Merhaba hocam, sezeryan sonrası göbeğim sarktı 3 doğumum var son doğumum 2000 yılındaydı. Doğumlarımdan önce çok fit bir göbeğim vardı doğumla beraber sarktı gün geçtikçe arttı. Ne kadar spor yapsam da geçmiyor. Öneriniz nedir göbek sarkması için?

Merhaba, maalesef doğum sonrası göbek sarkması problemi yaşayan kadınların beslenmelerine dikkat ederek ve düzenli spor yaparak eski formlarına kavuşmaları neredeyse imkansızdır. Gebelik sonrası kadınların en çok şikayetçi olduğu durumların başında karın bölgesindeki çatlak, gevşemiş ve sarkmış göbek derisi geliyor. Yeni anne olan kadınların bu sarkmayı doğal yöntemlerle ortadan kaldırma şansı neredeyse sıfırdır. Deforme olan karın kasları ve hamilelik boyunca karın ön duvarını oluşturan bağ dokusu hamilelik sonrasında kendini kolay bir şekilde toplayamaz. Sarkan göbeği toparlamanın tek yolu karın germe ameliyatıdır.

Karın germe estetiği genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. Gebelik sonrasında genellikle göbeğin alt kısmında sarkma, çatlak ve gevşeyen deri kalır. Karın germe (Abdominoplasti) estetiğinde göbeğin alt kısmında kalan deforme olan deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır.

Hamilelik sonrası karın germe ameliyatında hastaya yeni göbek deliği de yapılarak karın bölgesinin yenilenmesi sağlanır. Karın germe ameliyatında, hamilelik sırasında karın içi basınçtan dolayı meydana gelen karın kaslarındaki gevşeme ve deformasyon da tamir edilir. Böylece hamilelikten sonra oluşan sahte karın sarkıklığı da düzeltilmiş olur.

Doktor Hanım merhaba, ben 35 yaşındayım. Kilo verdim, göbeğimde sarkma oldu. Göbek sarkması nasıl giderilir? Nasıl bir tedavisi var?

Merhaba, size net bir tedavi önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Eğer sarkma başlangıç boyutundaysa ve aşırı miktarda değilse medikal tedavi yöntemleri sorunu çözmede etkili olur. Fakat bazen sarkmanın daha yoğun olduğu durumlarda bu yöntemler yeterli olmuyor. Durum böyleyse eğer önerebileceğim en etkili çözüm yolu karın germe estetiği olur. Dediğim gibi uygun bir zamanınızda kliniğimize gelebilirseniz gerekli analizlerinizi yapalım ve bu a göre tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Merhaba hocam, acaba göbek sarkması nasıl giderilir?

Merhaba, göbek sarkmasını tedavi etmenin hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemleri bulunur. Genellikle sarkma şiddeti yüksek ve cilt elastikiyeti düşük olan, çok kilo kaybetmiş kişilerde karın germe ameliyatı uygulanır. Karın germe ameliyatı ile sarkmaya neden olan fazla deri vücuttan atılarak gergin bir karın elde edilir. Ancak en uygun tedavi için öncelikle uzman bir hekime muayene olmanız gerekir.

Merhaba hocam, yoğun bir kilo verme sürecinin ardından karın bölgemde şiddetli bir sarkma meydana geldi. Bu durumu düzeltmek istiyorum. Acaba göbek sarkması nasıl giderilir?

Merhaba, göbek sarkması tedavisi için uygulanan hem cerrahi hem de cerrahi olmayan birtakım yöntemler mevcut. Ancak aşırı kilo kaybı sonrası en etkili göbek toparlama operasyonu karın germe ameliyatı olmaktır. Bu ameliyat ile fazla yağlar ve sarkma yapan fazla deri vücudunuzdan atılır, daha zayıf ve estetik bir karın bölgesi elde edilir. Eğer yoğun bir sarkmanız var ise en kısa sürede uzman bir doktora tedavi olmanızı öneririm.

Leyla Hocam merhaba, ben sizden göbek sarkması nasıl giderilir onu öğrenmek istiyorum. İsterseniz muayene için de gelebilirim. Teşekkürler.

Merhaba, göbek sarkması tedavilerini belirlemekte bizim için en öncelikli konutu sarkmanın boyutunu tespit etmek. Bu doğrultuda tedavilerimizi planlıyoruz. Hafif ve başlangıç seviyesindeki sarkmalarda çoğunlukla medikal yöntemlerle tedavi gerçekleştiriyoruz ve başarılı sonuçlar alıyoruz. Ancak sarkma yoğunsa karın germe ameliyatı en etkili ve hızlı veren çözüm oluyor. Muayene için gelmeniz çok iyi olur. Sarkmanızın boyutuna bir bakalım ve birkaç analiz gerçekleştirelim merkezimizde. Sonrasında da tedavi planınızı çıkaralım. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, 39 yaşındayım. 20 kilo verdim. Kilom 60 ama göbek bölgem sarktı. Göbek sarkması nasıl giderilir? İyi günler.

Merhaba, göbek sarkmasının giderilmesi tedavilerinde sarkmanın boyutu çok önemli. Hafif sarkmalar için medikal estetik yöntemlerinden faydalandığımız çok oluyor. Ama sarkma ileri seviyedeyse ne yazık ki bu yöntemler yeterli gelmez. Genel sağlık durumu da uygunsa aşırı kilo veren ve sarkma yaşayan hastalarıma ben karın germe ameliyatı öneriyorum.

Genel anestezi altında uygulanan bu ameliyat hızlı ve kesin çözümler sunuyor. Öncelikle bir muayene edelim. Hem yağ oranınıza hem de derinizdeki elastikiyet durumuna bakalım. Sonrasında tedaviniz için daha net bir plan oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, yaşım ilerlediği için cildim bozulmaya başladı, özellikle vücudumun bazı bölgelerinde sarkmalar meydana geldi. Bu durumdan en çok etkilenen alan karın bölgem oldu ve göbeğim sarktı. Göbek sarkması nasıl giderilir hocam? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba, vücutta oluşan sarkmaların giderilmesi için kullanılabilecek birçok medikal tedavi yöntemi ve ameliyat seçeneği var. Göbeğiniz için de hem medikal yöntemlerinden hem de karın germe ameliyattan faydalanabiliriz ancak hangisinin sizin için daha uygun olacağını siz görmeden söylemem mümkün değil. Ancak yaş ilerlediğinde cilt elastikiyeti fazlasıyla azaldığı için genellikle göbek sarkmasından kurtulmak için karın germe ameliyatı tercih edilir.

Merhaba, çok sık kilo alıp veren bir yapım var, yaşımda biraz ilerledi, beslenmeme de çok dikkat edemiyorum. Maalesef, göbeğimde sarkma oluştu, bundan nasıl kurtulabilirim. Göbek sarkması nasıl giderilir?

Merhaba sağlıksız bir yaşam, sık sık kilo alıp verme, aşırı kilo kaybı, doğum ve yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı karın bölgesinde sarkma oluşması normaldir. Bu sarkmanın giderilmesi için diyet egzersiz gibi yöntemler uygulayabilirsiniz ancak sarkma, cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle oluştuğu için spor, diyet gibi yöntemlerle etkili sonuçlar alınmaz. Böyle durumlarda hastalarıma vücutlarındaki deformasyona göre cerrahi ya da cerrahi olmayan estetik uygulamalar öneriyorum.

Ciltteki sarkma çok ciddi bir düzeyde değilse genellikle ameliyatsız yöntemler yeterli oluyor. Ancak sarkma fazla ise bu bölgedeki fazla derinin kesilip alınması gerekiyor bu nedenle cerrahi yöntemlere başvurmak zorunda kalıyoruz. Size daha detaylı öneriler yapabilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve göbeğinizdeki sarkmanın derecesini görmem gerekiyor. Ancak göbek sarkmasının giderilmesinde en etkili ve en hızlı sonuç veren yöntem karın germe ameliyatıdır.

Karın germe ameliyatında önce varsa fazla yağlar alınır ve sonra göbeğin gerginleştirilmesi için sarkmaya neden olan fazla deri alınır. Yağlanma ve sarkma giderildiği için operasyon sonrasında sıkı ve zarif görünen bir karın bölgesine sahip olursunuz.

İyi günler Leyla Hanım, benim göbek derim çok ince ve hassas. Bunun yanında çatlaklarım oldukça fazla ve sarkık bir görüntüsü de var. Göbek sarkması nasıl giderilir?

İyi günler, Genetik olarak ince bir deriniz varsa buna egzersiz yapmamak ta eklenince öne doğru çıkan ve aşağıya doğru sarkan bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Karın bağlarının zayıflaması sonucunda bu bağlar yerine gelmez ve göbekteki deri bollaşmasının önüne geçilemez bir hal alır. Karın germe ameliyatı göbeğine şekil vermek isteyen hastalar için neredeyse tek çözüm yoludur.

Plastik cerrahideki ismiyle Abdominoplasti ameliyatları genel anestezi altında hastane ortamında yapılır. Ameliyat yapılacak operasyonun şekline göre 4 ya da 5 saat sürmektedir. Alt karın bölgesinden açılan kesi ile göbek deliğinin üstüne kadar açılan deri gerdirilerek aşağıya doğru çekilir. Kaybolan göbek deliği hastanın vücuduna uygun orantılama yapılarak yeniden oluşturulmaktadır.

Karın germe ameliyatlarında karın içinde biriken sıvıların daha kolay toplanması için diren takmaktayım. Ameliyattan 5 gün sonra takılan bu direnler çıkartılmaktadır. Ameliyattan sonra iki gün boyunca hastanede kalmanız tavsiye edilmektedir. Önereceğim korseyi 6-7 hafta boyunca takmanız cildinizin sıkı ve gergin durması bakımından oldukça önemlidir. Ameliyat şişkinliklerinin geçmesiyle beraber sıkı ve gergin göbeğinizle daha mutlu ve güzel hissedeceksiniz.

Merhaba doktor hanım, ben hayatımda sporla 50 yaşında tanıştım. Yıllardır masa başı çalıştığım için ve en kısa mesafeye bile arabayla gittiğim için çok fazla kilo almıştım. Diyet ve hafif sporla biraz zayıflayabildim ama bu süreç çok yorucu. Ayrıca her yerim sarktı. Göbek sarkması nasıl giderilir? Göbeğimde oluşan deri sarkmasını ayrıca aldırmam mümkün mü?

İyi günler, yanlış beslenme ve hareketsiz bir hayat tarzından sonra yapılan diyetler ile esnemiş ve gevşek bir deri hem kadınların ve hem de erkeklerin bir sorunudur. Ne kadar spor yapılırsa yapılsın gevşemiş ve sarkmış bir derinin tekrar sıkılaşması oldukça zordur. Estetik cerrahi işlemlerinden en çok kullanılan yöntem olan abdominoplasti ile karın bölgesindeki sarkmış deri vücuttan alınarak daha fit bir görüntü elde edilmektedir.

Bu operasyondaki riskler tamamen diğer operasyonlarla aynı orandadır. Hastanın problemli sarkmış alt karın bölgesinden sezaryena benzeyen bir kesi açılır. Hastanın göbek deliğine kadar olan yağ ve cilt dokusu açılarak, açılan bölge yağlardan temizlenir ve deri aşağıya doğru çekilerek dikiş atılır. Aşağıya gelmiş hatta çekilmeden dolayı kaybolan göbek deliği tekrar tasarlanıp oluşturularak operasyon bitirilir. Ameliyattan sonra iki gün hastanede kalındıktan sonra temiz ev ortamına çıkabilirsiniz.

Operasyonun akabinde duş almanızı ya da banyo yapmanızı önermiyorum. En az 1 hafta sonra banyonuzu yapabilirsiniz. Size önereceğim korseyi altı hafta boyunca takmalı ve kendinize özen göstermelisiniz. Operasyondan 2 ay sonra eski sarkmış ve gevşemiş göbeğinizden kurtulup daha sıkı ve gergin bir göbeğe sahip olacaksınız.