Son yılların en konforlu lazer epilasyon uygulamalarından biri buz lazerdir. Buz lazer epilasyon teknolojisi, açık renkli tüylerde ve ince tüylerde dört mevsim epilasyon keyfi yaşatıyor ve klasik lazer epilasyonlarda alınamayan ince renkli tüyler, acısız bir şekilde kalıcı olarak yok edilebiliyor. Soprano ice lazer sayesinde yaz mevsiminde ara vermeye gerek kalmadan yıl boyunca epilasyon yaptırabilir, daha kısa sürede tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Soprano Ice Lazer Nedir?

Soprano Ice, bugün mevcut olan en kusursuz ve etkili lazer epilasyon uygulamasıdır. Soprano Ice, birden fazla lazer dalga boyu ve teknolojisini bir araya getirerek, kişilerin tüm yıl boyunca epilasyon yapmalarına olanak sağlar.

Soprano Ice tüm vücuda uygulanabilir ve her renk tüye uygundur. İster açık tenli ister koyu tenli olun Ice Lazer vücudunuzda ki tüylerden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Soprano Ice lazerin bu kadar konforlu olmasının nedeni, tedavi sırasında cildi daha uzun süre serinleten gelişmiş bir soğutma teknolojisine sahip olmasıdır.

Buz lazer teknolojisi yani uygulama başlığındaki soğuk safir uç, kıl foliküllerinin tedavi edildiği dermisteki ısıyı korurken cilt yüzeyinde yanık riskini azaltır. Contact Cooling, kişilerin konforunu artırarak epilasyon uygulamasını hiç olmadığı kadar konforlu bir hale getirir.

Buz Lazeri Ne Zaman Yaptırabilirsiniz?

Buz lazer uygulaması, yılın her mevsiminde yapılabilir. Klasik lazer epilasyonlar sadece kışın yapılırken, Soprano lazer teknolojisi sıcaktan etkilenmediği için yaz-kış her dönemde uygulanabilir.

Klasik lazer epilasyonlarda genellikle yaz mevsimi araya girdiğinde en az üç, dört ay ara verilmesi gerekiyordu. Böylece lazer tedavisinin süresi uzadıkça uzuyordu.

Buz lazerde ise hiç ara vermeden tüylerinizden kalıcı olarak kurtulana kadar uygulama yaptırabilirsiniz ayrıca teknolojisi bronzluktan etkilenmez, her ten renginde etkili bir sonuç ortaya çıkarır.

Buz Lazer Yüze Yapılabilir mi?

Buz lazer yüzdeki tüyler için de etkili sonuçlar yaratıyor. Yüzdeki tüylerin açık renkli olmasından dolayı klasik lazer epilasyonlar faydalı olmuyordu. Soprano Ice Lazer ise her renk tüylerde bile etkili sonuçlar ortaya çıkardığı için yüzdeki tüylerde de işe yarıyor.

Yüzünüzdeki ince yapılı, açık renkli tüylerden kurtulmak ve daha pürüzsüz görünmek için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Yüze yapılan Soprano lazerin herhangi bir riski yoktur, iz bırakmaz. Soğutma teknolojisi sayesinde yüzünüzde yanık izi oluşma riski yoktur, uygulama boyunca acı-ağrı hissedilmez.

Kaç Seans Buz Lazer Yaptırmalıyım?

Buz lazer uygulamasının kaç seansta tamamlanacağı kişinin tüy yapısına ve cilt rengine bağlı olarak değişebilir. Bazı kişilerde 3-5 seansta kalıcı sonuçlar alabilirken, bazı kişilerde ise 6-8 arasında lazer epilasyon yaptırmak gerekebiliyor.

Her bir seans arasını ortalama 6 hafta olmasını öneriyoruz. Ara vermeden yaptırdığınızda bir seneden az bir sürede kalıcı olarak tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Buz Lazer Seansı Kaç Dakika Sürüyor?

Buz lazer uygulaması, klasik lazer epilasyon uygulamasına göre çok daha kısa sürede tamamlanıyor. Soprano lazer teknolojisinin uygulama başlığı, klasik uygulamaya göre daha geniş bir alana atış yapma şansı sunuyor.

Bu sebeple, klasik lazer epilasyonda saatler süren bacak lazer epilasyonu, buz lazer ile sadece 30-40 dakika içinde tamamlanıyor.

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Buz lazer epilasyon uygulaması kadınlarda bacaklara, kollara, koltuk altına, genital bölgeye, bikini bölgesine, göbek, bel ve yüz bölgesine uygulanabilir.

Erkeklerde ise sırta, omuza, göğüslere, bacaklara, kol ve koltuk altına, boyuna, sakalların üst kısmına ve kulaklara lazer epilasyon yapılabilir. Hassas bölgelerde acısız bir epilasyon deneyimi sağlayan buz lazer sayesinde konforlu bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz.