Brezilya Poposu (BBL), Vücut Şekillendirme

Brezilya Kalçası

brezilya kalçası

Brezilya kalçası ismini Brezilyalı kadınların ortak genetik özelliklerinden alan kalçaların dik, dolgun ve sıkı bir formda olmasından kaynaklanmaktadır. Dolgun bir popo kalıtımsal olarak geçen genetik bir miras özelliğindedir.

Doğru ve sağlıklı beslenme ile beraber yapılan kalça kaslarına yönelik egzersizlerin her ne kadar kalça görünümünü değiştirdiği söylense de bunun gerçekleşmesi çok uzun zaman alabilmektedir.

Kalça ve popo bölgesine uygulanan estetik operasyonlarla çok daha dolgun, çok daha çekici görünen ve daha diri görünen kalçalara sahip olabilir vücudunuzun formunu daha kıvrımlı hale getirebilirsiniz. Brezilya kalçası ameliyatıyla kalçalarınızı daha kalkık hale getirebilir, estetik olarak kadınsı formlara sahip olabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Brezilya Kalçası

Dünya genelinde en fazla yapılan estetik operasyonlardan biri olma özelliğindeki Brezilya Kalçası (Brezillian Butt Lift-BBL) teknolojideki ilerlemelerle beraber çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yapılan estetik müdahalede herhangi bir iz kalmadığı için “İzsiz Popo Estetiği” de denilmektedir.

Kadınlarda yaşın ilerlemesiyle beraber ya da doğumsal faktörlere bağlı olarak kalçada sarkma olabilir. Brezilya kalçası estetiğinde, öncelikle kişinin hangi bölgesinden, ne kadar yağ alınacağı belirlenir. Daha sonra kişinin bölgesel yağlanma yaşadığı göbek, bel gibi bölgelerinden alınan yağların enjekte edilme noktaları işaretlenir.

Özel kanüller aracılığıyla vücuttan çekilen yağ hücreleri, kişinin kalça bölgesine kademeli olarak enjekte edilir. Yağ enjeksiyonunun katmanlı olması yapılan estetiğin kalıcılığını artırmaktadır.

Kimler Yağ Enjeksiyonu İle Yapılan Brezilya Kalçası için Uygundur?

Popoya yağ enjeksiyonu her kadın için uygun olmayabilir. Bazı kadınların kalça hacmi çok azdır. Bu kişilerde yağ enjeksiyonu istenilen cevabı veremez. Kalça hacmi az olan kadınlarda kalçaya uygulanacak olan silikon protez ile yeterli hacim sağlanır.

Kalçasında yüksek oranda sarkıklık bulunan kişilerde ise popo dikleştirme operasyonu yapılarak kalıcı bir güzellik ortaya çıkarılır. Zayıf kişilere popoya yağ enjeksiyonu işlemi önerilmez. Brezilya kalçası operasyonunda kişinin kalça bölgesine transfer edilecek yeterli miktarda yağ olması gerekmektedir.

Yağ Dolgusuyla Brezilya Kalçası Kalıcı mıdır?

Yağ dolgusu ile popo büyütme işlemi kalıcılığı olmayan bir işlemdir ve düzenli olarak tekrarı önerilir. Yağ transferi uygulaması sırasında, popoya enjekte edilen yağ katmanlı olarak uygulandığında kalıcılık süresi normal uygulamalara oranla biraz daha fazla olmaktadır.

Popoya yağ enjekte edilme işleminden sonra yağ dokusunda 1 ile 1,5 yıl içerisinde azalma ve yağ dokusu kaybolması yaşanır. Popo bölgesine yapılacak olan yağ transferinde kişiden alınan yağ eşit olarak iki kalçaya da transfer edilir. Yani uygulanabilecek brezilyalı görünümlü kalçaların büyüklüğü ve dolgunluğu, kişiden alınabilen ve enjekte edilen yağın miktarına bağlıdır.

1000cc alınan yağ =250cc +250cc

2000cc alınan yağ =500cc+500cc

3000cc alınan yağ =750cc+750cc

4000cc alınan yağ = 1000cc+1000cc

Yağ oranında azalma yaşandıktan sonra geride kalan yağlar kalıcı olmaktadır. Ameliyattan sonra enjekte edilen yağların kaybından sonra kişinin kalçaları, kendisini memnun edecek durumda olmazsa, hasta vücudundan alınan ikinci bir yağ  alma işlemiyle uygulama tekrar edilebilmektedir.

Şekilli, çıkıntılı ve yuvarlak görünen kalçalar için Brezilya kalçası tekniği ile yapılan yağ enjeksiyonu işleminin tekrarlanması gerekebilir. Böylelikle  kişi mükemmel görünen kalçalara sahip olur.

Brezilya kalçası fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Brezilya Kalçası fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir