Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)

Kol Liposuction

Kol Liposuction

Kol LiposuctionKol Liposuction kollarında daha fit, sıkı ve kusursuz görünümler isteyen kişilerin ilk tercih ettiği ameliyatlardan biri oluyor. Kol derisi, vücuttaki en ince deriye sahip bölgelerden biri olduğu için sarkmaya daha meyillidir. Kollarda biriken fazla yağlar, derinin hızlıca deforme olmasına neden olur. 30’lu yaşlardan itibaren cildin elastikiyeti azaldığı için kol derisi fazla yağları taşıyamaz ve sarkmaya başlar. Kollarınızdaki fazla yağı Liposuction ile aldırırken, kol germe ameliyatı ile kombinleyerek kollarınızın daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha fit ve sıkı görünen kollara kim hayır diyebilir?

Kol Liposuction’a İhtiyacım Var Mı?

Üst kolda biriken yağları vücuttan doğal yöntemlerle uzaklaştırmak oldukça zordur. Kollardaki yağları diyet ve sporla eritmeye çalışsanız da bütün yağların gitmesini beklemek hayal olabilir. İncecik ve kusursuz görünen kollar için en ideal yöntem Kol Liposuction olacaktır. 

Kol Liposuction, vücudunun geneline göre daha kalın kollara sahip olan kişilere de öneriliyor. Kollarınızın çok kalın olması gözünüze batıyor, kısa kollu giymeye çekiniyorsanız Kol Liposuction ameliyatı kaybettiğiniz özgüveninizi hızla geri kazanmanızı sağlayacaktır. Vücudunun genelinde daha ince görünümler yaratmak isteyen kişiler için Kol Liposuction ameliyatı ile birlikte karın liposuction ameliyatı da kombine edilebilir. 

Kol Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol Liposuction ameliyatı genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. 2-3 mm’lik ince kanüller kullanılarak kol derisinin altındaki yağ dokuları vakum yöntemi ile dışarı çekilir. Kol Liposuction ameliyatının izleri oldukça minimaldir ve kol kıvrımının arasına gizlenir. Bu nedenle kol Liposuction ameliyatının izleri dışarıdan bakıldığında belli olmaz.

Kollarında aşırı yağlanma ile birlikte sarkma olan kişilere kol germe ameliyatı da önerilir. Kol germe ameliyatında ise sarkan deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Böylece koldaki deformasyon ortadan kalkar, kol yapısı yeniden şekillendirilir. Kol germe ameliyatının izi, kolun arka kısmında kaldığı için çok belirgin değildir. 

Kol Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Kol Liposuction genel anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Kol Liposuction ameliyatı olan kişilerin daha hızlı iyileşmesi için kol korsesi kullanması önerilir. Doktorunuzun önerdiği bu korseyi minimum 1 hafta ila 15 gün arasında kullanmanız gerekmektedir. Bu süreçte çok ağır eşyalar taşımamalı, kollarınızı çok fazla yukarı kaldırmamalısınız. 

Kol Liposuction ameliyatından sonra, kesi olan bölgelerinizi en az 10 gün boyunca güneşten korumalısınız. 

Kol Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Kol Liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir