Ameliyatsız Yüz Germe, İple Askı Yöntemi
Fransız ip Askı

ip askı Ameliyatsız yüz gerdirme tekniklerinden Fransız ip askı, estetik dünyasında günden güne daha popüler bir hale geliyor. Fransa’da başlayan Fransız ip askısı tekniği artık tüm dünyada kullanılan yüz estetiklerinden biri haline geldi. Cerrahi bir operasyon için zamanı olmayan, anestezinin getireceği komplikasyonlarla uğraşmak istemeyen kişiler Fransız ip askı uygulamasını tercih ediyorlar.

Fransız askı uygulamasının bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebi ise hastanın mimikleriyle uyumlu olması. Bu sayede doğal yüz gerdirme yaptırmak isteyen kişiler de Fransız ip askı yöntemi ile istedikleri sonucu elde edebiliyorlar. Siz de yaşlılığın etkilerini geciktirmek ve daha güzel bir şekilde yaş almak istiyorsanız Fransız ip askı yöntemini araştırmalısınız.

Fransız İp Askı Nedir?

Fransız ip askısı yönteminde kullanılan ipler Fransa’da geliştirildiği için bu tekniğe Fransız askı ismi verilmiştir. İçi polyester, dışı cilt dokusu ile uyumlu silikon malzemeden elde edilen bu ipler sayesinde yüzdeki sarkmalar ve kırışıklar güvenli bir şekilde ortadan kaldırılıyor. Fransız askı yönteminde kullanılan malzeme, biyolojik olarak insan vücudu ile uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir.

Tamamen güvenli ve minimal riskleri olan bu işlem sayesinde uzun yıllar genç görünmek artık mümkün!

Cerrahi yüz germe operasyonuna alternatif olarak gösterilen Fransız askı yönteminin amacı yüzdeki yaşlılık etkilerini silmek ve yüzde lifting etkisi yaratarak gençleşmektir. Eğer siz de yüzünüzde beliren kırışıklık ve sarkmadan mutlu değilseniz ve pratik bir operasyonla daha genç görünmek istiyorsanız Fransız ip askı yöntemini değerlendirmelisiniz.

Fransız ip Askısı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Yüzünde ameliyat olmadan gençlik etkisi yaratmak isteten kişilere Fransız ip askısı öneriliyor. Yüz bölgesinde kolajen ve Hyaluronik asit azalması 30’lu yaşlarda azalmaya başlar. Bunun sonucunda da ciltte ilk kırışıklıklar meydana gelir. Eğer cildinizdeki kırışıkları yeni oluşmaya başladığında kontrol altına almazsanız, yüzde sarkma ve derin kırışıkların olması kaçınılmazdır.

Fransız askısı yöntemi 30 ila 65 yaş arasındaki kadın ve erkekler için uygundur. Bu ameliyatsız iple yüz germe uygulaması cildinizdeki sarkmaları yukarı doğru kaldırarak, yüzünüzün en az 10 yıl daha genç görünmesini sağlar. Yaşlanmanın etkisi ile yüz hatlarınızın kaybolduğunu, yanakların çene kemiği üzerine yığıldığını ve kaşlarınızın aşağı doğru sarktığını gözlemliyorsanız Fransız ip askı estetiğinin zamanı geldi demektir.

Fransız ip Askı Yönteminin Etkileri Nelerdir?

Fransız askı yöntemi uygulandığı bölgeye göre değişkenlik göstermekle beraber şu etkileri ortaya çıkarabilir;

 • Yüz ovali ortaya çıkar,
 • Çene kemiği belirginleşir,
 • Elmacık kemiği ön plana çıkarılır ve yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir,
 • Yüzdeki kırışıklar azalır,
 • Medikal iplerin etrafında etrafında oluşan kolajen üretimi, cildi destekler ve cildin gençleşmesini sağlar,
 • Fransız askısı kasları etkilemediği için doğal mimiklerin korunmasına yardımcı olur,

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı, lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında 45 dakika ila 1 saat arasında süren bir uygulamadır. Yüzde gençlik etkisi yaratmak istenilen bölgeye, uzman hekim tarafından Fransız medikal ipler yerleştirilir. Medikal ipler çoğunlukla kulak üzerinden deri altına yerleştirilir, böylece operasyon izi saçlı deriye gizlenir. İpler gerilerek hastanın yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak medikal ipler sabitlenerek uygulama tamamlanır.

Fransız askısı yapıldıktan sonra günlük işlerinize devam edebilirsiniz. Hemen sonrasında birkaç gün süren ödeminiz olabilir. İlk birkaç gün sırt üstü ve biraz yüksek uyumanız tavsiye edilir. Fransız askı işleminde kullanılan medikal ipler farklı marka ve modellerde bulunabilir. Hangi ipin ne şekilde uygulanacağını doktorunuz size detayları ile anlatacaktır.

Fransız İp Askının Kalıcılığı Nedir?

İp askılama yöntemlerinde kullanılan iplerin kalıcılığı yaklaşık 5-7 senedir. Bu süreçte cildin yaşlanması devam ettiği için sarkma yer çekiminin etkisi ile yeniden başlayabilir. Bu süreçte tekrar ip askı yaptırabilir ya da yüz germe ameliyatı gibi daha kalıcı bir çözüm tercih edebilirsiniz. İp askı uygulamaları genellikle yüzünde hafif sarkma olan kişiler için daha uygundur. Eğer yüz sarkması fazla ise Fransız askı ile gerçek bir yüz germe ameliyatının etkisi yakalanmayacaktır.

Fransız İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Fransz ip askının en çok uygulandığı bölgeler şunlardır:

 • Kaş
 • Alın
 • Orta yüz
 • Alt yüz
 • Boyun

Fransız İp Askı Fiyatları

Fransız askı ipleri farklı marka ve modellerde bulunur. Bu iplerden kaç adet kullanılacağına göre fiyat değişir. İp askıda fiyatı değiştiren bir diğer etkende iplerin kalıcılığı ve markasıdır. Uygulayıcı doktorun bu konudaki tecrübesi de Fransız askı fiyatlarını değiştirebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fransız ip askı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

author-avatar

Op. Dr. Leyla Arvas

Estetik Cerrahi uzmanı Op.Dr Leyla Arvas, Vücut ve Yüz Estetiği, Liposuction, Meme Estetiği, Karın Germe, Yağ enjeksiyonu, Saç ekimi konularında uzmanlaşmış kadın estetik cerrahıdır.

Fransız İp Askı” İçin 25 Soru Soruldu

 1. KB dedi ki:

  Merhaba. 32 yaşında erkeğim. Son iki yılda gıdı bölgemde sarkma var. Uzun süreli toparlanma için fransız askısı mı tercih etmeliyim. Teknik ve fiyat bilgisi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Tşk.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fransız askısı oldukça etkili olur. Ancak öncelikle sarkma düzeyini görsem ve buna göre daha doğru önerim olabilir. Thermage gibi teknolojik cihazlarla da oldukça etkili yüz ve boyun germe uygulaması yapıyoruz.

 2. Gülay dedi ki:

  Pdo yüz germe mi yoksa fıransız askısını mı tercih edersiniz. Arasındaki fark nedir

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ben fransız askısı tercih ediyorum. PDO lar kısa sürede eridiği için etkisi kısa süreli oluyor.

 3. Nihal dedi ki:

  Merhaba, 57 yaşındayım firansiz askısı yaptırmayı istiyorum. Kaç yıl kalıcılığı var ve fiyat ne kadar? Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

 4. Dilek dedi ki:

  51 yaşındayım . Dolgu ve botoks yıllardır yaptırırım. Ancak yüzümde ve çene altında sarkmalar için fransız askının etkili olacağını düşünüyorum. Bu konuda bilgi ve fiyat rica edeceğim. Ayrıca Fransız askı- dolgu ve botoks birarada yapılabilir mi?
  Şimdiden teşekkürler

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, sarkmalar için thermage yada hifu ile tedavi yöntemlerimizde mevcuttur. Tabi sizin için hangi işlemin uygun olduğuna muayenede karar vermekteyiz. Dilerseniz polikliniğimize gelebilir yada whatsapp hattımıza fotoğraf gönderebilirsiniz. Fransız askı dolgu ve botoks işlemleri kombine yapılabilir.
   Sağlıklı Günler,

 5. saliha dedi ki:

  merhaba fransiz askisinda kullanilan ipler vücuttan atiliyor mu? tekrar yaptirmak istedigimizde önceki ipler yüzde duruyor olacak mı? Bir de güncel fiyat listesini yazar mısınız?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fransız askısında kullanılan ipler, erimez ve vücuttan atılmayan kalıcı iplerdir. Tekrar yapmak istediğinizde doktorunuz tarafından çıkarılır veya yenileri konur. Fransız askı iplerinin varlığı size zarar vermez.

 6. Ümit dedi ki:

  Merhaba. Kolay gelsin. Peki etki süresi ne kadar. Yani ne kadar vücutta kalıyor.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba kişiye göre değişmekle beraber 3 ila 4 yıl kadar kalıcılığı mevcuttur.
   Sevgiler,

 7. Aylin dedi ki:

  Merhaba,
  fransız askısında kaç adet ip kullanılmaktadır ve kaç TL dir.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kaç adet ip kullanılacağına muayenede karar verilir. Dilerseniz görüşmeye gelebilir yada bize 0544 268 44 33’nolu telefondan fotoğraf iletebilirsiniz.
   Sevgiler,

 8. Burcu dedi ki:

  Merhaba
  Fransiz askisi islemini yaptirmak istiyorum, ancak etkisinin uzun sure kalmasi hangi cesit iplikle yapildiginda mumkun olabilir ve ne sure boyunca dayanir? Ikinci isleme ne kadar zaman sure boyunca gerek duyulabilir?
  Bu islem sonrasi aci/agri cok olur mu?
  Ve son olarak fiyatinizi ogrenebilir miyim?
  Tesekkurler

 9. Ayda dedi ki:

  Kaz ayakları ndan başlayarak aşağı dopru olan bölge içşn dudak çevredi dahil yaptırmak istiyorum

 10. Nesli dedi ki:

  Merhaba.Fransiz askısı göz çevresi ve alın bölgesindeki kırışikliklarda da etkili mıdır?Fiyat bilgisi de verirseniz memnun olurum.Iyi çalışmalar…

 11. Erkan dedi ki:

  İyi günler,
  Alnımı ve Kaşlarımı bir miktar kaldırmak istiyorum. Ücret bilgisi alabilir miyim?

 12. Rukiye dedi ki:

  Merhaba fıransiz askisi yapıldıktan sonra hamile kalinirsa oljnca veya kilo alimi etkilermi

 13. Duygu dedi ki:

  3 bi tarafa 6 adet askı yaptırmak istiyorum

 14. osman dedi ki:

  Selam merhaba Fransız askısı için fiyat bilgisi verebilir misiniz yanak bölgesi uygulama (buldok)sarkmasın özetlersek

 15. Saadet dedi ki:

  39 yasindayim fransiz askisi icin fiyat alabilir miyim 1 cift ya da 2 cift icin

 16. yeşim dedi ki:

  merhabalar 46 yaşındayım, fransız askı ve göz kapağı kaldırma işlemi yaptırmak istiyorum ortalama bir fiyat verebilirmisiniz lütfen

 17. Bahar dedi ki:

  Merhaba ben Belçikadan yaziyorum.
  Hersey bir saat içinde hal oluyor anladigim kadariyla.
  Yuzde hemen degisiklik fark ediliyormu yoksa siskinlik felan oluyormu bir kaç gun?
  27 yasindayim ve fiyat hakkinda bilgi verirseniz memnun olurum.
  Iyi gunler.

 18. Gul dedi ki:

  Fransiz askısı yapıldıktan sonra göz altı torba veya çizgiler düzeltebiliyormu acaba.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba Gül hanım, Fransız askı ve göz kapağı işlemleri farklı prosedürlerdir. Eğer istenir ve kişi uygunsa aynı anda iki işlemde yapılabilir.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir