Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Ne Zaman İner?

1.34K görüntülenmeDudak Dolgusu
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? Ben 23 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim dudak dolgusu yaptırmak çok istiyorum fakat ilk yapıldığında aşırı bir şişme ve ödem olmasından korkuyorum doğal gözüken bir dolgu ile okul arkadaşlarım durumu farketmeden araya hafta sonu sokmam ödem ve şişliğin tamamen gitmesinde yeterli olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudak dolgusunda hyaluronik asit bazlı nem oranı yüksek dolgular kullanıyoruz, bu sayede dudak dokusuna daha uyumlu olan Hyalüronik asit, sayesinde daha parlak ve sağlıklı görünen dudaklarda bu sonuçların dışında hafif bir şişlik ya da ödem oluşması da çok normaldir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan bu şişlik ve ödemler yaklaşık 4-5 gün sürebilir fakat 2 hafta içinde tamamen ortadan kaybolur. Bu dolgular sayesinde dudağın travması daha hafif olduğu için ödem ve şişlik çok aşırı olmayacağı gibi olan şişlik ve ödemi en hızlı şekilde bol su tüketerek ve buz compressi desteği ile 2 -4 gün aralığında normalize etmek mümkün. Buna ek olarak günlük hayatımızda da ödeme sebep olan beslenme düzeninden uzak durmak ve fazla alkol tüketmemekte büyük fayda var.
Dudak dolgusu uygualaması sonrasında sıcak – soğuk içecekler tüketmemelisiniz.Uygulamanın sonrasında 3-4 gün sauna hamam ve buhara girmemeli, uygulamanın ilk zamanlarında yoğun spor faaliyetlerinde bulunmamalısınız.

0

Merhaba hocam, ben kuzenimin düğününden önce dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ancak duyumlarıma göre işlem sonrası ödem ve şişlik oluşuyormuş. Merak ettiğim, bu ödem ve şişlik ne zaman iner?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgusundan sonra ödem ve şişlik görülmesi normal komplikasyonlardır. Çoğu zaman 1 hafta gibi bir sürede bu şişlikler iner. Bu nedenle bu süreyi göze alarak yaptırmanızı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, 3 gün önce dudak dolgusu yaptırdım ama hala ödem var gibi hissediyorum. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner acaba? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu işlemi yapıldıktan sonra 3-4 gün daha yoğun bir ödem olması mümkündür. Bu süreden sonra şişlikler azalmaya ve ortalama 1 haftanın sonunda ise kendiliğinden kaybolmaya başlar. Bu süreçte benim size tavsiyem bol bol buz kompres uygulamanız. İlaveten tuzlu yiyecekle mümkün olduğunca tüketmeyin. Bol miktarda su için. Hafif tempo ile yürüyüşlere çıkın. Tüm bunlar iyileşme sürecini hızlandırır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar Leyla Hanım, dudak dolgusu yaptırdım iki gün önce fakat çok şiddetli bir ödem oluştu. Acaba bu ödem ve şişlik ne zaman iner? Benim yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda ödem ve şişlik sık karşılaştığımız durumlardır ve oldukça normal olduğunu söylemek isterim. Çoğunlukla ilk 3-4 gün içerisinde şiddetli ödem görülmesi olağandır. Ödem ve şişlikler bir hafta gibi bir sürede yavaşça azalmaya başlar ve giderek kendiliğinden kaybolurlar. Ancak bu süreci hızlandırma niyetindeyseniz bol su tüketmenizi, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmanızı ve ilgili bölgeye düzenli buz kompres yapmanızı öneririm.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben 4 gün önce dudak dolgusu yaptırdım. Hala biraz şişlik var. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? Bilgi vermenizi rica ederim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu uygulamalarından sonra hafif bir ödem oluşması, küçük kızarıklıklar ve hafif morluklar oluşması çok normaldir. Bunlar kısa süreli ve geçici etkilerdir. Şu an dudaklarınızda hala bir miktar ödem kalması çok normal. 3- 4 gün yoğun ödem görülebilir. Ancak bu süreden sonra şişlik azalmaya ve 1 hafta sonunda artık kaybolmaya başlar. Bu sürede mümkün olduğunca dudaklarınıza buz kompres uygulayın. Bol bol su için. Tuzlu yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hafif tempolu yürüyüşler yapın. Tüm bunlar ödemin vücuttan atılmasını hızlandıracaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, bu aralar etrafımdaki birçok kişi dudak dolgusu yaptırdı ve oldukça memnun edici sonuçlar aldır. Ben de dudaklarımın ince olmasından şikâyetçiyim bu yüzden dudak dolgusu yaptırmak istiyorum ama dolgu sonrası ödem ve şişlik oluyormuş bu sorunlar ne zaman geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak dolgusu çok kısa sürede gerçekleştirilebilen ve sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilen bir uygulamadır. Yaklaşık olarak 30 dakika süren dudak dolgusu işleminden sonra iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz ancak dudaklarda şişlik oluşabilir. Dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda şişlik oluşması normaldir, bu şişliklerin büyük bir bölümü 3-4 gün içinde geçer. Dudakta oluşan şişliklerin tamamen geçmesi biraz daha zaman alır ancak süreci hızlandırma için bol su içip buz kompresi yapabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı