Growth Factor (büyüme faktör) ile saç tedavisi, saçların büyümesini, gelişmesini ve sağlıklı uzamasını sağlar. Çok sayıda büyüme faktörü içeren kürler ile yapılan saç tedavisi, uzman hekimler tarafından hastalara uygulanmaktadır.

Zayıf saç tellerine sahip olanlar, saç dökülme sorunu yaşayanlar ve saçlarının tüy gibi görünmesinden şikayetçi olanlar büyüme faktörü saç tedavisini tercih edebilir. Growth Factor tedavisi sadece saç bölgesinde değil kaş ve sakallarda da kullanabilir.

Sağlıksız saçlarınız, görünümünüzü olumsuz yönde etkileyebilir. Zayıf saç telleri havalı görünmenizi ve farklı saç modellerini deneyimlemenizi engeller.

Ayrıca, sağlıksız saç tellerine sahip olan kadınlar, saçlarını boyatmaya cesaret edemez. Growth Factor saç tedavisi ile saç kalitenizi arttırabilir, hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz.

Growth Factor (Büyüme Faktör) ile Saç Tedavisi Nedir?

Growth Factor, sağlıksız saçların güçlenmesini ve sağlıklı uzamasını sağlayan bir kürdür. Saç bakımına uygun olan besleyici vitamin, aminoasit ve protein açısından zengin olan büyüme faktörlerini içeren bu bakım küründe saçların dökülmesinin durdurulması ve var olan saç tellerinin güçlenmesi hedeflenir.

Growth Factor, bir saç ekimi uygulaması değildir, destekleyici bir saç  tedavi yöntemidir. Var olan saçların gelişmesini sağlayan bu kür tedavisi, saçsız kişilere uygulanamaz. Büyüme faktör ile saç tedavi uygulamasının temel amacı; saç derisinin ve saç tellerinin ihtiyacı olan protein, mineral, element ve onarıcı bileşiklerin direkt olarak saç köküne ulaşmasıdır.

Growth Factor (Büyüme Faktör) ile Saç Tedavisi Kimlere Uygundur?

Büyüme faktörlü saç tedavisi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir. Saçında dökülme problemi yaşayan ve saç telleri zayıf olan herkes bu işlem için uygundur.

Menopoz dönemindeki kadınlarda da Growth Factor ile beraber saç ekimi kullanılabilir. Bunun yanı sıra saç ekimi yaptırmış olan kişiler de bu tedaviyle kalın ve gür saç tellerinin etkisini arttırabilir. Growth Factor tedavisi saç tedavisinin dışında yara iyileşmesinde de tercih ediliyor.

Growth Factor (Büyüme Faktör) Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

Growth Factor saç tedavisi için skin-stamp adı verilen 0,8 mm uzunluğundaki mikro iğnelere sahip olan mekanizma kullanılır. Skin-stamp ile saç derisinin üzerinde mikro kanallar açılır.

Mikro kanallar sayesinde sağlıklı saçlar için 33 büyüme faktörünü içeren büyüme faktörleri kürü saç derisine enjekte edilir. Böylece saç derisi ve buradaki foliküller beslenerek, sağlıklı saç büyümesi için ihtiyaç duyulan her şey tamamlanır.

Growth Factor uygulamasının bir yan etkisi bulunmaz. İşlem oldukça hafif ağrılı geçer, lokal anestezi kullanılmaz. 15 dakika içinde bir seans Growth Factor saç tedavisi tamamlanır. Tavsiye edilen seans sayısı, hastanın saç kalitesine, cinsiyet, saç dökülme oranına bağlıdır.

Growth Factor  Saç Tedavisinin Etkisi Nelerdir?

Growth Factor saç tedavisinin etkisini 4. seanstan sonra görmeye başlarsınız. Bu saç bakım kürünün başarı oranı %87’dir. Büyüme faktörü saç tedavisinden etkili bir sonuç almanız için 15 gün aralıklarla yaptırmanızı öneriyoruz.

Growth Factor saç tedavisinin ilk sonuçlarını 8-12 hafta içinde almaya başlayacaksınız. Saçlarınız kalınlaşmaya başlayacak, daha gür çıktığını fark edeceksiniz. İki kür kombine olarak Growth Factor saç tedavisini yaptırarak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.