şakak germeYüzün yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan görünüm şakak germe operasyonuyla beraber ortadan kaldırılabilir ve kişi daha genç daha sağlıklı bir ifadeye kavuşur.

Vücudun birçok bölgesinde yaş alımına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar oluşabilmektedir.

Yüz bölgesi bu değişimin en çok yaşandığı bölgedir. Yüzdeki ince cilt yapısından dolayı en çok kırışıklık ve cilt sarkıklığı görülen bölgeler göz çevresi, alın ve şakak bölgeleridir.

Cildin kolajen üretiminin yavaşlamasıyla beraber elastik yapısını kaybetmesinden dolayı sarkık ve gevşemiş bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır.

Yerçekimi gibi çevresel faktörler de yüz dokusunu aşağıya doğru yönlendirmektedir. Genel olarak vücut derisinin yere doğru sarkmasıyla alın, şakak, göz, yüz ve hemen her bölgede aşağı doğru bir eğilim meydana gelmektedir.

Şakaklarda Neden Sarkma Olur?

Alın ve şakak bölgesinin sarkmasındaki en büyük neden yerçekimi ve yılların getirdiği yaşlanma etkileridir. Bu etkilere bağlı olarak derinleşen çizgiler kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Esnek yapısını zaman içerisinde kaybeden cilt dokusu, yerçekiminin güçlü etkisine karşı koyamamaktadır. Hiçbir kozmetik ürünü bu sarkmayı ve esnemeyi durduracak yapıda ve özellikte değildir.

Sağlıksız beslenme şekilleri, sigara kullanımı, stres, yüz mimiklerinin fazla kullanılması yüz kırışıklıklarını ve sarkmasını tetikleyen ve fazlalaştıran özelliklerden bazılarıdır. Bu nedenler özellikle göz, alın ve şakak bölgesinde deformasyona sebep olmaktadır.

Şakak Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Şakak germe (temporal lift) operasyonunda ön saç çizgisinin yaklaşık 4 cm gerisinde saç derisinin iç kısmından her iki yandan kesi yapılır. Şakak derisinin içine girerek aşağıya doğru inmiş olan alın, şakak ve kaş bölgesini yöneten kaslar yukarıya doğru kaldırılır.

Şakaklardaki sarkmalar yoğun şekilde görülüyorsa, fazla deri saç içinden çekilip kesilerek çıkartılır. Yukarıya doğru kaldırılarak yapılan operasyonda şakak derisi, alın, kaşlar ve göz çevresinde etkili bir germe işlemi sağlanır.

Göz çevresindeki kırışıklıklar bazı hastalarda yoğun olarak görülebilmektedir. Bu gibi örneklerde şakak germe operasyonu göz kapağı ameliyatıyla kombine edilerek hastaya daha genç ve dinamik bir hava kazandırılır.

Bu bakımdan şakak germe operasyonu için gelen hastaların yüz hatları derinlemesine incelenmeli, yapılabilecek operasyonlar hastayla paylaşılmalıdır. Etkili bir sonuç için şakak ameliyatına, göz kapağı ve kaş estetiği de eklenebilmektedir.

Şakak Germe (Temporal Lift) Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Şakak germe ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında gerçekleşebilir. Bu hastanın tercihine bağlıdır. Genel olarak lokal anestezi tekniğinin uygulandığı işlem, yüz bölgesindeki estetik operasyonların içerisinde en az riske sahip olan müdahaledir.

Şakak germe ameliyatı kombine edilen ameliyatların da süresine bağlı olarak yaklaşık yarım saat ile bir saat içinde tamamlanmaktadır.

Şakak Germe Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci

Şakak germe (temporal lift) operasyonundan sonra hasta aynı gün taburcu edilmektedir. İki hafta süren iyileşme sürecinde şakak, kaş ve göz mimiklerini kullanmamaya özen göstermek ve işlem yapılan bölgedeki ifadeyi zorlayıcı faktörlerden uzak durmak gerekir.

Operasyondan sonra yüzde ödem, şişlik ve morluk görülebilmektedir. Bu negatif sonuçları en aza indirmek için yüze buz uygulaması yapılması önerilmektedir. Birkaç gün içerisinde şişkinlik ve morluklar en az düzeye iner ve kendiliğinden yok olur.

Operasyon izi saç içinde kaldığından dolayı direk olarak belli olmamaktadır. Bu operasyonla beraber kişideki yorgun, mutsuz, bitkin ifadenin yerini canlı ve sağlıklı yüz ifadesi almaktadır.

Şakak Germe Fiyatları

Şakak germe (temporal lift) fiyatları operasyonun yapılacağı hastaneye ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

+90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak şakak germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.