Karın yağı aldırma, bir türlü inatçı yağlarından kurtulamayan kişiler için ideal operasyonlardan biridir. Karın yağı, Liposuction tekniği ile alınarak hastanın daha ince ve fit bir vücuda kavuşması amaçlanır.

Tek bir seansta göbek yağı aldırma işlemi ile daha kusursuz ve kum saatini andıran bir vücuda sahip olmak için siz de Liposuction yaptırabilirsiniz.

Karın bölgesi, vücudun en çok yağ tutan bölgesi olduğu için göbekten yağ yakmak oldukça zahmetli bir iştir. Uzun süren spor programlarına ve diyet listelerine zamanınız yoksa Vaser Liposuction sizin için en doğru kestirme yol olacaktır.

Karın Yağı Nasıl Alınır?

Cerrahi olarak karın yağı aldırmak için en çok tercih edilen yöntem Liposuction yöntemidir. Liposuction uygulamasında, minik kesilerden hortumlar sokularak deri altında biriken yağlar dışarı çekilir.

Liposakşın yöntemi genel anestezi altında yapıldığı için hasta acı hissetmez. Karın bölgesinde biriken yağlar çekildikten sonra minik kesiler dikilerek ameliyat tamamlanır.

Eğer hastanın karın bölgesinde yoğun sarkma görülürse karın germe ameliyatı da Liposuction ile kombine edilebilir. Karın yağı aldırma ve karın germe ameliyatından sonra karnınız dümdüz ve fit görünecektir.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction ile tek ameliyatta en fazla hastanın yağ oranının 3’de 2’si alınabilir. Klasik Liposuction yöntemiyle tek seansta en fazla 8 ila 10 kilo arasında yağ çekmek mümkündür.

Fakat bu kadar yoğun miktarda yağ çekimi bazı hastaların vücut dengesini bozabilir. Bu nedenle size en uygun ameliyat tekniği ve ne kadar yağ çekileceğini uzman cerrahınızdan öğrenmelisiniz.

Ameliyatsız Göbek Zayıflatma Mümkün mü?

Ameliyat olmadan karın bölgesinden yağ yakmak oldukça zordur. Karın bölgesi, vücudun en zor yağ yakılan bölgelerinin başında gelir. Yoğun spor programı ve diyetlerle karından kilo vermek ve düz bir karına ulaşmak mümkün olabilir.

Fakat çalışan kişilerin veya doğum yapmış annelerin bu kadar yoğun spor programlarına ayıracak zamanı ve enerjisi olmayabiliyor. Bu durumda Liposuction teknolojisi devreye giriyor.

Liposuction, göbek yağı aldırma alanında en etkili yöntemdir. Sadece tek bir seansta daha düz, fit ve çekici bir görünüm için Liposuction ile göbek yağı aldırabilirsiniz.

Karın Yağı Aldırmak Acılı mıdır?

Karın yağı aldırma ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için hastalar acı hissetmez. Karın yağı aldırdıktan sonra kesi izlerinde ağrı oluşabilir ama ağrı kesicilerle bu ağrınızı kontrol altına alabilirsiniz. Göbek yağı aldırdıktan sonraki ağrınız 3-4 gün içinde azalacaktır.

Karın Yağı Aldırdıktan Sonra İyileşme Süreci

Karın yağı aldırdıktan sonra bir hafta dinlenmenizi öneriyoruz. Bir hafta sonra karın bölgenizde ki dikişler alınır ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Karın yağı aldırdıktan sonra korse kullanmak iyileşme sürecinize yardımcı olacaktır. Doktorunuzun önerdiği korseyi ameliyattan sonra bir ila iki ay arasında kullanmalısınız.

Korse kullanım süresi hastanın vücudundan alınan yağ miktarına bağlı olarak değişir. Karın yağı aldırdıktan 3-4 hafta sonrasında hafif egzersizlere ve spor programlarına dönebilirsiniz.

Karın Yağı Aldırma Fiyatları

Karın yağı aldırma İstanbul fiyatları, hastanın vücudundaki yağ oranına, ameliyat tekniğine ve karın bölgenizdeki sarkmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Karın yağı aldırma fiyatlarını öğrenmek için bizi +90 212 241 46 24 telefon numarasından arayabilirsiniz.