Çarpık Bacak Ameliyatsız Nasıl Düzelir?

1.85K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhabalar hocam, Çarpık bacaklar ameliyatsız nasıl düzelir? Ben çok yoğun çalışıyorum ameliyat olmak ve iyileşme dönemi gibi bir zamanım yok. Sürekli seyahat halindeyim dolayısı ile bir çözüm arıyorum bu çarpık bacak problemi nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar , diz altı bacak eğriliğinin yani halk dilinde çarpık görünümlü ince bacak düzeltilmesi için en çok kullanılandığım yöntemler liposuction ile yağ enjeksiyonu ve silikon protezdir. Fakat bacak protezi ameliyatı genel anestezi altında ve hastane ortamında uyguluyorum. Yağ enjeksiyonu için Vaser Liposuction teknolojisi ile çalıştığım için milimetrik kanüllerden aldığım yağları çok daha ince kanüller ile enjekte ediyorum bu sayede iyileşme süreci oldukça hızlı ve konforlu oluyor. Buna rağmen yağ enjeksiyonu için bile birkaç gün dinlenmeniz gerekir. Ancak vaktiniz olmayacak ise ve ameliyat kesinlikle istemiyorsanız alt bacak eğriliğinin düzeltilmesi için en çok kullanılan diğer bir tedavi dolgu yöntemidir. Ancak yüksek miktarda dolgu yapmak allerjik reaksiyonlara neden olacağından çok tavsiye ettiğim bir yöntem değildir.

0

Merhaba Leyla Hanım, bende çarpık bacak problemi var ancak ameliyat korkum da bir hayli yüksek. Acaba çarpık bacak ameliyatsız nasıl düzelir? Böyle bir olanak var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak rahatsızlığı çarpık bacak estetiği olan yağ enjeksiyonu ile kolayca çözülebilen bir durumdur. Ancak bu yöntem cerrahi bir işlemdir. Siz ameliyatsız bir uygulama aradığınız için sizin için en uygun seçenek dolgu uygulaması olacaktır. Fakat dolgu yağ enjeksiyonu gibi etkili bir kalıcılık göstermez. Devamlı yeniletmeniz gerekir.

0

Merhaba hocam iyi günler, çarpık bacak problemimi ortadan kaldırmak ve kusursuz bacak görünümüne kavuşmak istiyorum. Ancak ameliyat düşüncesi beni korkutuyor. Acaba çarpık bacak ameliyatsız nasıl düzelir? Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, düzensiz yağ dağılımı sonucu çarpık bacak oluşumu söz konusu ise bu problemin en etkili tedavisi bacak estetiği ameliyatı olmaktır. Yağ enjeksiyonu adı altında yapılan bu uygulama ile vücudunuzun belli bölgesinden vaser liposuction yöntemi ile yağ alınır ve çıkarılan bu yağ gerekli işlemlerden geçirilip bacaklarınıza transfer edilir. Bu yöntem hem en etkili hem de en kalıcı yöntemdir. Ancak siz ameliyat olmak istemiyorsanız dolgu uygulaması ile de çarpık bacak sorununuzu düzeltebiliriz. Fakat belirtmeliyim ki dolgu uygulaması kalıcı değildir ve düzenli tekrar ister. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, kızımda çarpık bacak rahatsızlığı var. Ancak ameliyat konusunda kararsızım. Çarpık bacak ameliyatsız nasıl düzelir? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyat yönteminin çarpık bacak sorununda en konforlu ve etkili yöntem olduğunu belirtmek isterim. Kesinlikle endişe etmenizi gerektiren bir durum değil. Ameliyatta Liposuction yöntemi ile vücutta fazla bulunan yağları alıyoruz ve özel işlemlerden geçirildikten sonra bacakta çarpık görüntüye sebebiyet veren kısımlara enjekte ediyoruz. İyileşme süresi de oldukça kısa. Muayene için kızınızla gelirseniz uygun bir vaktinizde mevcut durumu görelim ve nasıl bir yöntemle en iyi sonuca ulaşabiliriz değerlendirelim. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, 20 yaşındayım. Boyum 1.77, kilom 54. Bacaklarım çok ince. Boyum da uzun olduğu için çok çarpık duruyor. Bu yüzden çok mutsuzum. Düzeltilmesini istiyorum ama ameliyattan korkuyorum. Çarpık bacak ameliyatsız nasıl düzelir? Anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak görüntüsünü ameliyatsız düzeltmek mümkün değildir. Ortopedi ameliyatları ile kemiklere müdahale edilebilir yada estetik olarak yapılan yağ enjeksiyonları ile görüntüyü gizlemeye yönelik operasyon yapılabilir. Kemiğe müdahale edilen operasyon zorlu ve uzun tedavi süresi gerektiren operasyonlar dır. Bu yüzden size önerim yağ enjeksiyonu. Korkmanızı ya da endişe etmenizi gerektirecek bir operasyon değildir bu. İyileşme de hızlı ilerler. Bu yöntemde vücudunuzun farklı bölgelerinde, özellikle sizi rahatsız eden kalıcı yağlanmalarınızın olduğu bölgelerden Liposuction ile yağ alımı yaparız. Sonrasında aldığımız bu yağları bacaklarda çarpık görüntü oluşturan boşluk kısımlara enjekte ederiz. Çok kısa bir süre içerisinde de iyileşip normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Bu yöntemle yaptığımız işlem hem sizi daha mutlu eder hem daha konforlu olursunuz hem de daha beğendiğiniz sonuçlar alırsınız. Ben dolgu ile risk almanızı önermiyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarım çarpık olduğu için çok biçimsiz görünüyorlar. Bu biçimsiz görüntü yüzünden kendime uygun kıyafetler bulmakta zorlanıyorum. Etek giydiğimde yakışmıyor, dar pantolonlar da maalesef güzel durmuyor. Kıyafet konusunda sorun yaşamaktan çok sıkıldığım için çarpık bacak sorunumdan kurtulmak istiyorum ama ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız bir şekilde çarpık bacak sorunu nasıl düzelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacakların kötü görünmesine sebep olan iki bacak arasında oluşan boşluktur. Çarpık bacak sorunundan kurtulabilmek için iki bacak arasındaki bu boşluktan kurtulmak gerekir. Bunun için uyguladığımız en etkili yöntem yağ enjeksiyonudur ama yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için öncelikle Liposuction yöntemiyle vücudunuzdan yağ almamız gerekiyor. Vücudunuzdan gerekli miktarda yağ aldıktan sonra aldığımız bu yağları bacağınızı şekillendirmek için kullanıyoruz. Ancak siz çarpık bacak sorununuz için ameliyatsız bir yöntem arıyorsunuz bu nedenle bacaklara uygulanacak dolgu enjeksiyonu sizin tercihinize daha uygundur. Ancak dolgu zamanla eriyen bir madde olduğu için tekrar gerektirir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı