Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben 38 yaşındayım artık yaşımında ilerlemesi ve çok fazla mimik kullanmamdan dolayı alnımda çizgiler meydana geldi. Aynı zamanda çene kontürümünde daha belirgin olmasını istiyorum. Bunun için hem dolgu hemde botox işlemleri yaptırmam gerekiyor. Ama hocam dolgu ve botox aynı anda yapılabilir mi? Lütfen bilgi verin bu konuda. İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Botox ve dolgu işlemlerini aynı anda yapabiliriz. Fakat aynı anda aynı bölgelere uygulama yapmayı çok tercih etmiyoruz. Birbirleriyle etkileşim içinde olduklarını gördüğümüz için sonuca yansımasını pek istemiyoruz. Fakat aynı anda farklı yerlere yapabiliriz. Özellikle botox uyguladığımız alanlar alın ve göz çevresi bu bölgedeki kırışıklık çizgilerinin azaltılması için uygulamaktayız. Botox uyguladığımız bir diğer alan ise özellikle boyundaki bantların olduğu bölgelerdir. Dolguları uyguladığımız alanlar ise gözaltı özellikle elmacık kemiklerinin daha çıkık görünmesi için uyguladığımız alanlar nazolabial dediğimiz oluklar ve dudak çevresi dolgu uyguladığımız alanlardır. Aynı zamanda çene kontürü düzeltmek içinde dolguları uygulayabiliyoruz.Temel olarak uyguladığımız alanlar bunlar ama özel olarak uyguladığımız alanlarda var bunları hastanın ihtiyacına göre belirlemekteyiz. Sevgiler.

blank

Merhaba doktor hanım. Dolgu ve botoks yaptırmak istiyorum. Dolgu ve botox aynı anda yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhabalar. Dolgu ve botox kombine olarak uygulayabileceğimiz işlemlerdir. İhtiyaç olan bölgeye botoks yapıp, diğer bölgelere dolgu uygulaması yapılabilmesi mümkündür. Kullandığım dolgular hyaluronik asit bazlı dermal, doğal dolgulardır. Dolayısıyla hastalarımızın bir yan etki görmez ya da alerjik reaksiyon göstermezler. Botox ve dolgu uygulamaları sonrası ufak ödemler ve şişlikler gözlemlenmesi çok normaldir ve birkaç güne tamamen geçerler.

blank

Hocam iyi günler size danışmak istediğim, alnıma botoks yaptırmak istiyorum aynı zamanda burnuma da dolgu yaptırabilir miyim? Yüzüme aynı anda dolgu ve botoks yaptırmam da bir sakınca var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 20, 2019

İyi günler, Aynı anda yüze botox ve dolgu yapılabilir. Önemli olan bu işlemlerin hangi bölgelere uygulanacağıdır. Burun bölgesine dolgu yaptırdıktan sonra alın botoksu yapılabilir. Fakat aynı bölgeye örneğin, aynı anda alın bölgesine hem botoks hem de dolgu yaptırılmasını doğru bulmuyorum. Aynı bölgeye yapılan botox ve dolgu işlemi estetik sonuçları etkileyerek ortaya istemediğimiz görüntülerin çıkmasına sebep olabiliyor. Aynı bölgeye hem botoks hem de dolgu yaptırmak isterseniz bu iki işlemin aralarında 6 ay olmasına dikkat etmelisiniz.Sağlıkla kalın.

blank

Merhaba hocam, geçtiğimiz hafta gözaltı ışık dolgusu yaptırmıştım, bu hafta göz çevreme botoks yaptırmak istiyorum. Bir sorun olur mu? Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? Dolgum bozulur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 20, 2019

Merhaba, Dolgu ve botoks uygulaması aslında aynı anda yapılabilir. Fakat dolgu ve botoks işleminin aynı bölgeye yapılmamasını öneririz. Dolgu ve botoks aynı bölgeye yapıldığında sonuçları birbirinden etkilenebilir. Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan göz kenarlarınıza botoks yaptırmanızda bir sorun oluşmaz. Göz altı ışık dolgusu göz altındaki bölgeye uygulanır, göz çevresi botoksu ise göz ile saç dipleri arasındaki bölgedeki kırışıkları yok etmek için tercih edilir. Her iki uygulama da uzman bir hekim tarafından yapılırsa birbirlerini etkilemeyecektir. Sağlıklı günler,

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar