İğneli Radyofrekans

Sivilce İzlerine Altın İğneli Çözüm!

Scarlet S, Altın İğne ile Ameliyat Olmadan daha Genç Görünmek Mümkün!

Scarlet S altın iğneli radyofrekans yüz gençleştirme ve skar izlerini gidermede oldukça etkili bir uygulamadır. Scarlet S radyofrekans işlemi ucunda mikro iğneler olan kişiye özel başlıkları ile cilde kontrollü şekilde enerji verir. Böylece cildin yenilenmesini sağlar.

Scarlet S Altın iğneli radyofrekans nedir?

Scarlet S radyofrekans işlemi, kişiye özel kullanılan ve üzerindeki mikro iğneler bulunan bir başlıkla gerçekleşir. Başlıktaki iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Kullanılan bu yöntemde amaç ciltte hasar yaratarak cildin kendisini yenilemesini sağlamaktır.

İğneli radyofrekans başlığının üzerindeki minik altın iğneler sayesinde derinin üst ve alt tabakası olan epidermis ve dermis tabakalarına kontrollu olarak enerji gönderilir. Deriye enerji gönderilmesi, cilt altındaki elastini ve kolajeni uyararak yeniden üretilmesini destekler. 

Scarlet S Altın iğneli radyofrekans uygulamasında cildinizdeki ton farklılıkları azalır, gözenekleriniz küçülür, sivilce izleriniz tedavi edilir ve ince çizgilerde gözle görülen azalmalar meydana gelir. Tek seansta tamamlanan altın iğne sayesinde derinlemesine cilt bakımı yapılarak yüzünüzün daha genç, temiz ve fresh görünmesi sağlanır.

İğneli Radyofrekans (Scarlet S) uygulamasının etkileri nelerdir?

Altın iğneler aracılığı ile doğrudan dermis tabakasına ulaşan radyofrekans enerjisi kolajen liflerin hızlıca parçalanmasını sağlar. Bunun sonucunda yeniden organize olan lifler kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekle gelirler ve yeni kolajen üretimi başlatılır. Kolajen ve elastin üretimi, cilt yüzeyinde pürüzsüzlük ve gençlik etkisi gösterir. Boyun ve gıdı bölgesine de uygulanabilen iğneli radyofrekans sayesinde yüzde bütün olarak lifting etkisi görmek mümkündür.

Scarlet S hangi bölgelere uygulanır?

  • Cilt germe ve lifting etkisi
  • Boyun ve Dekolte Bölgesi Toparlama
  • Cilt gençleştirme
  • Akne izleri
  • Genişlemiş gözenekler
  • İnce çizgiler
  • Çatlak Tedavisi

İnfini Altın İğne Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır?

Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi için Altın İğne

İğneli radyofrekans işlemi yüzde, alın bölgesinde, iki kaşın arasında, göz çevresinde, dudak üzerinde, yanaklardaki kırışıklıkları pürüzsüzleştirmek için tercih edilir. Radyofrekans sayesinde yüzde daha gergin bir görünüm sağlanır, sarkma toparlanır.

Scarlet S ile Boyun ve Dekolte Bölgesi Toparlama

Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek ve boyundaki sarkmaları toparlamak için infini altın iğne tekniğini tercih edebilirsiniz.

Sivilce İzi Tedavisinde Etkili Yöntem İğneli Radyofrekans

Altın iğne radyofrekans uygulamasının en çok tercih edildiği alanlardan biri de sivilce izleridir. Yüzdeki sivilce izleri radyofrekans ve fraksiyonel CO2 lazer tekniğiyle kombine edilerek çapları küçültülür, izlerin derinliği azaltılır. Altın iğne sayesinde kişinin cildindeki gözenekler küçültülür ve cilt daha canlı ve pürüzsüz bir forma kavuşturulur.

Çatlak Tedavisinde Scarlet S

Sık kilo alıp verme veya genetik faktörlerden dolayı vücutta çatlaklar oluşabilir. Çatlaklar da bir çeşit iz olarak görüldüğü için fraksiyonel radyofrekans ile tedavi edilebilir. Deri ve deri altı yırtıkları tedavisinde kullanılan bu yöntem, çatlaklar için de uygundur. Çatlakların tamamen yok olması imkânsızdır fakat radyofrekans sayesinde daha pürüzsüz bir hale gelir ve bu yöntemle çatlakların görünürlüğü azalır.

Çatlak tedavisinde, altın iğne radyofrekansı 3-4 hafta aralıklarla ortalama 3 seans olarak yapılmalıdır. Çatlak tedavisinden etkili bir sonuç almak için fraksiyonel karbondioksit lazerle kombine edilmesi önerilir.

Kol ve Bacaklardaki Sarkmalarında Altın İğne Tedavisi

Aşırı kilodan veya kilo alıp vermeden dolayı cilt sarkmaya başlar ve gevşekliği artar. Kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılan İnfini altın iğne RF sayesinde buradaki deri dokusu gerginleşir, sarkmaların azaldığı gözle görülür bir hale gelir. Uygulama son derece konforlu bir ortamda ortalama 3 seansta gerçekleşir. 1 ay içinde uygulama yapılan bölgede gözle görülür sıkılaşma sağlanır.

İğneli radyofrekans uygulaması nasıl uygulanır, sonrası nasıldır?

Öncelikle uygulama öncesinde anestezik krem kullanılır ve oluşabilecek ağrı ve acı minimale indirilir. Her mevsim uygulanabilen bu uygulamanın süresi yüz bölgesi için yaklaşık 40-45 dakikadır. 3-4 haftada bir uygulanan bu uygulamanın kaç seans uygulanacağı kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Uygulama sonrası 1-2 gün bir miktar kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Bu belirtiler son derece normaldir. Uygulama sonrası ertesi gün günlük yaşama rahatlıkla dönülebilir. Etkinin görünmesi birkaç hafta almaktadır. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra izlenmektedir. Uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici krem ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Altın iğne Scarlet S fiyatları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Altın iğne radyofrekans uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

Konu: Scarlet S (Altın İğne)

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

SCARLET S (ALTIN İĞNE)

Bir Sorunuz mu Var ?

Scarlet S (Altın İğne) hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Diğer Tedaviler