerde hassasiyet ve şişlik de var ise jinekomasti olma riskiniz çok yüksek. Bu nedenle en kısa zamanda alanında uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm.

0

Leyla Hanım iyi günler, benim göğüslerimde yağlanma var. Bunun jinekomasti olabileceğini de okudum. Bunu nasıl anlayabilirim? Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomastinin kesin tanı ve teşhisi ancak uzman bir doktor muayenesi sonrasında anlaşılır. Yağlanma, yağların sadece deri altında bulunduğu durumları kapsar ve ameliyat olmadan Liposuction ile sorun çözülebilir. Ancak jinekomasti meme dokusunda büyüme olması anlamına gelir. Tek çözüm yolu ameliyattır. Eğer hastada jinekomasti sorunu varsa, bu soruna sebep olan faktörlerin de teşhis edilmesi ve tedavisinin planlanması gerekir. Uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz sizdeki meme büyüme tipi ve oranına bakalım. Bunun sonrasında uygun bir tedavi yolu planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göğüslerim vücuduma göre biraz iri. Ben yağlanma diye düşünüyorum ama arkadaşlarla konuşurken jinekomasti diye bir rahatsızlıktan söz ettiler. O da çok benzer bir şey sanırım. Jinekomasti ve yağlanma arasındaki fark nedir? Bilgi rica ediyorum. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aslında jinekomasti ve yağlanma birbiriyle ilişkilidir. Jinekomasti sorunu demek meme bölgesinde fazla yağlanma yada meme dokusunda büyüme olduğu anlamını taşır. Çözüm ve tedavi yolu jinekomasti ameliyatlarıdır. Ameliyat öncesinde jinekomastinin kaçıncı evrede olduğunun teşhis edilmesi gerekir. Aynı zamanda jinekomastiye sebep olan etkenler de araştırılmalı ve ameliyat sonuçlarının kalıcı olması için bu etkenler ortadan kaldırılmalıdır.Bu gibi durumlarda biz Liposuction yönteminden yararlanarak ameliyata gerek kalmadan sorunu çözeriz. Eğer muayene edebilirsem sizdeki durumu daha detaylı ve net olarak aktarabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar