Basen bölgesi özellikle Türk kadınlarının en büyük orantı problemine sebep olan bölgelerin başında gelir. Bu nedenle en çok çözülmeye çalışılan problem basen eritmedir.

Büyük basenler, kadınları olduğunda daha şişman ve kısa boylu gösterir. Kum saatini andıran vücut yapısı alınan kilolarla birlikte armut şekline dönüşebilir. Basen bölgesinde biriken fazla yağlar, vücut şeklinin daha yuvarlak ve şekilsiz görünmesine neden olur.

Aynı zamanda en fazla selülite rastlanan bölge de basenlerdir bu nedenle yağ birikimini kontrol altına almak gerekir.

Basen bölgesinden incelmek için en çok uygulanan yöntem Liposuction tekniği oluyor. Hızla incelmek, basen bölgesindeki fazla yağları eritmek için siz de Liposuction yaptırabilirsiniz.

Basen bölgesinden yağ alımı ve ameliyatsız basen eritme teknikleri için Quartz Poliklinlik’i ziyaret edebilirsiniz.

Liposuction İle Basen Eritme

Basenleri eritmenin en kalıcı çözümü Liposuction estetiğidir. Bu yöntemle basende biriken inatçı yağlar dışarı çekilir ve yağlarınızdan tamamen kurtulmuş olursunuz.

Liposuction yapılan bölgede, yağ dokuları tamamen çekildiği için burada tekrar yoğun bir şekilde yağ hücresi oluşmaz. Bu nedenle çoğu hastamız kum saati vücut formuna ulaşmak için basenden yağ alımı yani Liposuction ameliyatını yeterli buluyor.

Basen Liposuction Nasıl Yapılır?

basen eritmeBasen Liposuction yöntemi için önce hastanın fazla bölgesel yağları ve bu yağların nerelerde bulunduğu belirlenir. Basen Liposuction estetiği genel anestezi altında yapılıyor.

Liposuction ameliyatında ilk olarak, basen bölgesinden açılan minik kesiler ile yağın çözülmesini sağlayan özel bir sıvı enjekte edilir.

Daha sonra ince ve boş kanüller aracılığıyla basen bölgesindeki eritilen bu yağlar dışarı çekilir. Hastanın her iki baseninden eşit miktarda yağ çekilmesi çok önemlidir. Liposuction sonrasında asimetri problemi yaşanmaması için mutlaka uzman ve deneyimli hekimleri tercih etmelisiniz.

VelaShape III

Ameliyatsız basen inceltme yöntemi tercih etmek isterseniz VelaShape 3 cihazı sizin için uygun bir seçenek olacaktır. Hem bölgesel yağları hem de selülit görünümünü hedef olan bu cihaz, 4. seanstan itibaren etkili değişimler yaratıyor.

VelaShape kızılötesi ve RF yardımı ile yağ hücrelerini küçülterek kişinin basen bölgesinde yoğunlaşan yağlarını eritmeyi hedefliyor.

Radyofrekans dalgalarının ortaya çıkardığı termal etki, basen bölgesindeki kolajen ve elastik liflerin yenilenmesini destekler. Böylece uygulama sırasında vücudunuz incelirken, aynı zamanda sıkılaşır, selülitler yok olur ve daha fit görünür.

Velashape 3, kilo vermesine rağmen basen bölgesindeki fazla yağlardan bir türlü kurtulamayan kişiler için uygundur. Liposuction sonrası daha sıkı bir vücuda sahip olmak ve daha yoğun incelme görmek isteyenler de VelaShape 3 yaptırabilir.

Ultrashape V3

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri arasında FDA onaylı tek uygulama, Ultrashape V3’tür. Ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini ortadan kaldırmayı hedefleyen bu uygulama basen bölgesindeki fazla yağları eritmek için ideal bir yöntem.

Ultrashape V3 teknolojisini vücut kitle indeksi 30 ve 30’un altında olan kişiler için öneriyoruz.

Basen bölgesinden bir türlü kilo veremeyen, spor yapmasına rağmen basende incelme sağlayamayan kişiler Ultrashape V3 yaptırarak kum saati vücut şekline sahip olabilirler.

Ultrashape V3, ultrasonik enerjisiyle yağ hücresi tabakalarını yok ederek bunların lenfatik sistemle dışarı atılmasını sağlar. Bu uygulamayı yaptıranların 3.seans sonrasında 10 cm’e kadar inceldiği görülmüştür.

Oldukça pratik, rahat ve acısız bir uygulamadır. Basen dışında, bacaklara, bel bölgesine, karın ve kollarınıza da UltraShape V3 yaptırabilirsiniz.

Prime İncelme (Accent Prime)

Bölgesel zayıflama Prime İncelme ile mümkün!Accent prime, Prime İncelme olarak da bilinen cihazlı zayıflama yöntemi, basen bölgesindeki yağların hızlı şekilde eritilmesine yardımcı olur. Ultrason ve RF teknolojilerinin sentezini kullanan Prime İncelme, her iki yöntemin de avantajlarından yararlanarak etkili bir yağ yakımı sağlar.

Prime İncelme yönteminde ultrasonik ses dalgaları yağ hücrelerini seçerek yok eder. Aynı zamanda Mono-Polar radyo frekans dalgaları da lenfatik drenaj aşamasına hazırlamak için kişinin metabolizmasını hızlandırır. RF dalgaları cildin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilt yüzeyindeki selülitleri iyileştirir.