Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)
Kol Liposuction

Kol Liposuction

Kol liposuction, kollarda biriken fazla yağların cerrahi olarak alınmasıdır. Özellikle üst kolların kalın görünmesi rahatsız edici olabilir. 

Bu rahatsız edici görünüm eğer kas artışına değil yağlanmaya bağlı ise liposuction yapılabilir.

Kol Liposuction kollarında daha fit, sıkı ve kusursuz görünümler isteyen kişilerin ilk tercih ettiği ameliyatlardan biridir. 

Kol derisi, vücuttaki en ince deriye sahip bölgelerden biri olduğu için sarkmaya daha meyillidir. Kollarda biriken fazla yağlar, derinin hızlıca deforme olmasına neden olur. 30’lu yaşlardan itibaren cildin elastikiyeti azaldığı için kol derisi fazla yağları taşıyamaz ve sarkmaya başlar. 

Kol Liposuction Nasıl Yapılır?

Kol liposuction ameliyatı genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. 2-3 mm’lik ince kanüller kullanılarak kol derisinin altındaki yağ dokuları vakum yöntemi ile dışarı çekilir. 

Kol liposuction ameliyatının izleri oldukça minimaldir ve kol kıvrımının arasına gizlenir. Bu nedenle kol liposuction ameliyatının izleri dışarıdan bakıldığında belli olmaz.

Kollarında aşırı yağlanma ile birlikte sarkma olan kişilere kol germe ameliyatı da önerilir. Kol germe ameliyatında ise sarkan deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Böylece koldaki deformasyon ortadan kalkar, kol yapısı yeniden şekillendirilir. Kol germe ameliyatının izi, kolun arka kısmında kaldığı için çok belirgin değildir.

Kolda yağlanma sebepleri 

Kolların kalın yada ince oluşu genellikle genetiktir. Ancak kilo alıp vermede kol estetiğini etkileyebilir. Kilo verseniz bile daha önce alınan kilolardan, yağlar bu bölgede kalıcı olabilir.

Kol Liposuction Öncesi Hazırlık

Kol liposuction öncesinde doktorunuzun sizi görmesi cilt yapınızı anlaması liposuction yapılmadan önce neler olacağını anlatması önemlidir. 

Operasyon öncesi herhangi bir engelleyici durum yok ise kol liposuction yapılabilir. 

1 hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçları ve bitkisel ilaçları bırakmanız önerilir. Sigara ve alkol kullanımını da iyileşmeyi bozduğu için operasyon öncesi ve sonrasında bırakmanız tavsiye edilir.

Kol Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Kol Liposuction genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Kol Liposuction ameliyatı olan kişilerin daha hızlı iyileşmesi için kol korsesi veya bandajı kullanması önerilir. Doktorunuzun önerdiği bu korseyi minimum 1 hafta ila 15 gün arasında kullanmanız gerekmektedir. Bu süreçte çok ağır eşyalar taşımamalı, kollarınızı çok fazla yukarı kaldırmamalısınız. 

Kol Liposuction ameliyatından sonra, kesi olan bölgelerinizi en az 10 gün boyunca güneşten korumalısınız. 

Kol Liposuction Fiyatları

Kol liposuction fiyatları, anestezi şekline, hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişebilir. Eğer operasyona farklı cerrahiler kombine edilirse fiyatlar değişecektir.

Liposuction ile Kollardaki Yağlar Alınabilir mi?

Liposuction ile kollardaki yağlar alınabilir. Ancak unutmamalıdır ki kol liposuction ön kola yapılmaz. Ancak üst kol içi derisi ince olduğundan liposuction sonrası sarkma görülebilir. Bu durumda J plasma uygulaması veya kol germe ile beraber yapılması daha uygundur. 

Kol germe veya kollardan yağ aldırma işlemleri sayesinde sarkan kollar toplanarak daha zayıf ve kusursuz kollara sağlanabilir.. 

Kollardaki yağlar için Vaser Liposuction veya klasik Liposuction önerebiliriz. Eğer kollarınızdan alınan yağları vücudunuzun diğer bölgelerinde kullanmak isterseniz Vaser Liposuction sizin için daha uygun olacaktır. 

Kol Liposuction İhtiyacım Var Mı?

Üst kolda biriken yağları vücuttan doğal yöntemlerle uzaklaştırmak oldukça zordur. Kollardaki yağları diyet ve sporla eritmeye çalışsanız da bütün yağların gitmesini beklemek hayal olabilir. Kol liposuction, vücudunun geneline göre daha kalın kollara sahip olan kişilere de önerilir. 

Kollarınızın çok kalın olması gözünüze batıyor, kısa kollu giymeye çekiniyorsanız kol liposuction ameliyatı size uygun olabilir. Vücudunun genelinde daha ince görünümler yaratmak isteyen kişiler için kol liposuction ameliyatı ile birlikte karın liposuction ameliyatı da kombine edilebilir. 

Kolda Oluşan Estetik Kusurlar Nelerdir?

Kolda oluşan en sık estetik kusurlar kalın ve sarkık görünümdür. Kalın ve sarkık kollar özellikle kıyafet seçiminde zorluk oluşturur. Her iki sorunda cerrahi olarak çözülebilir. Aynı zamanda liposuction sonrası J plazma kullanımı da etkili olur. 

Hangi Durumlarda Kol Liposuction Yaptırmalıyım?

Kol liposuction tek başına daha çok kol derisi henüz sarkmamış ve liposuction sonrası sarkma ihtimali az olan kişilere tavsiye edilir. Ancak sarkma var ise liposuction ile beraber kol germe önerilir. Ancak çoğu hasta kol germeyi yara izinden dolayı çok tercih etmez. Bu durumda liposuction ile beraber J plazma uygulanabilir. Bu iki cihaz ile yapılan kol liposuction sonrası kollarınız daha ince ve fit görünebilir.

Koldan Yağ Aldırmanın Riskleri

Koldan yağ aldırmanın cerrahi riski düşük olsada en önemli riski liposuction tek başına yapıldığında kolda sonrasında sarkma olmasıdır. Bu nedenle cilt kalitesinin önceden değerlendirilmesi operasyonda nasıl bir yol izleneceğini belirler. 

Kol Liposuction ile Germe Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Kol liposuction ve kol germe aynı anda yapılabilir. Ancak kol germe ameliyatı sonrasında kol içlerinde iz kalacağı unutulmamalıdır.

Koldan Yağ Aldırmak İçin yaş Sınırı Var Mı?

Koldan yağ aldırma tek başına daha çok genç hastalara tavsiye edilir. Yaşlandıkça kollarda sarkma başladığından sonrasında kol germe ile kombine edilmesi önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir