Göbek Sarkması Nasıl Giderilir?

3.37K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam,sezeryan sonrası göbeğim sarktı 3 doğumum var son doğumum 2000 yılındaydı. Doğumlarımdan önce çok fit bir göbeğim vardı doğumla beraber sarktı gün geçtikçe arttı.Ne kadar spor yapsamda geçmiyor. Öneriniz nedir göbek sarkması için?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef doğum sonrası göbek sarkması problemi yaşayan kadınların beslenmelerine dikkat ederek ve düzenli spor yaparak eski formlarına kavuşmaları neredeyse imkansızdır. Gebelik sonrası kadınların en çok şikayetçi olduğu durumların başında karın bölgesindeki çatlak, gevşemiş ve sarkmış göbek derisi geliyor. Yeni anne olan kadınların bu sarkmayı doğal yöntemlerle ortadan kaldırma şansı neredeyse sıfırdır. Deforme olan karın kasları ve hamilelik boyunca karın ön duvarını oluşturan bağ dokusu hamilelik sonrasında kendini kolay bir şekilde toplayamaz. Sarkan göbeği toparlamanın tek yolu karın germe ameliyatıdır. Karın germe estetiği genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. Gebelik sonrasında genellikle göbeğin alt kısmında sarkma, çatlak ve gevşeyen deri kalır. Karın germe (Abdominoplasti) estetiğinde göbeğin alt kısmında kalan deforme olan deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Hamilelik sonrası karın germe ameliyatında hastaya yeni göbek deliği de yapılarak karın bölgesinin yenilenmesi sağlanır. Karın germe ameliyatında, hamilelik sırasında karın içi basınçtan dolayı meydana gelen karın kaslarındaki gevşeme ve deformasyon da tamir edilir. Böylece hamilelikten sonra oluşan sahte karın sarkıklığı da düzeltilmiş olur.

0

Merhaba hocam, acaba göbek sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbek sarkmasını tedavi etmenin hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemleri bulunur. Genellikle sarkma şiddeti yüksek ve cilt elastikiyeti düşük olan, çok kilo kaybetmiş kişilerde karın germe ameliyatı uygulanır. Karın germe ameliyatı ile sarkmaya neden olan fazla deri vücuttan atılarak gergin bir karın elde edilir. Ancak en uygun tedavi için öncelikle uzman bir hekime muayene olmanız gerekir.

0

Merhaba hocam, yoğun bir kilo verme sürecinin ardından karın bölgemde şiddetli bir sarkma meydana geldi. Bu durumu düzeltmek istiyorum. Acaba göbek sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbek sarkması tedavisi için uygulanan hem cerrahi hem de cerrahi olmayan birtakım yöntemler mevcut. Ancak aşırı kilo kaybı sonrası en etkili göbek toparlama operasyonu karın germe ameliyatı olmaktır. Bu ameliyat ile fazla yağlar ve sarkma yapan fazla deri vücudunuzdan atılır, daha zayıf ve estetik bir karın bölgesi elde edilir. Eğer yoğun bir sarkmanız var ise en kısa sürede uzman bir doktora tedavi olmanızı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden göbek sarkması nasıl giderilir onu öğrenmek istiyorum. İsterseniz muayene için de gelebilirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbek sarkması tedavilerini belirlemekte bizim için en öncelikli konutu sarkmanın boyutunu tespit etmek. Bu doğrultuda tedavilerimizi planlıyoruz. Hafif ve başlangıç seviyesindeki sarkmalarda çoğunlukla medikal yöntemlerle tedavi gerçekleştiriyoruz ve başarılı sonuçlar alıyoruz. Ancak sarkma yoğunsa karın germe ameliyatı en etkili ve hızlı veren çözüm oluyor. Muayene için gelmeniz çok iyi olur. Sarkmanızın boyutuna bir bakalım ve birkaç analiz gerçekleştirelim merkezimizde. Sonrasında da tedavi planınızı çıkaralım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 39 yaşındayım. 20 kilo verdim. Kilom 60 ama göbek bölgem sarktı. Göbek sarkması nasıl giderilir? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göbek sarkmasının giderilmesi tedavilerinde sarkmanın boyutu çok önemli. Hafif sarkmalar için medikal estetik yöntemlerinden faydalandığımız çok oluyor. Ama sarkma ileri seviyedeyse ne yazık ki bu yöntemler yeterli gelmez. Genel sağlık durumu da uygunsa aşırı kilo veren ve sarkma yaşayan hastalarıma ben karın germe ameliyatı öneriyorum. Genel anestezi altında uygulanan bu ameliyat hızlı ve kesin çözümler sunuyor. Öncelikle bir muayene edelim. Hem yağ oranınıza hem de derinizdeki elastikiyet durumuna bakalım. Sonrasında tedaviniz için daha net bir plan oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yaşım ilerlediği için cildim bozulmaya başladı, özellikle vücudumun bazı bölgelerinde sarkmalar meydana geldi. Bu durumdan en çok etkilenen alan karın bölgem oldu ve göbeğim sarktı. Göbek sarkması nasıl giderilir hocam? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta oluşan sarkmaların giderilmesi için kullanılabilecek birçok medikal tedavi yöntemi ve ameliyat seçeneği var. Göbeğiniz için de hem medikal yöntemlerinden hem de karın germe ameliyattan faydalanabiliriz ancak hangisinin sizin için daha uygun olacağını siz görmeden söylemem mümkün değil. Ancak yaş ilerlediğinde cilt elastikiyeti fazlasıyla azaldığı için genellikle göbek sarkmasından kurtulmak için karın germe ameliyatı tercih edilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar