Aqua Peel ve Hydrafacial Farkı?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, aqua peel ve hydrafacial uygulamalarının farkı nedir? Ben cildime düzenli bir bakım yaptırmak istiyorum belli aralıklarla fakat kafam çok karışık, resmen ikiye bölündüm. Bazı arkadaşlarım aquapeel bazıları ise hydrafacial öneriyor siz ne dersiniz bu uygulamaların hangisi etkili ve faydalı olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 17, 2020

Merhaba, öncelikle bilmemiz gereken şu ki iki cihaz da, ciltte klasik “sıkma” işlemi uygulanmadan, yeni teknoloji kullanan cilt bakımı teknikleridir. Vakum yoluyla cilt altı temizliğini sağlarken aynı anda yüze gerekli asitler eş zamanlı uygulanır. Fakat bilinmesi gereken en önemli nokta apua peel uygulamasında alfa hidroksit asit ile agua peel uygulanır. Bu işlem ölü dokuları temizlemeyi ve gözenekleri açmayı hedefler. Daha sonra yine salisilik asit ile aqua peel uygulanır. Salisilik asit cildin alt katmanlarına kadar emilir. Bu uygulamalar cildi soyduğu için güneş ışınlarına olan hassasiyeti artırdığından cildi düzeltmeyi hedeflerken lekelere maruz kalması çok olasıdır. Özellikle yaz aylarında kesinlikle tercih edilmemesini öneririrm. HydraFacial ise ölü deriyi ve kirleri temizleyen yeni bir cilt bakım tedavisidir. Cilt tabakasını nazikçe ortaya çıkarmak için cildinizi derinlemesine temizler ve cilt yüzeyini yeniler. Ardından, vakum kullanılarak gözeneklerde birikmiş kir ve makyaj artıklarını temizler. Son olarak, cildiniz HydraFacial’ın antioksidan ve peptit açısından zengin nemlendirici serumu ile nemlendirilir. Uygulama hızlı ve kolaydır ve sonrasında cildinizin güneşe herhangi bir hassasiyeti oluşmaz ve dilediğinzi mevsimde uygulamanız için tavsiye edebilirim.

blank

Merhaba hocam, ciltteki siyah noktalar için yaptırabileceğimiz tedavi yöntemleri yazıyordu geçen gün bir kadın ve moda dergisinde. O dergide okudum, aqua peel ve hydrafacial tedavisinden bahsediliyordu. Web sitenizde bu tedavilerle ilgili yazılar okudum. Aquapeel ve hydrafacial uygulamalarının  farkı nedir hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, Aquapeel ve Hydrafacial tedavi yöntemleri eski yöntem akne ve siyah noktaların sıkılması uygulamalarından oldukça farklıdır. Bu iki yöntem de vakum tekniğini kullanarak cildi temizleyen teknolojik uygulamalardır. Aquapeel uygulamasında gözeneklerden cilt altına hidroksi asit ve salisilik asit verilmektedir. Bu yolla gözeneklerin temizlenmesi ve açılması hedeflenmektedir. Ancak bu uygulamada derinin en alt tabakasına kadar uygulanan maddeler emilmektedir. Bu iki madde de cildi soyduğu için güneş ışınlarıyla temas halinde olmasıyla ciltte lekelenmeler ve iz oluşumları görülmektedir. Bu bakımdan Aquapeel uygulaması tercih ettiğim bir yöntem değildir. Kliniğimde Hydrafacial tedavisini hastalarıma önermekte ve uygulamaktayım. Yine bu tedavide yağ partikülleri ile dolmuş olan gözenekler vakumlama işlemi ile cihaz içine çekilmektedir. Daha sonra gözeneklerden cilt altına nem ve sıkılaşmayı sağlamaya yardımcı solüsyon verilmektedir. Bu özel solüsyon gözenekleri minimalize ederek tazelemektedir. Böylelikle cilt daha sağlıklı, daha genç ve daha parlak bir görünüme kavuşmaktadır. Antioksidan ve peptit ile zengin nemlendirici serum ile cilt neme doymaktadır. Cilt güneşe karşı hassasiyet sağlamadığı için bu uygulamayı istediğiniz her mevsimde yaptırabilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, çevremdeki bazı insanlar bana aquapeel tedavisini bazıları da hydrafacial uygulamasını öneriyorlar. ben iki uygulama hakkında da yeterli bilgiye sahip değilim. Aqua Peel ve Hydrafacial Farkı nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2020

İyi günler, eski tip ve klasik uygulamalar olan sivilce sıkma, siyah noktaları iğne ile çıkarma gibi gibi teknolojik olmayan uygulamalar zaten yeterince hassas olan yüz derisine zarar vermekte, temizlik ve bakım yapılırken tahriş olmasına sebep olmaktadır. Hem Aquapeel hem de Hydrafacial uygulamaları son teknoloji ile üretilmiş cilt bakım cihazlarıdır. İki cihazda da vakumlama tekniği ile cilt temizliği sağlanmaktadır. Aquapeel uygulamasında cilt altına alfa hidroksi asit uygulamasının yapılmasıdır. Bu işlem ölü deriyi temizler ve gözenekleri açmaktadır. Hidroksit asit uygulamasından sonra salisilik asit uygulamasına geçilir. Bu uygulama derinin alt katmanlarına kadar emilmektedir. Cildi soyan tekniklerin karşısında hassas olan cilt derisi her zaman güneşin zararlı etkilerine karşı savunmasız durumdadırlar. Aquapeel uygulamasında güneş lekelenmeleri yoğun olarak görülmektedir. Özellikle yaz aylarında kesinlikle uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Hydrafacial tedavisi ölü deriyi ve siyah noktaları derinlemesine temizleyen bir sistemdir. Açılan ve temizliği yapılan gözeneklerden cildin alt tabakasına verilen özel serumlar ile cildin parlaması, gençleşmesi, gözeneklerin daralması sağlanmaktadır. Nemlendirici serumlar ile cildin nem doygunluğu sağlanmaktadır. Uygulama ve kullanım bakımından son derece konforlu olan bir tedavi şeklidir. Size önerim Hydrafacial tedavisidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar