Vaser Liposuction ile kilo verebilir miyim?

Gelişen teknoloji imkanları ile birlikte medikal estetik yöntemleri de günden güne gelişiyor. Vücutta biriken inatçı yağlardan kurtulmak zordur. Spor yapmak, diyete girmek bazen vücuttaki yağlardan kurtulmak için yeterli olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda liposuction uygulamalarından vaser liposuction işlemini tavsiye ediliyoruz. Bu işlemde, deri altındaki yağ hücrelerini çıkararak bölgesel incelme sağlanıyor. Fakat en başta belirtmekte fayda var; Vaser Liposuction zayıflama tekniği değil, bölgesel yağlardan arınma yöntemidir. Ağrısız ve acısız gerçekleşen bu işlem ile kişinin egzersizlerle kurtulamadığı yağlarından arınması sağlanır.

Vaser Liposuction ile kilo kaybı mümkün müdür?

Vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır. Vaser Liposculturing bir kilo verme yöntemi değildir. Bu yöntemle bölgesel yağ fazlalıkları alınır. Yağ dokusu hafiftir ancak yine de alınan yağ miktarıyla orantılı olarak kilo kaybı mümkündür. En büyük etki şekillenen bir vücuttur. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişler ancak hiç bir zaman eski haline dönmez.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction, hastayla yaptığımız ortak görüşme sonrası karara bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem yapılacağı bölgenin çokluğuna göre de anestezi türü değişebilir. Vaser Liposuction işleminde ultrasonografik ses dalgaları tercih edilir. Ultrasonografik ses dalgaları sağlığa zarar vermeden yağ katmanlarını parçalar ve sıvı bir hale getirir. Sıvı formdaki yağ hücreleri özel kanüllerle deriden açılan 2 mm ila 4 mm arasındaki kesiler ile aspire edilir. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri küçük kanüller kullanılması ve çok hafif basınçlarla sıvı yağların çekilmesidir. Böylece çevre doku liposuciton işleminden zarar görmez.

Vaser Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Vaser Lipo, daha çok yağların biriktiği bölgelere uygulanmalıdır. İnatçı yağlar genellikle kaçla, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresinde, bel, kollar ve sırt bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre ince kanüllerle çene, boyun gibi hassas bölgelere de vaser lipo uygulanabilir.

Vaser Lipo ile ne kadar yağ çekilir?

Vaser Liposuciton ile alınacak yağ miktarı, kişinin yaşı ve sağlık durumuna göre belirlenir. Yeni kilo vermeye başlamış kişilerde yağlardan kilo verememek moral bozukluğu yaratabilir. Bu gibi kişilerde bir miktar yağ alınması hastayı motive eder, fit bir görünüme kavuşmasını sağlar.
Vaser Liposuction ile ortalama olarak karın bölgesinden 2-3 litre, bel bölgesinde 3 litre, kalçadan da 4 litreye kadar yağ alınabilir. Eğer kilo fazlanız yoksa liposuction operasyonundan sonra vücudunuzda sıkılaşma hissedeceksiniz. Kilosu fazla olan hastalar ise, liposuction işleminden 2 ay sonra ödem nedeniyle kilo verdiklerini fark edecekler.

Liposuction ile kaç beden incelme sağlanır?

Vaser Liposuction ile incelme sağlanabilir ama ne kadar incelme sağlanacağı kişinin durumuna göre değişir. Hastanın durumuna göre iki-üç beden incelme görülür. Vaser Liposuction ile ihtiyaca göre 100 ccden 5 litreye kadar yağ çekilebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir