Vaser Liposuction

SON TEKNİK VASER’İN KLASİK LIPOSUCTION’DAN FARKI VE AVANTAJLARI NELERDİR?

Klasik Liposuction (Yağ Aldırma) yaparken kanüllerin ucundaki rende tarzı bıçaklarla; sinir ve damarlar koparılarak yağlar alınır. İşte bu yüzden de deri altı kanama, takibinde aşırı morluklar, ameliyat sonrası aşırı ağrı, geçmesi zaman alan deri uyuşuklukları ve dalgalı görünümler yaşanabilir. Günümüzde Vaser uygulamaları ile bu sorunlar büyük ölçüde aşılmıştır. Uçunda herhangi bir kesici kısım olmayan probunuz yağların arasında gezinerek ses dalgarının açtığı yolda ilerler,  bu aşama tamamlanarak 3-4 mm lik keşiden yağlar erimiş olarak kendiliğinden likit bir şekilde,ince pipet gibi künt kanül ile (Vent X kanül) girilerek erimiş yağlar emilerek çıkarılır. Alınan yağlar zarar görmez ve gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu işlemi için de kullanılabilirler. Liposuction ameliyatları ile birlikte meme büyütme, meme küçültme veya dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak uygulanabilir. Ayrıca Vaser’ın in V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma da sağlanır. Bu sayede, cildin sıkılaşmasını arttırılmış, sarkma olasılığı azaltılmış olur. Damarlar zarar görmeyeceği için kanama ve morarma son derece azdır. Sinirler hasar görmeyeceği için de kısa dönemde ağrı, ileri dönemde uyuşukluk son derece az olacak ya da hiç olmayacaktır bu sayede klasik Liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünümü de oluşmamaktadır.

 

OPERASYON ÖNCESİ HAZIRLIK NASILDIR?

Ameliyat öncesinde özel bir dikkat gerektirmeyen bu yöntemde uygulama öncesi özel diyetler veya özel ilaç kullanımlarına gerek yoktur. Genel ameliyatlar öncesi dikkat edilmesi gereken 1 hafta 10 gün kadar önce bitki çayları ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol kullanımını azaltmak ve son günlerde kullanmamak gibi koşullar bu işlem öncesinde de geçerlidir. Operasyon sonrasında sigara içilmesi, yara iyileşmesini geciktirmektedir.

 

HANGİ ANESTEZİ YÖNTEMİ KULLANILIR?

Hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, hastanın genel sağlık durumuna, uygulanacak bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir.  Vaser Liposuctıon genellikle geniş bölgelere uygulandığı için genel anestezi yöntemi hasta rahatlığı ve konforu açısından tercih edilir. Daha küçük ve az alandaki bölgelerde, lokal anestezi veya sedasyon yöntemi de uygulanabilir.

 

VASER LIPOSUCTION KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Vaser Liposucton yöntemi 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur, düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

 

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. Vaser Liposuction’da cihaz yağ dokusuna karşı seçicidir ve bu sayede kas ve bağ dokuya ve damarlara zarar vermemesi, iyileşme sürecini hızlandırır.  Daha az morarma, kızarıklık görülür. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortama 1 ay civarı sürer. Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir. Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre,  2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Vaser Liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

2 Yorum
Samet
45 yaşındayım. 1 yıl önce sigarayı bıraktım ve 30 kilo aldım. Bütün vücuduma yayılan bu kilolardan kurtulmak istiyorum; fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Samet Bey, Vaser Liposuction tekniği ile vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Vaser Liposuction karın, bel bölgesi, gıdı, kol, bacak gibi vücudun her bölgesine uygulanabilen bir uygulamadır. Ultrasonik ses dalgalarını kullanan bu sistem vücuttaki yağı parçalar ve parçalanan bu yağ ince kanüller yardımıyla vücuttan dışarı atılır. İşlem sırasında herhangi bir doku, damar ya da sinire zarar verilmez. Dilerseniz bu yöntem ile vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.
Funda
Merhabalar, 40 yaşındayım ve karın bölgemdeki fazla yağlardan şikayetçiyim. Ne kadar spor yapsam da bu yağlardan bir türlü kurtulamıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba Funda Hanım, karın bölgenizdeki fazla yağlardan son teknoloji Vaser Liposuction tekniği ile kurtulabilirsiniz. Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction tekniği, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücuttaki fazla yağı sıvılaştırır ve sıvılaşan bu yağ ince kanüller yardımıyla herhangi bir doku, damar ya da sinire zarar vermeden vücuttan dışarı atılır. Siz de bu şekilde fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser Liposuction Nedir? Dünyada en sık uygulanan estetik cerrahi girişim; liposuction yani vakumla istenmeyen bölgelerdeki yağların alınmasıdır. Teknolojinin hızla gelişmesi sonucu artık geleneksel liposuction yerini, komplikasyon ve yan etkilerin daha az görüldüğü ve iyileşme periyodunu hızlandıran VASER Liposuction’a bırakmıştır. Klasik yöntemlere göre, operasyondan sonra daha az hasar bırakan, ağrı, morluk, şişlik-ödem ve hissizlik gibi yan etkilerin neredeyse hiç görülmediği bu yöntemin özelliği yağ dokusuna seçici

 • Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo

  Yeni Teknik: Vaser 4D Lipo Vaser 4D Liposculpting, kullanılan vaser liposuction yönteminin gelişmiş bir formudur. Gelişen bu form ile beraber Vaser 4D, vücut şekillendirme, yağların damar yapısına zarar vermeden alınması, yağın altındaki kasın ortaya çıkartılması ve vücut şeklinin ortaya çıkarılmasında kullanılan etkili bir yöntemdir.

 • Vaser Lipo Fiyatları

  Vaser Lipo Fiyatları Vaser Lipo çok yönlü sonuç veren bir vücut şekillendirme sistemidir. Yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine bir alternatif olarak VaserLipo yöntemi FDA onaylı, vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

 • Vaser Liposuction ile kilo verebilir miyim?

  Vaser Liposuction ile kilo verebilir miyim? VaserLipo vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır.

 • VaserLipo teknolojisiyle güvenli midir?

  VaserLipo teknolojisiyle güvenli midir? VaserLipo’da Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokusu seçici olarak parçalandığı için damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez. Parçalanan yağlar özel kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekilir.Bu yüzdens on derece güvenilir bir yöntemdir.

 • Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası?

  Vaser Lipo nasıl uygulanır ve sonrası? VaserLipo yağ alınacak bölge ve miktar tespit edilir. Yağların kolayca alınabilmesi için lokal anestezi içeren bir sıvı enjekte edildikten sonra ultrason ile sıvılaşan yağlar özel kanüller yardımı ile dışarı alınır. Ödemlerin geçmesi 4 haftayı bulmaktadır. Ayrıca hastaya 2-4 hafta çok sıkı olmayan bir korse giymesi tavsiye edilir. Bölge çokluğuna bağlı olarak operasyon süresi değişmektedir. 

 • Vaser Liposculpturing nedir?

  Vaser Liposculpturing nedir? Vaser Lipo çok yönlü sonuç veren bir vücut şekillendirme sistemidir. Yıllardır uygulanan Liposuction yöntemine bir alternatif olarak VaserLipo yöntemi FDA onaylı, vücutta diyet ve sporla atılamayan yağların yakılmasına yardımcı olan bir uygulamadır.

 • Vaser Lipo Ameliyatı

  Vaser Lipo Ameliyatı Vaser teknolojisiyle başka hiç bir dokuya zarar vermeden yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Liposuction vaser, ses dalgalarıyla yag dokusunu parçalama prensibine dayalıdır. Ses dalgaları sadece yağları hedef aldığı için damarlara, sinirlere, bağ dokuya zarar vermeden fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Sonuç olarak daha az morluk, ödem ve daha az komplikasyon riskiyle hızlıca iyileşme sağlarsınız. VASER liposuction – Liposhaping – Liposculpturing – Liposelection – Liposakşın – Vakumla

 • Bölgesel Fazlalık İçin High Definition Vaser Liposculpture

  Bölgesel Fazlalık İçin High Definition Vaser Liposculpture Spor salonlarının, üye olup da gitmeyenler için açıldığını biliyor muydunuz? Ne yazıktır ki gitmeyenler, gidenlerden o kadar fazla ki... Siz de gerek iş yoğunluğu gerek tembellikten bir türlü spor salonuna gidemeyenlerdenseniz şayet, o zaman bu haber tam size göre... High Definition Vaser Liposculpture adlı yeni cerrahi bir teknikle yağlarınız alınıyor, başka bölgelere ekleniyor. Sonuç: 4 saatte ince ve kaslı bir vücut!