Mezoterapi, Saç Ekimi

Saç Mezoterapisi

Zayıf ve cansız görünen saçlarınıza müdahalede bulunmak için illa ki saçlarınızın dökülmesini beklemeyin. İnce telli ve cansız saçların daha gür ve yoğun bir şekilde çıkmasını sağlayan saç mezoterapisi, hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, hamilelik süreci, stres gibi nedenler saçların zayıflamasına yol açabilir. Zayıflayan saçları kalınlaştırmak kozmetik ürünlerle neredeyse imkansızdır. Sağlıklı ve gür saçlara, saç mezoterapisi ile kavuşabilirsiniz. Saç mezoterapisi ile zayıflayan saçlarınızı tedavi ettirmediğiniz de ileri aşamalarda saçlarınız dökülebilir. Saç ekimi yaptırmak mezoterapi uygulamasından daha zorlu bir süreç olacaktır.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, saç derisinin orta tabakası olan Dermis ve Hipodermis alanlarına, incecik uçlu iğnelerle minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon tekniğidir. Dermis tabakası, cildin fonksiyon alanıdır. Buraya yapılan mezoterapi tekniği sayesinde saç kökünün beslenmesi için ihtiyacı olan vitamin, mineral, oligo element ve dolaşım düzenleyiciler direkt olarak hedef dokuya aktarılır. FDA onaylı farmokolik ürünlerin alternatif yollarla insan vücuduna verilmesine mezoterapi deniliyor. Mezoterapi tekniği yaş, cinsiyet ayrımı olmadan herkese uygulanabilir. Bu işlemin amacı lokal uygulanan bir işlemle hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazandırmaktır.

Saç mezoterapisi kimlere uygundur?

Saç mezoterapisi, canlılığını yitiren, dökülmeye başlayan saçlara uygundur. Herkes doğuştan gür ve kalın saçlara sahip olmayabilir. Saçlarınıza doğru uygulamaları yaptığınızda gür ve kalın saçlara sahip olabilirsiniz. Bu doğru uygulamaların başında da saç mezoterapisi geliyor. Saç mezoterapisinde, saç köklerinize büyüme faktörleri enjekte edilerek saçlarınızın daha hızlı ve gür uzaması sağlanır. Saç derisine açılan mikro kanallar, besleyici saç ürünlerinin saç köklerinize gitmesini sağlar.

Saç mezoterapisi de mevsimsel, stres veya metabolik nedenlerle saçlarında yoğun dökülme ve yıpranma yaşayanların yardımına koşuyor. Saç gelişimi için ihtiyaç duyulan eksiklikler mezoterapi tedavisiyle saç diplerine yerleştirilerek dolgun, parlak ve hacimli saçlar elde ediliyor.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisini mutlaka işin uzmanı olan doktorlara yaptırmanızı öneririz. Saç derisine küçük iğnelerle ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar direkt olarak saç köklerine gittiği için hızlı bir sonuç elde edilir. Saç mezoterapisinin amacı, enjekte edilen bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak, saç köklerinin ihtiyacı olan minerallerin ve vitaminlerin doğrudan saç köküne ulaştırmaktır.

Saç mezoterapisi 4 ila 10 seans aralığında yaptırılmalıdır. Haftada bir seans yaptırarak 10 haftada daha güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Saç mezoterapisi hem kadın tipi saç dökülmesine hem de erkek tipi saç dökülmesine uygundur. Saç ektirme yapacak duruma gelmeden, kendi saç köklerinizi kurtarmak ve güçlendirmek isterseniz saç mezoterapisi size uygun olacaktır.

Saç mezoterapisi ağrısızdır. Bu işlemde kullanılan iğneler çok ince ve minik olduğu için neredeyse hiç hissedilmez. Seanslar devam ettikçe yeni saç köklerinin çıktığını göreceksiniz.

Saç mezoterapisi kaç seans uygulanıyor?

Saç mezoterapisinin kaç seans uygulanacağı kişinin saç kalitesine ve saç yoğunluğuna bağlıdır. Genellikle saç mezoterapisi tedavisi 4-10 seans arasında tamamlanır. Her seans arasında bir hafta ya da 10 gün olması gerekir. Bu nedenle saç mezoterapisi yaptıracak olan kişilerin düzenli bir şehirde yaşıyor olması gerekir. Bu uygulamanın en etkili sonuçlarını 3. veya 4.seanstan sonra görmeye başlayacaksınız. Saç mezoterapisinin etkinliğini arttırmak için her 4 senede bir yenilemenizi öneriyoruz.

Saç mezoterapisinin saçlara etkisi nedir?

Saç mezoterapisi, saç derisinin kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerinin çoğalmasını ve büyüme hızını arttırır. Bunun yanı sıra saç derisinin nem dengesini ayarlar, saç tellerinin ihtiyacı olan besinleri doğrudan saç köklerine iletir.

Saç mezoterapisi ağrılı bir tedavi midir?

Saç mezoterapisi ağrılı bir tedavi değildir. Oldukça minik uçlu iğnelerle saç derisine uygulama yapılır. İşlemden sonra saç derisine buz masajı yapmak yanma hissini azaltacaktır. Mezoterapisinin yan etkisi neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Saç Mezoterapisi” İçin 2 Soru Soruldu

  1. Nektar Horoz dedi ki:

    Saç mezoterapisinin fiyatını öğrenebilir miyim lütfen…

    1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Saç mezoterapisi fiyatını öğrenebilirsiniz. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir