Thermage CPT Nedir?

Thermage, daha genç görünen bir cilt görünümü için cildi pürüzsüzleştirmeye, sıkılaştırmaya ve yüz hatlarını kontürlemeye yardımcı olmak için radyofrekans enerjisi kullanır.

FDA onaylı ameliyatsız bir uygulamadır. Thermage, derinin dermis olarak bilinen alt tabakasını hedefler. Dermis tabakasına ilettiği ısı, neocollagenesis adı verilen yeni kolajen oluşumunu sağlar.

Bu yeni kolajen, cildin daha sıkı ve gergin görünmesini sağlar, ayrıca cildin genel dokusunu iyileştirir. Cilt kendini zamanla daha da toparlayarak sarkmaların önüne geçer ve cilt yenileme uygulamaları arasında etkili olması nedeni ile tercih edilen işlemlerden biridir. Seans sonrası günlük hayatınıza anında geri dönebilirsiniz.

Thermage Uygulaması

Thermage tedavisinden en etkili verimi almak için öncelikle hastanın cildini en iyi şekilde analiz etmeliyiz. Kişinin yaşı bu aşamada önemli faktördür.

Çünkü kişi yaşlandıkça cildi daha yoğun bir şekilde kırışır ve ciltte sarkmalar oluşur. Termaj uygulaması cildin en derinine inerek cilt dokusunu ısıtır, var olan kolajeni kısaltırken, yeni kolajen oluşumunu canlandırır ve kişiye daha canlı bir yüz tasarlar.

Thermage bu etkileri yaratmak için radyofrekans teknolojisini kullanır. Dermal yapıdaki kolajen seviyelerini artırarak çalışır.

Kolajen, vücut tarafından dermal katmanları desteklemek ve cilde daha pürüzsüz, esnek bir görünüm kazandırmak için üretilen hayati bir proteindir. 20’li yaşlarımızda bol miktarda kolajen üretebiliyorken, yaş aldıkça kolajen üretimi azalmaya başlar ve bu azalma hayatımız boyunca devam eder.

Daha düşük kollajen seviyeleri cilt gevşekliğine, gıdı ve yüz kırışıklıklarının oluşmasına neden olur.

Thermage, radyofrekans enerjisini daha derin dermal dokuya ileterek dokuyu daraltır ve vücudu daha fazla kolajen üretmesi için tetikler. Kolajen seviyeleri tekrar yükseldikçe cilt daha sıkı ve daha genç hale gelir. Sonuçlar ilk günden itibaren 6 ay içinde artarak görülür ve uzun ömürlüdür.

Thermage CPT Fiyatları

Thermage fiyatları uygulanan bölgeye, açılan başlığın atış sayısına ve başlık çeşidine göre değişkenlik gösterir. Ön muayene olduktan sonra size en uygun tedavi protokolü belirlenecektir. Buda yapılacak thermage uygulama fiyatını netleştirir.

Thermage Hangi Bölgelere UygulanırThermage Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yüz,
  • Göz çevresi,
  • Karın,
  • Kollar,
  • Eller,
  • Uyluk
  • Dizler
  • Kalçalarda dahil çoğu vücut bölgelerinde etkilidir.

Yüz Germe Yerine Thermage Uygulaması Kullanılabilir Mi?

Yüz germe estetiği yerine Thermage işlemi tercih edilebilir. Fakat şunu bilmenizde fayda vardır,

Termaj uygulaması, cerrahi bir ameliyat kadar etkili bir sonuç yaratmaz. Eğer ameliyat olmadan gençlik enerjisini yüzünüze yansıtmak isterseniz Thermage CPT yaptırabilirsiniz.

Thermage CPT Uygulamasının Yüze Etkisi

Thermage CPT yüzdeki sarkmalar için ve aynı zamanda cilt kalitesinin arttırılması için tercih edilir. Thermage Cpt uygulaması göz kapakları, dudak çevresinde ve göz kenarlarında uygulanabilmektedir.

Özellikle göz çevresinde oluşan kaz ayaklarını gidermek ve yüzde genel olarak bir sıkılık elde etmek için Thermage CPT yöntemi oldukça etkilidir ve hatta yüz gerdirme operasyonuna gerek kalmadan bıçak altına yatmadan sıkı bir cilde sahip olacaksınız.

Özellikle 40 lı yaşlardan itibaren, henüz yüz germe ameliyat ihtiyacı oluşmadan iyi bir seçenek olarak tercih edilebilir. Özellikle çene altındaki ve yanındaki dış hat boyunca oluşan sarkmalardan kurtulabilir, alın, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri en aza indirebilirsiniz.

Thermage Yan Etkisi Var mıdır?

Thermage uygulaması oldukça güvenlidir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve şişlik görülebilir, bunlar normal ve geçici etkilerdir. Aynı gün günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ancak çok güçlü bir cihaz olduğundan yetkin kişiler tarafından yapılmaz ise yanıklar oluşabilir.

Thermage CPT Etki Süresi Ne Kadardır?

thermage cptThermage uygulamasının sonucunun ortaya çıkması ortalama olarak 6 ay kadar sürer. Etkisi yaklaşık 2 yıl devam eder. Bu süreçte cildi korumak ve desteklemek bu süreyi uzatabilir. Etkiyi sürekli kılmak için 2 senede bir defa yaptırılabilir.

Her Yıl Thermage Yaptırmak Gerekir mi?

Kişinin doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak Thermage uygulamasının etkisi 2 sene boyunca devam eder. 2 senede bir tekrarlanır ise etkisi katlanarak devam eder. Ancak bu iki yıllık süreç kişiden kişiye değişebilir burada en önemli faktör cildin ince ya da kalın olmasına bağlıdır.

Thermage İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Thermage tedavisinden sonra herhangi bir kesi olmadığı için iyileşme süreci yoktur. Tedavi seansınız biter bitmez işe veya diğer faaliyetlere dönebilirsiniz.

Bazı hastalar 24 saat boyunca hafif cilt kızarıklığı veya şişlik yaşarlar. Ancak, bu etkiler günlük faaliyetlerinize hemen devam etmenize engel teşkil etmeyecektir.

Thermage CPT Uygulamasını Erkekler Yaptırabilir mi?

Tedavi erkeklerde kadınlara benzer şekilde çalışır ve cildi içten dışa sıkılaştırmak için cilt yüzeyinin altında kolajen oluşturur. Erkek ve kadınları tedavi ederken uygulayan doktor farklı yaklaşımlar göz önünde bulundurur.
Thermage CPT, radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen bir yöntemdir. Bu uygulamayı cinsiyet fark etmeksizin, ameliyat olmak istemeyen ve ameliyattan çekinen hastalarıda kullanılabilir. Ameliyatsız yüz germe olarak da bilinir fakat vücuda da uygulayabildiğimiz bir yöntemdir.
Erkek ve kadın cildinin yapısı aynıdır. Farklı yapan sadece hormonlardır. Kadınları östrojen hormonu menapoza girene kadar korur. Menapoz sonrası cildin kalitesi bir miktar bozulur bunu korumak için farklı uygulamalardan faydalanmak gerekebilir.
Erkeklerde östrojen belli miktarda sürekli üretilir. Ancak genetik faktörlere bağlı olarak cilt kalitesi değişkendir. Yani erkek ya da kadın fark etmeksizin thermage tüm gereken hastalarımda etkisini gördüğüm bir uygulamadır.

Thermage Tedavisinin Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Tedavinizden hemen sonra cilt sıkılığında bir miktar iyileşme görmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, kolajen seviyelerinin tam sonuçların ortaya çıkması için tekrar oluşturması zaman alır. Çoğu hasta nihai sonucunu 2-6 ay içinde görür.