Dolgu Uygulamaları

Burun Dolgusu

Burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan hyalüronik asit içerikli estetik dokunuştur. Rinoplasti ameliyatına oranla uygulanması kolay, pratik ve ekonomik bir işlemdir. Enjeksiyon yoluyla buruna yapılan dolgu, burun yapısına, burun derisine, kıkırdak ve kemik yapısına uygun olarak yapılır.

Burun dolgusu nedir?

Burun, yüzümüzün tam ortasında bulunan ve yüz güzelliğinin en önemli aktörlerinden biridir. Burun yapısındaki bozukluklar kişinin özgüvenini yitirmesine neden olabilmekte, aynı zamanda toplumda yer edinmesini etkileyebilmektedir. Yüz hatlarıyla uyum içinde olan bir burun yapısı yüz güzelliğini softlaştırmakta, kişinin ifadesini daha anlamlı hale getirebilmektedir.

Burun estetiği isteyen ama burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler için burun dolgusu önerilir. Cerrahi özelliği olmayan buruna dolgu işlemleri, en çok burunda kemeri olan veya ucu düşük olan burun yapıları için uygundur. Burnu çok ince olan kişiler, dolgu ile burnunu kalınlaştırıp daha kusursuz görünmesini sağlayabilirler.

Burun dolgusu kişinin yüz hattına uygun olarak yapılmalıdır. Kadın ve erkeklerde burun yapısı ve burun ucu farklı olduğu için buruna kullanılan dolgu miktarı da buna göre ayarlanır. Burun dolgusu ile burun hacimlendirilir. Burun dikleşmesi de yine buruna dolgu ile mümkündür. Buruna dolgu uygulaması, mutlaka uzman bir hekime yaptırarak kusursuz sonuç elde edebilirsiniz.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Dolgu uygulama işleminden önce doktordan muayene randevusu alınarak ön görüşme yapılır. Hastanın burnunda yapmak istediği değişiklikler ya da hayal ettiği burun şekli dinlenir ve ihtiyaca yönelik uygulama yapılır.

Burun dolgusundan hemen önce burun, uygulamaya hazırlanır. Anestezi etkili krem buruna sürülerek burnun uyuşması sağlanır. Anestezi etkili kremin etki etme süresi yaklaşık 25-30 dakikadır. Sonrasında burnunuzun yapısına uygun olarak dolgunun hangi bölgelere uygulanacağı doktor tarafından belirlenir ve seçilen bölgelere çok ince uçlu iğneler aracılığıyla enjekte edilerek burnunuzun daha kusursuz görünmesi sağlanır. Dolgu uygulaması genellikle 15-30 dakika sürer. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Burnunuzdaki minimal kızarıklık bir iki saat içinde geçecektir.

Neden burun dolgusu yaptırmalıyım?

Burun dolgusu, anestezi alamayan, ameliyat düşünmeyen veya henüz karar verememiş olan kişiler için uygundur. Aynı zamanda burundaki kusurları burun ameliyatı ile düzeltmek isteyen ancak doktoru tarafından izin verilmeyen ya da ameliyattan çekinen hastalar için en uygun müdahale yöntemi olma özelliğindedir. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak üretilir ve bulunur. . Hyalüronik asit kullanımının kişiye hiçbir alerjen etkisi olmaması nedeniyle tercih edilen ve sonuçlarından memnun kaldığımız bir dolgu maddesidir.

Burun ameliyatının nasıl görüneceğini merak eden, burnunda geçici bir değişiklik isteyen kişiler için burun dolgusu en güzel çözümdür. Ameliyat olmak isteyen ancak aklındaki sorulara yanıt alamamış kişilerde de ön planlama olarak yapılabilen dolgu işlemi hasta memnuniyetini karşılamaktadır.

Burun ameliyatı yaptırdıktan sonra rötuşa ihtiyaç duyan kişiler için de burun dolgusu uygulanabilir. Burun ameliyatından sonra beliren çöküklükler için tekrar ameliyat olmak yerine buruna dolgu yaptırarak daha ekonomik ve doğal bir şekilde burnunuzu şekillendirebilirsiniz. Buruna dolgu uygulaması, burun ameliyatına göre çok daha ekonomik olduğu için birçok hasta tercih etmektedir.

Burun ameliyatından sonraki iyileşme sürecini beklemek istemeyen, hızlı bir şekilde ayağa kalkmak isteyen kişiler, burun dolgusu ile istedikleri sonuca rahatça erişebiliyor.

 Burun Dolgusu Hangi Kusurları Gizler?

 • Dolgunun en fazla kullanıldığı bölüm, burun üzerindeki mevcut kemerli yapıdır. Burun üstündeki kemerin üst, alt ve kenar bölümlerine yapılan uygulamayla kemer görünümü gizlenir, burun üstü düz bir hat görünümünde olur.
 • Burun uç kısmına uygulanan hyalüronik asit dolgu maddesiyle burnun ucu kaldırılarak kemer noktasının üzerine çıkarılmaktadır. Kalkık burun ucu kişiye sempatik bir hava katmaktadır.
 • Burun asimetrilerinin düzeltilmesinde dolgu kullanılır ve burun şekilsizliği düzeltilerek eşitlenir.
 • Çarpma ya da darbe etkisiyle burun üzerindeki deformasyonların giderilmesinde dolgu kullanılır.
 • Çeşitli hastalıklar ya da genetik faktörlerden dolayı burun üzerindeki doku kayıplarında, burun çökmelerinde ya da burun düşmesinde dolgu uygulamasıyla çöküklük giderilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği tercihlerinde, burun eğriliklerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.
 •  Burun yapısında cerrahi müdahale gibi köklü değişiklikler yapmak istemen kişiler için ideal bir seçimdir.

Burun dolgusu kalıcı mıdır?

Burun dolgusunun etkileri geçicidir ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de 16 ila 18 ay arasında olmaktadır. Sürenin sonunda dolgu eriyecek, burnunuz doğal haline dönecektir. Burun dolgusunun etkileri sizlere burun ameliyatının provası niteliğinde olacaktır. Dolgudan sonra dilerseniz tekrar dolgu yaptırabilir veya burun ameliyatı olabilirsiniz.

Burun dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça konforlu geçer. Normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Dolgu yaptırdıktan sonra şişlik veya morluk görülmez. Evde istirahat gerektirecek bir durum oluşmamaktadır. Estetik prosedürler arasında dolgu uygulaması hasta memnuniyetinin en yüksek yaşandığı müdahale özelliğindedir. 

Burun dolgusu fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Burun dolgusu fiyatları yapılan dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Burun dolgusu fiyatları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Buruna dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Burun Dolgusu

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BURUN DOLGUSU

Bir Sorunuz mu Var ?

Burun dolgusu hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Burun Dolgusu” İçin 4 Soru Soruldu

 1. blank Hava dedi ki:

  üst göz kapağını soracağım ne kadar fiyatlari birde burun ameliyat olmak istemiyorum ama bir dolgu olabilir cunku hepsi 3 defa oldum onda burundan sada dolgu.

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba mail ile bilgi verilmiştir.
   Sevgiler,

 2. blank İrem dedi ki:

  Merhabalar burun dolgusu işkemi fiyat aralığı nedir? Bilgi rica ederim. İyi çalışmalarrrr

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir