Göz Çevresi Estetiği

Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi

Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi

Birçok insan gözlerinin altındaki çöküntü ve çukurların onları yorgun, yaşlı veya sağlıksız gösterdiğini düşünüyor. İnsanların gözlerinin altındaki çökme, çukur ve koyu halkalardan kurtulmak veya görünümünü azaltmak için kullandıkları hem doğal hem de tıbbi olarak reçete edilen bir dizi yöntem vardır. Bu tedavilerin tümü ömür boyu kalıcı olmasa da, bakım ve tutarlılık ile koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

Neden gözlerimin altında çökme ve çukurlar var?

Göz altındaki çökmelere en çok yorgunluk neden olsa da, aşağıdakiler dahil başka nedenler de vardır:

 • alerjik rinit 
 • atopik dermatit “egzama”
 • kalıtım
 • kilo kaybı
 • yaşa bağlı kolajen kaybı
 • pigmentasyon düzensizlikleri
 • gözleri sık ovalamak
 • güneşe fazla maruz kalmak

Göz altı çökme ve çukurların bir başka nedeni de doğal yaşlanma sürecidir. Yaşlandığınızda, yağ ve kolajen kaybetme eğilimindesinizdir ve cildiniz genellikle incelir. Bu, elmacık kemiklerinizin daha geride durmasından da kaynaklı gözlenebilir bir estetik eksikliktir. Bazen bu fiziksel değişiklikler, gözlerin altında koyu halkalar gibi görülebilen gölgeler oluşturur.

Göz Altı Çukur ve Çökmelerin Tedavisi!

Yüksek Doz C vitamini

Bir çalışma , 6 ay boyunca koyu halkaların tedavisinde % 10 C vitamini enjeksiyonunun etkileriincelenmiştir ve C vitamini, göz altındaki karanlığın aydınlatılmasında etkili bir yöntemdir. Direk göz altına uygulana c vitaminli kremler yada saf C vitamin ürünleri göz altlarını aydınlatabilir.

Lazerler

Koyu halkalar için lazer tedavisi etkili bir tedavi olabilir. Thulium lazer veya altın iğne lazerler gibi daha az invazif lazer prosedürleri, yara izi veya diğer olası yan etkileri azaltabilir. Lazer uygulamaları cildin üst yüzeyine yapıldığından cilt kalitesini arttırarak etki gösterirler. 

Dolgu maddeleri ile “Göz Altı Işık Dolgusu”

Cildin incelmesi veya yağ dokusunun kaybı gözlerin altında koyu halkalara neden oluyorsa, dolgu maddeleri ile bu boşluğun desteklenmesi etkili bir seçenek olabilir. Kişiler, göz altındaki alana trombosit açısından zengin plazma veya hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu yapabilirler.

Alt göz kapağı Ameliyatı

Blefaroplasti adı verilen alt göz kapağı ameliyatı ile, göz çevresindeki yağ birikintileri veya ekstra deri nedeniyle oluşan çökme ve koyu halkalardan kurtulunabilir. Ameliyat sonrası fazla deri alındığından etkisi gözle görülür ve en etkin tedavidir. 

Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi fiyatları yapılacak tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir.

Göz Altı Çökmesi ve Çukurları Tedavisi” İçin 24 Soru Soruldu

 1. Hümeyra dedi ki:

  Merhaba yoğun göz altı morluklarım mevcut 23 yaşındayım ,göz altlarım daha canlı nasıl olabilir

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, farklı peeling tedavileri mevcut. Ancak göz altı ışık dolgusu deneyebilirsiniz.

 2. İbrahim dedi ki:

  Merhaba göz altında çukur oluştu benim birde üst göz kapağım biraz düştü sanki , bunlar için ne yapılabilir ve bana maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz sevinirim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, göz altı çukurları için göz altı ışık dolgusu veya göz altı yağ enjeksiyonu yapılabilir. Göz kapakları yaşlanmaya bağlı düştü ise üst göz kapağı estetiği ile fazla deri alınarak eski formuna gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.