Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon, vücut ve yüzdeki tüylerden kurtulmak için minimum acılı kalıcı bir yaklaşımdır.

Bu yöntem, tüydeki pigment içerisinden lazer ışığı göndererek ısıya dönüştürür, tüy köküne ve saç köküne zarar vererek ve birkaç seans takibinde tüylerin gelişimini ve uzamasını engelleyerek çalışır. İlk seansınızdan sonra bir fark görmezsiniz bu süreç tüyleriniz dökülene kadar sürer.

Tam sonuçları almanız yaklaşık minimumda altı ila sekiz seans sürer. Tüy kökleri herkeste farklı büyüme aşamalarına sahip olduğundan, her birinin tedavi edildiğinden emin olmak için düzenli seanslar gereklidir. Tüm seans serilerini tamamladıktan sonra, bakım amacıyla her yıl bir rötuş seansı mutlaka önerilir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon, ileride tüylenmeyi bitirmek için lazer ışığı ile dalgalarının kıl folikülünün gücünü yitirmesi için kullanılan prosedürdür. Tüyleri azaltmanın ve daha pürüzsüz bir cildin yanı sıra, lazer epilasyon, tüylerin düz uzamasını teşvik ettiği için batık tüylerin azalmasına yardımcı olur.

İşlem sırasında sonuçları aksatacağı için işlem gören alanların koparılmaması, sarartılması veya ağdalanmaması tavsiye edilir. Tüyün lazeri görecek kadar koyu olması gerektiğinden, tedaviye başlamadan önce tüy tipinin lazer epilasyon için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Soprano Platinum lazer dalga boyları, tüye ve cilde renk veren koyu pigment olan melanin tarafından çekilir. Kozmetik lazer tüy giderme tedavisini gerçekleştirirken, bu pigmenti her bir tüy köküne kadar takip eder ve ardından ısı enerjisini açığa çıkararak büyümeyi engelleyen hücre hasarına neden olur. Bunu yaparken soğuk üfleme teknolojisi ile harmanlandığı için acı hissi azalır ve hatta kıl yoğunluğunun az olduğu bölgelerde hissedilmez.

Tüy giderme tedavileri yalnızca şu anda büyüme durumunda olan tüyleri hedefleyebildiğinden, uzun süreli bir nihai sonucu garanti etmek için genellikle bir dizi seans gerekir. Bir kıl folikülü, hareketsiz (büyümeyen) fazlarından birinde ise, tüy kökleri negatif etkilenmeyecektir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavileri Ne Sıklıkla Yapılıyor?

Buz lazer epilasyon, iyi bir sonuç alınana kadar tedavi edilen bölgeye (yüz veya tüm vücut) bağlı olarak ortalama 4 ila 6 haftada bir gerçekleştirilir. Gerçek tedavi sayısı değişir, ancak optimum sonuçlar için tipik olarak sekiz veya daha fazla tedavi seansı gerekir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisi Öncesinde Herhangi Bir Sınırlama Var mı?

Buz lazer epilasyon tedavilerinden önce bronzlaşma (doğal güneş ışığı veya solaryum) sonrası ve öncesi 4 er gün aralık bırakmanız yeterli olacaktır. Onun dışında herhangi bir sınırlama yoktur.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisine Nasıl Hazırlanmalıyım?

Buz lazer epilasyon tedavisinden önce yapılacak tüm alanlara “0” şekilde jiletleme yapılması gerekiyor. Tüylerin kısaltılması için sadece jilet kullanılır. Diğer kısaltma işlemleri buz lazer uygulamasının etkinliğini azaltabilir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon Tedavileri, tedavi edilen bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 10 dakika kadar kısa veya 120 dakika (tüm vücut için) kadar sürebilir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrası Herhangi Bir Sınırlama Var mı?

Lazer epilasyon tedavisinden hemen sonra yüzme ve diğer su ile ilgili tüm aktivitelere devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, güneşte kalacaksanız, en azından buz lazer epilasyon tedavisinden kaynaklanan hassasiyet düzelene kadar (genellikle birkaç saat ila 3-4 gün) güneş lekesi veya hassasiyeti önlemek için bir güneş kremi kullanmalısınız.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisinden Sonra Ne Bekleyebilirim?

Lazer epilasyon tedavisinden sonra cildiniz kısa bir süre hafif kırmızı ve hassas olabilir. Bu normaldir ve 24 saat içinde düzelir.

Soprano Platinum ile Buz Lazer Epilasyon Tedavisi Ağrılı mıdır?

Lazer epilasyon buz lazer soğuk üfleme etkisi sayesinde neredeyse ağrısızdır, ancak tedavinin yoğunluğu ve süresi tüy rengine, tüy yoğunluğuna, tüy kalınlığına ve cilt rengine bağlıdır.

Buz Lazer Epilasyon Vücudun Her Bölgesini Güvenle Tedavi Eder mi?

Evet, lazer epilasyon göze yakın olmamak dışında yüzün ve vücudun her yerinde güvenle yapılabilir.

Kliniğinizde Tedavi İçin Herhangi Bir Güvenlik Önlemi Var Mı?

Hastalarımıza güvenli hizmet sunmak en büyük önceliğimizdir. Prosedürün gerçekleşeceği yerde gerekli tüm hijyen ve sanitasyon önlemlerinin alınmasını sağlarken özel bir özen gösteriyoruz. Tüm işlemlerimiz steril bir ortamda yapılmaktadır.

Buz Lazer Epilasyonun Faydaları

  • Tüm yıl boyunca ipeksi pürüzsüz ve tüysüz
  • İyileşme süresi yok
  • Ağda yapmanın aksine inanılmaz derecede güvenli ve acısız!
  • %90 kalıcı tüy azaltma
  • Sertifikalı ve deneyimli kadro
  • Hem açık hem de koyu cilt tonu için tıbbi sınıf lazer teknolojisi
  • Uygun maliyetli ve verimli tedavi

Tatmin Edici Sonuçlar Nelerdir?

Mutlu hasta hedefimizdir! Bu, belirli bir bölgede 8 seans epilasyon yaptıktan sonra, son seanstan sonraki 12 ay içinde o bölgeyi tekrar tıraş etme veya ağda yapma ihtiyacı hissetmeyeceğiniz anlamına gelir. Her iki yılda bir rötuş yaptırmak normaldir, çünkü vücut değişir ve yeni saç büyümesi dalgalanan hormonlar tarafından uyarılır.

Soprano ICE Platinum Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Soprano Platinum fiyatları ve buz lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.