Ameliyatsız Kol Germe Tedavisi

Koldaki sarkmalar, kişinin yaşını olduğundan daha büyük görünmesine yol açabilir. Eğer koldaki sarkmalar belirli bir seviyenin altındaysa, hastalara ameliyat yerine ameliyatsız kol germe tedavilerini de önerebiliriz. Özellikle yaşı genç olan hastalar, hem izsiz hem de pratik olması nedeniyle ameliyatsız kol germe uygulamalarına yöneliyorlar. Thermage, Ultrashape ve Vellashape teknikleriyle sarkık kol derisi sıkılaştırılır ve daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Ameliyatsız kol germe tedavisi kimlere uygundur?

Sık sık kilo alıp veren kişiler veya yaş faktörüyle kol derisinde sarkma görünen kişiler kol germe tedavilerine ihtiyaç duyuyor. Kollarda kalınlaşma ve sarkma, kadınları olduğu kadar erkekleri de rahatsız ediyor.

Ameliyatsız kol germe uygulamaları hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Gelişen estetik uygulamaları sayesinde artık bıçak altına yatmadan vücudunuzda sıkılaşma ve gençleşme görebilirsiniz. Kol bölgesi de ameliyatsız sıkılaşma görülebilen yerlerdendir. FDA onaylı kol germe işlemleri sayesinde olumlu sonuçlar alınabiliyor. Genellikle 35-40 yaşının üzerindeki kişiler ameliyatsız kol germe işlemine ihtiyaç duyarlar. Ameliyatsız kol germe uygulamasının yan etkileri yoktur. Bu işlemlerde radyo frekansları ve lazer cihazları kombine olarak kullanılarak en etkili sonucu almak amaçlanır. Ameliyatsız kol germe operasyonunda iz kalmadığı için genç yaştaki hastalarımız da bu uygulamalardan rahatlıkla faydalanabilir.

Thermage uygulaması ile kol germe

Kişinin kolundaki sarkmalar aşırı değilse, kol germe ameliyatına alternatif olarak Thermage uygulaması tavsiye edilir. Thermage işleminde sarkık kol derisine lokal anestezi uygulanır. Daha sonra deri altına radyofrekans enerjisi verilir böylece bu bölgenin sıcaklığı arttırılır. Gerek uçtaki termometrelerle gerekse de termal kamerayla içeri ve dışarının sıcaklığı ölçülerek hem kontrollü hem de tam etkili bir tedavi sağlanmış olur. Ameliyatsız kol estetiği tek seansta yapılmaktadır. Thermage ile bölgesel incelmede 8 mm altına etki eden thermage, bölgedeki kolajen lifleri oluşturduğu sıcaklıkla büzer, kısaltır.

Operasyondan çıkarken dahi cildinizde ortalama %15 gibi bir düzelme ve sıkılaşma oluşması amaçlanır.

Thermage uygulamasından sonra ilk sonuçlar bir hafta içinde görülmeye başlar, en etkili sonucu 3 ay sonra görürsünüz. Thermage kalıcı bir tedavi olmadığı için yaşlanmanın etkisi durdurulmaz.

Ultrashape V3 uygulaması ile kol germe

Ameliyatsız kol germe işlemleri cerrahi operasyonlar değildir. Bu işlemlerin amacı kolun üst kısmındaki sarkmaları en aza indirmek ve kollara genç bir görünüm vermektir. Doğal cilt dokusu zamanla sarkmaya başlar ve yaşın ilerlemesiyle estetik olmayan bir görünüme yol açar. Bu sarkmayı durdurmak için Ultrashape V3 kullanılabilir. Bu uygulama güvenli bir şekilde hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen kolda sarkıklığa sebep olan yağları azaltır, non-invaziv vücut şekillendirme sağlar. Ultrashape V3ün yağ azaltma ve bölgesel incelme sağladığı kanıtlanmıştır.

Ultrashape V3, non-invaziv uygulamayla deri altı yağlarını yok ederek kollara daha gergin ve sıkı bir görünüm kazandırır. Bölgesel incelme sağlayan bu cihaz sayesinde estetik olmayan sarkık kol görünümünden kurtulabilirsiniz. Bu cihaz 20li yaşlardan 50li yaşlara kadar uygundur. Hasta yatar pozisyondayken uygulanabilen Ultrashape V3 hızlı bir iyileşme sağlar. Hasta uygulama sonrası işine dönebilir. En etkili sonuç için ortalama 3 seans Ultrashape V3 uygulaması öneriyoruz. Her seansın arasının 15 gün olması gerekir.

Vellashape III uygulaması ile kol germe

Farklı teknolojik uygulamaların birleşiminden meydana gelen Vellashape, kol bölgesindeki yağ dokusunun hacmini azaltmayı amaçlar. Zayıflatılmış IR sisteminin radyo frekansı ile birlikte kullanır aynı zamanda vakum sistemiyle de yoğunlaşmayı ve kan akımının hızlanmasına yardımcı oluyor. Vakumlama uygulaması sırasında kızıl ötesi ışınlarla hedef dokular ısıtılır, radyo frekansı da ısının homojen dağılmasını sağlar. Bu ısı sayesinde kolajen hücre ve dokular uyarılararak cildin toparlanıp sıkılaşması başlatılır. Vellashape kol germe işlemi ortalama olarak 30 dakika sürer.

VellaShape uygulamasından sonra etkili bir değişimi operasyon sonrası görebilirsiniz. Fakat en net sonucu 2-3 ay içinde deneyimleyebilirsiniz. Her cilt yapısına uygulanan Vellashape uygulamasından sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir