Doğum Sonrası Göbek Nasıl Gider?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam doğum sonrası göbeğim oluştu. 5 tane sezeryanım var son doğumumu 15 yıl önce yaptım. 88 kiloyum bütün çocuklarımı 1 yıl emzirdim.Asistanınızla görüştüm ama benden fotoğraflarımı istedi eşim fotoğraf konusunda çok katı. Antepten yazıyorum sizden detaylı bilgi alabilirsem gelip muayene olmak isterim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 11, 2020

Merhaba, sizin durumunuzda olan hastalarıma genellikle karın germe ameliyatı öneriyorum. Çünkü doğum sonrası göbekte sadece yağlanma değil aynı zamanda çatlaklar ve sarkmalar da oluşuyor. Fotoğraf gönderen hastalarımı uzaktan muayene ederek kişiye özel bilgiler aktarıyorum. Fakat fotoğraf gönderemediğiniz için size genel bilgileri aktarmak isterim. Karın germe ameliyatı, sık sık kilo alıp veren ve hamilelik sonrası oluşan sarkık görüntüden kurtulmak isteyen kişiler için uygundur. Karın germe ameliyatında fazla olan karın derisi alınır, bölgesel yağlar dışarı çekilir ve karın içindeki kas deformasyonu düzeltilir. Ameliyattan sonra düz bir karın görüntüsü oluşur. Bu ameliyat karın bölgesinde etkili ve kalıcı sonuçlar yaratır. Karın germe ameliyatı, vücudunuzdaki fazla yağın yoğunluğuna ve sarkma derecesine göre mini karın germe veya tam karın germe ameliyatı olmak üzere iki farklı operasyon ile yapılabilir. Tam karın germe ameliyatında iç çamaşırınızın altına gizlenen belirgin bir iz kalırken, mini karın germe ameliyatında daha minimal bir iz kalır. Tam karın germe ameliyatı, Vaser Liposuction ile birlikte toplam 5-6 saat kadar sürebilir. Tabii bu süre kişiden alınan yağın miktarına ve karın bölgesindeki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişebilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve ameliyattan sonra iki gün hastanede kalmanız gerekir.

blank

Merhaba hocam, 43 yaşında beş çocuk annesi bir kadınım. Son doğumumu 2013 yılında yaptım. Her hamileliğimde yaklaşık 20-24 kg aldım, doğumdan sonra aldığım kilonun yarısı gitti. Ama sonraları hep aynı şekilde çok kilo aldım ama az kilo verebildim. Şu anda 90 kiloyum. Özellikle göbek bölgemde çatlak ve sarkık bir deri var. Doğum sonrası göbek nasıl gider? bir çaresi var mı? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, hamilelik sonrasında göbeğin alt kısmında çatlak, sarkık ve gevşemiş bir deri kalması özellikle sizin gibi fazla gebelik yaşayan kadınlarda normaldir. Çoğul hamileliklerde karın kasları ve karın kaslarını oluşturan bağ dokusu deformasyona uğrar. Bu Deformasyonun sporla ya da diyetle eski formuna dönmesi neredeyse imkansızdır. Bu şekilde sarkık ve gevşeyen deri ancak Abdominoplasti yani karın germe operasyonuyla düzeltilebilmektedir. Karın germe operasyonunda karın içi kaslar da onarılır ve daha gergin bir yapı oluşturulur. Eğer karın bölgenizde çok fazla yağlanma varsa, ilk önce Vaser Liposuction yöntemiyle Fazla olan yağlar alınır. Daha sonra karnın alt kısmından kesi yapılarak fazla deri çıkartılarak atılır. Kalan deri gergin bir forma sokularak aşağıya doğru çekilir. Bu operasyonda yeni bir göbek deliği de oluşturularak normal ve gergin bir göbek yapılır. Ameliyat steril hastane ortamında yaklaşık 4,5-5 saat süren bir operasyonla gerçekleşmektedir. Ameliyattan sonra hastanede iki gün boyunca kalmalı ve benim önereceğim korseyi en az 6 hafta boyunca takmalısınız. Bu estetik operasyonla yağlarınız da alınacağı için sarkık göbeğinizden kurtularak genç bir göbek yapısına kavuşursunuz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, iki tane çocuğum var, ikisinde de sezaryen oldum. Sezaryenden sonra hemen aldığım kiloları veremedim. İki çocuğumda da iki yıl boyunca emzirdim. Ev hanımıyım, hareketsiz bir hayatım var. Evde kendi kendime egzersiz yapsam da göbeğimi eritemiyorum ve çok sarkık bir göbeğim var. Göbek sarkmasının sadece ameliyatla düzeltilebileceğini söyledi komşum.  Doğumdan sonra göbek sarkması nasıl gider? Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, genellikle doğumdan sonra alınan fazla kilolar cildin esnemesine ne elastik yapısını bozmasına neden olur. Karın ve göbek bölgesinde doğumdan sonra gevşeme ve sarkma kadınların sık karşılaştığı problemlerdendir. Bu problemin giderilmesi için tek çözüm karın germe ameliyatıdır. Abdominoplasti de denilen karın germe ameliyatında ilk önce göbekteki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınır. Daha sonra göbek bölgesinin derisi kesilerek fazla deri çıkarılır ve o bölge gerginleştirilerek tekrar dikilir. Göbek bölgesindeki gevşek durumdaki kaslar onarılarak daha sıkı bir karın bölgesi oluşturulur. Ameliyattan sonra iki gün hastanede kalınır. Ameliyatlı bölgeye en az bir buçuk ay boyunca takmanızı önereceğim bir korse olacak. Bu korseyle göbek bölgenizdeki dokular daha çabuk toparlanacak. Karın germe ameliyatıyla fazlalıklarınızdan kurtulmuş olarak dümdüz bir karna sahip olursunuz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar