Burun Dolgusu

Burun ameliyatından korkan, burunda kalıcı bir değişiklik istemeyen kişiler için en uygun çözümlerden biri burun dolgusudur. Burun dolgusu, geçici olarak burnun kusursuz görünmesini sağlar. Burun dolgusu ile burundaki kemiğin görünümünü düzleştirilebilir veya burun ucunun daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz. Burun dolgusu cilt ile uyumlu içeriklere sahip olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez.

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan hyaluronik asit içerikli estetik dokunuştur. Enjeksiyon yoluyla yapılan burun dolgusu, burun yapısına, burun derisine, kıkırdak ve kemik yapısına uygun olarak yapılır.

Burun estetiği isteyen ama burun ameliyatı olmak istemeyen kişiler için burun dolgusu önerilir. Burun dolgusu, en çok burunda kemeri olan veya ucu düşük olan burun yapıları için uygundur. Burnu çok ince olan kişiler, burun dolgusu ile burnunu kalınlaştırıp daha kusursuz görünmesini sağlayabilirler.

Burun dolgusu kişinin yüz hattına uygun olarak yapılmalıdır. Kadın ve erkeklerde burun yapısı ve burun ucu farklı olduğu için burun dolgusu da buna göre ayarlanır. Burun dolgusunu, mutlaka uzman bir hekime yaptırarak kusursuz sonuç elde edebilirsiniz.

Burun dolgusu nasıl yapılır?

Burun dolgusundan hemen önce burun, uygulamaya hazırlanır. Anestezi etkili krem buruna sürülerek burnun uyuşması sağlanır. Sonrasında burnunuzun yapısına uygun olarak burun dolgusunun hangi bölgelere uygulanacağı doktor tarafından belirlenir. Burun dolgusu seçilen bölgelere enjekte edilerek burnunuzun daha kusursuz görünmesi sağlanır. Burun dolgusu uygulaması genellikle 15-30 dakika sürer.

Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Burnunuzdaki minimal kızarıklık bir iki saat içinde geçecektir.

Neden burun dolgusu yaptırmalıyım?

Burun dolgusu, anestezi alamayan, ameliyat düşünmeyen veya henüz karar verememiş olan kişiler için uygundur. Burun ameliyatının nasıl görüneceğini merak eden, burnunda geçici bir değişiklik isteyen kişiler için burun dolgusu en güzel çözümdür.

Burun ameliyatı yaptırdıktan sonra rötuşa ihtiyaç duyan kişiler için de burun dolgusu uygulanabilir. Burun ameliyatından sonra beliren çöküklükler için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusu yaptırarak daha ekonomik ve doğal bir şekilde burnunuzu şekillendirebilirsiniz. Burun dolgusu, burun ameliyatına göre çok daha ekonomik olduğu için birçok hasta burun dolgusunu tercih etmektedir.

Burun ameliyatından sonraki iyileşme sürecini beklemek istemeyen, hızlı bir şekilde ayağa kalkmak isteyen kişiler, burun dolgusu ile istedikleri sonuca rahatça erişebiliyor.

Burun dolgusu kalıcı mıdır?

Burun dolgusunun etkileri geçicidir. Burun dolgusunun etkileri 16 ila 18 ay arasında görülür. Sürenin sonunda dolgu eriyecek, burnunuz doğal haline dönecektir. Burun dolgusunun etkileri sizlere burun ameliyatının provası niteliğinde olacaktır. Burun dolgusundan sonra dilerseniz tekrar dolgu yaptırabilir veya burun ameliyatı olabilirsiniz.

Burun dolgusundan sonra iyileşme süreci oldukça konforlu geçer. Normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Burun dolgusu yaptırdıktan sonra şişlik veya morluk görülmez.

Burun dolgusu fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Burun Dolgusu

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BURUN DOLGUSU

Bir Sorunuz mu Var ?

Burun dolgusu hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Burun Dolgusu” İçin 2 Soru Soruldu

  1. İrem dedi ki:

    Merhabalar burun dolgusu işkemi fiyat aralığı nedir? Bilgi rica ederim. İyi çalışmalarrrr

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir