Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

Bişektomi

Bişektomi

BişektomiBişektomi son yıllarda en çok yapılan yüz estetiğinden biridir. İlk olarak Hollywood’da popüler olan bu ameliyat artık günümüzde Türkiye’de de oldukça yaygındır. Yanak yağ alımı olarak da bilinen Beşiktomi ameliyatında kişinin yanaklarında biriken yağ dokusu dışarı çekilerek elmacık kemiklerinin ortaya çıkması amaçlanır. Yüze yapılan yağ alımı uygulamaları yüzün daha ince görünmesini sağlar ve yüz hatlarının ön plana çıkmasına yardımcı olur. Eğer siz de dolgun yanaklarınızdan ve yuvarlak yüz hattınızdan rahatsızlık duyuyorsanız Bişektomi sizin için doğru yüz estetiği olacaktır. 

Bişektomi Nedir?

Bişektomi, yüzünde altın oran görünümüne sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği estetik ameliyatlardan biridir. Yanaklara yapılan yağ alımı ameliyatı sonrasında yüz hatlarının daha orantılı olması, elmacık kemiklerin ortaya çıkması ve çene hattının yeniden şekillendirilmesi amaçlanır. Tombul yanaklara sahip olan kişiler, ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar kilolu görünürler. Yanaklardaki yağ oranı direkt olarak kişinin kilosuyla bağlantılı değildir. Zayıf vücut hatlarına sahip olup tombul yanakları olan kişiler olabilir. Bu kişiler için en uygun ameliyat Bişektomidir. 

Bişektomiye Neden İhtiyaç Duyarız?

Bişektomi ameliyatı, yanak içlerindeki yağ yastıklarının yüz hatlarını daha kilolu gösterdiği durumlarda yapılır. Bazı kişilerin yanakları daha çökükken, bazılarımızda ise yanaklardaki yağ dokusu normalin üzerinde oluyor. Güzellik tarihine baktığımızda geçmişte tombul yüz hatları modayken, günümüzde zayıf hatta çökük denilebilecek yüz hatları daha popüler. Hollywood yanak trendinde yüz hatları üçgen formda görülür ve çene hattı çok daha keskindir. Yüzünüzü inceltmek için egzersiz uygulamaları çok etkili sonuçlar ortaya çıkarmaz. Sonuçta yüzünüzü incelterek, Hollywood yanağı görünümüne kavuşabilirsiniz. 

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi veya sedasyon yardımı ile yapılabilir. Kişinin yanağından ne kadar yağ çekimi yapabileceği belirlendikten sonra yanak içinden 1 cm kesi açılarak bişektomi ameliyatı başlatılır. Yanak içinden açılan kesiden içeri girilerek fazla olan yanak yağı dokusu dışarı çekilir. Her iki yanağın da eşit göründüğüne emin olduktan sonra ameliyat tamamlanır. 

Bir yüz inceltme ameliyatı olark hastanın yüzüne altın oran dengesi kazandırmak için kişinin elmacık ve çene kemiğinin daha belirgin olması amaçlanır. Yanaktan yağ alma ameliyatında hastanın yüzüne V şekli verilmesi ve çenenin daha ince görünmesi sağlanmalıdır. Bu nedenle her operasyon hastanın kendi yüz hattına ve yağ oranına bağlı olarak tasarlanır. Bazı hastalarda bu etkiyi elde etmek için çene estetiği, Jawline dolgusu, çene dolgusu gibi kombine estetik önerileri yapılabilir. 

Bişektomi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Bişektomi ameliyatından sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ancak ağız hijyenine çok dikkat etmelisiniz. Dikiş yerlerinin enfeksiyon kapmaması için günde iki kere dişlerinizi fırçalamalı ve ağız gargarası kullanmalısınız. 

Yanaktan yağ alımı ameliyatından bir hafta sonra kesi yerleriniz iyileşir fakat ağız ve yanak çevresindeki ödemlerin tamamen geçmesi 2-3 haftayı bulacaktır. Ameliyatın en iyi sonucunu görmek için bir ay beklemenizi öneririz. 

Bişektomi Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bişektomi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bişektomi Soru ve Cevapları

Bişektomi” İçin 36 Soru Soruldu

 1. Bahar dedi ki:

  Merhaba bisektomi fiyat bilgisi alabilir miyim lutfen

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bişektomi için uygunluğunuzu anlayabilmem için bana fotoğraf iletirseniz size daha net bilgi verebilirim. Fiyat bilgisi ile ilgili size mail attık. Teşekkürler

 2. Begüm dedi ki:

  Bişektomi fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 3. Ebru dedi ki:

  Merhaba bişoktami fiyatı hakkında bilgi alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Noone dedi ki:

  Bişektomi için fiyat almak istiyorum

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Nazlı dedi ki:

  Fiyat alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail atılmıştır. Sevgiler

 6. Onur dedi ki:

  Bişektomi fiyatı almak istiyorum

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Cansu dedi ki:

  Bişektomi fiyat bilgisi almak istiyorum

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. İrem Kurt dedi ki:

  Bişektomi fiyat bilgisi almak istiyorum

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir