Hollywood Yanağı

hollywood çenesi ile daha çekici yüz hatlarına sahip olun.Her kadının çekici ve göz alıcı görünmek ister. Belirgin yüz hatları için yüzün bazı kriterlere uygun olması bekleniyor. Bu özelliklerin başında da çene ve yanaklar ilk sırayı alıyor. Altın oran dahilinde yüzün güzel görünmesi ve herkes tarafından beğenilmesi için üçgen yüz hatlarına ihtiyaç duyuluyor. Üçgen yüz hatları yüzün daha çekici görünmesi ve genç görünmesine de yardımcı oluyor. Üçgen yüzlü olmayan hastalar, Hollywood tekniği ile kusursuz yüz hatlarına kavuşabiliyor. Dünyada başlayan ve ülkemize de sıçrayan belirgin elmacık kemikleri ve Hollywood yanağı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan bazılarıdır.

Hollywood yanağı nasıl yapılır?

Hollywood yanağı estetik operasyonunda yanak bölgesindeki yağ yastıklarına bir müdahale gerçekleştiriliyor ve yanak ile çene hattında bir üçgen görünüm elde ediliyor. Ağızın iç kısmından sadece 1 cm kesi uygulanarak gerçekleştirilen ameliyatta yanaktaki fazla yağlar bu bölgeden çıkarılıyor. Hollywood operasyonundan sonra yüzünüzde iz kalmıyor. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen Hollywood yanak estetiği ameliyatı yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Tüm bunlar hasta açısından konforlu bir süreç eşliğinde ameliyatın tamamlanması anlamına geliyor.

Hollywood yanağı operasyonu sonrası iyileşme süreci

Hollywood yanağı ameliyatından sonra ilk günlerde sıvı almanız önerilmez çünkü ağız içinde dikişler olduğu için bu kısımlar zarar görebilir. Sadece ilk günler sıvı almamanız yeterli olacaktır. Daha sonraki günlerde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk üç gün düzenli olarak gargara yapılması önerilir. Ağız içindeki dikişlerin steril tutulması için bu önemli bir adımdır. Hollywood operasyonundan sonra dikişleri aldırmanıza gerek yoktur çünkü kendiliğinden eriyen dikişlerle bu operasyon gerçekleşir. Dikişler ortalama 3-4 gün içinde eriyecektir. Hedeflenen belirgin yanak görüntüsü yaklaşık 3 hafta içerisinde elde edilir. Aynı gün hastaların taburcu olması ve evlerine gidebilmesi de operasyon sürecini konforlu kılabiliyor.

Hollywood yanağı operasyonu sonrası görülen değişimler

Hollywood yanağı operasyonu hastalara genç ve dinamik bir görüntü kazandırıyor. Bu operasyonun en büyük avantajlarından biri orta yaş grubunun karşılaştığı yüz germe operasyonlarını ortalama birkaç sene ertelemesi. Çünkü yüzünüz, Hollywood yanağı estetiği ile istediğiniz dinamik görünüme kavuşuyor. Sadece orta yaş grubuna değil, 20-30 yaş arasındaki kişilere de Hollywood yanağı öneriliyor. Özellikle genetik olarak yanakları sarkık duran veya yanakları aşırı dikdörtgen/yuvarlak olan kadınların yaşları olduğundan büyük görünür ve sürekli bir yorgun ifade ile gezmek durumunda kalırlar. Bu yağ yastıkları kişiyi en ufak bir stres, üzüntü ve yorgunlukta olduğundan da daha bitkin gösterir. 20-30 yaş grubu da Hollywood yanağı ile son derece çekici ve estetik bir yüz hattına da sahip olabiliyorlar.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir