Egzersiz ile Gıdı Eritme Mümkün mü?

blank
1 Cevap

İyi günler ben gıdımı eritmek ve yok etmek istiyorum kendimi bildim bileli gıdım var şöyle çenemin altında şiş duruyor ve ne yaptıysam geçmedi.28 yaşındayım Kilo verdiğim zamanlarda bile ne kadar zayıflarsam zayıflayım gıdım gitmiyor. Bana önerebileceğiniz bir egzersiz var mıdır hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 28, 2020

Merhaba, gıdı eritmenin farklı farklı yöntemleri var fakat maalesef egzersizle geçebilecek bir durum söz konusu değildir. İnternette, haber sitelerinde egzersizle gıdı eritme gibi yazılar çok fazla var. Fakat maalesef işe yarayan yöntemler değildir. Öyle yöntemler mümkün olsa bizde hastalarımıza bu yöntemleri önerebilirdik. Henüz gıdı oluşmadan önce o egzersizlerin yapılması gıdı oluşumunu geciktirebilir ya da engelleyebilir fakat gıdı oluştuktan sonra az da olsa kasları geçici bir süreliğine sıkıştırır ama tamamen gitmesini ve yok olmasını sağlamaz. Gıdı eritmek için en fazla kullandığımız yöntem Vaser Liposuction ile gıdı eritme yöntemidir. Özellikle tam çenenin altında dolu bir bölge varsa ya da tüm çene altına yayılan bir yağlanma varsa bu yöntem sizin için kaçınılmazdır. Eğer sadece çene altında küçük bir yağlanma varsa sadece çene altında ince bir kesi açılarak işlem uygulanabilir eğer komple çene altına ve neredeyse kulaklara kadar yayılan bir yağlanmaysa üç farklı yerden küçük kesiler yapıp işlemi uyguluyoruz. Bu kesilerden kanül yardımı ile tüm o yağları boşaltıyoruz. Ultrasonik bir sistemle sadece yağa müdahale ediyor ve yağların parçalanmasını sağlıyor. Yani özetlemem gerekirse yağlarınızı tereyağı kıvamından zeytinyağı kıvamına çevirip yağlarınızı dışarı alıyoruz. Herhangi bir yan etkisi yoktur çok fazla ödem ve morluk oluşmuyor sadece birkaç gün bandaj takmanız gerekiyor. Yani hızlı kolay ve aktif bir yöntemdir ama cilt kalitesi iyi ve kaliteli olan hastalara uygulanabilir. Siz de çenenizin altında bir yağlanma olduğunu söylemişsiniz dilerseniz muayeneye gelebilirsiniz, cilt kaliteniz iyiyse bu yöntem ile ömür boyu bu sorundan kurtulabilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben 72 kg ve 45 yaşındayım. Gıdımda beni olduğum yaştan daha yaşlı gösteren bir gıdı mevcut. Çeşitli Asya teknikleri uygulasam da gıdımı eritemedim. Acaba egzersizleri yanlış mı yapıyorum? Egzersizle gıdı eritmek mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, sosyal medyada çeşitli egzersizlerle , vücudumuzdaki bazı bölgelerin eritilebileceği söylense de egzersiz ile gıdı eritmek maalesef mümkün değildir. Gıdı bölgesindeki yağlanma yaşlanmaya ve yerçekimine bağlı olarak büyüyebilmekte ve sarkabilmektedir. Hangi egzersizi denerseniz deneyin yapacağınız egzersizler boşa vakit kaybı olarak değerlendirilir. Çene altı bölgesi yani gıdı günümüzde farklı yollarla eritilebilmektedir. Gıdı bölgenizdeki yağlanmadan liposuction, Thermage, Ulthera ya da Radyofrekans tekniklerinden birini seçerek tedaviye başlamaktayım. Bunun için kliniğimize gelerek sizin cilt yapınızı ve gıdı bölgesindeki yağlanma oranına bakmakta daha sonra uygulayacağım tedaviye karar vermekteyim. Size uygun ve sizin için seçtiğim uygulama sonrasında gıdı bölgeniz yok olacak ve cildiniz daha sıkı ve gergin görünecektir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben 28 yaşındayım, gıdımda sarkma var. Aslında zayıf bir kadınım ama sadece çenemin altında böyle bir bölüm ortaya çıktı. Egzersiz ile gıdımı eritebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, gıdı sarkması hastanın kilo alıp vermesi ile ilgili bir durum değildir. Çoğu zayıf insanda da yerçekimine bağlı olarak çıkabilmektedir. Ne kadar zayıf da olsanız ne kadar egzersiz de yapsanız gıdı eritmek bu yöntemlerle mümkün değildir. Yağ aldırma yani Liposuction yöntemiyle gıdıdaki fazla yağ alınıp pürüzsüz bir çene altına kavuşabilirsiniz. Liposuction yöntemi genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Yaklaşık olarak bir saat süren işlemde gıdıya yerleştirilen kanüllerle gıdıdaki fazla yağların dışarı çıkması sağlanır. Bu yöntemle beraber gıdıdaki fazla yağlardan kurtulup, düz bir çene altı yapısına kavuşursunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar