Günümüzün estetik trendleri ve estetik anlayışı günden güne değişiyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık estetik anlayış daha doğal, minimal ve bir o kadar da etkili dokunuşlar ile birleşti.

Cildinde kırışıklık ve sarkma oluşmaya başlayan kişiler için artık hem medikal hem de cerrahi uygulamalar mevcuttur. Estetik dünyasındaki uygulamaların artması artık hastalara birden fazla seçenek sunar hale geliyor. Peki, hangi estetik uygulama sizin için uygun? Kendinize en uygun estetiği nasıl seçebilirsiniz? Op. Dr. Leyla Arvas bizler için estetik dünyasındaki yeni trendleri ve günümüz estetik anlayışını değerlendiriyor. 

En Yeni Estetik Trendler ile Daha Genç bir Cilde Sahip Olun!

Estetik trendlerHerkesin hayalinde genç, pürüzsüz ve canlı bir cilt vardır. Fakat yaşlanma, çevresel ve genetik faktörler devreye girdiğinde cildimizde kırışıklık, lekelenme, akne ve sarkma gibi etkiler görülebilir. Günümüzdeki estetik uygulamalar sayesinde artık cilt problemleri tedavi edilebilir, yaşlılığın etkisi en aza indirilebilir. 

Estetik trendlere göz attığımızda son yıllarda ‘doğal estetik modasının’ ön plana çıktığını görüyoruz. Doğal estetik trendlerinin artmasıyla birlikte Baby Botox, iple yüz askısı, Baby Face Beauty gibi doğal sonuçlar ortaya çıkaran işlemler popülerliğini arttırıyor.

Aynı zamanda cerrahi işlemlerde de minimal sonuçlar ortaya çıkaran, cildin daha genç görünmesini sağlayan ve vücudu şekillendiren ameliyatlar tercih ediliyor.

Cerrahi uygulamalardaki yeni tekniklerin artmasıyla birlikte artık ameliyat sonrasında belirgin izler kalmıyor. Kalan ameliyat izleri de lazer uygulamaları sayesinde daha az görünür hale getiriliyor. 

Yaşlanmayı Geciktirmek Mümkün Müdür?

Yaşlanmayı durdurmak mümkün değildir fakat yaşlanmayı geciktirmek, etkilerini azaltmak mümkündür. Medikal uygulamalar arasında Botox, Thermage, Ulthera, İple askı cildin sıkılaşmasına ve kırışıkların azalmasına yardımcı olur.

Medikal uygulamalar sadece cildi gençleştirmek için değil daha kusursuz hale getirmek için de yapılabilir. Göz altındaki çöküklük ve morluk için göz altı ışık dolgusu önerilir.

Dolgu uygulamaları ameliyatsız burun estetiği, ameliyatsız çene estetiği gibi sonuçlar ortaya çıkarır. Dolguların geçici olması, ameliyat olmak istemeyen veya ameliyatın provasını görmek isteyen hastalar için de dolgu uygulamalarını cazip bir seçenek haline getirmiştir. 

Yaşlanmayı medikal ve cerrahi yöntemlerle geciktirerek 40 yaş ve üzerindeki hastaları daha genç ve dinamik göstermeyi hedefliyoruz. Yaşlanmanın etkilerinin ertelenmesi, hastaların hayat kalitelerinin artmasına yardımcı olur, özgüvenlerini arttırır ve böylece güzel yaşlanmanın tadını çıkarabilirler.

Kırışıklığı azaltmak için kullanılan kozmetik içerikli kremler sadece yüzeysel olarak etki eder. Medikal ve cerrahi uygulamalar cilt altını derinlemesine hedef aldığı için daha uzun süreli sonuçlar elde edebiliyoruz. 

Estetik Trendler: Yaşlılığın en Güzel Halinin Keyfini Çıkarın

Günümüzdeki estetik trendler ile yaşlılığın en güzel haline erişebilirsiniz. Yaşlanmanın keyfini çıkarmak, kırışıklarınızı en aza indirmek, yüz ve vücut sarkmalarını yok etmek için medikal ve cerrahi uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Peki, yaşlanmayı ertelemek için tercih edilen medikal ve cerrahi girişimler nelerdir?

Yaşlanma Karşıtı Medikal Uygulamalar

Yaşlılığınızın keyfini çıkarmak, cildinizdeki minik kırışıkları en aza indirmek için yüz bölgesine Botox, Thermage, Ulthera, dolgu, iple yüz germe ve somon DNA uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Bu uygulamaların ortak noktası, doğal sonuçlar ortaya çıkarmasıdır. Uzman hekim tarafından uygulanan bu işlemler sayesinde cildinizdeki kırışıklar en aza indirilir ve mimikleriniz korunur. Böylece yapılan işlemler yüzünüze sahte bir ifade kazandırmaz. 

İncelmek ve vücudunuzu daha sıkı bir forma sokmak için medikal işlemlerden yardım almak istiyorsanız sizlere VelaShape III, Ultrashape V3, Prime İncelme uygulamalarını tavsiye ederiz.

Zayıflama sürecinden sonraki sarkmalar ve selülitler için medikal incelme uygulamaları sayesinde vücudunuz sıkılaşır ve kum saati formunu alır. Düzenli olarak medikal zayıflama uygulamaları yaptıranlar vücutlarında gözle görülür bir incelme fark ediyor.

Cerrahi Estetik Uygulamalar ile Yaşlılığın İzlerini Silin

Cerrahi uygulamalar yüz ve vücudumuzda kalıcı olarak gençlik etkisi yaratır. Yaşlılığın izlerini silmek için yüz germe, boyun germe, göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma estetiği yaptırabilirsiniz.

Yaşlanmayla birlikte aşağı doğru sarkan dudağınız için dudak kaldırma yani Lip Lift estetiği önerilir. Lip lift sayesinde yüzünüze doğal olarak daha güleç ve pozitif bir ifade kazandırılması amaçlanıyor. 

Vücudunuzda kalıcı incelik ve fazla yağlarından kurtulmak isteyen hastalar için Liposuction, Vaser Liposuction, Vaser Hi-Def uygulamaları ön plana çıkıyor.

Bu uygulamaların ortak amacı vücudu daha ince ve fit göstermektir. Diyet ve spor programları ile yakamadığınız yağlardan tek ameliyat ile kurtulabilir ve daha ince görünebilirsiniz.