Burun Dolgusu

Burun ameliyatından korkan, burnunda kalıcı bir değişiklik istemeyen kişiler için en uygun çözümlerden biri burun dolgusudur. Burun dolgusu, geçici olarak burnun kusursuz görünmesini sağlar. Burun dolgusu ile burundaki kemiğinizi düzleştirilebilir veya burun ucunuzun daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz. Burun dolgusu cilt ile uyumlu içeriklere sahip olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez.

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan hyaluronik asit içerikli işlemdir. Enjeksiyon yoluyla yapılan burun dolgusu, burun yapısına, burun derisine, kıkırdak ve kemik yapısına uygun olarak yapılır.

Burun estetiği isteyen ama burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler için burun dolgusu önerilir. Burun dolgusu en çok burnundaki minik bir kemeri olan veya ucu düşük olan burun yapıları için uygundur. Burnu çok ince olan kişiler, burun dolgusu ile burnunu kalınlaştırıp daha kusursuz görünmesini sağlayabilirler.

Burun dolgusu kişinin yüz hattına uygun olarak yapılmalıdır. Kadın ve erkeklerde burun yapısı ve burun ucu farklı olduğu için burun dolgusu da buna göre ayarlanır. Burun dolgusunu mutlaka uzman bir hekime yaptırarak kusursuz sonucu elde edebilirsiniz.

Burun dolgusu ile ameliyat olmadan, daha kusursuz, düz ve kalkık bir buruna sahip olabilirsiniz.

ÇOK SORULAN SORULAR

Burun dolgusundan hemen önce burun, uygulamaya hazırlanır. Anestezik etkili krem buruna sürülerek burnun uyuşması sağlanır. Sonrasında burnunuzun yapısına uygun olarak burun dolgusunun hangi bölgelere uygulanacağı belirlenir. Burun dolgusu seçilen bölgelere enjekte edilerek burnunuzun daha kusursuz görünmesi sağlanır. Burun dolgusu uygulaması genellikle 15-30 dakika sürer.

Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Burnunuzdaki kızarıklık bir iki saat içinde geçecektir.

Burun dolgusu, burun ameliyatı düşünmeyen, henüz karar verememiş olan kişiler için uygundur. Burun ameliyatının nasıl görüneceğini merak eden, burnunda geçici bir değişiklik isteyen kişiler için burun dolgusu önerilir.

Burun ameliyatı yaptırdıktan sonra rötuşa ihtiyaç duyan kişiler için de burun dolgusu yapılır. Burun ameliyatından sonra beliren çöküklükler için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusu yaptırarak daha ekonomik bir şekilde burnunuzu şekillendirebilirsiniz. Burun dolgusu, burun ameliyatına göre daha ekonomik olduğu için birçok hasta burun dolgusunu tercih etmektedir.

Burun ameliyatından sonraki iyileşme sürecini beklemek istemeyen, hızlı bir şekilde ayağa kalkmak isteyen kişiler burun dolgusu ile istedikleri sonuca erişebiliyor.

Burun dolgusunun etkileri geçicidir. Burun dolgusunun etkileri 4 ila 6 ay arasında görülür. Sürenin sonunda dolgu eriyecek, burnunuz doğal haline dönecektir. Burun dolgusunun etkileri sizlere burun ameliyatının provası niteliğinde olacaktır. Burun dolgusundan sonra dilerseniz tekrar dolgu yaptırabilir veya burun ameliyatı olabilirsiniz.

Burun dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça konforlu geçer. Normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Burun dolgusu yaptırdıktan sonra şişlik veya morluk görülmez.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Burun dolgusu estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BURUN DOLGUSU

Bir Sorunuz mu Var ?

Burun dolgusu hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir