İyi günler hocam ben 38 yaşındayım artık yaşımında ilerlemesi ve çok fazla mimik kullanmamdan dolayı alnımda çizgiler meydana geldi. Aynı zamanda çene kontürümünde daha belirgin olmasını istiyorum. Bunun için hem dolgu hem de botox işlemleri yaptırmam gerekiyor. Ama hocam dolgu ve botox aynı anda yapılabilir mi? Lütfen bilgi verin bu konuda. İyi çalışmalar.

Merhaba, Botox ve dolgu işlemlerini aynı anda yapabiliriz. Fakat aynı anda aynı bölgelere uygulama yapmayı çok tercih etmiyoruz. Birbirleriyle etkileşim içinde olduklarını gördüğümüz için sonuca yansımasını pek istemiyoruz. Fakat aynı anda farklı yerlere yapabiliriz. Özellikle botox uyguladığımız alanlar alın ve göz çevresi bu bölgedeki kırışıklık çizgilerinin azaltılması için uygulamaktayız. Botox uyguladığımız bir diğer alan ise özellikle boyundaki bantların olduğu bölgelerdir.

Dolguları uyguladığımız alanlar ise gözaltı özellikle elmacık kemiklerinin daha çıkık görünmesi için uyguladığımız alanlar nazolabial dediğimiz oluklar ve dudak çevresi dolgu uyguladığımız alanlardır. Aynı zamanda çene kontürü düzeltmek içinde dolguları uygulayabiliyoruz.Temel olarak uyguladığımız alanlar bunlar ama özel olarak uyguladığımız alanlarda var bunları hastanın ihtiyacına göre belirlemekteyiz. Sevgiler.

Yüzüme çene dolgusu ve kaş arası botoksu yaptırmak istiyorum. Dolgu ve botoks aynı seansta yapılır mı?

Merhaba, dolgu ve botoks işlemlerinin aynı anda farklı bölgelere uygulanmasının hiçbir sakıncası yoktur. Dolgu derin kırışıklık, çizgi, çökme sorunlarını gidererek hatların belirgin hale gelmesini, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlar. Botoks minimal kırışıklıkları gidererek düz, gergin bir cilt görünümü oluşturur. Her iki uygulama da doğru yerlerde kullanıldığında oldukça işlevseldir. Dolgu ve botoks aynı nokta üzerine aynı anda yapılmaz. Aynı seansta uygulanabilmeleri için farklı noktalara yapılmaları gerekir. Aynı bölgeye yapılmak istenen farklı işlem için o bölgedeki dolgu/botoks etkisinin tamamen geçmesi gerekir.

Doktor Hanım merhaba, dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? Tatil öncesi hızlı bir bakıma girmek istiyorum.

Merhaba, dolgu ve botoks aynı anda uygulanabilir ve bu işlemlerden istediğiniz şekilde hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Buradaki tek koşul iki işlemin aynı bölge üzerinde gerçekleştirilmesinin uygun olmadığıdır. Sevgiler…

Merhaba hocam, hem elmacık kemiği dolgusu hem de botoks aynı anda yapılır mı? Mümkünse eğer yaptırmak istiyorum. İyi çalışmalar.

Merhabalar, Evet yapılabilir. Farklı uygulamalar olduğu ve farklı bölgelere yapıldığı için güvenle uygulanabilir.

Leyla Hocam merhaba, benim dudak üstümde kırışma var ve dudaklarımın yan kenarlarında da çökmeler var. Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? Yoksa ikisi arasında belirli bir süre geçmeli mi?

Merhaba, eğer ki işlem aynı bölge üzerinde olmayacaksa dolgu ve botoks aynı anda uygulanabilir. Dolayısıyla tek seferde dudak üstlerindeki kırışıklar için botoks, yanaklarınıza yakın olan çökmeler için de dolgu uygulamasını gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hocam, elmacık kemiği dolgusu ve botoks yaptırmak istiyorum. Her iki işlemin de aynı anda uygulanması mümkün müdür? Eğer öyleyse tek seferde halletmek isterim. Sevgiler.

Merhaba, hem elmacık kemiği dolgusu hem de botoksu aynı anda uygulamak mümkündür. İki farklı bölgeye aynı anda işlem yapılmasında bir sakınca bulunmaz. Fakat aynı bölgeye iki işlem aynı anda yapılamaz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, benim göz kenarlarımda kırışıklıklar var. Ancak yanaklarımda da çökmeler oldu. 50 yaşındayım. Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? İki sorundan da kurtulmak istiyorum. Teşekkürler.

Merhaba, evet botoks ve dolgu uygulamalarını aynı anda yapabiliyoruz. İki uygulama farklı deri alanlarına yapılır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, göz çevremdeki kırışıklıklardan ve dudaklarımın dolgun olmamasından oldukça şikayetçiyim. Botox ve dolgu uygulamasıyla dudaklarımı dolgunlaştırmak ve kırışıklıklarımdan kurtulmak istiyorum. Ama iki uygulama için ayrı ayrı uğraşmak istemiyorum. Botox ve dolgu uygulamasını aynı anda yaptırabilir miyim?

Merhaba, göz çevrenize botox yaptırırken dudaklarına dolgu yaptırmanızda bir sakınca yok. Dolgu ve botox farklı bölgelere uygulandığında aynı anda yapılabilir. Ancak vücudun tek bir bölgesine aynı andan hem botox hem de dolgu yapılamaz.

Merhaba Leyla hanım yaşlanmanın etkisiyle yüzümün bazı bölgeleri deforme oldu. Özellikle alnımda ve göz çevremde kırışıklıklar var ve de yanaklarım dolgunluğunu kaybetti. Bu nedenle alnıma ve göz çevreme botoks, alnıma da dolgu yaptırmak istiyorum ama iki işlem aynı anda yapılabilir mi bilmiyorum, dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı?

Merhaba, dolgu ve botoxun aynı anda yapılmasında bir sakınca yoktur ancak işlemin aynı bölgeye uygulanmaması koşuluyla. Yani örneğin, göz çevrenize hem botox hem de dolgu uygulaması yapamayız. Fakat sizin durumunuzda işlemlerin aynı anda yapılamaması için herhangi bir sakınca yoktur. Alnınıza ve göz çevrenize botox yaptıktan sonra yanaklarınıza da dolgu işlemi yapabiliriz. Böylece yüzünüz çok daha genç ve canlı görünecektir.

Merhaba doktor hanım. Dolgu ve botoks yaptırmak istiyorum. Dolgu ve botox aynı anda yapılır mı?

Merhabalar. Dolgu ve botox kombine olarak uygulayabileceğimiz işlemlerdir. İhtiyaç olan bölgeye botoks yapıp, diğer bölgelere dolgu uygulaması yapılabilmesi mümkündür. Kullandığım dolgular hyaluronik asit bazlı dermal, doğal dolgulardır. Dolayısıyla hastalarımızın bir yan etki görmez ya da alerjik reaksiyon göstermezler. Botox ve dolgu uygulamaları sonrası ufak ödemler ve şişlikler gözlemlenmesi çok normaldir ve birkaç güne tamamen geçerler.

Hocam iyi günler size danışmak istediğim, alnıma botoks yaptırmak istiyorum aynı zamanda burnuma da dolgu yaptırabilir miyim? Yüzüme aynı anda dolgu ve botoks yaptırmam da bir sakınca var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

İyi günler, Aynı anda yüze botox ve dolgu yapılabilir. Önemli olan bu işlemlerin hangi bölgelere uygulanacağıdır. Burun bölgesine dolgu yaptırdıktan sonra alın botoksu yapılabilir. Fakat aynı bölgeye örneğin, aynı anda alın bölgesine hem botoks hem de dolgu yaptırılmasını doğru bulmuyorum. Aynı bölgeye yapılan botox ve dolgu işlemi estetik sonuçları etkileyerek ortaya istemediğimiz görüntülerin çıkmasına sebep olabiliyor. Aynı bölgeye hem botoks hem de dolgu yaptırmak isterseniz bu iki işlemin aralarında 6 ay olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlıkla kalın.

Merhaba hocam, geçtiğimiz hafta gözaltı ışık dolgusu yaptırmıştım, bu hafta göz çevreme botoks yaptırmak istiyorum. Bir sorun olur mu? Dolgu ve botoks aynı anda yapılır mı? Dolgum bozulur mu?

Merhaba, Dolgu ve botoks uygulaması aslında aynı anda yapılabilir. Fakat dolgu ve botoks işleminin aynı bölgeye yapılmamasını öneririz. Dolgu ve botoks aynı bölgeye yapıldığında sonuçları birbirinden etkilenebilir. Göz altı ışık dolgusu yaptırdıktan göz kenarlarınıza botoks yaptırmanızda bir sorun oluşmaz. Göz altı ışık dolgusu göz altındaki bölgeye uygulanır, göz çevresi botoksu ise göz ile saç dipleri arasındaki bölgedeki kırışıkları yok etmek için tercih edilir. Her iki uygulama da uzman bir hekim tarafından yapılırsa birbirlerini etkilemeyecektir. Sağlıklı günler,