Merhaba hocam kolay gelsin, gençlik aşısı ile Paris ışıltısı aynı şey mi acaba? Bazı yerlerde ikisi de aynı isimle geçmiş. Aynı uygulama değilse farkları nedir?

Merhabalar, bazı kliniklerde ve estetik merkezlerinde gençlik aşısı yerine Paris ışıltısı da kullanılabilir. Paris ışıltısı aslında oldukça yeni bir yeni nesil mezoterapi uygulaması olarak geçmektedir. İçeriğinde bir sürü vitamin, aminoasit, ko-enzim, nükleik asit, mineral ve daha birçok etken madde barındırır. Mikro enjeksiyon yardımıyla tüm bu moleküller cilt altına verilerek cildin ışıltılı, parlak, genç ve canlı bir görünüme kavuşturulması sağlanır.

Kolay gelsin doktor hanım, sosyal medyada Paris ışıltısı diye bir uygulamayı çok görür oldum. Ünlü olan veya olmayan pek çok kişi bu uygulamadan yaptırıyormuş. Gençlik aşısı ile Paris ışıltısı aynı mı? Bu konuda bilgi alabilir miyim?

Merhaba, Paris ışıltısı yöntemi gençlik aşısı gibi bir anti aging uygulamasıdır. Özellikle ünlü kişilerin bu uygulamayı yaptırması Paris ışıltısını popüler bir işlem haline getirmiştir. İki aşı arasında içerik olarak farklılık bulunmaktadır. Gençlik aşısı %100 oranında hyalüronik asit barındırırken, Paris ışıltısı hyalüronik asidin yanı sıra 58 adet daha etkili içerik barındırır. Bu içerikler kişideki yaşlılık etkilerini gidermede, gözeneklerin küçülmesinde ve daha ışıltılı bir cilde sahip olmada etkili olmaktadır. Her iki uygulamanın cilde uygulanışı aynıdır. Enjektör yardımıyla belirlenen dozajda ve seans sayısında uygulaması yapılmaktadır.

Pek çok kaynakta ya da sosyal medyada Gençlik aşısı ile Paris ışıltısı aynı anlamda kullanılmaktadır. Bu şekilde kullanımı elbette kişilerin kafasını karıştırmaktadır. Bu nedenle cildinize yaptıracağınız uygulamalarda uzman bir hekimden ayrıntılı bilgi alarak sizin için en uygun yöntemin hangisi olacağını belirleyebilirsiniz.

Merhaba Leyla Hanım, önümüzdeki ayın başında gençlik aşısı yaptırmak üzere randevu aldım. Ancak dün internette gezinirken Paris ışıltı uygulamasına denk geldim. Bu uygulama için de tıpkı gençlik aşısında olduğu gibi cilde aydınlık ve genç bir görünüm kattığı yazıyordu. Kafam karıştı açıkçası. Gençlik aşısı ile Paris ışıltısı aynı mı? Yoksa birbirlerinden farkları var mıdır? Bilgilendirme için teşekkürler. Sevgiler.

Merhaba, Paris ışıltısı ve gençlik aşısı aynı amaca hizmet etseler bile birbirlerinden farklı işlemlerdir. Bazı estetik merkezi ve kliniklerde gençlik aşısı yerine Paris ışıltısı yapılmaktadır. Bu nedenle okuduğunuz yazılarda aynı işlemler olduğuna dair bir hissin oluşması oldukça normaldir. Paris ışıltısında yeni nesil mezoterapi tekniği kullanılarak vitamin, aminoasit, mineral ve proteinler mikro enjeksiyon yöntemiyle cildin alt tabakalarına enjekte edilmektedir. İşlemin amacı ise tıpkı gençlik aşısında olduğu gibi daha canlı, parlak, dolgun ve genç bir cilt görünümünün elde edilmesidir. Kliniğimizde hem paris ışıltısı hem gençlik aşısı uygulamaları mevcuttur. Dilerseniz kliniğimize gelerek size en uygun ve sizi mutlu edecek tedavi şeklini birlikte belirleyebiliriz. Sevgiler.