Burun Dolgusu

Burun ameliyatından korkan, burnunda kalıcı bir değişiklik istemeyen kişiler için en uygun çözümlerden biri burun dolgusudur. Burun dolgusu, geçici olarak burnun kusursuz görünmesini sağlar. Burun dolgusu ile burundaki kemiğinizi düzleştirilebilir veya burun ucunuzun daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz. Burun dolgusu cilt ile uyumlu içeriklere sahip olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez. Burun ameliyatı olmadan, bıçak altına yatmadan daha kusursuz, düz ve kalkık bir buruna sahip olmak için burun dolgusu yaptırabilirsiniz.

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan hyaluronik asit içerikli işlemdir. Enjeksiyon yoluyla yapılan burun dolgusu, burun yapısına, burun derisine, kıkırdak ve kemik yapısına uygun olarak yapılır.

Burun estetiği isteyen ama burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler için burun dolgusu önerilir. Burun dolgusu en çok burnundaki minik bir kemeri olan veya ucu düşük olan burun yapıları için uygundur. Burnu çok ince olan kişiler, burun dolgusu ile burnunu kalınlaştırıp daha kusursuz görünmesini sağlayabilirler.

Burun dolgusu kişinin yüz hattına uygun olarak yapılmalıdır. Kadın ve erkeklerde burun yapısı ve burun ucu farklı olduğu için burun dolgusu da buna göre ayarlanır. Burun dolgusunu mutlaka uzman bir hekime yaptırarak kusursuz sonucu elde edebilirsiniz.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Burun dolgusundan hemen önce burun, uygulamaya hazırlanır. Anestezik etkili krem buruna sürülerek burnun uyuşması sağlanır. Sonrasında burnunuzun yapısına uygun olarak burun dolgusunun hangi bölgelere uygulanacağı belirlenir. Burun dolgusu seçilen bölgelere enjekte edilerek burnunuzun daha kusursuz görünmesi sağlanır. Burun dolgusu uygulaması genellikle 15-30 dakika sürer.

Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Burnunuzdaki kızarıklık bir iki saat içinde geçecektir.

Neden burun dolgusu yaptırmalıyım?

Burun dolgusu, burun ameliyatı düşünmeyen, henüz karar verememiş olan kişiler için uygundur. Burun ameliyatının nasıl görüneceğini merak eden, burnunda geçici bir değişiklik isteyen kişiler için burun dolgusu önerilir.

Burun ameliyatı yaptırdıktan sonra rötuşa ihtiyaç duyan kişiler için de burun dolgusu yapılır. Burun ameliyatından sonra beliren çöküklükler için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusu yaptırarak daha ekonomik bir şekilde burnunuzu şekillendirebilirsiniz. Burun dolgusu, burun ameliyatına göre daha ekonomik olduğu için birçok hasta burun dolgusunu tercih etmektedir.

Burun ameliyatından sonraki iyileşme sürecini beklemek istemeyen, hızlı bir şekilde ayağa kalkmak isteyen kişiler burun dolgusu ile istedikleri sonuca erişebiliyor.

Burun dolgusu kalıcı mıdır?

Burun dolgusunun etkileri geçicidir. Burun dolgusunun etkileri 4 ila 6 ay arasında görülür. Sürenin sonunda dolgu eriyecek, burnunuz doğal haline dönecektir. Burun dolgusunun etkileri sizlere burun ameliyatının provası niteliğinde olacaktır. Burun dolgusundan sonra dilerseniz tekrar dolgu yaptırabilir veya burun ameliyatı olabilirsiniz.

Burun dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça konforlu geçer. Normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Burun dolgusu yaptırdıktan sonra şişlik veya morluk görülmez.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir