Popo büyütme işlemi daha çekici ve seksi bir görünüme kavuşmanızı sağlayan oldukça etkili bir vücut şekillendirme yöntemidir. Genellikle kadınların tercih ettiği bu yöntem popo şeklinin daha dik, yuvarlak ve şekilli görünmesini sağlamaktadır. Erkekler de popo büyütme işlemini tercih etmektedir. Fakat kadınlar bu işleme daha fazla rağbet etmektedir. Popo büyütme yöntemleri çeşitlidir. Hangi yönteminin kime uygun olduğuna operasyonu yapacak olan doktor karar vermelidir. Popo büyütme estetiği hakkında bilmeniz gerekenleri 25 soruda cevaplayacak olursak;

1) Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme estetiği farklı estetik yöntemler kullanılarak, popo şeklinde var olan şekil sorunları kalıcı olarak giderilmektedir. Popo büyütme estetiği sayesinde vücudunuza uygun ölçülerde, daha kalkık ve seksi bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Popo büyütme iki farklı yöntemle yapılabilir.

2) Popo Büyütme Estetik Yöntemleri Nelerdir? 

İki yöntem ile popo büyütme işlemi yapılmaktadır. Bunlar popoya yağ enjeksiyonu ve silikon protez ile büyütme yöntemleridir. Yağ enjeksiyonu ile daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. Silikon protez ise yağ enjeksiyonuna göre daha az doğal bir görünümde sonuç ortaya çıkarmaktadır.

3) Yağ Enjeksiyonu Yöntemi ile Popo Büyütme Nasıl Yapılır? 

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme operasyonunun sonucunda ortaya hem doğal hem de güzel bir görüntü çıkmaktadır. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme estetiği kişinin kendi vücudunda yer alan fazla yağların alınıp popoya enjekte edilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonunda önemli olan nokta kişinin vücudunun yağ oranının uygun olmasıdır. Yani göbek, basen ve bel gibi bölgelerde yer alan fazla lokal yağ miktarının olması önemlidir. Bu bölgelerden yağlar liposuction ile alınıp popoya enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyonunda aynı anda popo büyütme işlemi yapılırken yağın fazla olduğu bölgeden alınan yağlar sayesinde bölgesel incelme işlemi de gerçekleştirilmektedir.

4) Silikon Protez ile Popo Büyütme Nasıl Yapılır? 

Bu işlemde popo kasının altına veya arasına silikon implant yerleştirilip daha dolgun bir görüntü elde edilmektedir. İşlemi yapmak için ilk olarak genel anestezi yapılır sonrasında ise popo arasından görülmeyen yerden yaklaşık 5 cm’lik bir kesi atılır. Bu kesi yardımı ile silikon protezler popoya yerleştirilir. Yerleştirilen protez silikon sayesinde popo daha dik, şekilli ve dolgun bir görünüme kavuşur. Ancak fazla zayıf kişilerde protez dışardan belli olur. Bu nedenle kötü bir görünüm oluşturabilir.

5) Popo Büyütme Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  • Daha yuvarlak ve kalkık kalça görünümü ortaya çıkar.
  • Kalçaların şekli daha dik ve hatları düzgün durur. 
  • Kalçaların sarkması düzeltilir. 
  • İki kalça arasında asimetri sorunu var ise giderilir. 
  • Vücuda uygun bir kalça görünümü ortaya çıkar. 
  • Daha kadınsı ve çekici bir görüntü oluşur. 

6) Popo Büyütme Estetiğini Kimler Yaptırmalıdır?

Popo büyütme estetiğini;

  • Genetik nedenlerden dolayı şekilsiz ve düz bir popo görünümüne sahip olanlar,
  • Aşırı kilo alıp verme ve ilerleyen yaş nedeniyle popo bölgesinde sarkma sorunu yaşayanlar,
  • İki popo arasında eşit olmayan görüntüye sahip olanlar,
  • Kalça görünümü yana doğru yayılma halinde olanlar yaptırabilir. 

  7) Popo Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi Nasıldır? 

Eğer işlem silikon protez ile yapılmış ise iyileşme döneminde dikkatli olmak gerekir. İlk gün ameliyat sonrasında hasta kontrol altında tutulur. Herhangi bir sorun yok ise ertesi gün taburcu edilir. İlk günler bolca istirahat edip dinlenmeniz önerilmektedir. Bu süreçte çok fazla kalça üstüne oturmamak ve uyumamak gerekmektedir. Uyuma pozisyonunuz yüz üstü veya yana yatma şekilde olabilir. Popo büyütme işlemi sonrasında vücudunuza uygun olan doktorunuzun önerdiği korseyi belirtilen süre boyunca kullanmanız son derece önemlidir. Korse kullanımı popo şeklinin oturması ve daha düzgün olmasını sağlamaktadır. Bu süreçte ağrı hissi oluşur ise sadece doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanın. Tam iyileşme süresi 3-5 ay kadardır. Bu süreç iyileşme dönemini nasıl geçirdiğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

  8) Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme İşlemi Kalıcı Mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan uygulamaların hiçbiri tamamen kalıcı değildir. Çünkü enjekte edilen yağların% 30-40’ı zamanla erir. Ayrıca yaşam şekli de önemlidir. Düzenli beslenme ve spor ile kalıcılık süresi arttırılabilir. Genelde yağ enjeksiyonu bu erime göz önüne alınarak yapılır.

9) Silikon Protez ile Popo Büyütme Operasyonu Kalıcı Mıdır? 

Silikon protezleri kalıcıdır.  Kalıcılık ömrünü kullanılan protezin kullanım süresi ile ilgilidir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber protezleri değiştirmeye gerek yoktur. 

10) Popo Estetiği Ağrılı ve Zor Bir İşlem Midir? 

İşlem sırasında genel anestezi yapılmaktadır. Bu nedenle hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Zorluk seviyesi kişiden kişiye göre değişebilir ama ortalama zorlukta bir operasyondur.

11) Popo Büyütme Estetiği Sonrasında Tam Sonuç Ne Zaman Ortaya Çıkar? 

Estetik işlem sonrasında popo şeklinin istenilen yapıda olması için geçmesi gereken süre 2-4 haftadır. 2 hafta sonrasında belirgin bir şekilde değişikliği fark edersiniz. Tam anlamıyla şeklin son halini alma süresi ise 3-6 ay kadardır. 1 yılda tam şekli oturmuş olur.

12) Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kişiler bu estetik operasyonu yaptırmaya karar verdikten sonra hayatlarında bazı önemli noktalara dikkat etmelidir. Operasyondan bir hafta önce kan sulandırıcı ilaç yada bitkisel ürün kullanılmamalıdır. Operasyondan bir hafta önce eğer yeşil çay, sigara, alkol veya başka maddeler kullanılıyor ise bırakılmalıdır. 

13) Popo Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Evet vardır. Popo estetiği için yaş sınırı +18’dir. Bu tarz estetikleri yaptırmadan önce gerekli spor ve egzersizleri yaparak poponuzu şekillendirmeye çalışmalısınız. Eğer bu yöntemler işe yaramaz ise estetik müdahalelere başvurabilirsiniz.

14) Popo Estetiği Hamilelik Döneminde Yaptırılabilir Mi? 

Hayır yaptırılamaz. Bu dönemde herhangi bir estetik operasyon yaptırmanız uygun değildir. Bu tür estetik operasyonları emzirme dönemi sonrasına bırakmanızı öneririz.

15) Emzirme Döneminde Popo Estetiği Yaptırabilir Miyim?

Hayır yaptıramazsınız. Emzirme dönemi bittiğinde bu tarz estetik müdahaleleri yaptırmanız daha uygun olacaktır. Gebelik ve emzirme dönemi hormonal olarak yoğun dönemlerdir. Bu nedenle emzirme dönemi bittikten altı ay sonra estetik yaptırılması önerilir.

16) Popo Estetiği Sonrasında His Kaybı Olur Mu? 

Operasyon sonrasında geçici olarak his kaybının oluşması normaldir. Fakat kalıcı bir his kaybı söz konusu değildir. 

17) Dolgu ile Popo Büyütmek Mümkün Müdür? 

Evet mümkündür fakat işlemin kalıcılık ömrü ortalama 1-2 yıl kadardır. Eğer vücut yağ oranınız yüksek ise dolgu işlemi yerine yağ enjeksiyonu ile popo büyütme estetiği yaptırmanız daha doğal bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Popo büyütmede kullanılan dolgu hacmi fazla olacağından komplikasyon riski yüksektir.

18) Yağ Enjeksiyonu ile Popo Estetiğinin Riskleri Var Mıdır? 

Evet vardır. Yağ alınan donör bölge iyi belirlenmelidir. Bu bölgeden gereğinden fazla yağ almak deformasyonlara sebep olacaktır. Ayrıca yağ enjeksiyonu yapılacak bölgeye fazla miktarda yağ verilmesi durumunda yağların beslenmesi bozulabilir ve enfeksiyon, yağ nekrozu gibi komplikasyonlara neden olabilir. Bu tarz riskler ile karşılaşmamak için işlemi uzman doktor ve klinik donanımı yeterli olan bir sağlık kuruluşunda yaptırmanız gerekmektedir.

19) Brezilya Popo Estetiği Nedir? 

Brezilya kadınlarının popo görüntüsünü ele almaktadır. Poponun iç ve üst kısımları daha dolgundur. Ayrıca Brezilya poposu görüntü olarak yüksek ve oval bir şekle sahiptir. Yağ enjeksiyonu ile Brezilya poposu estetiği istenen bölgeler doldurularak yapılmaktadır. 

20) Popo Protezlerinin Görüntüsü Çok Belli Olur Mu?

Eğer çok zayıfsanız ve vücudunuzda yeterli yağ yok ise protezler özellikle belli hareketlerde belirgin olabilir. Onun dışında dışarıdan bakıldığında herhangi bir belirginlik söz konusu olmayacaktır. 

21) Silikon Protez Mi Yağ Enjeksiyonu Mu?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Eğer vücudunuzda fazla yağ var ve transfer edilmeye uygun ise yağ enjeksiyonu yaptırmanızı öneririz. Fakat yeterli yağ yok ise silikon protez yaptırmanız gerekmektedir.

22) Popo Estetiği Sonrası Ne Zaman Spor ve Egzersiz Yapılmalıdır? 

Bir ay geçtikten sonra hafif spor ve egzersizler yapabilirsiniz. Popo şeklini korumak için düzenli yürüyüş, kalça egzersizleri ve düzenli beslenmeye özen göstermelisiniz.

23) Popo Estetiği Sonrası Aşırı Kilo Alıp Vermek Şekli Bozar Mı?

Evet bozar. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeli, doğru ve dengeli beslenip, sporu hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. 

24) Popo Protez Çeşitleri Nelerdir?

İki çeşit protez vardır. Bunlar oval ve yuvarlak türlerdir. Yuvarlak protezler oval protezlere göre daha fazla kullanılmaktadır. İstenen görünüme göre doktorunuz ile beraber hangi marka ve şeklin kullanılacağına karar verebilirsiniz.

25) Popo Büyütme Estetiği Fiyatları? 

Sağlık Bakanlığı kuralları gereği internet sitelerinde fiyat vermek doğru ve yasal değildir. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi için gidip estetik cerrah muayenesi yaptırabilirsiniz. Popo büyütme estetiği fiyatları ve cerrahın muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar popo büyütme estetiği fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak popo büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.