Badem Göz Estetiği

Badem gözler her kadının keşke sahip olsam dediği özelliklerden biridir. Hafif yukarı doğru çekik gözler yüze çekici, genç ve estetik bir hava katar. Badem gözlere eyeliner çekmek, göz makyajı yapmak çok kolaydır. Eğer küçük ve aşağı doğru sarkan göz yapınız varsa göz makyajı yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz, hele bir de aşağı doğru bakan gözlerin sürekli yorgun ve solgun bir hava yaratması da cabası… Aşağı doğru bakan küçük gözler artık sizin kaderiniz değil! Badem göz estetiği sayesinde bakışlarınızı derinleştirebilir, gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz makyajı yapmadan dahi gözlerinizin çekici görünmesi badem göz estetiği sayesinde çok kolay olacak. Badem göz estetiği bir saat içinde tamamlanır, işlemden hemen sonar günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözlerin hafif yukarı ve yanlara doğru çekildiği işleme denir. Badem göz estetiğinin amacı göz yapısının daha iri ve çekici görünmesini sağlamaktır. Göz yapısı küçük ve aşağı doğru sarkan kişiler her daim yorgun görünür. Göz yapısının getirdiği bu somurtkan ifade yüze yerleşir. Her ne kadar makyajla gözleri daha çekik ve iri göstermek isteseniz de somurtkan ifadeden kurtulmak imkansızdır. Badem göz estetiğinde gözlerin kenarları yukarı doğru çekilerek yüze daha enerjik ve dinamik bir hava kazandırılır. Makyaj yapmasanız dahi gözleriniz daha asimetrik ve çekici görünecektir.

Badem göz estetiği kimlere uygundur?

Badem göz estetiği daha çekici göz yapısına sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Göz kenarında kırışıklar olanlar, yaşlanmanın etkisiyle gözlerinde düşüklük görülen kişiler de badem göz estetiği yaptırabilir. Badem göz estetiği hem göz yapısında değişiklik sağlar, hem de anti-aging etkisi yaratır. Badem göz estetiği 20li yaşların sonlarından itibaren yapılabilir. Bu nedenle erken yaşlarınızda farklı bir göz yapısını denemek, gözlerinizi daha iri göstermek için badem göz estetiği olabilirsiniz. Bu etkiyi devam ettirmek isterseniz 6 senede bir badem göz estetiğini tekrar yaptırmanız önerilir.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Öncelikle hastaya lokal anestezi yapılır. Daha sonra gözlerin dış ve üst köşesinden minik bir kesi açılır. Medikal ipler açılan kesilerin içine yerleştirilerek göz kenarları yukarı doğru çekilir. Bu askılama işlemi kemik zarına sabitlendiği için 3 ila 6 sene arasında kalıcılığa sahiptir. Mimik dokusuyla uyumlu cerrahi ipler sayesinde yüzünüzde sahte bir ifade oluşmaz. İki göz estetiği ortalama 60 dakika sürer. İşlemden sonra herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası kolaylıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Badem göz estetiği ile hangi işlemler kombinlenebilir?

Badem göz estetiği ile daha etkili bir lifting görüntüsü isterseniz diğer medikal estetik işlemlerini de değerlendirebilirsiniz. Badem göz estetiği ile göz çevrenize botox yaptırarak kırışıklarınızdan kurtulabilir, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızda da düşüklük varsa iple kaş ve şakak askılama estetiği sizin için uygun olacaktır. Gözlerinizin ilk bakışta genç ve çekici görünmesi için göz çevresinde etkili olacak estetik işlemleri değerlendirmelisiniz. Kaş kaldırma, göz altı ışık dolgusu, göz kapağı estetiği gibi işlemler göz çevrenizde bütünüyle gençlik etkisi yaratacaktır.

Badem göz estetiğini neden yaptırmalıyım?

Badem göz estetiği öncelikle en doğal görünen estetik işlemlerden biridir. Saçlı derinin içinden açılan kesiler sayesinde yüzünüzde belirgin bir iz kalmaz. Mimik dokusuyla uyumlu medikal ipler de yüzünüzde sahte görüntü oluşmasını engeller. Badem göz estetiği yüzünüzde minik ve etkili bir dokunuş yaratacaktır. Gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacak, yüzünüzdeki somurtkan ifadeyi silecektir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir