Vaser Hi Def

Hayalinizdeki Görünüme Kavuşmak İster misiniz?

Daha Estetik Daha Kaslı Daha Doğal

Vücudunuzdaki inatçı yağlar diyet ve egzersiz gibi uygulamalarla gitmediyse Vaser Hi-Def Uygulaması tam size göre.

VASER HI DEF LIPOSUCTION NEDİR?

Vaser Hi Def Liposculpture olarak da bilinen High Definition Vaser Liposuction işlemidir. Vücudun doğal kontürünü vurgulamak veya kişinin hayal ettiği forma ulaştırılmasını sağlayan son dönemlerin en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamasıdır. Vaser Hi-Def Liposculpture klasik liposuctiondan farklıdır, çünkü geleneksel liposuction, Hi-Def kadar detaylı ve ayrıntılı bir şekilde vücut şekillendirmesi sağlamayı desteklemez. VASER destekli liposuction, kişilerin vücudunu şekillendirmek için yağları yüzeysel ve derin yağ doku tabakalarından ayırarak çalışır. Hi Def Vaser Liposculpture, VASER liposuction teknolojisini kullanır. VASER, üstün teknolojisi sayesinde cilt yüzeyinin altında bulunan yağı dışarı atmak için ultrasonik dalgalar yaratır. Bu uygulama neredeyse vücudun tüm alanlarında sonuç verebiliyor.Kişinin bölgesel yağının en hassas bir şekilde dışarı atılması için milimetrik kanüller kullanılır. Böylece operasyon sonrası hiçbir iz kalmaz.

Bu uygulama, omuzlar, kollar, karın, kalçalar, bacaklar, baldırlar dahil olmak üzere tüm vücudun çoğunluğunda kullanılabilir. Vücut yağ oranınız çok yüksek olmamasına rağmen istediğiniz vücut şekli ve doğal kas görüntüsünü hala yakalayamadıysanız, yani vücut yağ kitle oranı %10-15 arasındaysanız, Vaser Hi Def sizin için oldukça uygun bir uygulamadır.

Neden Vaser Hi Def Liposuction yaptırmalıyım?

Vaser Hi Def Liposuction özellikle erkek hastalarda genetik, hormonal ve düzensiz beslenme sonucu yaşanan bölgesel yağlanmaların en etkili silahı haline gelmiş bir uygulamadır. En çok tercih edilen bu estetik prosedür ile yıllarca diyet, spor ve tedavi yöntemleri deneyimlemiş hastalar Vaser Hi Def Liposuction ile tanıştıkları için çok mutlu olduklarını belirtiyorlar. Vaser Hi-Def yani Vaser 2.0 teknolojisi bugüne kadar kullanılan dokuya en saygılı liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Klasik Liposuction’da karşılaşılan sinir ve kan damarları deformasyonu bu işlemde görülmez.

Vaser Hi-Def Liposuction uygulamasının bir diğer avantajı ise yağ seçici özelliğinin olmasıdır. Böylece yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu işlem sayesinde tek bir seansta klasik liposuctiona oranla çok daha fazla yağ çekilebilir.

Vaser Hi Def Liposuction kimler için uygundur?

Vaser Hi-Def operasyonu daha fit görünmek isteyen erkekler tarafından son zamanlarda oldukça tercih edilen bir operasyonudur. BMI, Body Mass Index (Vücut Kitle Endeksi) 30’un altındaki kişiler aynı zamanda çok önemli olan deri kalitesi makul ölçülerde olan genç ve orta yaşlı erkek hastalar için tamamıyla uygun bir işlemdir. Hi-Def olarak bilinen bu metod ileri bir lipofilling tekniğidir; belirli bölgelerde kas alanlarını, kas gölgelerini ve detaylarını bir heykele şekil verir gibi belirginleştirirken; alınan bu yağları istediğimiz bölgelerin ön plana çıkması amacıyla kullanmak mümkündür.

Vaser Hi Def Liposuction’ın klasik liposuciton’dan farkı nedir?

Vaser liposuction son birkaç yılda ve özellikle ‘hi def’ liposakşın ortaya çıkışından bu yana önemi anlaşılan bir teknoloji olmuştur. Teknoloji yağ hücrelerini parçalamak için tasarlanmıştır. FDA tarafından onaylı olan Vaser Liposuction büyük miktarda yağ greftleme (BBL) gerektiren durumlarda, yağ hücrelerinin daha canlı hayatta kalmasını sağlıyor. Her iki liposuction tekniği de aynı genel sonucu elde etmek için etkili bir şekilde kullanılabilse de Vaser, geleneksel liposuctiona oranla daha teknik çalışma gerektiriyor. Yağları çıkarmaya yardımcı olmak için yağ hücrelerini parçalamaya odaklanır. Vaser ultrason teknolojisini barındırır. Bu da dokuya saygılı ve daha hassas işlem elde etmemizi sağlar.

Vaser Hi Def sonrası iyileşme sürecin nasıldır?

Vaser Hi-Def  ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında ortalama olarak 2 ila 4 saat arasında sürer. Operasyondan hemen sonra minimum 6 hafta korse kullanmanız önerilir. Kullanılan özel korse hem işlem sonrası ödem oluşumunu engelliyor hem de vücudun şeklini almasında destek oluyor. Ameliyat sonrasında ağrı hissedilmez, sadece operasyon bölgesinde minimal sızı şeklinde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu durum 3-4 gün içinde tamamen kaybolacaktır.

Vaser Hi-Def sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekiyor, ertesi sabah taburcu olabilirsiniz. Vaser Liposuction sonrası iyileşme süresini takiben 2-3 gün sonra araba kullanmaya başlayabilirsiniz, hastaların çoğu fazla yorucu olmayan veya ofis işlerine devam edebiliyorlar. İşlem sonrası birkaç hafta yorucu egzersizlerden kaçınılması gerekiyor.

Vaser Hi-Def Sonrası Diyet ve Egzersiz Nasıl Olmalı?

Vaser Hi-Def sonrası beslenme düzeni ve yaşam şekli çok önemli. Vaser Hi Def sonrası yapılacak diyet desteğiyle geride kalan yağ hücrelerinizin çok daha hızla parçalanmasına ve vücudun şekillenmesine büyük katkı sağlar.

Vaser Hi-Def sonrası ikinci hafta takibinde çok ağır olmayan egzersizlere başlanabilir. Vaser Hi def  sonrası diyet ve egzersiz sadece daha hızlı ve daha iyi iyileşmeye yardımcı olmakla kalmıyor, en mükemmele ulaşmanızı sağlıyor. 

Vaser Hi-Def Liposuction’ın Riskleri

Liposuction’ın güvenli olduğu bilinse de, her türlü prosedürle ilişkili belirli riskler elbette vardır. Enfeksiyon çok nadirdir, ancak daha yaygın küçük komplikasyonlar arasında küçük sıvı toplama alanları yani ödem ihtimali her zaman vardır. Liposuction en sık uygulanan kozmetik prosedürlerden biridir ve neredeyse hiçbir zaman ciddi bir komplikasyon olmadan gerçekleştirilir.Cerrahın deneyimi burada çok önemli ve hassastır.

Vaser Hi Def Prosedürü Cerrahi Günü Rutini Nasıldır?

Yapılacak bölge yoğunluğu ile doğru orantılı olarak hastanede veya Poliklinikde genel anestezi veya sedasyon yardımıyla gerçekleşir. Ameliyathaneye girmeden önce, ayakta sorunlu alanları cilt işaretleyicileri ile işaretlenir. Gerekli bölgelerden ne kadar yağ alınacağının belirlenmesinde ve eğer yapılacaksa yağ transferi yapılacak bölgelerin de belirlenmesi sonrasında, hemşire sizi ameliyathaneye götürür ve ameliyat masasına uzanırsınız. Anestezi uzmanı yardımıyla anestezi almaya başlayacaksınız: sedasyon veya genel anestezi altında operasyon gerçekleşir ve bazı bölgeler için 3-10 gün boyunca kalabilecek direnler yerleştirilebilir. Direnler fazla sıvıyı boşaltmaya yardımcı olur ve iyileşmeniz için geçecek süreyi hızlandırır. Ameliyat sonrası şişliği azaltmak için özel korseniz giydirilir. Taburcu edilmeye hazır olduğunuzda, size ve size refakat edecek kişiye sözlü ve yazılı talimatlar verilecektir. 

Vaser Hi Def fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak karın kası estetiği fiyatları ve yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Vaser Hi Def Karın Kası Germe

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

VASER HI-DEF LIPOSUCTION - KARIN KASI AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Vaser Hi Def uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vaser Hi-Def” İçin 66 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Vaser Hi-Def ameliyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   VASER Hi-Def; yalnızca yağ seçici özelliği olan ve yağları ultrasonik ses dalgaları kullanarak parçalayan bir uygulamadır. Gelişmiş yağ seçici özelliği ile damar, sinir ve bağ dokusuna zarar vermez, bu nedenle operasyon sonrası morluk ve hissizlik gibi yan etkiler görülmez. Özel tekniği ile vücuttaki fazla yağlar ultrasonik ses dalgaları ile sıvılaştırılarak vücuttan dışarı atılır ve gerekli bölgelere yağ dokusu transfer edilir. Bu da doğal ve kaslı bir vücut formuna kavuşmanıza olanak sağlar. Bu teknik genellikle karın bölgesinde, kasık, sırt ve bel bölgelerinde, omuz-kol ve bacaklarda uygulanmaktadır. Kadın ve erkeklerde planlama vücut formuna ve kişide mevcut kasların izdüşümlerine uygun olarak yapılmaktadır.

 2. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba. Spora yapmama rağmen karın kaslarım çıkmıyor. Bir yerde Vaser Hi-Def ameliyatını duydum. Karın kaslarımı belirginleştirmek için Vaser Hi-Def yaptırabilir miyim? Vaser Hi-Def nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def, Vaser Liposuction yöntemi ile hastanın vücudundaki fazla yağı dışarı çekip, aynı hastanın ihtiyacı olan bölgelerine bu yağın enjekte edilmesine verilen isimdir. Vaser Hi-Def ameliyatı aslında iki farklı ameliyatın kombine edildiği bir yöntemdir. Hasta bu ameliyat sayesinde hem fazla yağlarından kurtulur, hem de vücudunda dolgunlaştırmak veya şekillendirmek istediği bölgeleri ön plana çıkarabilir. Vaser Hi-Def ameliyatı ile six packs görüntüsü yaratabilir. Daha sportif görünmek isteyen, sporun etkilerini vücutta daha hızlı taşımak isteyen kişiler için Vaser Hi-Def oldukça uygun bir ameliyattır. Vaser Hi-Def ameliyatından sonra vücudunuzdan yağlar arındığı için daha hızlı kas yapmaya başlarsınız. Bu ameliyat hem kadın hem de erkekler için uygundur. Belirgin karın kasları ve şekilli bir vücut için hi def operasyonu yaptırabilirsiniz.

 3. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba. Çok sigara içtiğim için ameliyat olmanın zor olduğunu söylüyorlar. Vaser Hi-Def ameliyatından önce sigarayı bıraksam yeterli olur mu? Ameliyattan önce neler yapmam lazım?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba. Evet yoğun sigara tüketimi ameliyatı etkileyen bir durumdur. Sigara tüketen hastalarımızın en az 15 gün öncesinden sigara tüketimini minimuma indirmelerini öneriyoruz. Ameliyattan önce kan sulandırıcı ağrı kesiciler almamalı ve bitki çayı tüketmemelisiniz. Vaser Hi-Def ameliyatı uzun sürdüğü için ameliyat koşullarında risk oluşturacak her şeyi detaylı araştırıyoruz. Bu nedenle ameliyattan önce hastalara kan testi yapılır ve şeker ölçülür. Şeker hastalarının ameliyat süreci riskli olduğu için şekerin düştüğü bir dönemde Vaser Hi-Def ameliyatını yapmak en doğru seçenek olacaktır. Ameliyat öncesi hekim ile görüşmeniz de sizin durumunuza göre vaser hi def operasyonu önce dikkat etmeniz gerekenleri belirtilecektir.

 4. Misafir dedi ki:

  Vaser Hi-Def operasyonu öncesinde nelere dikkat etmem gerekir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhabalar, her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da operasyon öncesinde bir hafta on gün kadar bitki çayları ve kan sulandırıcı özellliğe sahip besin ve ilaçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Ayrıca alkol ve sigara kullanımının da azaltılması süreç yaklaştıkça kesilmesi gerekiyor. Ameliyat öncesi kliniğimizde bu konu hakkında detaylıca bilgilendirileceksiniz.

 5. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar, Karın bölgesine Vaser Hi-Def yaptırdıktan sonrası midem küçülür mü? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def, karın bölgesine yapılan incelme ve vücut şekillendirme işlemidir. Vaser Hi-Def vücuttaki bölgesel yağlara odaklanır, organlara ve organları çevreleyen yağlara dokunmaz. Vaser Hi-Def sonrası midenizde küçülmez ama inceldiğiniz için iştahınız da azalma olacaktır. Sevgiler.

 6. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Hi-Def, jinekomasti için uygun mudur? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Erkeklerde görülen göğüs büyüklüğü sorunu Vaser Hi-def ile giderilebilir. İnce kanüllerle girilen bu bölgede erkeklerin meme altı yağ dokuları dışarı çekilir. Bu ameliyat sonrasında oldukça minik bir iz kalacağı için kişilerin ameliyat olduğu belli olmaz. Eğer ihtiyaç duyulursa sarkan meme dokusu kesilerek germe işlemi de yapılabilir. Sevgiler.

 7. Misafir dedi ki:

  Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction sonrasında solaryuma girebilir miyim? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction yaptırdıktan sonra iki hafta yoğunca yoğun ısıdan ve güneşten uzak durmalısınız. Özellikle dikişleri güneşten korumalısınız. İkinci haftanın sonundan itibaren hekiminize danışarak plaja gidebilir veya solaryuma girebilirsiniz. Sevgiler.

 8. Misafir dedi ki:

  İyi günler hocam, ben 2 sene önce Liposuction ile yağ aldırdım. Ama bir arkadaşımın doktoru Vaser yöntemi ile yağ almış ve onun vücut hatları daha düzgün duruyor. Ve daha fazla yağ alındığını söyledi. Neden klasik Liposuction’a göre Vaser Hi-Def ile daha çok yağ alınır? Teşekkürler.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def yönteminde yağlar önce titreşim ve ultrason dalgaları ile sıvı bir forma sokulur, daha sonra dışarı çekilir. Bu nedenle Vaser Hi-Def yönteminde klasik Liposuction’a göre daha fazla yağ dışarı çekilmiş olur. Sevgiler.

 9. Misafir dedi ki:

  İyi akşamlar Leyla hanım, Vaser Hi-Def Liposuction ile kol kası yapılabilir mi? bu konuda bilgi verir misiniz?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def Liposuction vücut şekillendirme konusunda en etkili tedavilerden biridir. Kasların altına yerleştirilen yağ dokusu sayesinde kaslı bir görüntü yaratılabilir. Kol kası da aynı şekilde Vaser Hi-Def Liposuction ile elde edilebilir fakat operasyondan sonra egzersizler yaparak vücudunuzu aynı sıkılıkta tutmanız önerilir.Sevgiler.

 10. Misafir dedi ki:

  İyi günler doktor hanım, Vaser Hi-Def ile alınan yağlar başka hastalarda kullanılabilir mi? bilgi verir misiniz lütfen teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Vaser Hi-Def yöntemiyle alınan yağlar başka hastalarda kullanılamaz. Sadece yağ alınan kişiye yağ takviyesi yapılarak kaslı ve dolgun bir vücut yaratılır. Vücut dolgunlaştırma için protezlerden yardım alabilirsiniz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir