Leyla Hanım merhabalar. Ben 28 yaşındayım ve yeni evliyim. Yeni doğum yaptım ancak meme dikleştirme operasyonu geçirmek istiyorum. Bu ameliyatı olabilmem için doğumumdan ne kadar bir süre geçmesi gerekir? Sevgilerle…

Merhabalar , Süt kesildikten sonra ameliyat için en az 6 ay geçmelidir. Aksi halde göğüste ameliyat sonrası iltihaplanma olabilir, dikişler açılabilir, bu da fazla iz kalkmasına neden olabilir. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, ben hamileliğin 8. ayındayım. Öncesinde meme büyütme ameliyatı olacaktım ama hamile kalınca ertelemek zorunda kaldım. Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır?

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı temenni ederim. Şöyle ki meme büyütme ameliyatı olmak isteyen hastalarım için benim önerim emzirme döneminin sonlanmasını beklemeleri yönünde oluyor. Emzirme bittikten sonra en az 6 ay geçtikten sonra bu ameliyatı olmanız daha başarılı sonuçlar verir.

Çünkü bu sürede süt kanalları ve süt bezleri de eski haline döner, göğüsler doğumdan sonraki yeni formunu kazanır. Dolayısıyla ameliyat sonrası göğüslere kazandırılan şekil çok daha estetik ve kalıcı olur. Emzirmeniz bittikten sonraki 6 ayın sonunda iletişimde olursak gerekli analizleri yapar ve ameliyat için vücudunuzun hazır olup olmadığını tespit ederiz. Sevgiler…

Merhaba hocam, uzun zamandır meme büyütme ameliyatı olmak istiyordum ancak fırsat bulamadım. Şimdi de 2,5 aylık hamileyim. Herhalde uzun bir süre daha ameliyat olmam zor gibi görünüyor. Ancak bu süre zarfından emin değilim. Acaba doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır?

Merhabalar, öncelikle tebrik ederim. Bebeğinizi sağlıkla büyütürsünüz umarım. Ben hastalarıma emzirme dönemi üzerinden en az 6 ay geçtikten sonra meme ameliyatı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bunun sebebi ise süt bezleri ve süt kanallarının yeniden eski formuna dönmesini beklemektir. Aynı zamanda bu süreç içerisinde memeleriniz de ameliyat için uygun boyut ve şekli alacaktır. O nedenle ilgili zaman geçtikten sonra uzman bir hekime muayene olarak tedavi sürecini başlatmanız uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam iyi çalışmalar, yaklaşık 4 ay önce ikiz bebeklerime doğum yaptım. Fakat doğumdan sonra göğüslerimin içi bir hayli boşaldı ve en kötüsü de aşırı sarktılar. Sarkık meme görüntüsü sebebiyle özgüven eksikliği yaşıyorum ve kendimi aynada hiç beğenmiyorum. Bu nedenle meme ameliyatı olmak istiyorum ancak yeni doğum yaptığımdan tehlikeli olur mu bilemedim. Size danışmak istedim, rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz? Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır? Teşekkürler.

Merhabalar, doğumdan sonra içi boşalan ve sarkan memeler oldukça sık karşılaştığımız olağan bir durum. Bu durumu hızlı ve kalıcı bir şekilde düzeltmenin en etkili yolu da cerrahi işlem geçirmektir. Ancak henüz 4 ay önce doğum yaptığınızdan hala emzirme dönemindesiniz. Meme ameliyatından etkili bir sonuç alabilmemiz için emzirme dönemini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Emzirme döneminden yaklaşık 6 ay sonra memeniz nihayet kendi şeklini alacaktır. Bu süre sonunda meme ameliyatı olursanız oldukça başarılı sonuçlar elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Sevgiler.

Leyla hocam merhaba, ben 1 ay önce doğum yaptım. Meme büyütme olmak istiyorum ancak doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır bilmiyorum. Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Merhaba, öncelikle bebeğinizi güle güle büyütmenizi dilerim. Ben doğum sonrası meme ameliyatı olmak isteyen hastalarıma emzirme yani süt gelme döneminin bitmesinden minimum 6 ay bekledikten sonra bu ameliyatı olmalarını öneriyorum. Çünkü süt bezlerinin ve süt kanallarının eski haline dönmesi lazım. Bu sürede de memenin doğum sonrasındaki yeni formunu almasını beklemiş oluyoruz aslında. Bu sayede ameliyatta memeye son şeklini verebiliyoruz ve bu şeklin bozulma riski de azalmış oluyor. Sütünüz kesildiğinde muayene için gelebilirseniz gerekli tahlil ve analizleri de yaptıktan sonra nasıl bir operasyon planlanması gerektiğini ve doğru zamanı konuşabiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

Leyla Hanım merhaba, meme büyütme ameliyatı olmak istiyordum ancak hamile kaldım. Şu an gebeliğin 4. ayındayım. Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır? Ne kadar beklemem gerekecek? Teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum. Meme ameliyatı olmak için emzirme döneminiz yani süt gelme durumunuz bittikten sonra en az 6 ay kadar beklemenizi tavsiye ediyorum. Süt bezlerinin ve süt kanallarının eski haline dönmesi ve bu süreçte memenin de doğum sonrasındaki yeni şeklini alması operasyondan beklenilen sonuçların alınmasında oldukça önemli. Sütünüz kesilsin, sonrasında bir muayene oldun. Doktorunuz da onay verdiği takdirde emzirmeden 6 ay sonra meme ameliyatınızı olabilirsiniz.

Merhaba leyla hanım, yaklaşık bir buçuk yıl önce doğum yaptım, doğumdan sonra göğüslerim sarktı, eski haline de geri dönmedi maalesef. Göğüslerimdeki bu sarkıklık beni hiç memnun etmeği için meme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Yakın bir zamanda meme ameliyatı yaptırmam da bir sakınca var mı?

Merhaba, doğumdan sonra meme ameliyatının ne zaman yapılabileceği emzirme dönemiyle ilişkilidir. Emzirme döneminde göğüsler etkin durumda olduğu için süt bezleri ve süt kanalları da bu duruma bağlı olarak açık ve genişlemiş vaziyette oluyor. Süt bezlerinin ve süt kanallarının işlevselliği emzirme dönemi bittikten sonra altı aylık süreçte eski haline döner. Bu sürede de meme doğum sonrası yeni şeklini alır. Doğumdan sonra meme ameliyatı yapabilmek için memenin yeni şeklini alması beklenir, yani emzirme sürecinizi tamamladıysanız ve üzerinden altı ay geçtiyse meme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Doktor hanım merhaba, iki çocuk annesiyim, ikinci doğumumu üç ay önce yaptım. Ancak iki kez doğum yaptıktan maalesef göğüslerimin içi boşaldı ve sarkmalar meydana geldi. Genç bir kadın olduğumdan dolayı sarkmış göğüsler beni çok rahatsız ediyor.

Bu nedenle göğüslerimi büyütmek ve sarkıklığı gidermek için meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak yeni doğum yaptığım için ameliyat olup olamayacağımı bilemiyorum. Doğumdan sonra meme ameliyatı ne zaman yapılır? Bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Merhaba, maalesef doğumdan sonra kadınların göğüsleri formunu kaybedebiliyor, bu nedenle de içi boş ve sarkık göğüsler ortaya çıkabiliyor ama bütün kadınların hayali diri ve dolgun göğüslerdir. Birçok kadın dolgun göğüsler için estetik operasyonlara başvuruyor. Doğumdan sonra kişinin estetik operasyon yaptırabilmesi için emzirme sürecinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Çünkü emzirme döneminde meme üretken durumda olduğu için süt bezleri genişlemiş ve süt kanalları da açık oluyor. Emzirme dönemi bittikten sonra süt bezleri küçülmeye başlıyor ve göğüs yeni şeklini alıyor. Meme büyütme işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için emzirme döneminden sonra yaklaşık olarak 6 ay göğsün yeni şeklini alması beklenir. Aksi takdirde meme büyütme işleminden sonra orantısız bir görüntü elde edilebilir.

İyi günler Leyla Hanım, 30 yaşındayım, bebeğime hamile kaldım ve göğüslerim büyümeye başladı. Şükür sağlıklı bir kızım oldu. Ama 30uma kadar dik olan göğüslerim emzirmeyle beraber oldukça sarktı. Nasıl bu kadar sarkma oluştu anlayamadım. Doğumdan ne kadar süre sonra meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilirim?

İyi günler, hamilelik dönemiyle beraber süt kanalları genişler ve memeler hacim ve dolgunluk olarak artış gösterir. Bazen memelerde çatlak oluşumu da görülebilir. Hamilelikten sonraki emzirme döneminde kadınlardaki genişleyen meme derisi küçülmeye başlar ancak meme çoğu zaman toparlanamaz. Meme başı üst bölgesinde de dolgunluğun azalmasıyla beraber sarkık bir meme başı görüntüsü meydana gelir. Meme dikleştirme operasyonu süt kesildikten en az altı ay sonra yapılabilir. Emzirme fonksiyonlarının korunması bakımından profesyonel bir cerrah tarafından yapılması tercih edilen meme dikleştirme operasyonunda meme başının alt kısmına gelen süt kanalları kesilmez.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra hamile kalan kadınlarda emzirme faaliyetlerinde herhangi bir aksaklık görülmez. Meme dikleştirme operasyonları cerrahi bir müdahale olduğu için ameliyat sonrası bakım son derece önemlidir. Temiz ve hassas bakım yapılmadığı takdirde ve doktorun tavsiye edeceği düzenli olarak kullanmadığı takdirde enfeksiyon kapma olasılığı yüksektir. Meme dikleştirme operasyonunda komplikasyon riskine karşı emzirme bittikten sonra bir yıl beklenmesi daha uygun olmaktadır. Sevgiler.

Doğum sonrası göğüslerimde sarkıklık meydana geldi, emzirmeye de devam ediyorum, ne yapabilirim?

Merhabalar, hamilelik dönemi sonrası kadınlarda genişlemiş çatlak meme derisi, küçülmeye uyum sağlayamaz ve meme başının üstünde hacim boşalması sonucu sarkık bir meme görüntüsü ortaya çıkar. Emzirme dönemi bitiminden 5-6 ay sonra bu operasyonlar rahatlıkla yapılabilir. Uygun bir teknikle operasyon yapıldıktan sonra annenin bir daha ki hamilelikten sonra da bebeğe süt vermesi mümkündür. Emzirme fonksiyonları korunması için meme başının altındaki süt kanalları kesilmez.

İyi günler Leyla hanım, emzirme sonrası meme toparlama için dikleştirme yaptıran arkadaşımda dikiş yerleri iltihap kaptı. Ben de meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum ama korktum bunu duyunca. Bunun olması normal mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba, Normalde bu adı üstünde komplikasyon. Enfeksiyon evet olabilir. Ameliyat sonrasında mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Mesela şeker hastaları enfeksiyona daha çok açıktır. Onların daha çok dikkat etmesi gerekir. Mutlaka ameliyat sonrası kontrollere gidilmesi gerekir. Bakımların iyi yapılması gerekir. Sigara içilmemesi gerekir. Kullandığınız ilaçlar çok önemli. Bunlara dikkat ediliyorsa ve buna rağmen bir komplikasyon oluyorsa eğer tedavisi var. O yaralara skar tedavisi yapılabilir. Lazer tedavisi yapılabilir iyileştikten sonra. Bu sizin başınıza gelecek diye bir şey yok. Sonuçta bir komplikasyon. Sevgiler.

Emzirme dönemindeyim, meme estetiği ameliyatı olabilir miyim?

Emziren annelerin, emzirmeden bir yıl sonra meme estetiği olması daha uygun olacaktır. Süt kanallarının tamamen kapanması operasyonun başarısı ve hastanın sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır.