Hocam merhabalar ben 26 yaşındayım, 3 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum. Samsunda ikamet ediyorum ameliyatımı da burada bir hastanede oldum. Hocam ben ameliyat öncesinde aktif olarak spor yapıyordum ama şimdi hareketlerim kısıtlandı hatta kolumu kaldırdığımda bile ağrım oluyor. Ama biran önce de sporuma tekrar başlamak istiyorum. Bana bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Meme büyütme ameliyatından ne kadar zaman sonra tekrar spor yapabilirim aktif yaşam tarzıma ne zaman dönebilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarından sonra hasta günlük işlerini hemen yapmaya başlayabilir. Yemeğinizi kendiniz yiyebilir, tuvalet işlerinizi kendiniz görebilirsiniz. Meme büyütme operasyonlarında hasta en fazla 1 gün hastanede kalır. Sonrasında hastanın evinde 1-2 gün dinlenmesini öneriyoruz. Sonrasında kişi ağır kol hareketleri gerektirmeyen masa başı bir işte çalışıyorsa 3. günden sonra iş hayatına dönebilir. Operasyonun 4. gününden sonra duş alabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken ameliyat bölgesini sert bir lif benzeri bir şey ile ovalamamalısınız.

Meme büyütme ameliyatından sonra ilk bir ay sporcu sütyeni giymenizi öneriyoruz. Operasyondan 1 hafta sonra kontrolünüz olmakta bu kontrolde kesi bölgesinde ki bantları çıkartıyoruz, böylece daha rahat duş almanız sağlanıyor. 1-2 hafta normal sporlardan uzak durmanız gerekiyor. Özellikle ağır sporlardan (Tenis, Halter gibi…) en az 1 ay kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Meme büyütme operasyonlarından sonra memenin formunu alması 6 ay kadar sürmektedir.

Meme büyütme girişiminden 3 gün sonra hafif tempolu yürüyüşler yapılabilir. Üst vücudu çalıştıracak omuz, göğüs ağırlık kaldırma gibi hareketleri yapmak için en az bir ay beklemelisiniz. Eğer yüzme sporuyla ilgileniyorsanız yine 1 ay beklemenizi tavsiye ederim. Sauna ve solaryum için kesi izlerinin iyileşmesini beklemeniz ve bunun için hekiminize danışmanızda fayda vardır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, ben profesyonel sporcuyum. Yaşım 26. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Meme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim?

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikon protezin yerleştirildiği farklı alanlar var. Yaşınız baya genç, gelecekle ilgili planlarınızı ya da mevcut yaşantınızı bilmiyorum ancak çocuk sahibi olmayı vs düşünüyorsanız benim önerim büyük olasılıkla meme altından asılan bir kesi ile kas altı operasyon olacaktır. Bu sayede süt kanallarını hasardan koruruz ve memede hissizlik riski oluşmaz. Bu operasyon sonrasında ilk 2 hafta kesin bir şekilde yorucu aktivitelerden ve yüksek eforlu sporlardan uzak durmanız lazım.

Ameliyat sonrası 1 ay kollara aşırı yüklenmeyi, ağırlık kaldırmayı ve benzeri aktiviteleri asla önermiyorum. Spora yeniden başlama süreniz için hangi spor dalı ile uğraşıyor olduğunuz da önemli. Kol kaslarını belli bir süre dinlendirmek gerekli çünkü. Muayene için gelebilirseniz ve sizden daha detaylı bilgi alabilirsem sanırım sorunuzu daha net şekilde cevaplayabilirim. Sevgiler…

Merhabalar Leyla Hanım, çok fazla spor yapan ve düzenli spor salonuna giden biriyim. Yakın zamanda da meme büyütme estetiği yaptıracağım. Acaba meme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim?

Merhaba, meme büyütme estetiğinde iyileşme dönemi yaklaşık 3 ay sürmektedir. Bu süre memelerin yeni şeklini alması ve tamamen toparlaması olarak tanımlanabilir. Gündelik yaşantısında yoğun aktivite gerektirmeyen, genellikle masa başı işlerde çalışan kişiler 1 hafta içerisinde normal hayatlarına geri dönebilmektedir. Çok fazla spor yapan biriyseniz en az 1 ay beklemenizi tavsiye ederim.

Meme büyütme sonrasında ilk bir ay oldukça kritiktir. Bu süreçte meme yeni şekline alışmaya başlar ve memenin yeni şeklini alması büyük oranda tamamlanır. 1 ay sonrasında sizi çok fazla zorlamayacak egzersizleri yapmanızda bir sakınca yoktur. Daha ağır ve zorlayıcı egzersizler için 2-3 ay daha beklemeniz gerekmektedir.

Merhaba Leyla Hocam iyi çalışmalar, ben bir fitness eğitmeniyim. İşim gereği devamlı yoğun antrenman yapıyorum. Bir yandan da meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum fakat iyileşme süreci çok uzun sürüyor mu bilmiyorum. Meme ameliyatından sonra tahminen ne zaman spor yapmaya devam edebilirim? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Merhabalar, meme büyütme estetiği ameliyatında hasta genel anestezi etkisinde olur. Bu sebeple işlemden sonra ilk gece hastanede misafir edilmeniz gerekmektedir. Cerrahi operasyonlar sonrasında işlem bölgesinde bir müddet görülen morarma ve ödem gibi komplikasyonlar belirir. Bunlar olağan durumlardır ve geçici bir süre vücudunuzda kalır.

Meme büyütme ameliyatından sonraki ilk zamanlar kollarınızı kaldırırken zorluk çekebilirsiniz. Sizin gibi ağır aktivite gerektiren işlerde çalışan hastalarımız ameliyattan sonraki ilk 2-3 ay yoğun aktivitelere dönüş yapmamalıdır. Bu süre geçtikten sonra normal yaşamınıza dönmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı olur ve ameliyat etkisini daha net gösterir. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Meme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim? Spor hocasıyım çünkü. Bilgi verirseniz çok memnun olacağım. Kolaylıklar dilerim.

Merhaba, meme büyütme estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir operasyon. Bu ameliyatlarda genellikle tercih ettiğimiz yöntem meme altından kesi atarak silikon protezi kas altına yerleştirmek. Dolayısıyla ameliyat sonrasında vücudun ve kasların buna adapte olması önemli. Özellikle ilk 2 hafta yorucu spor aktivitelerini kesinlikle önermiyorum.

Göğüslerinizin istediğiniz forma ulaşması için ilk 1 ay dikkatli olmanızda yarar var. Bu sürede ağırlık vs. kaldırmayın. Hangi spor alanında uzmansınız tam olarak bilemiyorum ancak benim tavsiyem minimumda 2- 3 ay yoğun spor yapmamanız. Muayene için gelebilirseniz nasıl bir rutininiz olduğu ve ameliyat sonrası nasıl bir yol izlemeniz gerektiği üzerine daha detaylı görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım, ben sağlıklı beslenen ve düzenli egzersiz yapan, fit görünüme sahip 36 yaşında bir kadınım. Sadece göğüslerimin biraz daha iri bir görüntüye sahip olmasına ihtiyacım var. Spor kulüplerinde düzenli olarak üyeliğim de var. Meme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim? Teşekkürler.

Merhaba, ne yazık ki hiçbir sportif faaliyet meme büyümesinde etkili olmuyor. Bu yüzden fit görüntünüzü meme büyütme ameliyatından alacağınız güzel sonuçlar ile perçinleyebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlardır. Ameliyattan sonraki ilk gece hastanede kalırsınız. Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca göğüslerde ödem ve hafif morluklar oluşması çok normaldir.

Ameliyattan sonra size giydirilecek olan korseyi düzenli kullanarak ödem oluşumunu en aza indirgeyebilirsiniz. Spor ile ilgili olarak, 2 hafta boyunca yorucu aktiviteler yapılmamasında yarar vardır. İlk 1 ay göğüslerin yeni formunu almasında kritik öneme sahip. Dolayısıyla fiziki güç gerektiren aktivitelerden kaçının. Hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. En az 2- 3 ay yoğun güç gerektiren spor faaliyetlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leyla hanım, aktif olarak spor yapan biriyim benim için oldukça önemli bir konu uzun süre spora ara vermekten pek hoşlanmıyorum. Ama memelerim çok üçük olduğu için meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Bu süreçte ne kadar süre spora ara vermem gerekir, meme büyütme ameliyatından sonra ne zaman tekrar spor yapmaya başlayabilirim?

Merhaba, meme büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci genellikle 2- 7 gün arasında sürer. İlk günlerde kişiler kollarını kaldırırken ağrı hissedebilir, bu süreçte kollarınızı kesinlikle zorlamamalısınız. Ameliyattan sonraki 3-4 gün içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz ancak 2 hafta boyunca ağır hareketlilik gerektiren eylemlerde bulunmamalısınız. Bu süreçte yürüyüş gibi yoğun aktivite gerektirmeyen egzersizler yapabilirsiniz. Ancak spor salonunda yapılan ağırlık kaldırma vb. gibi yoğun aktivite gerektiren eylemlere meme büyütme ameliyatından yaklaşık 3 ay sonra başlamalısınız, daha önce başladığınız takdirde iyileşme süreciniz aksayabilir.

Merhaba Leyla hanım, pilates eğitmeni genç bir kadınım. Memelerim çok küçük olduğu için meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama meme ameliyatından sonra ne zaman spor yapabilirim ve işim gereği pilates dersi verdiğim kişilere bazı hareketleri göstermek durumunda oluyorum. Ancak bu hareketler genellikle ağırlığa ihtiyacın olmadığı kol ve bacak hareketleri ya da vücudun doğru açıda durmasıyla ilgili oluyor. Meme ameliyatından sonra işime ne zaman dönebilirim ve ne zaman spor yapabilirim?

Merhaba, meme büyütme ameliyatı genel anestezi etkisinde gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir, bu nedenle ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmanız gerekir. Sonrasında iyileşme sürecinizi evinizde geçirmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün göğüslerinizde ve çevresinde morarma ve ödem olacaktır, bu oldukça normaldir. Ödem ve morluklarınız birkaç gün sonra gözle görülür bir biçimde azalmış olur.

Ameliyattan sonra ilk birkaç gün çok şiddetli olmayan ağrılarınız olabilir bunun için doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciyi kullanmalısınız. Ayrıca yine ilk günlerde kollarınızı kaldırmakta güçlük çekebilirsiniz, bu süreçte kollarınızı zorlamamanız gerekir. 1. Haftanın sonunda yoğun aktivite gerektirmeyen bir yaşantınız varsa günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İlk iki hafta boyunca vücudu zorlayacak hiçbir aktivite yapmamalısınız. Eğer işiniz gereği yaptığınız hareketler de vücudunuzu zorlayıcı hareketlerden kaçınabilecekseniz işinize dönmenizde bir sakınca yoktur ama aksi bir durum söz konusuysa 1 ay beklemenizi öneririm. İlk 1 ay memenin yeni formunu almasında oldukça önemlidir. Yoğun aktivite gerektiren spor aktiviteleri için de operasyonun ardından 2-3 ay geçmiş olmalıdır.

Merhaba Leyla Hocam, benim göğüslerim biraz küçük. Küçüklüğümden beri yüzmeyle ilgilendiğim için göğüslerim gelişmemiş olabilir, ancak memelerimin bu küçük hali beni memnun etmiyor. Meme ameliyatından ne kadar süre sonra spor yapmaya tekrar başlayabilirim? Bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? Saygılar.

Merhaba, meme büyütme operasyonundan sonra bir gün hastanede kalış süresi vardır. Bir iki gün istirahatten sonra yemek yapma, yemeği tek başına yeme, tuvalet ihtiyacını giderme gibi günlük işler hastanın kendisi tarafından rahat biçimde yapılmaktadır. Kola hareketlerine fazla ihtiyaç duyulmayan masa başı işlerde 3. Günden sonra iş hayatına dönülebilmektedir.

Operasyondan sonraki 4.günde duş alınabilir ancak memelere itinalı ve hassas yaklaşmak gerekir. En az iki hafta boyunca kollarınızı ve göğüs çevresini yoracak sporlardan kaçınmak gereklidir. Zorlayıcı hareketlerle ameliyatta kullanılan dikişlerin sökülme olasılığı yüksek olmaktadır. Normal sporlardan iki hafta, ağır sporlardan iki ay ve yüzme gibi sporlardan da en az bir ay boyunca uzak durmak gerekmektedir. Bu süre zarfında spordan ve egzersizden uzak kalmamak adına hafif yürüyüşler yapabilir, formunuzu koruyabilirsiniz. Sevgiler.