Çarpık Bacak Ameliyatsız Nasıl Düzelir?

blank
1 Cevap

Merhabalar hocam, Çarpık bacaklar ameliyatsız nasıl düzelir? Ben çok yoğun çalışıyorum ameliyat olmak ve iyileşme dönemi gibi bir zamanım yok. Sürekli seyahat halindeyim dolayısı ile bir çözüm arıyorum bu çarpık bacak problemi nasıl düzelir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 3, 2020

Merhabalar , diz altı bacak eğriliğinin yani halk dilinde çarpık görünümlü ince bacak düzeltilmesi için en çok kullanılandığım yöntemler liposuction ile yağ enjeksiyonu ve silikon protezdir. Fakat bacak protezi ameliyatı genel anestezi altında ve hastane ortamında uyguluyorum. Yağ enjeksiyonu için Vaser Liposuction teknolojisi ile çalıştığım için milimetrik kanüllerden aldığım yağları çok daha ince kanüller ile enjekte ediyorum bu sayede iyileşme süreci oldukça hızlı ve konforlu oluyor. Buna rağmen yağ enjeksiyonu için bile birkaç gün dinlenmeniz gerekir. Ancak vaktiniz olmayacak ise ve ameliyat kesinlikle istemiyorsanız alt bacak eğriliğinin düzeltilmesi için en çok kullanılan diğer bir tedavi dolgu yöntemidir. Ancak yüksek miktarda dolgu yapmak allerjik reaksiyonlara neden olacağından çok tavsiye ettiğim bir yöntem değildir.

blank

İyi günler Leyla hanım, 22 yaşında üniversite  öğrencisiyim. bacaklarım çarpık ve yakın çevremdeki kişiler şakayla karışık benimle alay ediyorlar. Üniversitede derslerim ve proje ödevlerim çok yoğun. Ameliyat olmak istemiyorum. Çarpık bacak ameliyatsız düzelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, çarpık bacaklılık kişinin hayatını psikolojik anlamda negatif yönde etkilemektedir. Düzgün ve uygun dolgunlukta bacaklara sahip olmayı bütün kadınlar istemektedir. Bacaklarda diz altı bölgesinin iç kısımlarında doku azlığına bağlı olarak şekil bozuklukları olabilmektedir. Bu bölümlere hazır dolgu maddeleri enjekte ederek doku artırımı yapmaktayım. Bu işlemi klinik ortamında, genel anestezi kullanmadan uygulayabilmekteyim. Hyaluronik asit ya da hidrofilik jel gibi dolgu maddeleri kullanarak yaptığım işlemde günlük hayatınıza hemen dönebilmektesiniz. Normal bir ameliyat sonrasında yaşayacağınız ödem, ağrı, acı yada ameliyat sonrası dinlenme süreci gibi aşamalar yaşamamaktasınız. Bu dolgu malzemelerinin vücuda bir yan etkisi ya da zararı görülmemektedir. Bacaklarınızda kullanacağım dolgu sayısını ve yoğunluğunu işlem öncesinde kliniğimde yaptığım muayene esnasında belirlemekteyim.

blank

İyi günler Leyla Hanım,  bacaklarımda çarpıklık var. Yoğun bir meslek hayatım olduğu için ameliyat gibi bir işleme ayıracak vaktim açıkcası yok. Çarpık bacak ameliyatsız nasıl düzelir? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, çarpık bacakları düzgün bir forma sokmak için liposuction ile yağ enjeksiyonu uygulamasını kullanmaktayım. Liposuction uygulamasında hastanın kendi vücudundan aldığım yağları alt bacak bölümünde eğri olan yerlere enjekte etmekteyim. Yağ enjeksiyonu uygulamasından sonra evde birkaç gün istirahat önerilmektedir.
Kliniğimde ameliyata başvurmadan da diz altı bacak eğriliği düzeltme işlemi yapmaktayım. Hazır dolgu yönteminde anestezi uygulamasına ve hastanede yatış işlemine gerek duyulmamaktadır. Lokal anestezi uygulamasıyla kliniğimde yaptığım hazır dolgu uygulaması sayesinde ameliyatın getirisi olan şişlik, acı, ağrı gibi zorluklar yaşanmaz. İşlem sonrasında rahatlıkla rutininize dönebilir, uygulama önceki konforunuzu devam ettirebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar