Göz Kapağı Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, idealize edilen badem görünümlü göz şeklini sağlamayı hedefleyen estetik cerrahi bir işlemdir. Badem gözler her kadının keşke sahip olsam dediği özelliklerden biridir. Hafif yukarı doğru çekik gözler yüze çekici, genç ve estetik bir hava katar. Eğer küçük ve aşağı doğru sarkan göz yapınız varsa göz makyajı yapmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyoruz, hele bir de aşağı doğru bakan gözlerin sürekli yorgun ve solgun bir hava yaratması da cabası… Aşağı doğru bakan küçük gözler artık sizin kaderiniz değil! Badem göz estetiği sayesinde bakışlarınızı derinleştirebilir, gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz makyajı yapmadan dahi gözlerinizin çekici görünmesi çok kolay olacak. Badem göz estetiği bir saat içinde tamamlanır, işlemden hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği, gözlerin hafif yukarı ve yanlara doğru çekildiği işleme denir ve amacı göz yapısının daha iri ve çekici görünmesini sağlamaktır. Göz yapısı küçük ve aşağı doğru sarkan kişiler her daim yorgun görünür. Göz yapısının getirdiği bu somurtkan ifade yüze yerleşir. Her ne kadar makyajla gözleri daha çekik ve iri göstermek isteseniz de yorgun görünümden kurtulmak zordur. Badem göz estetiğinde gözlerin kenarları yukarı doğru çekilerek yüze daha enerjik ve dinamik bir hava kazandırılır. Makyaj yapmasanız dahi gözleriniz daha asimetrik ve çekici görünecektir.

Badem göz estetiği kimlere uygundur?

Daha çekici göz yapısına sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Göz kenarında kırışıklar olanlar, yaşlanmanın etkisiyle gözlerinde düşüklük görülen kişiler de badem göz estetiği yaptırabilir. Badem göz estetiği hem göz yapısında değişiklik sağlar, hem de anti-aging etkisi yaratır. Özellikle 20’li yaşların sonlarından itibaren yapılabilir. Bu nedenle erken yaşlarınızda farklı bir göz yapısını denemek, gözlerinizi daha iri göstermek için bu göz estetiğini olabilirsiniz. Bu etkiyi devam ettirmek isterseniz 6 senede bir badem göz estetiğini tekrar yaptırmanız önerilir.

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Dezenfeksiyon sonrası gözlerin dış ve üst köşesinden minik bir kesi açılır. Medikal ipler açılan kesiden girilerek, göz kenarlarına içerden yerleştirilerek, göz kenarları yukarı doğru çekilir. Bu askılama işlemi kemik zarına sabitlendiği için 3 ila 6 sene arasında kalıcılığa sahiptir.  İki göz estetiği ortalama 60 dakika sürer. İşlemden sonra herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası kolaylıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hafif bir ödem olabilir, buz uygulaması ile bu ödemde hızla geçecektir.

Badem göz estetiği ile hangi estetik işlemler ile beraber yapılabilir?

Badem göz estetiği ile diğer medikal estetik işlemlerini ve yüz cerrahilerini de beraber değerlendirebilirsiniz. Badem göz estetiği ile göz çevrenize botox yaptırarak kırışıklarınızdan kurtulabilir, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızda da düşüklük varsa iple kaş ve şakak askılama estetiği sizin için uygun olacaktır. Gözlerinizin ilk bakışta genç ve çekici görünmesi için göz çevresinde etkili olacak estetik işlemleri değerlendirmelisiniz. Kaş kaldırma, göz altı ışık dolgusu, göz kapağı estetiği gibi işlemler göz çevrenizde bütünüyle gençlik etkisi yaratacaktır. Ayrıca lip lift gibi yüzü yukarı doğru kalkmış gibi gösteren  farklı bir cerrahi işlemi de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca, gamze estetiği, yağ enjeksiyonu bişektomi gibi cerrahiler ile yüzünüzdeki değişimleri tamamlayabilirsiniz.

Badem Göz Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Tüm cerrahiler gibi riskler taşır ancak bu risklerin görülme olasılığı nadirdir. Kanama, enfeksiyon ve dikiş izlerinin görünür olma riski vardır. Ancak bunların görülmemesi için maksimum özen gösterilmesi ve tecrübeli ellerde yapılması önemlidir. Bir diğer risk de iki göz de farklı çekilme ve iyileşmeden dolayı asimetri olasılığıdır. Ancak ikinci bir müdahale ile düzeltilebilir. Operasyon sonrası gözlerde sulanma, yanma ve batma olması  İlk dönemlerde özellikle şişliklere bağlı gözlerde yanma, batma ve sulanma gibi şikayetler olabilir.  Bu şikayetler kısa sürede geçer, ancak doktorunuzun verdiği göz damlaları ve ilaçların düzenli kullanımı ve iyi yara bakımı ile sıkıntılar azalarak kaybolacaktır.

Badem göz estetiğini neden yaptırmalıyım?

Badem göz estetiği öncelikle en doğal görünen estetik işlemlerden biridir.  Badem göz estetiği yüzünüzde minik ve etkili bir dokunuş yaratacaktır. Gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacak, yüzünüzdeki somurtkan ifadeyi silecektir. Özellikle kaş düşüklüğü olan kişilerin tercih edebileceği bir tedavidir.

 

Badem Göz Estetiği Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Uzman doktor tarafından uygulanan Badem Göz Estetiği yaptırmak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Badem Göz Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir