Yaşlanmanın etkisiyle sarkan yüz hatlarınızı örümcek ağı estetiği ile bölgesel uygulama yapılabildiği gibi tüm yüz germe olarak da uygulanabilen çok etkili bir inovasyon sayesinde yüz gençleştirmenin keyfine varın. Örümcek ağı estetiği, eriyebilen PDO iplerle yapılır.

Medikal iplerle yapılan yüz askılama yöntemi sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde istediğiniz kontür görünümünü elde edebilir, ameliyatsız bir gençlik etkisi yaratabilirsiniz.

Örümcek ağı yöntemiyle yapılan askı yönteminin kalıcılığı 2-3 senedir. Ağrısız ve acısız gerçekleşen uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Yüz germe estetiği olmak istemeyen fakat yüzündeki sarkma ve kırışıklardan pratik bir şekilde cerrahi olmadan kurtulmak isteyen kişiler için örümcek ağı estetiği ile askılama ön plana çıkıyor. En popüler askı yöntemlerinden biri de örümcek ağı ile yapılan germe estetiğidir.

Örümcek ağı estetiği yönteminde, PDO iplikleri cilt altına yerleştirilir ve yüzdeki asılacak olan bölgeler hekim eşliğinde belirlenir. İplerle birlikte deri de çekilerek hastanın yüz hatlarında lifting etkisi sağlanır. Ciltte kendiliğinden eriyen dikişler sayesinde Örümcek ağı ipleri ile yapılan germe izsiz olarak tamamlanır.

İpler bir süre sonra eriyerek, ip yapı maddesinden kaynaklanan etki ile bir süre yüzdeki germe etkisini devam ettirir. Bu süre cilt tipine ve sarkma derecesine bağlı olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişir. Örümcek ağı uygulaması sonuçlarından memnun kalırsanız ve tekrar sarkmalar başladığında tedavi yenilenebilir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Örümcek ağı estetiğinde kullanılan eriyen ipler yüzün sarkma yönünü yukarı taşıyacak doğrultularda ciltten girilerek yönlendirme iğneleri ile konulur.

İplerin çevresinde bulunan iğneler çekildiğinde ipler deri altında kalır. Bu ipler istenen kaldırma miktarına göre çekilerek son halini alması sağlanır. İstenen efekt elde edildiğinde işlem sonlandırılır.

İpler yerleştirildikten sonra örümcek ağının yüz germe etkisi hemen görülür. Güvenli bir şekilde emilim sağlanması için özel olarak tasarlanmış örümcek ağı ipleri olarak da bilinen ipler, PDO adı verilen biyolojik olarak uyumlu malzemelerden yapılan dikişlerdir.

Uygulamanın etkisini 2 yıl boyunca yüzde görmek mümkündür. Bu uzun süreli etki, kolajen infüzyonundan kaynaklanan cilt durumundaki kalıcı iyileşmeden kaynaklanır.

Hastalar genellikle, yaşlanma belirtilerinin belirginleştiği ortak sorun alanlarını hedeflemek için yüzlerinin etrafındaki (ağzın köşesi veya kaşlar gibi) stratejik konumlara yerleştirilmiş yumuşak dikişlerle daha genç bir etkiye kavuşturulur. Bu etki ince yapılı ciltlerde uzun süre korunabilirken, kalın yapılı ciltlerde cilt ağırlığı nedeni ile kısa sürede aşağı inebilir.

Örümcek Ağı Yönteminden Sonrasında Nelere Dikkat Etmeli?

Örümcek ağı askı yönteminde kullanılan ipler, mimiklerle ve yüz hatlarıyla uyumludur. Bu nedenle uygulama sonrası yüzünüzde sahte bir ifade oluşmaz. Askılama yönteminden sonraki ilk 1-2 gün yemek yemekte, konuşmakta ve mimik hareketlerinde zorluk çekmeniz normaldir.

3.günden itibaren bu şikayetleriniz zamanla azalacaktır. Hassas cilde sahip olan kişilerde uygulamadan hemen sonra ödem ve kızarıklık oluşabilir. Buz maskesi yaparak işlemin etkisinden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Örümcek ağı ile germe bölgesel olarak alın, orta yüz, alt yüz, üst yüz veya tüm yüze hatta boyuna uygulanabilir. Kaldırma etkisi iplerin yapıldığı bölgelerde direk görünecektir.

Günümüzde iplerdeki gelişmenin etkisi ile diz üstlerinde, karın bölgesinde ve hatta meme de kullanılır olmuştur. Ancak etkileri yüz kadar belirleyici olmayabilir.

Örümcek Ağı Fiyatları

Örümcek ağı estetiği fiyatları uygulanacak alan büyüklüğüne bağlı kullanılan ip sayısına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak örümcek ağı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.