İğneli Radyofrekans

Sivilce İzlerine Altın İğneli Çözüm!

Altın İğne Radyofrekans ile Ameliyatsız Gençlik Mümkün!

Altın iğne li radyofrekans yüz gençleştirme ve skar izlerini gidermede oldukça etkili bir uygulamadır. Altın iğneli adyofrekans işlemi ucunda mikro iğneler olan kişiye özel başlıkları ile cilde kontrollü şekilde enerji verir. Böylece cildin yenilenmesini sağlar.

İğneli Radyofrekans Nedir?

İğneli radyofrekans işlemi, kişiye özel kullanılan ve üzerindeki mikro iğneler bulunan bir başlıkla gerçekleşir. Altın iğne başlığındaki iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Kullanılan bu yöntemde amaç ciltte hasar yaratarak cildin kendisini yenilemesini sağlamaktır. Altın iğne başlığında yaklaşık mikro 49 adet iğne bulunur bu iğneler deriye girip çıkar ve girdiğinde radyofrekans vererek etkisini arttırır. 

İğneli radyofrekans başlığının üzerindeki minik altın iğneler sayesinde derinin üst ve alt tabakası olan epidermis ve dermis tabakalarına kontrollu olarak enerji gönderilir. Deriye enerji gönderilmesi, cilt altındaki elastini ve kolajeni uyararak yeniden üretilmesini destekler. 

İğneli radyofrekans uygulamasında cildinizdeki ton farklılıkları azalır, gözenekleriniz küçülür, sivilce izleriniz tedavi edilir ve ince çizgilerde gözle görülen azalmalar meydana gelir. Tek seansta tamamlanan altın iğne sayesinde derinlemesine cilt bakımı yapılarak yüzünüzün daha genç, temiz ve fresh görünmesi sağlanır.

İğneli Radyofrekans uygulamasının etkileri nelerdir?

Altın iğneler aracılığı ile doğrudan dermis tabakasına ulaşan radyofrekans enerjisi kolajen liflerin hızlıca parçalanmasını sağlar. Bunun sonucunda yeniden organize olan lifler kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekle gelirler ve yeni kolajen üretimi başlatılır. Kolajen ve elastin üretimi, cilt yüzeyinde pürüzsüzlük ve gençlik etkisi gösterir. Boyun ve gıdı bölgesine de uygulanabilen iğneli radyofrekans sayesinde yüzde bütün olarak lifting etkisi görmek mümkündür.

İğneli Radyofrekans hangi bölgelere uygulanır?

  • Cilt germe ve lifting etkisi
  • Boyun ve Dekolte Bölgesi Toparlama
  • Cilt gençleştirme
  • Akne izleri
  • Genişlemiş gözenekler
  • İnce çizgiler
  • Çatlak Tedavisi

İğneli Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır?

Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi için Altın İğne

İğneli radyofrekans işlemi yüzde, alın bölgesinde, iki kaşın arasında, göz çevresinde, dudak üzerinde, yanaklardaki kırışıklıkları pürüzsüzleştirmek için tercih edilir. Mikro altın iğneler cilde girip çıkarken cildi yeniden rejenarasyon sürecine sokar. Buda kırışıklıkların açılmasını sağlar. Altın iğnelerden deri altına ulaşan radyofrekans sayesinde kollajen aktive olur, yüzde daha gergin bir görünüm sağlanır, sarkma toparlanır.

Uygulamanın çalışma prensibi ve ayrıntılı anlatımı için Altın İğne sayfamızı ziyaret ediniz.

İğneli Radyofrekans ile Boyun ve Dekolte Bölgesi Toparlama

Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek ve boyundaki sarkmaları toparlamak için altın iğne tekniği radyofrekans ve altın iğnelerin uyarısı ile etkilenen kollajen liflerin sıkılaşması sağlanır. Uygulanan seans sayısında artış ile beklenen sıkılaşma elde edilene kadar devam edilir.

Sivilce İzi Tedavisinde Etkili Yöntem İğneli Radyofrekans

İğneli radyofrekans uygulamasının en çok tercih edildiği alanlardan biri de sivilce izleridir. Yüzdeki sivilce izleri radyofrekans ve fraksiyonel lazer tekniğiyle kombine edilerek çapları küçültülür, izlerin derinliği azaltılır. Altın iğne sayesinde kişinin cildindeki gözenekler küçültülür ve cilt daha canlı ve pürüzsüz bir forma kavuşturulur.

Çatlak Tedavisinde İğneli Radyofrekans

Sık kilo alıp verme veya genetik faktörlerden dolayı vücutta çatlaklar oluşabilir. Çatlaklar da bir çeşit iz olarak görüldüğü için fraksiyonel radyofrekans ile tedavi edilebilir. Deri ve deri altı yırtıkları tedavisinde kullanılan bu yöntem, çatlaklar için de uygundur. Çatlakların tamamen yok olması imkânsızdır fakat radyofrekans sayesinde daha pürüzsüz bir hale gelir ve bu yöntemle çatlakların görünürlüğü azalır.

Çatlak tedavisinde, iğneli radyofrekansı 3-4 hafta aralıklarla ortalama 3 seans olarak yapılmalıdır. Çatlak tedavisinden etkili bir sonuç almak için fraksiyonel lazerle kombine edilmesi önerilir.

Kol ve Bacaklardaki Sarkmalarında İğneli Radyofrekans Tedavisi

Aşırı kilodan veya kilo alıp vermeden dolayı cilt sarkmaya başlar ve gevşekliği artar. Kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılan altın iğne RF sayesinde buradaki deri dokusu gerginleşir, sarkmaların azaldığı gözle görülür bir hale gelir. Uygulama son derece konforlu bir ortamda ortalama 3 seansta gerçekleşir. 1 ay içinde uygulama yapılan bölgede gözle görülür sıkılaşma sağlanır. İstenen etki elde edilene kadar seans sayısı arttırılabilir. 

Leke Tedavisinde İğneli Radyofrekans

Altın iğne leke tedavisinde oldukça etkin bir tedavidir. Özellikle yaş ve güneş lekelerine altın iğnenin etkisi her seans ta gözle görünür şekilde artacaktır. Genellikle 4 seans lekeler silik hale gelir.

İğneli radyofrekans uygulaması nasıl uygulanır, sonrası nasıldır?

İğneli radyofrekans uygulama öncesinde anestezik krem kullanılır ve oluşabilecek ağrı ve acı minimale indirilir. Her mevsim uygulanabilen bu uygulamanın süresi yüz bölgesi için yaklaşık 40-45 dakikadır. 3-4 haftada bir uygulanan bu uygulamanın kaç seans uygulanacağı kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Uygulama sonrası 1-2 gün bir miktar kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Bu belirtiler son derece normaldir. Uygulama sonrası ertesi gün günlük yaşama rahatlıkla dönülebilir. Etkinin görünmesi birkaç hafta almaktadır. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra izlenmektedir. Uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici krem ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.

İğneli Radyofrekans Fiyatları?

İğneli Radyofrekans fiyatları alınan seans sayısına ve kullanılan aletin teknolojik gücüne göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak İğneli radyofrekans fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

Konu: Altın İğne
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Diğer Tedaviler