Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Ne Zaman İner?

blank
1 Cevap

Hocam Merhaba, Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner? Ben 23 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim dudak dolgusu yaptırmak çok istiyorum fakat ilk yapıldığında aşırı bir şişme ve ödem olmasından korkuyorum doğal gözüken bir dolgu ile okul arkadaşlarım durumu farketmeden araya hafta sonu sokmam ödem ve şişliğin tamamen gitmesinde yeterli olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 2, 2020

Merhaba, Dudak dolgusunda hyaluronik asit bazlı nem oranı yüksek dolgular kullanıyoruz, bu sayede dudak dokusuna daha uyumlu olan Hyalüronik asit, sayesinde daha parlak ve sağlıklı görünen dudaklarda bu sonuçların dışında hafif bir şişlik ya da ödem oluşması da çok normaldir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan bu şişlik ve ödemler yaklaşık 4-5 gün sürebilir fakat 2 hafta içinde tamamen ortadan kaybolur. Bu dolgular sayesinde dudağın travması daha hafif olduğu için ödem ve şişlik çok aşırı olmayacağı gibi olan şişlik ve ödemi en hızlı şekilde bol su tüketerek ve buz compressi desteği ile 2 -4 gün aralığında normalize etmek mümkün. Buna ek olarak günlük hayatımızda da ödeme sebep olan beslenme düzeninden uzak durmak ve fazla alkol tüketmemekte büyük fayda var.
Dudak dolgusu uygualaması sonrasında sıcak – soğuk içecekler tüketmemelisiniz.Uygulamanın sonrasında 3-4 gün sauna hamam ve buhara girmemeli, uygulamanın ilk zamanlarında yoğun spor faaliyetlerinde bulunmamalısınız.

blank

Merhabalar, 20 yaşındayım, üniversiteye gidiyorum. Dudak dolgusu yaptırmak istiyorum. Okulun ara tatilinde yaptırsam, dudak dolgusu sonrası ödem şişlik ne zaman iner? Arkadaşların görmesini istemiyorum da…teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

Merhaba, günümüzde hemen her kadın dudaklarının sağlıklı, diri, çekici ve canlı görünmesini hayal etmektedir. Artık bu istekler hayalden gerçeğe dönüşmektedir. Dudak dolgusu yaptıran kadınlar daha özgüvenli ve daha güzel hissettiklerini belirtiyorlar. Quartz Clinique’te kullandığım Hyalüronik asit temelli dolgu ile dudakların nem dengesi korunmakta ve bu dolguyla dudaklara doğal bir form kazandırılmaktadır. Yapılan işlem sonrasında dudaklarda şişlik görünebilir. Bu gayet normal, yapılan işlemden kaynaklı ve geçicidir. 4 ya da 5 gün kadar bu şişlikler görülebilir. Dudak dolgusu işleminden sonra sıcak-soğuk yiyecekler ve özellikle sıcak-soğuk içecekler tüketmemelisiniz. İçeceklerin ılık olmasına dikkat edilmelidir. İşlemin kalıcılığı bakımından günlük su alımına da aynı şekilde dikkat etmenizi ve alkol kullanmamanızı özellikle tavsiye etmekteyim. Evde uygulayacağınız buz kompresiyle şişlikleriniz daha kolay inmektedir. Hamam, sauna, sıcak buhar uygulamalarından da bu sürede uzak durmanız gerekmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, eşimin askerden dönmesine bir aydan az bir süre kaldı. Uzun süredir dudak dolgusu yaptırmamı istiyordu. Ona dolgun dudaklarla bir sürpriz yapmak istiyorum. Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik ne zaman iner acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, kliniğimde uyguladığım hyaluronik asit bazlı dolgu ile dudaklarınıza doğal bir görünüm verirken nem dengesini de korumuş oluyorum. Uyguladığım dolgu FDA onaylı bir madde olup hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine daha parlak, doğal ve çekici dudaklara sahip olursunuz. Dudak dolgusu uygulamasından sonra dudaklarda görülen şişlik ve ödem işlemden kaynaklı olmaktadır. Bu şişlikler 4-5 gün sürebilir. Uygulamadan sonra sıcak ve soğuk yiyecek ve içecekler tüketmemeye özen göstermelisiniz. Yine aynı şekilde uygulamadan sonra dolgu yapılan bölgeye buz kompresi yapılması da şişliğin ve ödemin inmesini kolaylaştırmakta ve sürecin 1-2 gün kısalmasını sağlamaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar