Blog

Kalça Büyütme Ameliyatı Kalıcı mı?

kalça büyütme estetiği

Kalça büyütme ameliyatı kalıcı mı, popo dolgusu var mı, popo protezi kalıcı mı ve popo silikonu patlar mı gibi kalça büyütme operasyonlarıyla ilgili merak edilen soruların cevapları bu yazımızda…

Son dönemde estetik cerrahi operasyonların sıklıkla tercih edildiği bölgelerden biri de kalça bölgesidir. Vücutlarıyla daha orantılı, daha yuvarlak, daha kalkık ve daha çekici bir kalça görünümü isteyen kişiler kalça büyütme ameliyatları ve diğer kalça büyütme yöntemleri için estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının kapısını çalmaktadırlar.

En çok da aşırı kilo verme, gebelik ve doğum veya genetik faktörlere bağlı olarak küçük kalçaya sahip olan kişiler kalıcı bir çözüm bularak özgüvenlerini yükseltmek için kalça büyütme ameliyatlarını seçmektedirler.

Kalça büyütme ameliyatları kalçayı kaldırma amacıyla yapılmazlar. Bu ameliyatlar implant yani silikon protez kullanılarak poponun hacmini büyütmek amacıyla yapılırlar. Genel anestezi altında kalça büyütme ameliyatı olmaktan korkan hastalar ise yağ transferi veya dolgu malzemesi kullanılarak popo büyütme işlemini seçerler; ancak her iki yönteminde avantaj ve dezavantajları vardır.

Popo büyütme için yeterli fazla yağı olmayan kişiler kalçaya silikon protez yerleştirilmesiyle kalçada büyüme sağlayan ameliyatları tercih etmek durumundalar. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonları sonrasında enjekte edilen yağların %60’ının kalmasından dolayı işlemin tekrarı gerekirken, kalça estetiğinde silikon protezin kullanılması sayesinde işlemin yenilenmesine gerek olmadan kalıcı sonuca ulaşılmış olur. Ancak çok zayıf kişilerde kalça protezi dışardan belli olabilir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan büyütmelerde görünüm daha doğaldır.

Popo dolgusu var mı?

Popo dolgusu var mı sorusu, poposunun daha dik ve dolgun durmasını isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardandır. Popo dolgusu vardır ve popo dolgusunda amaç, popoyu vücut ve kalçalara orantılı olacak hale getirmek ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Dünyada popo dolgusu genellikle küçük kusurları gidermek için kullanılmaktadır.

Kişinin popo bölgesine dolgu enjeksiyonu uygulanmaktadır. Ancak verilen dolgu maddeleri fazla miktarda verildiğinde farklı komplikasyonlara neden olabilir. O nedenle popoyu belirli bir boyutta büyütmek için en ideal olan vücuttaki fazla yağların alınarak istenen popo bölgesine enjekte edilmesidir.  Böylece, kişi daha çıkık ve daha hacimli popoya sahip olur.

Popo dolguları ameliyatsız uygulanan enjeksiyonlardır. Dolayısıyla genel anestezi altında cerrahi bir işlem gerektirmezler. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Ancak popo büyütme protezi veya yağ enjeksiyonunda olduğu gibi etkileri kalıcı değildir. Yaklaşık 2 yıl sonra popo dolgusunun etkisi geçer ve popo eski haline geri döner. Kalıcı etki için uygulamanın belirli zaman aralıklarında yenilenmesi gerekmektedir.

Popo protezi kalıcı mı?

Popo protezi kalıcı mı sorusu, kalça büyütme operasyonlarıyla ilgili en çok merak edilen sorulardan biridir. Popoya kalkıklık, hacim ve genişlik verip vücudun genel görünümünde daha orantılı ve estetik durmasını sağlayan popo protezi uygulamalarında kalıcı silikon protez çeşitlerinden faydalanılmaktadır. Bu sayede ameliyat sonrası kişi istediği popo görünümüne kalıcı bir şekilde kavuşmuş olur ve bu işlemin yenilenmesi gerekmez. Kalça bölgesine yerleştirilen silikon protezlerden kişinin memnun olmaması halinde ise tıpkı göğüs bölgesine yerleştirilen silikon protezlerde olduğu gibi tekrar cerrahi bir operasyonla çıkarılmaları gerekmektedir.

Kalça Büyütme Ameliyatı

Popo silikonu patlar mı?

Popo silikonu patlar mı sorusu tıpkı göğüs silikonlarında olduğu gibi operasyon sonrası bu tarz süreçlerden korkan hastaların sorduğu soruların başında gelmektedir. Kalıcı ve garantili bir işlem olan, popoya hacim ve şekil kazandırmak için yapılan silikon protezle popo büyütme ameliyatlarından sonra, popoya yerleştirilen silikonların patlama ihtimalleri yoktur.

Bu işlem alanında uzman estetik ve plastik cerrahları tarafından genel anestezi altında, yaklaşık 1,5-2 saatlik bir süre içerisinde yapılır ve operasyonu yapan uzman tarafından protezin yer değiştirmesi, protez köşelerinin ele gelmesi ve enfeksiyon gibi oluşabilecek olan tüm risklere dikkat edilerek uygulanır. Silikon protezler yerleştirilen büyüklüklerini kalıcı bir şekilde korurlar. Zaman içerisinde erime, kaybolma veya küçülme ihtimalleri yoktur. Aynı zamanda oturma pozisyonunda zarar görmeyecek, yer değiştirmeyecek ve patlamayacak yapıdadırlar.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme kalıcı mı?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme kalıcı mı sorusu ise kalça büyütme ameliyatlarından korkan ve bu nedenle kalıcı bir çözüm olan popo silikonu uygulamasından yararlanamayan kişilerin cevabını merak ettiği sorulardandır.

Kalça büyütme yöntemlerinden biri olan yağ enjeksiyonu popoya istenilen hacim, dolgunluk ve şekil verilir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemi sonrasında kişi daha hoş kıvrımlı ve estetik bir kalçaya sahip olur. Vücutta yağ birikiminin olduğu karın, bel, sırt veya göbek bölgesinden alınan yağlar popoya enjekte edilir. Bu sayede kişi bir yandan istenmeyen bölgelerdeki yağ birikmelerinden kurtulurken diğer bir yandan da poposunda istediği hacmi ve yuvarlaklığı yakalamış olur.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme yöntemi, silikon protez ile kalça büyütme ameliyatlarından farkı, verilen yağların bir miktarının erimesidir. Ancak kalan miktar kalıcıdır. Eğer kilo alınıp verilmez ise ömür boyu etkisi devam eder. Genelde operasyonda verilen yağ miktarı erime göz önüne alınarak uygulanır. Vücut yağ oranı çok düşük olan kişilerde bu yöntem uygulanamaz.

Uygulaması kolay bir cerrahi yöntem olması ve görünümün doğal olması nedeniyle hastalar tarafından popüler bir operasyondur. Uygulama sonrasında popo bölgesinde çok hafif ağrı ve şişlik olması oldukça normaldir. Ancak bu ağrı, ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilecek seviyededir. Operasyondan sonra korse giymek ve bir süre popo büyütme yastığı kullanmak gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işleminin avantajlarına bakacak olursak;

  • Kalçanın yalnızca üst yarısını doldurmaya yarayan protezlerin aksine, yağ enjeksiyonu sayesinde kalçanın tümüne müdahale edilip kıvrımlarının ve kalçaya ait diğer detayların baştan oluşturulmasına imkân tanır.
  • Kişiler yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi sayesinde Brezilya poposuna kavuşabilir.
  • Bir yandan popo istenen dolgunluğa ulaşırken, diğer bir yandan da karın, bel ve sırt bölgesi fazla yağların alınması ile beraber vücut şekillendirme de beraberinde yapılmış olur.
  • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme uygulaması sırasında büyük bir kesi olmadığından dolayı, uygulama sonrasında belirgin bir yara izi de olmaz.
  • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemlerinde yabancı bir madde yerine kişinin tamamen kendi dokuları kullanıldığından dolayı herhangi bir negatif reaksiyona sebep olması söz konusu değildir.
  • Bu işlem sonrasında uzun iyileşme süreçleri olmadığından dolayı hasta 1 hafta sonra günlük yaşamına kolaylıkla geri dönebilir.
  • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemi 20 yaşından yaklaşık olarak 60 yaşına kadar çok geniş bir yaş aralığındaki kişilere rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme uygulamalarında yağın nereden alınacağı tamamen kişinin vücut özelliklerine ve yağ oranına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yağ enjeksiyonu ile poposuna hacim kazandırmak isteyen kişinin vücudunda istenmeyen yağ fazlalığı hangi bölgede mevcutsa oradan alınır. Ardından alınan yağ özel yöntemlerle ayrıştırılır ve kalça büyütme uygulamasında kullanılabilecek olan kısım ayrılarak popo bölgesine enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme işlemi sonuçları oldukça yüz güldüren ve kişinin özgüvenini yükselten uygulamalardan biridir. Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işleminin ardından 3-4 ay geçmesiyle beraber poponun şekli net bir şekilde ortaya çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir