Göz Kapağı Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, idealize edilen badem görünümlü göz şeklini sağlamayı hedefleyen estetik cerrahi bir işlemdir. Badem gözler her kadının keşke sahip olsam dediği özelliklerden biridir.

Hafif yukarı doğru çekik gözler yüze çekici, genç ve estetik bir hava katar. Küçük ve aşağı doğru sarkan göz yapınız varsa, göz makyajı yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz, hele bir de aşağı doğru bakan gözlerin sürekli yorgun ve üzgün bir hava yaratması da cabası… Aşağı doğru bakan küçük gözler artık sizin kaderiniz değil!

Badem göz estetiği sayesinde bakışlarınızı derinleştirebilir, gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz makyajı yapmadan dahi gözlerinizin çekici görünmesi çok kolay olacak. Badem göz estetiği bir saat içinde tamamlanır, işlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda badem göz estetiği popüler bir hal aldı. Özellikle sosyal medya fenomenleri ve ünlülerin yaptırdığı bir işlem iken artık çoğu kadının yaptırdığı bir işlem haline geldi. Badem göz ameliyatı ile daha çekik, çekici ve iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Oldukça basit bir işlem olan badem göz ameliyatı sonrasında aynı gün günlük hayata dönmek mümkündür. Badem göz ameliyatı +18 yaş üzeri her kadın yaptırabilir. Bu uygulama sayesinde ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıkları, sarkmalar, düşük göz görünümü gibi sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır.

Badem göz ameliyatının birden fazla avantajı vardır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

  • Düşük göz görünümü şekli düzeltilir.
  • Daha çekik göz görünümüne sahip olursunuz.
  • Badem göz ameliyatı sonrasında çekici ve daha toplu bir yüz görünümü ortaya çıkar.
  • Göz altı, göz çevresi sorunlarından kurtulursunuz.
  • Yaşlanma ile birlikte gelen göz çevresi sorunları düzeltilir.
  • Çekik bir göz görüntüsü için her gün makyaj yapmanıza gerek kalmaz.

Bademgöz

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözlerin hafif yukarı ve yanlara doğru çekildiği işleme denir ve amacı göz yapısının daha iri ve çekici görünmesini sağlamaktır. Göz yapısı küçük ve aşağı doğru sarkan kişiler her daim yorgun görünür. Göz yapısının getirdiği bu somurtkan ifade yüze yerleşir. Her ne kadar makyajla gözleri daha çekik ve iri göstermek isteseniz de yorgun görünümden kurtulmak zordur.

Badem göz estetiğinde gözlerin kenarları yukarı doğru çekilerek yüze daha enerjik ve dinamik bir hava kazandırılır. Makyaj yapmasanız dahi gözleriniz daha asimetrik ve çekici görünecektir. Badem göz ameliyatı, genellikle makyaj ile yapılan kedi gözü görünümünü kalıcı olarak sağlayan, gözün şeklini fiziksel olarak değiştiren cerrahi bir işlemdir.

Badem göz ameliyatında amaç, gözlerin görünümünü badem şeklinde yukarı doğru çekik Bella Hadid in gözlerine benzer  bir görünüm hedefler, bu nedenle farklı isimlerle anılan bir operasyondur. Halk arasında Bella Eyes, Fox eyes, Cat eyes gibi farklı isimler ile anılır.  Genellikle makyajla benzer bir görünüm elde edebilmenize rağmen, badem göz ameliyatı daha uzun süreli sonuçlar sunar. Minimum iyileşme süresi gerektiren kolay uygulanan zararsız bir işlemdir.

Badem göz ameliyatında, gözlerin dış köşelerini hafifçe kaldırıp, dışa doğru çekerek size badem şeklinde gözler kazandırmak için tasarlanmıştır. Gözlerinizin şeklini değiştirerek daha çekici bir ifade edinmek ve daha genç bir görünüm kazanmak için uygulatabilirsiniz. Hastalarımıza bu görünüme sunmak için dört farklı prosedür uygulanabilir. İstediğiniz badem gözleri elde etmek için aşağıdaki prosedürlerden herhangi birini seçebilirsiniz,

badem göz şekil

PDO ipler ile asma: Bu uygulama cerrahi değildir ve kısa süreli bir iyileşme süresi bulunur. Doktor, istenen tedavi alanlarını lokal anestezi ile uyuşturulur. Derinin altına göz kenarlarından eriyen iplikler yerleştirilir. Bu iplikler göz kenarlarını istenen yöne doğru asılmasını sağlayarak kaldırır. Kaz ayaklarını gidermek için yaygın olarak kullanılsa da, aynı zamanda badem göz görünümüne ulaşmak için de etkilidir. Sonuçlar genellikle dört ay kadar sürer. Devamlı etki için tekrarlanması gerekir.

Blefaroplasti: Düşmüş göz kapaklarından fazla derinin kesilerek çıkarılmasını ve gözlere yeniden şekil verilmesini içerir. Gözlere uygulanan en sık cerrahi operasyondur. Estetik cerrahide en çok yapılan ameliyat olan göz kapağı ameliyatı ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak içinde kullanılır. Kalıcı bir badem gözü isteyenler için en iyi seçenektir çünkü fazla deriyi giderir ve gözün köşesini yukarı kaldırır.

Temporal lift: Temporal lift, kaşları yukarı kaldırmayı amaçlar ve göz çevresindeki cildi gerer. Kalıcı ipler ile yapılan bu kaş kaldırmada gözlerde köşelerinden yukarı doğru çekilir.

Kantoplasti: Bu seçenek, öncelikle gözleri köşelerinden hafifçe germek ve onlara badem şekli vermek için dış köşelerinde küçük kesikler yapılır. Bu kesilerden girilerek gözler tam köşelerinden çekilerek yukarı asılır. Kantoplasti genellikle iki saat kadar sürer ve etkileri kalıcıdır. Badem göz estetiği dendiğinde en çok uygulanan operasyondur.

Badem Göz Estetiği Hakkında Sıkça Sorulanlar

Badem göz estetiği için yaş sınırı nedir?

Estetik uygulamalar için yaş sınırı +18’dir. Bu yaş altında olan kişilere ağır yaralanma ve görme kaybı gibi durumlar söz konusu olmadığı sürece herhangi bir göz estetiği uygulanmaz.

Badem göz estetiği kimlere uygundur?

Daha çekici göz yapısına sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Göz kenarında kırışıklar olanlar, yaşlanmanın etkisiyle gözlerinde düşüklük görülen kişiler de badem göz estetiği yaptırabilir. Badem göz estetiği hem göz yapısında değişiklik sağlar, hem de anti-aging etkisi yaratır. Özellikle 20’li yaşların sonlarından itibaren yapılabilir. Bu nedenle erken yaşlarınızda farklı bir göz yapısını denemek, gözlerinizi daha iri göstermek için bu göz estetiğini olabilirsiniz. Badem göz estetiğinin etkisi 5-7 yıl olacaktır. Sonrasında etkisi yerçekimi nedeni ile azalınca, badem göz estetiğini tekrar yaptırmanız önerilir.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Estetik türü fark etmeksizin işlem yapılmadan önce ilk olarak doktorun fiziki muayenesi gerekir. Fiziki muayene sırasında estetik yaptıracak kişinin sağlık geçmişi dinlenir. Devamlı kullandığı bir ilaç var mı, herhangi bir hastalığı var mı, göz hastalıkları geçirdi mi bu gibi sorular sorulur. Fiziki muayenede göz çevresindeki sorunlar belirlenir ve kişinin badem göz estetiği için uygun olup olmadığına karar verilir. Tüm durumlar iyi ise estetik operasyona geçilir. Estetik operasyonda uygulanacak teknik hasta ile beraber kararlaştırılır.

En sık kullanılan teknik olarak bilinen kantoplasti yani badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Dezenfeksiyon sonrası gözlerin dış ve üst köşesinden minik bir kesi açılır. Medikal ipler açılan kesiden girilerek, göz kenarlarına içerden yerleştirilerek, göz kenarları yukarı doğru çekilir. Bu askılama işlemi kemik zarına sabitlendiği için 5 ila 7 sene arasında kalıcılığa sahiptir.  İki göz estetiği ortalama 60-90 dakika sürer. İşlemden sonra herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası kolaylıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hafif bir ödem olabilir, buz uygulaması ile bu ödemde hızla geçecektir.

Badem göz estetiği ile hangi estetik işlemler ile beraber yapılabilir?

Badem göz estetiği ile diğer medikal estetik işlemlerini ve yüz cerrahilerini de beraber değerlendirebilirsiniz. Badem göz estetiği ile göz çevrenize botox yaptırarak kırışıklarınızdan kurtulabilir, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızda da düşüklük varsa iple kaş ve şakak askılama estetiği sizin için uygun olacaktır.

Gözlerinizin ilk bakışta genç ve çekici görünmesi için göz çevresinde etkili olacak estetik işlemleri değerlendirmelisiniz. Kaş kaldırma, göz altı ışık dolgusu, göz kapağı estetiği gibi işlemler göz çevrenizde bütünüyle gençlik etkisi yaratacaktır. Ayrıca lip lift gibi yüzü yukarı doğru kalkmış gibi gösteren farklı bir cerrahi işlemi de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, gamze estetiği, yağ enjeksiyonu bişektomi gibi cerrahiler ile yüzünüzdeki değişimleri tamamlayabilirsiniz.

Badem Göz Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Tüm cerrahiler gibi riskler taşır ancak bu risklerin görülme olasılığı nadirdir. Kanama, enfeksiyon ve dikiş izlerinin görünür olma riski vardır. Ancak bunların görülmemesi için maksimum özen gösterilmesi ve tecrübeli ellerde yapılması önemlidir. Bir diğer risk de iki göz de farklı çekilme ve iyileşmeden dolayı asimetri olasılığıdır. Ancak ikinci bir müdahale ile düzeltilebilir.

Badem göz estetiği sonrası nasıldır?

Operasyon bitiminde göz kapaklarına ince bantlar yerleştirilmektedir. İlk 3-4 saat boyunca müşahede altında tutulursunuz. Sonrasında herhangi bir sorun veya komplikasyon yok ise taburcu edilirsiniz. Pansuman için doktorunuzun belirlediği zamanlarda mutlaka gitmeniz gerekir. İlk günler gözlerinize buz uygulamanız oluşabilecek herhangi bir morluk veya ödemi engelleyecektir.

Buz uygulamasını direk yapmamanız gerekir. Bir beze veya havluya sarıp buz uygulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca gözünüze çok baskı yapmamaya da özen göstermelisiniz. İlk günler gözlerinizi korumanız gerekir. Darbelerden, çok fazla sabun veya yıkama jellerinden uzak durmalısınız. Ortala bir hafta sonunda gözünüzde meydana gelen şişlik, morluk veya benzeri durumlar iyileşmiş olacaktır.

Operasyon sonrası gözlerde sulanma, yanma ve batma olması İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma, batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir.  Bu şikayetler kısa sürede geçer, ancak doktorunuzun verdiği göz damlaları ve ilaçların düzenli kullanımı ve iyi yara bakımı ile sıkıntılar azalarak kaybolacaktır. İlk hafta cildinize herhangi bir makyaj uygulamamanız gerekmektedir. Tam olarak 10 gün sonunda ise tamamen iyileşmiş olacaksınız.

Badem göz estetiği kalıcı mıdır?

Operasyon basit bir askılama tekniği ile yapılmaktadır. Bu nedenle kalıcı değildir. Badem göz estetiğinin ömrü ortalama olarak 6 ay kadardır. Bu süreç sonunda isterseniz tekrardan işlemi yaptırabilirsiniz. Kalıcı bir uygulama için göz kapağı estetiklerine başvurabilirsiniz.

Badem göz estetiğini neden yaptırmalıyım?

Badem göz estetiği öncelikle en doğal görünen estetik işlemlerden biridir.  Badem göz estetiği yüzünüzde minik ve etkili bir dokunuş yaratacaktır. Gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacak, yüzünüzdeki somurtkan ifadeyi silecektir. Özellikle kaş düşüklüğü olan kişilerin tercih edebileceği bir tedavidir. Ayrıca daha çekici ve özgüvenli bir ifadeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Badem göz estetiği ağrılı bir işlem midir?

Hayır değildir. Uygulama lokal anestezi altında yapılır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez. İşlem sonrasında da sizi rahatsız edecek veya günlük hayatınızı etkileyecek bir sorun ortaya çıkmaz.

Badem göz estetiği sonrasında herhangi bir iz kalır mı?

Badem göz estetiği işlemi yapılırken göz kapağı çizgisinden uygulamalar yapılır. Bu nedenle oluşan iz göz kapağı çizgisi ile birleşir. Bu da ortaya doğal bir görünüm çıkmasını sağlar. Yani işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Erkekler badem göz estetiği yaptırabilir mi?

Evet yaptırabilir. Göz çevresi estetiklerinde cinsiyet ayrımı yoktur. Düşük veya sorunlu göz görüntüsüne sahip erkekler de badem göz ameliyatı yaptırabilir. Erkekler için farklı herhangi bir risk yoktur.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz estetiği ve diğer estetik türlerinde sabit fiyat vermek doğru değildir. Estetik fiyatlarını etkileyen çok fazla faktör bulunmaktadır. Estetiği yapan doktorun tecrübesi, klinik donanımı, hastanın durumu, estetik yapılırken kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatı etkileyen ana unsurlardır. En doğru fiyat bilgisini almak için mutlaka işlemi yaptırmadan istediğiniz doktora muayene olun. Muayene sonrasında yapılacak olan işlemlere göre en doğru fiyat bilgisi size verilecektir.

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Uzman doktor tarafından uygulanan badem göz estetiği uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir ve kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve uzmanlar badem göz estetiği hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Daha güzel, çekik, çekici ve estetik görünümde bir göz görünümüne kavuşmak, daha özgüvenli olmanız için sizlere estetiğin her alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Badem Göz Estetiği yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir