Aqua Peel ve Hydrafacial Farkı?

986 görüntülenmeHydraFacial
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, aqua peel ve hydrafacial uygulamalarının farkı nedir? Ben cildime düzenli bir bakım yaptırmak istiyorum belli aralıklarla fakat kafam çok karışık, resmen ikiye bölündüm. Bazı arkadaşlarım aquapeel bazıları ise hydrafacial öneriyor siz ne dersiniz bu uygulamaların hangisi etkili ve faydalı olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bilmemiz gereken şu ki iki cihaz da, ciltte klasik “sıkma” işlemi uygulanmadan, yeni teknoloji kullanan cilt bakımı teknikleridir. Vakum yoluyla cilt altı temizliğini sağlarken aynı anda yüze gerekli asitler eş zamanlı uygulanır. Fakat bilinmesi gereken en önemli nokta apua peel uygulamasında alfa hidroksit asit ile agua peel uygulanır. Bu işlem ölü dokuları temizlemeyi ve gözenekleri açmayı hedefler. Daha sonra yine salisilik asit ile aqua peel uygulanır. Salisilik asit cildin alt katmanlarına kadar emilir. Bu uygulamalar cildi soyduğu için güneş ışınlarına olan hassasiyeti artırdığından cildi düzeltmeyi hedeflerken lekelere maruz kalması çok olasıdır. Özellikle yaz aylarında kesinlikle tercih edilmemesini öneririrm. HydraFacial ise ölü deriyi ve kirleri temizleyen yeni bir cilt bakım tedavisidir. Cilt tabakasını nazikçe ortaya çıkarmak için cildinizi derinlemesine temizler ve cilt yüzeyini yeniler. Ardından, vakum kullanılarak gözeneklerde birikmiş kir ve makyaj artıklarını temizler. Son olarak, cildiniz HydraFacial’ın antioksidan ve peptit açısından zengin nemlendirici serumu ile nemlendirilir. Uygulama hızlı ve kolaydır ve sonrasında cildinizin güneşe herhangi bir hassasiyeti oluşmaz ve dilediğinzi mevsimde uygulamanız için tavsiye edebilirim.

0

Leyla Hanım selamlar, aqua peel ile hydrafacial arasındaki fark nedir? Hangisini yaptırmak istediğim konusunda kararsızım, size danışmak istedim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iki uygulama da son derece tatmin edici ve başarılı sonuçlar sağlayan işlemlerdir. Ancak sizin için hangisinin doğru olacağını bilebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, yüzümdeki sivilce izleri ve siyah noktalar için cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Acaba Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? Hangisi benim için daha uygun olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her iki cilt uygulaması da oldukça başarılı sonuçlar aldığımız cilt bakım işlemleridir. Sizin için en uygun olan cilt bakım tedavisine karar verebilmem için sizi öncelikle muayene etmem gerekiyor. Bu nedenle sorunuza kesin bir cevap vermem çok zor. Ancak her iki uygulamanın da oldukça benzer olduğunu ve benzer sonuçlar elde edeceğinizi söylemem mümkün.

0

Leyla Hocam merhaba, ben etkili bir cilt bakım uygulaması arıyorum. Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? İki uygulama arasında kaldım.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle etkili bir cilt bakımı derken, etkiyi hangi konuda ve hangi soruna yönelik olarak görmek istediğiniz çok önemli. Tabii doğru uygulamayı tespit etmede şikayetleriniz kadar cilt tipiniz, sorunun yoğunluğu ve benzeri faktörler de kritik. Dolayısıyla ben önerilerimi mutlaka muayene sonrasında vermeyi tercih ediyorum. Sorunuzu iki uygulama arasındaki fark genelinde cevaplayabilirim. Her iki uygulama da cildi temizler ve arındırır. Aradaki fark peeling işleminin yapılış şeklidir. Aqua Peel’de Hydrafacial uygulamasına göre çok daha yoğun olacak şekilde bir peeling yani soyma işlemi uygulanır. Uygun bir vakitte gelebilirseniz hangi uygulama sizin sorun ve cilt tipinize daha uygun analiz ettikten sonra belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 28 yaşındayım. Cildimin sürekli olarak temiz ve parlak görünmesini istiyorum. Bunun için hangi bakım uygulamasını önerirsiniz? Aqua Peel ve Hydrafacial farkı nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Hydrafacial uygulamasını genellikle siyah nokta, sivilce, gözenek problemi, yeni beliren kırışıklar ile ilgili bana başvuran hastalarıma uyguluyorum. Aqua Peel işlemi de aynı şikayetle gelen hastalarıma uyguladığım bir yöntem. Burada hastamın yaşadığı şikayetler ve bu şikayetlerin yoğunluğu doğru uygulamayı önermemde çok etkili. Her iki uygulamada da cildi temizleyerek, gözenekleri sıkılaştırıyoruz. Uygulamalar da benzer aslında ancak Aqua Peel’de yaptığımız peeling yani cilt soyma işlemi Hydrafacial uygulamasındakinden daha yoğun. Dolayısıyla yüzünüzü güneşten biraz daha dikkatli kullanmanız gerekli. Benim size tavsiyem eğer ki rutin bir cilt bakımı planlıyorsanız Hydrafacial uygulamasını her ay düzenli olarak yaptırmanız. Ancak tabi bu genel bir bilgi. Sizin için en uygun ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak olan uygulamanın ne olduğuna yaptığım muayene ve gerekli analizler neticesinde karar verip paylaşabilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yaşlanmayı geciktirmek için düzenli olarak bir cilt bakım uygulaması yaptırmak istiyorum ama Hydrafacial ve Aqua Peel arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.  Aqua Peel ve Hydrafacial arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Akne, sivilce, siyah nokta, anti aging, gözenek problemleri, minik kırışıklar gibi sorunların tedavisinde en çok kullanılan uygulamalardan biri Hydrafacial’dır. Uygulandığı ilk andan itibaren cilde parlaklık verir, gözenekleri sıkılaştırır ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Hydrafacial klasik cilt bakım uygulamalarının aksine vakumlama yöntemi kullanarak cilde zarar vermeden derinlemesine bir temizlik yaratır. Hydrafacial’ın sahip olduğu bu vakumlama yöntemi cildin çizilmesini engel olduğu için klasik cilt bakım uygulamalarından daha iyidir. Aqua Peel da çok tercih edilen bir cilt bakım uygulamasıdır ve tek seferde cildi temizler, peeling yapar yani soyar, gözeneklerin açılmasını sağlar son olarak da cildi derinlemesine nemlendirir. Aqua Peel da vakumlama tekniği kullanan yenilikçi bir cilt bakım uygulamasıdır ve cilde zarar vermeden temizler ve nemlendirir, Hydrafacial’dan tek farkı peeling işlemi daha yoğun olduğu için cildin hassasiyetini artırır ve bu nedenle uygulamadan sonra cildi güneşten korumak gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı