İyi günler ben gıdımı eritmek ve yok etmek istiyorum kendimi bildim bileli gıdım var şöyle çenemin altında şiş duruyor ve ne yaptıysam geçmedi.28 yaşındayım Kilo verdiğim zamanlarda bile ne kadar zayıflarsam zayıflayım gıdım gitmiyor. Bana önerebileceğiniz bir egzersiz var mıdır hocam?

Merhaba, gıdı eritmenin farklı farklı yöntemleri var fakat maalesef egzersizle geçebilecek bir durum söz konusu değildir. İnternette, haber sitelerinde egzersizle gıdı eritme gibi yazılar çok fazla var. Fakat maalesef işe yarayan yöntemler değildir. Öyle yöntemler mümkün olsa bizde hastalarımıza bu yöntemleri önerebilirdik. Henüz gıdı oluşmadan önce o egzersizlerin yapılması gıdı oluşumunu geciktirebilir ya da engelleyebilir fakat gıdı oluştuktan sonra az da olsa kasları geçici bir süreliğine sıkıştırır ama tamamen gitmesini ve yok olmasını sağlamaz.

Gıdı eritmek için en fazla kullandığımız yöntem Vaser Liposuction ile gıdı eritme yöntemidir. Özellikle tam çenenin altında dolu bir bölge varsa ya da tüm çene altına yayılan bir yağlanma varsa bu yöntem sizin için kaçınılmazdır. Eğer sadece çene altında küçük bir yağlanma varsa sadece çene altında ince bir kesi açılarak işlem uygulanabilir eğer komple çene altına ve neredeyse kulaklara kadar yayılan bir yağlanmaysa üç farklı yerden küçük kesiler yapıp işlemi uyguluyoruz. Bu kesilerden kanül yardımı ile tüm o yağları boşaltıyoruz.

Ultrasonik bir sistemle sadece yağa müdahale ediyor ve yağların parçalanmasını sağlıyor. Yani özetlemem gerekirse yağlarınızı tereyağı kıvamından zeytinyağı kıvamına çevirip yağlarınızı dışarı alıyoruz. Herhangi bir yan etkisi yoktur çok fazla ödem ve morluk oluşmuyor sadece birkaç gün bandaj takmanız gerekiyor. Yani hızlı kolay ve aktif bir yöntemdir ama cilt kalitesi iyi ve kaliteli olan hastalara uygulanabilir. Siz de çenenizin altında bir yağlanma olduğunu söylemişsiniz dilerseniz muayeneye gelebilirsiniz, cilt kaliteniz iyiyse bu yöntem ile ömür boyu bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Doktor Hanım merhaba, 30 yaşındayım. Son zamanlarda gıdı bölgem baya kilo aldı. Yüzümü çok yuvarlak tutuyor. Egzersiz ile gıdı eritme mümkün mü? Birkaç yerde yazıyordu da…

Merhaba, gıdı oluşumu farklı etkenlerden kaynaklanabildiği gibi kilo alımlarında da ortaya çıkabilir. Ancak vücudumuzda olduğu gibi gıdıda da sadece egzersiz ile yağları eritmek mümkün değildir. Benim önerim orta yaşların başlarından itibaren cilt kalitesini arttırmaktan yana. Bunun için de yaşın ilerlemesiyle azalmaya başlayan kolajen üretimini arttırmamız ve bu arttırmayı tetikleyici bir tedavi uygulamamız lazım.

Doğru tedaviyi belirlemek için mutlaka sizi muayene etmem lazım çünkü mevcut duruma göre tedavi yöntemleri kişiden kişiye farklılaşıyor. Uygun bir zamanınızda muayene için kliniğimize bekliyorum. Sevgiler…

Merhaba hocam, çok kilolu değilim ancak yaşım ilerledikçe fark ediyorum ki gıdımda çok fazla bir büyüme var. Buna sarkıklık da eşlik etmeye başladı. Ameliyat olmak istemediğimden soruyorum. Acaba egzersiz ile gıdı eritmek mümkün mü?

Merhabalar, yaş aldıkça cilt eski elastikiyet seviyesini kaybeder, buna bağlı olarak vücuttaki kolajen üretimi de azalır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde gıdı oluşumu ve ciltte sarkıklık meydana gelmesi normaldir. Ancak gıdı eritmek maalesef egzersiz ile mümkün olmamaktadır. Çünkü egzersiz cildin elastikiyet düzeyini artırmayacağı gibi kolajen üretimine de destek olmaz.

Kolajen üretimini desteklemenin ve mevcut gıdınızın toparlanıp eski halini almasını sağlamanın en etkili yolu ise Thermage CPT ve Ultherapy gibi gibi medikal işlemlerdir. Bu işlemler ile ciltteki kolajen üretimi artar ve cilt kendini toparlayarak daha gergin ve dinamik bir yapıya bürünür.

Merhaba Leyla Hanım kolay gelsin, ben gıdı şikayetim için yazıyorum sayfanıza. 19 yaşındayım ve zayıf kilodayım. Ancak genetik yapıma bağlı olarak gıdım çok sarkık. Gülümseyince de normal durunca da belli oluyor ve bu durum beni inanılmaz rahatsız ediyor. Acaba evde yapacağım egzersizlerle gıdımı eritmem mümkün mü? Teşekkürler.

Merhabalar, egzersiz elbette sağlıklı bir yaşam için gerekli ancak gıdı sarkmasını yalnızca egzersiz yaparak önlemek mümkün değildir. Özellikle de sizin gibi kalıtsal özelliklere bağlı olarak ortaya çıkan gıdı sarkmalarını egzersiz ile önleyemeyiz. Gıdı bölgesinde sarkıklıklar ve bu bölgenin görünür olması birçok kişiyi rahatsız eden bir durumdur.

Gıdıyı toparlayan ve daha gergin bir hale getiren medikal işlemler mevcut. Ancak sizi muayene etmeden kesin bir cevap vermem doğru olmaz. En kısa zamanda kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz. Böylece sizin için en doğru tedavi planlamasını yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben gıdımı eritmek istiyorum. Yüzümü çok kilolu tutuyor. Fotoğraflarda çok kötü çıkıyor. 22 yaşındayım. Egzersiz ile gıdı eritme mümkün mü? Önerir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, gıdı problemleri kiloya bağlı ortaya çıkabilir ancak bünye ve genetik faktörler de gıdı oluşumunda etkilidir. Bu sorunu çözmede bölgede kolajen üretiminin arttırılması lazım.

Çünkü kolajen üretimi cildi gençleştirir, yüksek ölçüde sarkmaların önüne geçer. Egzersizle ne yazık ki gıdı eritemezsiniz. Çünkü egzersiz kolajen üretimini tetikleyici bir faktör değildir. Gerekli tedavi yöntemini analiz edebilmemiz için muayene olmanız çok daha iyi olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, ben 35 yaşındayım. Yüz hatlarım oldukça ince, fazla kilom da yok. Ancak gıdı bölgem aşağı doğru sarkık. Özellikle başımı aşağı eğince çok kilolu bir yüzüm varmış gibi duruyor. İlk etapta bu sarkık fazla değilse egzersiz ile gıdı eritme mümkün mü? Yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar kilo almaya bağlı ortaya çıkabildiği gibi genetik faktörler ya da bünye yapısına bağlı olarak da oluşabiliyor. Gıdı yağlanmalarının ve bu bölgedeki sarkmaların önlenmesinde veya azaltılmasında vücuttaki kolajen üretimi çok önemli.

Egzersiz sizi zinde tutsa da vücutta kolajen üretimini tetiklemez. Dolayısı ile egzersiz ile gıdı eritme mümkün değildir. Gıdıdaki yağlanma ve sarkmalara başlarda müdahale edilirse kişiye uygun olan medikal estetik uygulamaları ile tedavi gerçekleştirebiliriz. Ancak net bir bilgi için uzman bir hekime görünmeniz gerek.

Merhaba hocam, çok sık kilo alıp veren biri olduğum için maalesef gıdım oluştu. Gıdımın olması beni çok mutsuz ediyor. Gıdıdan nasıl kurtulabilirim, egzersiz yapsam gıdım erir mi?

Merhaba, maalesef egzersizle gıdı eritmek mümkün değil. Gıdı genellikle yaşın ilerlemesi nedeniyle cildin elastikiyetini kaybetmesinden dolayı oluşur. Egzersiz yaparak kolajen üretimini artırıp cildin gerginleşmesini sağlayamayacağımız için egzersizin gıdı üzerinde bir etkisi olmayacaktır.

