Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı?

2.32K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben 38 yaşındayım artık yaşımında ilerlemesi ve çok fazla mimik kullanmamdan dolayı alnımda çizgiler meydana geldi. Aynı zamanda çene kontürümünde daha belirgin olmasını istiyorum. Bunun için hem dolgu hemde botox işlemleri yaptırmam gerekiyor. Ama hocam dolgu ve botox aynı anda yapılabilir mi? Lütfen bilgi verin bu konuda. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Botox ve dolgu işlemlerini aynı anda yapabiliriz. Fakat aynı anda aynı bölgelere uygulama yapmayı çok tercih etmiyoruz. Birbirleriyle etkileşim içinde olduklarını gördüğümüz için sonuca yansımasını pek istemiyoruz. Fakat aynı anda farklı yerlere yapabiliriz. Özellikle botox uyguladığımız alanlar alın ve göz çevresi bu bölgedeki kırışıklık çizgilerinin azaltılması için uygulamaktayız. Botox uyguladığımız bir diğer alan ise özellikle boyundaki bantların olduğu bölgelerdir. Dolguları uyguladığımız alanlar ise gözaltı özellikle elmacık kemiklerinin daha çıkık görünmesi için uyguladığımız alanlar nazolabial dediğimiz oluklar ve dudak çevresi dolgu uyguladığımız alanlardır. Aynı zamanda çene kontürü düzeltmek içinde dolguları uygulayabiliyoruz.Temel olarak uyguladığımız alanlar bunlar ama özel olarak uyguladığımız alanlarda var bunları hastanın ihtiyacına göre belirlemekteyiz. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, hem elmacık kemiği dolgusu hem de botoks aynı anda yapılır mı? Mümkünse eğer yaptırmak istiyorum. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Evet yapılabilir. Farklı uygulamalar olduğu ve farklı bölgelere yapıldığı için güvenle uygulanabilir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim dudak üstümde kırışma var ve dudaklarımın yan kenarlarında da çökmeler var. Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? Yoksa ikisi arasında belirli bir süre geçmeli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer ki işlem aynı bölge üzerinde olmayacaksa dolgu ve botoks aynı anda uygulanabilir. Dolayısıyla tek seferde dudak üstlerindeki kırışıklar için botoks, yanaklarınıza yakın olan çökmeler için de dolgu uygulamasını gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, elmacık kemiği dolgusu ve botoks yaptırmak istiyorum. Her iki işlemin de aynı anda uygulanması mümkün müdür? Eğer öyleyse tek seferde halletmek isterim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hem elmacık kemiği dolgusu hem de botoksu aynı anda uygulamak mümkündür. İki farklı bölgeye aynı anda işlem yapılmasında bir sakınca bulunmaz. Fakat aynı bölgeye iki işlem aynı anda yapılamaz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim göz kenarlarımda kırışıklıklar var. Ancak yanaklarımda da çökmeler oldu. 50 yaşındayım. Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? İki sorundan da kurtulmak istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet botoks ve dolgu uygulamalarını aynı anda yapabiliyoruz. İki uygulama farklı deri alanlarına yapılır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, göz çevremdeki kırışıklıklardan ve dudaklarımın dolgun olmamasından oldukça şikayetçiyim. Botox ve dolgu uygulamasıyla dudaklarımı dolgunlaştırmak ve kırışıklıklarımdan kurtulmak istiyorum. Ama iki uygulama için ayrı ayrı uğraşmak istemiyorum. Botox ve dolgu uygulamasını aynı anda yaptırabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz çevrenize botox yaptırırken dudaklarına dolgu yaptırmanızda bir sakınca yok. Dolgu ve botox farklı bölgelere uygulandığında aynı anda yapılabilir. Ancak vücudun tek bir bölgesine aynı andan hem botox hem de dolgu yapılamaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı