Büyük Gögüs Sırt Ağrısı Yapar mı?

1.48K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, kolay gelsin 25 yaşındayım İngiltere de yaşıyorum. Göğüs küçültme ameliyati yaptırmayı düşünüyorum. Göğüslerim büyük boyutta ve bazen sırt ağrısı çekiyorum. Ameliyata dair bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İleri derecede meme büyüklüğü ve ağırlığına bağlı olarak vücudun öne doğru eğilmesi, sırt ve omurga ağrıları, kemik deformasyonları, meme altında gelişen pişik veya yaralar, boya ve kiloya uygun giysi bulamama gibi durumda cerrahi işlem ile meme dokusunu küçültmek mümkündür. Operasyonda memenin bez dokusu, yağ dokusu, derisi ve meme başı alanı (istenirse) küçültülmektedir. Ameliyat esnasında meme dokusu küçültülürken aynı zamanda da doku fazlası nedeni ile meydana gelen sarkıklık da azaltılır. Bu operasyon genel anestezi altında (hasta uyutularak) yapılmaktadır. Operasyon meme hacmine göre değişmekle birlikte yaklaşık 3-5 saat sürmektedir. Hastalar hastanede 1-2 gün kalmaktadır. Daha sonra ayaktan izlenmeye ve pansumanlara alınmaktadır.

0

Doktor Hanım merhaba, benim sırtım sürekli ağrıyor. Birkaç doktora göründüm ama bir sorun çıkmadı. Aklıma şu geldi. Göğüslerim benim vücuduma göre oldukça iri. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Büyük göğüs sırt ağrısı yapar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ne yazık ki fazla iri göğüsler ağırlıktan dolayı sırt ağrısına neden olabiliyor. Bazı zamanlarda bu rahatsızlık daha da ilerleyebiliyor kimi zaman ve boyunda fıtık ya da omurilikte eğrilik gibi sorunlara kadar varabiliyor. Bu tip durumlarda ben hem bu tip sorunların önüne geçmek hem de kişinin yaşam kalitesini arttırmak için meme küçültme ameliyatı öneriyorum. Meme küçültme ameliyatında göğüsleri vücutla en orantılı ve fiziki yapıya en uygun ölçüye getiriyoruz. Bu şekilde hayat çok daha konforlu hale geliyor. Uygun bir vaktinizde muayene için kliniğimizi ziyaret edebilirseniz gerekli analizleri yaparız ve nasıl bir yol izlemek gerektiği üzerine daha detaylı görüşebiliriz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, göğüslerim çok büyük. Devamlı bir sırt ağrısı yaşıyorum ancak şimdiye dek bunun göğüslerimden kaynaklı olabileceğini tahmin etmemiştim. Acaba büyük göğüs sırt ağrısı yapar mı? Bu sorunun önüne geçmek için ne yapabilirim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, büyük göğüslü olmanın birtakım zorlukları bulunmaktadır. Evet, büyük göğüs sırt ağrısı yapar. Bu da sizin günlük yaşamınızı epey zorlaştırabilir. Ayrıca psikolojik olarak da kişide kaygı oranını artırabilmektedir. Büyük göğüs probleminin önüne geçmek için meme küçültme operasyonu yaptırabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatında fazla yağ, bez ve deri dokusu çıkarılarak daha küçük bir meme şekli elde edilir. Memelerinde çok fazla sarkıklık da var ise meme küçültme ameliyatı ile meme dikleştirme ameliyatını kombine edebilirsiniz.

0

Merhaba sevgili Leyla Hanım, göğüslerim kiloma göre inanılmaz büyük ve aynı zamanda sarkıklar. Neredeyse dizlerime kadar iniyorlar ve bu kadar büyük göğüslere sahip olmak bende sırt ağrısı yapıyor. Okulda normal bir şekilde ders dinlerken bile çok zorlanıyorum. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, maalesef gereğinden fazla büyük olan göğüsler kişiye ekstra bir yük oluşturmakta ve kişinin fiziksel sağlığını bozmaktadır. Sırt ağrısı ile başlayan bu durum zamanla boyun fıtığına kadar ulaşabilir. Bu nedenle bu duruma kısa zamanda müdahale edilmesi oldukça önem taşır. Çünkü bu durum kişinin fiziksel sağlığının yanında psikolojik sağlığını da tehdit altına alabilir. Meme küçültme estetik operasyonu ve meme dikleştirme estetik operasyonu ile neyse ki bu dertten kurtulmanız mümkün. Her iki ameliyatın da kombine şekilde uygulanması sizin için ekstra bir kolaylık sağlayacaktır. Böylece hem ideal boyutta olan göğüslere kavuşacak, hem de daha sıkı ve toparlanmış göğüsler ile çok daha estetik duracaksınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim uzun süredir bir sırt ağrım var. Bazı tahliller yaptırdım sorun görünmüyor. Göğüslerim biraz iri de büyük göğüs sırt ağrısı yapar mı? Bilgi ve tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, büyük göğüsler sırt ağrıları yapabilir. Hatta boyun fıtığı ya da omurilik eğriliği gibi farklı rahatsızlıklara da neden olabilir. Eğer ki sırt ağrısının gerçek sebebi buysa benim önerim meme küçültme ameliyatları oluyor. Bu şekliyle hem göğüs ölçünüz vücudunuzla orantılı ölçüye gelir hem de duruşunuzda dikleşme olur. Eğer muayene için gelme imkanınız varsa bir kontrol edelim, gerekli analizleri yapalım. Bu sorununuz için hangi doktorlarla görüştüğünüze de bir istişare ederiz. Eğer sorununuz iri göğüsler kaynaklıysa uygun bir tedavi planı oluştururuz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhabalar, benim göğüslerim diğer vücut hatlarıma göre çok iri. Uzun süre ayakta kaldığımda özellikle çok fazla sırt ağrılarım oluyor. Büyük göğüs sırt ağrısı yapar mı? Meme küçültme ameliyatı önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, büyük göğüsler özellikle ayakta uzun süre kalındığında sırtta ve omuzlarda ağrılara sebep olabilir. İlerleyen süreçlerde eğer ki müdahale edilmezse boyun fıtığına veya omurilik eğriliğine kadar olan sorunlara yol açabilir. Bu noktada eğer genel sağlık durumunuz da uygunsa ben meme küçültme ameliyatını kesinlikle öneririm. Bu ameliyatla birlikte göğüs ölçünüz vücudunuzla orantılı hale gelir. Duruşunuz dikleşir. Meme küçültme ameliyatı ile ağrılarınızdan kurtulabileceğinizi ve hayatınızın çok daha konforlu bir hale geleceğini söyleyebilirim. En kısa sürede tecrübeli uzman bir hekime başvurup ameliyatınızı olmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar