Vaser Liposuction

Liposuction Kilo Verdirir Mi?

liposuction kilo verdirir mi

 

Liposuction ile alınan yağlar kaç kilo kaybettirir?, liposuction kilo verdirir mi? en çok merak edilen konulardan biridir. Gelişen teknoloji imkanları ile birlikte cerrahi estetik yöntemleri de günden güne gelişiyor. Vücutta biriken inatçı yağlardan kurtulmak zordur. Spor yapmak, diyete girmek bazen vücuttaki yağlardan kurtulmak için yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda yağ alma uygulamalarından, vaser liposuction işlemini tavsiye ediliyoruz. Bu işlemde, deri altındaki yağ hücrelerini çıkararak bölgesel incelme sağlanır. Fakat en başta belirtmekte fayda var; Vaser Liposuction zayıflama tekniği değil, bölgesel yağlardan arınma yöntemidir. Ağrısız ve acısız gerçekleşen bu işlem ile kişinin egzersizlerle kurtulamadığı yağlarından arınması sağlanır. Yağ aldırma bir kilo verdirme yöntemi değildir ancak bir miktar kilo verilir. Liposakşın ile verilen kilo, alınan yağ miktarı ile bağlantılı olsa da görüntü açısından daha fazla kilo vermiş gibi görünürken tartıdaki kayıp daha az olabilir.

Liposuction  kilo verdirir mi?

Vücutta var olan yağ hücresi sayısı bellidir. Şişmanlama olayı bu hücrelerin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ve bu hücrelerin içindeki yağ miktarının artması ile oluşur. Liposuction  uygulanan bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır. Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Yağ alma ile bölgesel yağ fazlalıkları alınır ve vücuda bir kontür verilir. Yağ dokusu hafiftir ve alınan yağ bir miktar diğer doku ve kan ile beraber alınır.  Alınan yağ miktarı sıvı olarak alınan yağın litre miktarı ile belirlenir. Bu nedenle bir litreyi dolduran hacimsel yağ materyalinin ağırlığı 1/3 üne denk gelebilir. Ancak  bu oranla olarak kilo kaybı mümkündür. Liposuction ile görülen en büyük etki şekillenen bir vücuttur. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişler ancak hiç bir zaman eski haline dönmez. Yani aynı bölgelerden tekrar vücudun diğer alanlarından farklı olarak daha az yağlanma görülür. Ancak bu bölgelerde bir kaç yağ hücresi kalsa bile bu hücreler yağ depolayabilir ve kilo alma durumunda eşit olmayan genişlemeler ile düzensiz görüntü oluşturabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, hastayla yaptığımız ortak görüşme sonrası karara bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem yapılacağı bölgenin çokluğuna göre de anestezi türü değişebilir. Yağ aldırma da kullanılan, Vaser Liposuction işleminde ultrasonografik ses dalgaları tercih edilir. Ultrasonografik ses dalgaları diğer dokulara zarar vermeden yağ katmanlarını parçalar ve sıvı bir hale getirir. Sıvı formdaki yağ hücreleri, özel kanüllerle deriden açılan 2 mm ila 4 mm arasındaki kesiler ile aspire edilir. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri küçük kanüller kullanılması ve çok hafif basınçlarla sıvı yağların çekilmesidir. Böylece çevre dokular dediğimiz damarlar, sinirler yağ alma işleminden zarar görmez ve daha fazla oranda yağ dışarı çekilebilir bu nedenle daha fazla kilo kaybı görülebilir.

Vaser Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Vaser Lipo, daha çok yağların biriktiği bölgelere uygulanmalıdır. İnatçı yağlar genellikle kaçla, gçbek, baldır, bacak önü ve arkası, diz ve bilek çevresinde, bel, kollar ve sırt bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre ince kanüllerle çene, boyun gibi hassas bölgelere de vaser ile yağ alma uygulanabilir.

Liposuction ile ne kadar yağ çekilir?

Yağ alma uygulamasında tercih edilen vaser ile alınacak yağ miktarı, kişinin yaşı ve sağlık durumuna göre belirlenir. Yeni kilo vermeye başlamış kişilerde yağlardan kilo verememek moral bozukluğu yaratabilir. Bu gibi kişilerde bir miktar yağ alınması ile beraber değişen vücut şekli, hastayı motive eder, fit bir görünüme kavuşmasını sağlar.
Vaser Liposuction ile ortalama olarak karın bölgesinden 2-3 litre, bel bölgesinde 3 litre, kalçadan da 4 litreye kadar yağ alınabilir. Eğer kilo fazlanız yoksa liposuction operasyonundan sonra vücudunuzda sıkılaşma hissedeceksiniz. Kilosu fazla olan hastalar ise, yağ aldırma işleminden 2 ay sonra ödemin geçmesi ile beraber kilo verdiklerini ve şekillendiklerini fark edecekler.

Liposuction ile kaç beden incelme sağlanır?

Vaser Liposuction ile incelme sağlanabilir ama ne kadar incelme sağlanacağı kişinin vücut şeklinin durumuna göre değişir. Hastanın durumuna göre iki-üç beden incelme görülür. Vaser ile ihtiyaca göre 100 ccden 6 litreye kadar yağ çekilebilir. Bu miktar kişinin ihtiyacına göre ve sağlıkla alınabilecek yağ miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.