Kaş Kaldırma Estetiği

Yüzün çerçevesi olan kaşlar, kadınların bakışlarının daha genç ve enerjik görünmesini sağlar. Düşük olan kaş görünümü kişiye kızgın ve yorgun bir ifade katar. Bunun gibi formunu kaybeden kaşlar için kaş kaldırma estetiği yapılabilir. Kadınlarda yaşın ilerlemesiyle birlikte kaşların arasında derin oluklar açılabilir, bu bölgede derin çizgiler meydana çıkabilir. Bunun üzerine kilo alıp verme, yoğun güneş ışığına maruz kalma, sigara içmek gibi faktörler de eklenince kaşlar genç görünümünü kaybederek düşük görünmeye başlar. Düşük kaşlar da olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olur. Kaş kaldırma estetiği alın bölgesinin çizgilerden arınarak daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur, kaşlara yeniden form kazandırarak kadınlara daha genç bakışlar sağlar.

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?

Kaş kaldırma estetiği, alın bölgesindeki yatay çizgilerin ortadan kaldırdığı, kaşların asılarak daha genç göründüğü operasyonlardır. Kaş kaldırma estetiğinde gevşemiş kaşların sıkılaştırılması ve kaşların yeniden doğal kemerli yapıya kavuşması sağlanır. Bu etkiler kişide yorgun ve endişeli görüntüyü ortadan kaldırır, daha genç, diri, açık bir yüz ifadesine yol açar. Kaş kaldırma operasyonu bu şekilde yapıldığı gibi, ameliyat olmayı istemeyen kişiler için ameliyatsız iple kaş kaldırma tekniği de tavsiye edilebilir.

Ameliyatsız iple kaş kaldırma tekniğinde mikro cihazlar kullanılarak saç dibinden kaşlara giriş yapılır. Gevşeyen ve sarkık bir görünüme yol açan kaş kasları kafatasına asılarak hastaya genç bir görünüm sunulur. Ameliyatsız olarak gerçekleşen bu operasyonda kaşlar ipler tarafından sabitlenir. Bu operasyon sırasında hastanın ihtiyacına göre örümcek ağı estetiği, botoks, ultherapy gibi işlemlerde uygulanabilir. Böylece hem kaş kaldırma, hem de gevşemiş cilt toparlanır, kırışıklıklar giderilir.

İple kaş kaldırma operasyonu

Kaş kaldırma estetiğini ameliyatsız olarak gerçekleştiği için operasyon sonrası cildinizde iz kalmaz. Dikiş kontrolü, pansuman gibi sorunlarla uğraşmadan operasyon sonrası günlük hayatınıza kolayca dönebilirsiniz. Operasyon ortalama 15 dakika sürer ve işlem sonrasında hastaneden ayrılabilirsiniz. İyileşme süreci ise çok hızlıdır. İple kaş kaldırma operasyonu kalıcı bir sonuç için çift ip tekniğinden yararlanır. Böylece iplerin kopma ihtimali ortadan kalkar, tekrar düşmesi sorunu yaşanmaz ve kaşlar istenen seviyede kaldırılabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı kimlere uygundur?

Kaşlarınız olması gereken çizginin altındaysa bu size yorgun ve her daim mutsuz bir görünüm sunabilir. Alnınızda geçmeyen yatay çizgiler varsa, kaşlarınızın arasından başlayan ve burnunuza doğru uzanan dikey çizgiler oluşmuş ise kaş kaldırma ameliyatının zamanı gelmiş demektir. Kaş kaldırma ameliyatı bu ve benzeri problemlerin düzelmesini sağlar. Kaşlar istenen oranda asılabilir. Genellikle bu müdahale fazla derinin alındığı ve yüzün orta ve alt kaşlarının sıkılaştırıldığı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılır. Şayet üst göz kapağınızın sarkmış ve gözlerinizin altında torbacıklar oluşmuşsa plastik cerrah alın germe ameliyatının yanında göz çevresi ameliyatı da önerir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir