bacaktaki batık lekesiBacaktaki batık lekeleri nasıl geçer, batıklar için doğal ve estetik tıbbi yöntemler nelerdir içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Çoğu kadının genel problemi olan vücut batıkları estetik görünüm açısından kötü bir görüntü ortaya çıkardığı için rahatsız eden bir durumdur. Özellikle yaz aylarında kısa kıyafetler, mayo veya bikini giyildiğinde kadınlar bacaklarının pürüzsüz bir görünümde olmasını ister.

Pürüzsüz bir görünüm için ise düzenli bakım şarttır. Batıkların nedenleri çeşitlidir.  Batıklar ile oynar veya tırnaklarınız ile yanlış müdahale ederseniz kalıcı lekelere neden olabilirsiniz.  Batıkların oluşumunu engellemek için vücudunuza uygun epilasyon yöntemi ile birlikte doğru krem kullanımı oldukça önemlidir.

Batıklar Neden Oluşur?

Batıkların oluşmasında ki en güçlü neden cilt yapısıdır. Cilt yapınız batık oluşumuna müsait ise sürekli olarak bu problem karşınıza çıkabilir. Diğer bir ana neden de yanlış epilasyon uygulamalarıdır.

Özellikle ağda ile kılları temizlemek batık oluşumunu ciddi oranda arttırmaktadır. Kıl kökleri temizlenemediği için deri altında batık görünümü oluşmaktadır.

Ağda gibi elektrikli epilasyon aletleri de kılların çıkış yönünü hesap etmeden temizleme yaparlar. Buda kılların batık olmasına neden olur.

En sık karşılaşılan bir diğer durum ise sık sık kılları jiletle tıraş etme yöntemidir. Jilet vücutta kabarıklar ve cilt hasarları yapabilmektedir. Bu da batık oluşumuna zemin hazırlayabilmektedir.

Batıklar önlem alınıp tedavi edilmediğinde bazı durumlarda iltihaplanma yapabilmektedir. İltihaplanma ve lekelenmenin önüne geçmek için batıklar ilk fark edildiği andan itibaren önlem alınması gereken bir cilt problemidir.

Batıklar Nasıl Geçer?

Batıkların oluşmasını engellemek ve batık görünümünü azaltmak için yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak;

  1. İlk olarak doğru epilasyon yöntemini seçmelisiniz. Lazer epilasyon yöntemleri hem batık oluşumunu engeller, var olan batık görünümünü azaltır hem de kalıcı bir şekilde tüylerinizden kurtulmayı sağlamaktadır. Ayrıca lazer epilasyon yaptırmak vücut ten rengini açmakta özellikle vajina ve koltuk altı bölgelerinde kararmaların önüne geçmektedir.
  2. Duş almadan önce bacaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Kuru bacaklarınıza fırça ile nazikçe fırçalama yapın. Daha sonra duş alın. Duş aldıktan sonra ise bacaklarınızı cildinize uygun nemlendirici losyon veya kremler ile nemlendirmeyi unutmayın. Bu yöntem düzenli olarak yapıldığında bacaklarınız pürüzsüz bir görünümde olacaktır.
  3. Cildi nemlendirmek oldukça önemlidir. Cildin nemlendirilmesi sadece batık değil birçok cilt sorununun da önüne geçmektedir. Her duş sonrasında cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.
  4. Duş sırasında kese kullanabilirsiniz. Kese kullanımı da batık oluşumunu engellemekte ve var olan batıkların görünümünü azaltmaktadır. Fakat kese yaparken cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin. Sıcak su ile cildiniz iyice yumuşadıktan sonra keseleme yapmalısınız. Kuru cilde kese yapmak cildi tahriş edecektir. Kese sonrasında da cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Kese yapmak ayrıca cildin parlak bir görünümde olmasını da sağlayacaktır.
  5. Düzenli aralıklarla vücudunuza peeling uygulayabilirsiniz. Şeker ve kuru kahve karışımını vücudunuza sürüp sonrasında kese veya fırça ile uygulama yapabilirsiniz.
  6. Kaynamış su içerisinde aspirin haplarından atıp eritin. Sonrasında bu karışımı bir sprey kutusuna alın. Haftada bir iki kez bacaklarınıza bu spreyi sıkın. Aspirin özelliği nedeniyle batıkların oluşmasını engelleyecek. Ayrıca var olan batıkların iltihaplanmasını da engelleyecektir.

Bacakta batık oluşumunu engellemek için doğru epilasyon uygulamasını kullanmanız gerektiğini belirtmiştik. Bunun için en doğru epilasyon uygulaması lazer epilasyon yöntemleridir.

Özellikle buz lazer teknolojisi pürüzsüz bir görünüm yaratmaktadır. Sadece bacak kısmında değil vücudun diğer alanlarında ortaya çıkan batık görünümünde de oldukça etkilidir.

Buz lazer epilasyon yöntemi 4 mevsim uygulanabildiği için günümüzde çoğu kişi tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle erkeklerde kıl kökü derin olan alanlarda buz lazer teknolojisi oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

Ortalama olarak 6 seans süren buz lazer epilasyon yöntemi diğer lazer yöntemlerine göre daha acısızdır. Bir diğer artısı ise seans sürelerinin kısa olmasıdır.

Ortalama olarak 45 dakika gibi kısa bir sürede tüm vücut epilasyon yapılabilmektedir. Buz lazer epilasyon yönteminde kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın yanında var olan batıkların iyileşmesi de mümkündür. Batıkların iyileşmesi ilk seans sonunda bile gözle görülür bir şekilde olmaktadır.

Buz Lazer Fiyatları

Buz Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin genelde akıllarında ilk olarak fiyat ve seans sayısı sorusu vardır. Seans sayısı kişinin kıl durumuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle ilk olarak doktora muayene olup kıllarınızın durumuna baktırmanız gerekir. Kıl durumuna göre sizin için en uygun seans sayısı çıkarılmaktadır. Fiyat konusunda ise klinik donanımı, uzman tecrübesi, kaç bölgeye lazer epilasyon uygulanacağı gibi konular etki etmektedir.

bacaktaki batıkBuz Lazer epilasyon fiyatları ve dermatolog muayene ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz.

Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Buz Lazer epilasyon fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz.

+902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Buz Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.