Hocam nolur bana yardım edin 1 hafta da selülit nasıl gider? benim kızımın haftaya düğünü var bacaktan basene doğru aşırı selülit problemi yaşıyor düğün öncesi diyet ve sporla çok fazla kilo verdi fakat ne yaparsa yapsın bu selülit problemini çözemedik. Sanırım düğün stresi sebebiyle daha da çok gözüne batıyor bu problemi. Lütfen 1 haftada buna çözüm yaratabilir misiniz? Kısa sürede selülitleri yok edecek bir yöntem var mıdır?

Merhaba, Selülit, deri tabakasını engebeli bir doku görünümüne sokan ve genellikle kalça hattı altında gözlemlenen cilt deformitesi durumudur. Selülit, özellikle kadınlar arasında fazlasıyla yaygın gözlemlediğim bir sorun. Selülitte cildin epidermis ve dermis adı verilen üst katmanlarının altında aşırı miktarda yağ hücresi depolanır.

Collagen üretiminin de azalması ile cilt yüzeyinde yeni hücre üretimi azalır ve doku kendini yenileyemediği için görünüm genetik ve dış faktörler sebebiyle bozulur. Bu sorunu 1 haftada çözebilecek tek uygulama ise Thermage CPT cihazımızdır. Thermage Ameliyat gerektirmeksizin sıkılaşma ve doku yenileme sağlayan iyileşme süresi olmadan hızla sonuç odaklı çalışan bir cihazlı estetik uygulamadır. Uygulama sonrası hemen etkisini görmeye başladığınız gibi zaman aldıkça cilt altı kolajen üretimini de tetiklediği için 6 ay tamamlandığında mükemmel cilt sıkılaşması sağlanır. RF yani radyofrekans teknolojisinden faydalandığımız Thermage cihazını vücut şekillendirme ve kısa sürede sıkılaşma isteyen hastalarıma sıklıkla öneririm.

Merhaba, selülitlerin 1 haftada yok olacağı bir uygulama yoktur. Selülit giderici uygulamalar seanslarla yapıldığı için etkisi yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Vücut için en uygun ve faydalı olan tedavi bu şekildedir. Kliniğimizde selülit için uyguladığımız tüm tedaviler doğal, zararsız işlemlerdir. Selülit gidermede sıklıkla kullandığımız bir tedavi olan Velashape 3 uygulaması en az 3 seans uygulanmaktadır. Uygulamadan 2 ay sonra etkisi tam anlamıyla görülmeye başlanır. Velashape 3 cihazı radyofrekans ve kızılötesi enerjileriyle vücut yağlarının parçalanmasını sağlar. 3. başlığın oluşturduğu vakum enerjisiyle masaj etkisi yaratır. Bu sayede fazla yağlar yok edilir, vücut şekillenir ve selülit görünümü giderilir. Kolajen üretiminin arttırılmasıyla ciltte sıkılaşma ve gerginlik etkisi oluşur. Bir diğer selülit giderici uygulama Thermage CPT uygulamasıdır. Thermage CPT radyofrekans enerjisiyle kolajen üretimini teşvik edici etkiye sahiptir. Bu sayede gergin, parlak, selülitsiz bir cilde sahip olunur. Kolajen üretimi ve etkisi zaman içerisinde ortaya çıktığı için Thermage CPT işleminin etkisi tam anlamıyla 2 ayda oluşmaktadır.

Doktor Hanım merhaba, 1 haftada selülit nasıl gider? Acil tedaviye ihtiyacım var. Nişanlımla tatile gideceğiz. Ve ben bacaklarımdaki selülitlerin hemen geçmesini istiyorum.

Merhaba, selülit tedavisi kısa süreli sonuç veren bir tedavi maalesef değil. Sonuç almak için medikal tedaviler uygulanmalı ve en az 4-5 seans işlem yapılması gerekli. Bu da ortalama 3 ila 6 ay arasında bir zamana denk geliyor. Dolayısıyla 1 hafta tedavi için ne yazık ki yeterli değil. Yine de rahatsız olduğunuz bu görüntüden kurtulmanız için tatil sonrası bir tedavi mutlaka öneriyorum. Sevgiler…

Merhaba hocam, 1 hafta içinde acil olarak selülit tedavisi almam ve sonuçlarını da görmem gerek. Ne yapmalıyım?

Merhabalar, maalesef bir haftada selülit yok etmek mümkün değil. Selülit tedavisinde kısa sürede etki eden sonuçlar alınır ancak bu süre 1 haftayı geçer. O nedenle sorunuza olumlu bir yanıt vermem söz konusu değil. İyi günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, 1 hafta sonra bir ödül törenine katılacağım. Çok güzel bir elbise aldım ama selülitlerimden dolayı içim hiç rahat değil. Selülitin tedavisi var mı? Törene yetişir mi yani 1 haftada selülit nasıl gider? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, selülit görüntülerinden 1 hafta içerisinde tam anlamıyla kurtulmanız ne yazık ki mümkün değil. Çünkü selülit tedavisi belirli bir süreç gerektirir. İstediğiniz görüntüye ulaşmanız için ortalama 3-6 ay arasında bir zamana ihtiyacımız olur. Selülit tedavilerinde genellikle lazer gibi medikal tedavilerden yararlanırız. İlk seans sonunda elbette fark oluşur ancak asıl etkiyi 4-5 seans sonunda görürsünüz. İleride de aynı sıkıntıyı yaşamamanız adına medikal tedavilere vakit kaybetmeden başlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, haftaya düğünüm var. 1 hafta gibi bir sürede selülit nasıl gider? Bu mümkün mü? Teşekkürler.

Merhaba, bir haftada selülit tedavisinin tamamlanması mümkün değildir. Selülit tedavisinde medikal cihazların uygulandığı yöntemleri sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar alırız ancak bir haftada tamamen iyileşme yaşamanız neredeyse imkansızdır.

Leyla Hanım merhaba, önümüzdeki hafta bir arkadaşımın nişanı var. Kısa bir elbise giyeceğim ama bacaklarımda selülitler var diye rahatsızım. 1 haftada selülit nasıl gider? Bir yolu var mı? Acil olarak cevaplamanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba, cilt altındaki yağ dokusunun artması ve yağ hücrelerinin genişlemesi sonucunda selülitler oluşur. Selülit oluşumunun sağlıksız beslenme, sürekli olarak kilo alıp verme, hareketsiz bir yaşam şekline sahip olma, dolaşım sistemindeki bozukluklar, hormonal değişimler gibi birçok farklı sebebi olabilir. Selülit tedavisinde amaç cilt altında sıkışan yağ dokusunu eritmek ve cildi sıkılaştırmaktır. Selülit görüntüsünü 1 haftada belki azaltabilirsiniz ancak bu görüntüden tamamen kurtulmak 3- 6 ay gibi bir süre gerektirir. Selülit tedavisinde kullanacağımız lazer gibi medikal tedavi yöntemleri ilk seanstan itibaren etkisini gösterse de en etkili sonuçların alınması 4-5 seans gerektirir. Eğer vücuttaki selülitler fazlaysa 1 hafta içerisinde beklediğiniz neticeyi almak ne yazık ki pek mümkün değildir. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam merhaba, katılmam gereken özel bir davet var ve davette mini etmek giymek istiyorum ama bacaklarımdaki selülit görüntüsünden o kadar rahatsızım ki etek giymeye çekiniyorum. Davet yaklaşık olarak 1 hafta var, 1 haftada selülitlerimden kurtulabilir miyim, bir haftada selülit nasıl geçer?

Merhaba, Selülit cilt altındaki yağ dokusunun artması ve yağ hücrelerinin genişlemesi nedeniyle oluşur. Selülit oluşmasına neden olan birçok faktör vardır. Sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam tarzı, sürekli kilo alıp verme, hormonal dengesizlikler ve dolaşım bozuklukları selülit oluşumuna en çok neden olan durumlardır. Bu sebepler cilt altı dokuda yağ birikmesine neden olurlar ve cilt yüzeyinde portakal kabuğu görüntüsü yani selülit oluşur. Selülit gidermek için cilt altında sıkışıp kalmış olan bu yağ dokusunu eritmek ve cildin sıkılaşmasını sağlamak gerekir. Selülite neden olan yağ dokusundan kurtulmak ve cildin sıkılaşmasını sağlamak 1 haftada maalesef mümkün değildir. Selülitin giderilmesi için kullanılan mezoterapi ya da lazer tedavileri ilk uygulandıklarında etki etmeye başlarlar ve gözle görülür bir fark yaratırlar ancak eğer selülit ilerlemişse 1 hafta içinde selüliti yok etmek mümkün değildir.

Merhaba hocam, bacaklarımda selülit var, görünümü beni çok rahatsız ediyor. Bir hafta sonra tatile gideceğim gönül rahatlığıyla bikini giymek istiyorum. Kısa süre içinde selülit görünümünde kurtulmak mümkün mü, 1 haftada selülit nasıl gider?

Merhaba, selülit cilt altında yağların doku aralarına sıkışmasından dolayı oluşan portakal kabuğu görüntüsünü ifade etmek için kullanılan bir terimdir ve oluşumuna etki eden birçok faktör vardır. Yetersiz su tüketimi, yağlı ve tuzlu yiyeceklerin fazla tüketilmesi, genetik faktörleri, hormonal dengesizlikler bu nedenlerden sadece bazılarıdır. Bu nedenle selülit tedavisine başlamadan önce selülit oluşumunu tetikleyen alışkanlıklardan vazgeçilmelidir, sonrasında medikal uygulamalardan faydalanarak selülit görünümünü azaltabilirsiniz. Selülit tedavisinde kullanılan birçok yöntem vardır. Mezoterapi, VelaShape 3, Thermage gibi uygulamalar selülit tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerdir. Ancak bu uygulamaların bir haftada yeterli etkiyi gösterip gösteremeyeceği hakkında bilgi veremem çünkü bazı uygulamalarda selülit derecesine göre seans sayısı belirlenmektedir. Thermage tek seans uygulanan bir yöntemdir ancak çalışma prensibi kolajen üretimini tetiklemek olan bu uygulamada neredeyse altı ay boyunca kolajen üretimi artar. Bu nedenle tek seans olsa da Thermage 3 ay sonra gerçek etkisini gösterir. Sonuç olarak bir haftada selülit görünümünde gözle görülür bir azalma sağlanır ancak tam anlamıyla geçirilmesi mümkün değildir ve tabi burada selülitin derecesi de önemlidir.

Leyla hocam, 2 hafta sonra erkek arkadaşımla ilk defa tatile gideceğiz. Bacaklarımda olan selülitler beni çok rahatsız ediyor. Hızlı ve kolay selülit gideren bir şey varmıdır? 1 haftada selülit nasıl gider? Lütfen yardımcı olun

Merhaba, Selülit özellikle kadınlarda kalça altında bacaklarda bulunan aşırı yağ tabakalarının birikmesiyle oluşan cilt kusurudur. Collagen gibi bir cilt yenileyici ve gençleştirici hücrelerin azalması veya yok olmasıyla doku kendini yenileyemez ve bu durumda Selülit oluşur. Selülit genellikle kadınlar arasında bulunan ve kadınları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Selülit için kliniğimizde uyguladığımız bir çok yöntem vardır. Tabi bazıları düzenli seans gerektirmekte ve belli bir zaman almaktadır. Ama siz kısa sürede etkili bir yöntem arıyorsanız Evet, 1 haftada Selülit gidermek elbette artık mümkün üstelik ameliyatsız bir şekilde yaza formda girebilirsiniz. Thermage CPT cihazı sayesinde ameliyatsız, sargısız bir şekilde cildinize yenilik, sıkılaşma, doku iyileştirmesi sağlanır. Uygulama biter bitmez hemen gözle görülür bir farklılık görebilirsiniz 6 ay gibi kısa bir süre içinde cildiniz toparlanır ve daha sıkı daha genç daha diri bir görünüme sahip olur. Sevgiler,

Leyla Hanım iyi günler, yaklaşık 1,5-2 hafta sonra bir eventimiz olucak, kendime bej saten bir elbise aldım. Ancak basen ve bacak bölgemdeki selülit elbiseden belli oluyor. 1 haftada selülit nasıl gider? Bir hafta içinde buna çözüm bulabilir miyiz acaba? şimdiden teşekkürler…

İyi günler, selülit deri altı yağ dokusunun cilt üzerinde engebeli bir yapı oluşturmasından kaynaklanan metabolizmik bir rahatsızlıktır. Bir kişide selülit oluşması için kilo şartı aranmaz, ince vücut yapısına sahip kişilerde de görülebilmektedir. Selülit oluşumunda cilt yüzeyine yakın epidermis ve dermis tabakalarının alt katmanında fazla miktarda yağ depolanır. Az su tüketimi ve kolajen üretiminin de azalmasıyla beraber cilt dokusu esnekliğini kaybederek bozulmaya başlar. Size kısa bir sürede hızlı sonuç alabileceğiniz tek cihaz olan Velashape III teknolojisini tavsiye edebilirim. Velashape 3 hedeflenmiş ses dalgalarının cilt altına inerek doku sıkılaşmasına- yenilenmesine yardımcı ve cilt altında daha fazla kolajen üretimini sağlayan estetik bir cihazdır. Cerrahi bir müdahale gerektirmeden cildin sıkılaşmasını ve doku yenilenmesini sağlamaktadır. Seans sonrasında etkisini hemen gördüğümüz bir uygulama olup düzenli seanslarla 3 ay tamamlandığında pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır. Velashape 3 kısa sürede vücudunu şekillendirmek isteyen hastalar için idealdir.

Merhaba Leyla hocam, işyerindeki izin tarihlerimiz değişti ve benim izin tarihim 1 hafta sonrasına çıktı. Uzun zamandır spor yapıyorum ama bi türlü selülitli bölgemi eritemedim. Selülitli bölgem portakal kabuğu gibi görünüyor. Deniz kenarına gideceğim için hemen müdahale etmek istiyorum, nolur bana yardım edin hocam, 1 haftada selülit nasıl gider? bi çaresi var mı?

Merhaba, selülit genel olarak karın, bacak ve kalça bölgesinde görülen, deri altı yağ dokusunun girintili çıkıntılı bir yapıya sahip olmasından kaynaklı metabolik bir bozukluk olarak tabir edilebilir. Yağ hücreleri genişleyerek küçük şişlikler oluşturur. Sıkı septa yağ dokusu ise büzülerek çukurluklara sebep olur. Portakal kabuğu görüntüsü bu şekilde ortaya çıkar. Kolajen üretiminin de azalmasıyla cilt üzerinde sarkıklıklar oluşabilmektedir. Bu da kişiyi olduğundan yaşça daha büyük göstermektedir.Bir haftada selülitlerinizin geçmesine yardımcı olacak tek cihaz Velashape 3 teknolojisidir. Velashape 3 cildin sıkılaşmasını ve dokuların yenilenmesimi sağlayan ve sonuç odaklı çalışan bir estetik cihazıdır. Uygulamaya başladığından itibaren sonuçlarını hızla görebileceğimiz vücut şekillendirme Velashape III uygulamasıyla 3 ay bitiminde cilt sıkılaşması mükemmel düzeyde olmaktadır. Velashape III uygulamasını selülit problemlerinden hızlı bir şekilde sonuç almak isteyen bütün hastalarıma öneririm.