Ameliyatsız vajinal daraltma, vajinada oluşan gevşeklik için farklı cihazlar kullanılarak kolajen dokuya yönelik yapılan tedavileri içerir.

Kadınlarda vajinal destek dokuları, normal doğum, genetik sebepler veya başarısız cerrahi girişimlerden sonra zarar görebilir, vajinada gevşeklik gerçekleşebilir.

Vajinal gevşeklik kadınlarda idrar kaçırma, vajinal sarkma ve cinsel kalite azalmasına yol açabilir. Vajinanın gevşekliği, vajinal radyofrekans uygulaması ile ameliyatsız vajina daraltma işlemi ile düzeltilir, daha sıkı bir forma kavuşturulur.

Elektromanyetik ışıma sistemlerinden biri olan radyofrekansın vajinal uygulaması, vajina yüzeyindeki epidermis tabakasına zarar vermez.

Radyofrekans uygulaması yüzeyden 3-5 mm derinlikte bulunan dermis bölgesinde enerji yoğunluğu oluşur ve vajinal bölgede ortaya çıkan termal ısı etkisi sonucunda doku yenilenmesi ve sıkılaşmasında çok önemli bir rol oynayan kolajen sentezini desteklenir.

Radyofrekans uygulaması sadece vajinal bölgeye değil vücudun her yerine uygulanabilir.

Ameliyatsız Vajinal Daralma Nedir?

Ameliyatsız vajinal daraltma, vajina bölgesindeki genişleme ya da cinsel sorunlar nedeni ile cerrahi bir tedavi istemeyen kişiler tarafından tercih edilen tedavi uygulamalarıdır. Etkileri cerrahi kadar olmasa da ileri düzeyde olmayan sorunları etkin bir şekilde çözmeyi hedefler.

Ameliyatsız vajinal daraltmayı sağlayan pek çok farklı enerjiyi kullanan cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar ışın enerjisi kullanan lazerler ve radyo frekans enerjisi kullanan cihazlardır.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Hangi Yöntemlerden Oluşur?

Ameliyatsız vajina daraltma amaçlı farklı enerjiler içeren cihazlar kullanılabilir.  Etkinliği FDA tarafından onaylanmış cihazlarda genital bölgenin gençleşmesinde ve vajinal sıkılaşma da kullanılmaktadır.

  • Lazerler, fraksiyonel, CO2 ,Er:YAg enerjilerini kullanırlar. Bu enerjileri özel olarak aktaran probları ile yüzeyel yada derin dokuya etki ederler.
  • Radyofrekans enerjisini kullanan cihazlar ise radyofrekans ile dokularda termal enerji yaratarak kolajen stimülasyonunu hedefler.
  • Ultrason enerjisi kullanan cihazlar, kolajen aktivasyonu hedefler ve derin dokuya etki eder.

Ameliyatsız Vajina Daraltma da Radyofrekans Tedavisi Nedir?

Ameliyatsız vajina darlatmada, radyofrekans kullanan cihazlar ile vajina bölgesine belirli bir dercede verilen radyo frekans bu bölgedeki deri altı kolajeni etkiler ve hem kolajen lifleri kısaltır hem de kolajeni stimüle eder.

Bu etki ile deri veya mukoza yüzeyleri herhangi bir zarar görmeden vajina daraltılabilir. Ameliyatsız vajina daraltma da anesteziye gerek yoktur ve işlem 30-45 dakika sürer.

Ameliyatsız Vajinal Daraltma Kimlere Uygundur?

Ameliyatsız vajinal daraltma kliniğimizde radyofrekans ile yapılır. Doğum, yaş alma, genetik yatkınlık, yaralanma, geçirilmiş cerrahi ve özellikle menopozun etkisi kadının genital ve vajinal bölgesine zarar verir. Diğer birçok tıbbi tedavinin aksine, Morpheus 8 V, kadınların vajinalarıyla ilgili en çok görülen sorunlarını tedavi eder. Morpheus 8 V vajinal gençleştirme en sık etki gösterdiği sorunlar:

  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Vajina Duvarlarda gevşeme
  • Vajinal Kuruluk ve devam eden kaşıntı
  • Vajinal Hislerde azalma
  • Cinsel isteksizlik
  • İdrar kaçırma
  • Dış genital dudaklarda sarkma, buruşukluk

Bunların yanı sıra cinsel ilişki sırasında orgazm olamama (koital anorgazmi – coital anorgasmia) ve ilişki sırasında hissizlik veya his eksikliği problemi yaşayanlar için de radyofrekans tedavisi uygundur.

Vajinal radyofrekans yapılması için kişinin adet kanaması olmayan bir dönemde olması gerekir. Vajina sıkılaştırma estetiğinden önce kişinin vajinal enfeksiyonu olup olmadığına emin olunmalıdır.

ameliyatsız vajına sıkılastırma

Ameliyatsız Vajinal Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajinal radyofrekans, vajinal probu ile vajinanın giriş bölümünden başlayarak uygulanır. Vajinanın dış tarafa yakın olan kısma uygulanan radyofrekans sayesinde vajina daha sıkı bir forma kavuşur.

Vajinal daraltmada radyofrekans vajinal kanalın üçte bir dışa yakın kısmına uygulanır. Bu bölgeye saat kadranı yönünde 11-1 aralığı hariç kalacak şekilde monopolar radyofrekans atışlar yapılır.

Bu atışlar her hasta için özel olarak kullanılan tek kullanımlık vajinal problar aracılığıyla yapılır. Radyofrekans tekniğinde aktarılan enerji, 90 jul/cm2 şeklindedir.

Cilt dokusunun 3-5 mm altında yoğunlaşan enerji sebebiyle ortaya çıkan ısı buradaki kolajeni aktif hale getirir. Bu da kolajen dokunun tetiklenmesini sağlar. En ileri teknoloji ile buluşan radyofrekans başlığının ortaya çıkan ısının, cildin daha yüzeysel tabaklarında yanık olmasını önlemek için soğutucu etkisi de vardır.

Vajinal Daraltmada Morpheus 8 V

Morpheus8 V, cinsel hayatı iyileştirmek ve ayrıca bir kadının genital bölgesinde, labiaların yeniden şekillendirilmesi de dahil olmak üzere vajinayı gençleştiren devrim niteliğinde etkili bir teknolojidir.

Morpheus8 Vajina tedavisinde kullanılan teknoloji, genellikle ameliyatsız yüz germe olarak adlandırılan bir prosedür olan radyo frekans için kullanılanla aynıdır. Morpheus 8 Radyo frekans tedavisi, cildi sıkılaştırma ve şekillendirme konusundaki benzersiz yeteneği sayesinde, vajinal dudaklar için bir “yüz gerdirme” gibidir.

Morpheus8 V genital gençleştirme, yumuşak bağ dokusunu sıkılaştıran, elastin ve kolajen üretimini uyaran vajinal ve labianın derinliklerine kontrollü radyofrekans enerjisi gönderir. Sonuçta, vajinal duvarlarda ve labiada artan sıkılaşma ve gerginlik ile etkisini gösterir.

Morpheus 8 V Vajinayı dokulara etki ederek canlandırır

Kullanılan kremler vajinal kuruluğu geçici olarak giderebilir, ancak bunlar sürekli ilişki sırasında kullanılması gerektiği için cinsel ilişkide spontan ilişkiyi engeller.

Hormon ilaçlarının kullanımı bazı vajinal problemlere etkilidir – ancak genellikle hormonlar çok çeşitli tehlikeli yan etkilere neden olabilir. Genital problemlerde en etkili cerrahi tekniklerdir ancak bazı kişiler tarafından tercih edilmez ve uzun bir iyileşme süreci vardır.

Morpheus 8 V ise vücudun kendi doğal iyileşme ve onarım mekanizmalarını kullanarak vajina ve labiaları  gençleştirir. Morpheus V radyofrekans enerjisi ile vücudun sağlıklı cilt ve bağ dokusunun yapı taşları olan kolajen ve elastin üretimini uyararak vajinal gençleştirme sağlar. Vücudun daha fazla kolajen ve elastin üretmesi sayesinde vajina duvarlarını sıkılaşır ve daha kaygan ve elastik hale gelir.

ameliyatsız-vaijna-daraltmaAmeliyatsız Vajinal Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Morpheus 8 V vajinal gençleştirme Morpheus 8V probunun dış genitallere uygulanmasıdır ve tek bir seans sonrası etkin bir iyileşme hissedilir. Var olan sorunların tipine ve şiddetine bağlı olarak 1 ila 3 seans uygulanır. Bu tedaviler 3-6 hafta aralıklar ile yapılır.

Morpheus 8 V vajinal gençleştirmenin etkileri 18 ay veya daha uzun sürebilir. Yılda tek bir “koruma” seansı uygulaması, sonuçların korunmasına yardımcı olabilir.

Çoğu lazer tedavisi koyu tenli hastalar için sorun olabilir çünkü farklı lazer frekansları ciltteki pigmentler tarafından emildiği için yanmaya neden olabilir. Ancak Morpheus8 V, radyo frekansı ve ısı enerjisi kullandığından tüm cilt tipleri ve tonlarında güvenli olmasını sağlar.

Morpheus8 radyo frekans, öncelikle yüzün sıkılaştırılması ve yeniden şekillendirilmesi için FDA tarafından onaylanmıştır. Ancak sonra şaşırtıcı cilt yenileme etkisinin labiayı da gençleştirmede oldukça etkili olduğu kısa sürede gösterilmiştir.

Morpheus8 V, labiumları derin, hücresel düzeyde etkileyerek şekillendirilebilen bir “Subdermal Adipose Remodeling Device” (SARD) denen etkisini kullanır. Hastalarımız Morpheus8 V sayesinde ameliyatsız  labioplasti ile güvenle daha pürüzsüz, daha küçük ve daha genç bir görünüm elde edebilirler.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Sonrası İyileşme

Vajinal Radyofrekans uygulaması yaklaşık yarım saatte tamamlanır. İşlem sonrası ilk cinsel ilişki 2-3 gün sonra olabilir. Uygulamayı takiben 30-90 gün içinde en yüksek etki ortaya çıkıyor.

Ablatif lazer ile vajinal gençleştirme tedavilerinde ağrı ve kabuklanma olabilir. Ancak Morpheus 8 V vajinal gençleştirmede ablatif olmayan radyo frekans kullandığından, cilt çok daha hızlı iyileşir.

Sonuç olarak, diğer lazer vajinal gençleştirme tedavilerinin iyileşme süresi ve riskleri yoktur. Morpheus8 V vajinal gençleştirme tedavilerinden sonra günlük aktivitelere devam edilebilir. Tedavi sonrası 3 ila 4 gün boyunca cinsel ilişki, tampon ve sıcak suya oturma şeklinde banyolardan kaçınmak gerekir.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Fiyatları

Ameliyatsız vajina daraltma fiyatları, yapılan uygulamanın teknolojisine göre değişkenlik gösterir. Vajinal radyofrekans pahalı bir teknolojidir. Bu da fiyatları etkileyebilir.

Özellikle Morpheus8 ile vajinal daraltmada kullanılan başlıklar kişiye özeldir ve bu nedenle fiyatlar diğer lazer tedavilerinden yüksek olabilir. 1-3 seans ücretleri sean yada paket olarak belirlenmiş olabilir.

Ameliyatsız Vajina Sıkılaştırma Ne Kadar Süre Etkili?

Ameliyatsız vajina sıkılaştırma kliniğimizde en son teknoloji Morpheus 8V ile yapılır. Morpheus 8V cihazı vajina gevşekliği, kuruluk, hissizlik, cinsel isteksizlik, idrar kaçırma, sarkma gibi sorunları gidermeye yönelik vajinayı gençleştiren etkiye sahiptir.

Cihazın sağladığı radyofrekans ile doku altındaki kolajen aktif hale gelir. Kolajen üretiminin arttırılmasıyla vajina sıkılaşarak kaygan ve nemli hale gelir. Ameliyatsız vajina sıkılaştırma kişinin ihtiyacına göre 1-3 seans yapılabilir.

Bu uygulama minimum 1,5 sene etkilidir. Kişi senede 1 kez Morpheus 8V ile vajina sıkılaştırma yaptırarak etkiyi sürekli hale getirebilir. Bu sayede ameliyat olmadan, kolay ve konforlu bir şekilde vajina sıkılaştırma, gençleştirme yapılmış olur.

Lazerle Vajina Daraltılır Mı? Sıkılaştırır Mı?

Vajina daraltma ihtiyacı olan ancak ameliyattan kaçınan kişilere lazer ile vajinal sıkılaştırma yapılabilir. Bu konuda pek çok farklı lazer cihazı ve radyo frekans cihazı vardır. Bu cihazlar vajina mukozası altındaki dokuyu hedefler ve bu bölgedeki kolajen dokuyu arttırmaya yönelik 3-4 seans olarak yapılır, ancak etkileri cerrahi kadar olmayabilir. Yine de cerrahi istemeyen yada minimal vajinal genişlemesi olanlar için vajinal sıkılaşma yapması açısından etkilidir.