Gıdı eritmek için kullandığımız birçok yöntem var. Özellikle medikal tedavi yöntemi olarak kullandığımız Thermage CPT ve Ultherapy cilt gençleştirme uygulamaları arasında oldukça sık tercih ediliyor. Bu cihazlar sahip oldukları teknoloji vasıtasıyla cilt altına etki ederek kolajen üretiminin artmasını sağlıyorlar.

Merhabalar doktor hanım, her gün farklı yerlerde farklı konularda cilt bakımı önerileri görüyoruz ama ben bunların doğruluğuna hep şüpheyle yaklaşırım. Yakın bir zamanda gıdının egzersiz ile eritilebileceğine dair bir yazı gördüm. Sizce bu mümkün mü, egzersiz ile gıdı eritilir mi?

Merhaba, diyet ve spor gibi yöntemlerle gıdı eritmek maalesef mümkün değildir. Çünkü bilinenin aksine gıdı sadece kilolu insanlarda görülen estetik problemlerden biri değildir, zayıf kişilerde de gıdı sorunu görülebilir. Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, alkol ve sigara kullanımı, sağlıksız beslenme gibi birçok faktör cilt üzerinde olumsuz etkilere sahip faktörlerdir.

Bu faktörlerin etkisiyle zamanla cilt altındaki kolajenin azalır, cilt elastikiyetini kaybeder, kırışmaya ve sarkmaya başlar. Gıdı bölgesindeki deri de ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için 30’lu yaşlardan sonra deforme olmaya başlar. Bu nedenle kişi gıdı problemiyle karşı karşıya kalabilir. Ancak bu endişe edilmesi gereken bir durum değildir, gıdı sorunu için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tedaviler mevcuttur. Bu yöntemlerden biriyle siz de gıdı sorununuza veda edebilirsiniz.

İyi günler Leyla Hanım, ben 72 kg ve 45 yaşındayım. Gıdımda beni olduğum yaştan daha yaşlı gösteren bir gıdı mevcut. Çeşitli Asya teknikleri uygulasam da gıdımı eritemedim. Acaba egzersizleri yanlış mı yapıyorum? Egzersizle gıdı eritmek mümkün mü?

İyi günler, sosyal medyada çeşitli egzersizlerle , vücudumuzdaki bazı bölgelerin eritilebileceği söylense de egzersiz ile gıdı eritmek maalesef mümkün değildir. Gıdı bölgesindeki yağlanma yaşlanmaya ve yerçekimine bağlı olarak büyüyebilmekte ve sarkabilmektedir. Hangi egzersizi denerseniz deneyin yapacağınız egzersizler boşa vakit kaybı olarak değerlendirilir.

Çene altı bölgesi yani gıdı günümüzde farklı yollarla eritilebilmektedir. Gıdı bölgenizdeki yağlanmadan liposuction, Thermage, Ulthera ya da Radyofrekans tekniklerinden birini seçerek tedaviye başlamaktayım. Bunun için kliniğimize gelerek sizin cilt yapınızı ve gıdı bölgesindeki yağlanma oranına bakmakta daha sonra uygulayacağım tedaviye karar vermekteyim. Size uygun ve sizin için seçtiğim uygulama sonrasında gıdı bölgeniz yok olacak ve cildiniz daha sıkı ve gergin görünecektir.

İyi günler Leyla Hanım, ben 28 yaşındayım, gıdımda sarkma var. Aslında zayıf bir kadınım ama sadece çenemin altında böyle bir bölüm ortaya çıktı. Egzersiz ile gıdımı eritebilir miyim?

İyi günler, gıdı sarkması hastanın kilo alıp vermesi ile ilgili bir durum değildir. Çoğu zayıf insanda da yerçekimine bağlı olarak çıkabilmektedir. Ne kadar zayıf da olsanız ne kadar egzersiz de yapsanız gıdı eritmek bu yöntemlerle mümkün değildir. Yağ aldırma yani Liposuction yöntemiyle gıdıdaki fazla yağ alınıp pürüzsüz bir çene altına kavuşabilirsiniz.

Liposuction yöntemi genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Yaklaşık olarak bir saat süren işlemde gıdıya yerleştirilen kanüllerle gıdıdaki fazla yağların dışarı çıkması sağlanır. Bu yöntemle beraber gıdıdaki fazla yağlardan kurtulup, düz bir çene altı yapısına kavuşursunuz.