Evde Dudak Dolgunlaştırma Mümkün mü?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, Ben 17 yaşındayım dudak dolgusu çok istiyorum fakat ailem izin vermiyor reşit olmadığım için de yaptıramıyorum şuan benim sorum şu evde, doğal yöntemlerle dudak dolgunlaştırmak mümkün müdür? Nane yağı kullanın yazan yerler var denedim fakat çok faydasını göremedim. Nasıl sonuç alabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 26, 2020

Merhaba, Öncelikle ailenizin doğru kararlarından ötürü kutlarım çünkü bir ferdin gelişimini tamamlamadan aile izni olmadan bu tür kararları tek başına almasını tasvip etmiyorum. Dudak dolgusu hyaluronik asit bazlı enjeksiyon işlemidir. Dudağa hacim ve volüm sağlarken aynı zamanda yüksek oranda nemlendirme etkisini de hissettirir. Fakat dudakları evde dolgunlaştırmak sadece anlık sonuçlar yaratır, kalıcı bir sonuç elde edilemez. İnternet üzerinde dolaşan bal, tarçın, nane yağı, limon gibi çözümler cilt kalitenize destek olup nemlendirme oranını arttırdığı için dolgunluk sağlar fakat bu birkaç saatlik kan dolaşımı hızlandırdığı için yansıyan etkidir. Bir maksimum iki saat içinde bu etki tamamen yok olur. Dudak eğer ince ise hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu yapılmadan doğal yöntemler ile karşılaşmak o cildin hacmini açmak ve volüm kazandırmak neredeyse imkansızdır.

blank

Meraba, ben lise bire gidiyorum. arkadaşlarım dudaklarını acıbiberli kremlerle, rujlarla dolgunlaştırdıklarını söylediler. ben de yaptım ama çok yandı dudaklarım. ailem çok kapalı. Böyle bir şeye asla izin vermezler. açıkçası onların dediğinden de çıkmak istemem. Evde dudak dolgunlaştırmak mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

Merhaba, reşit olmayan gençlerimizin öncelikle aile kurallarını uygulamaya öncelik vermeleri ve ebeveynleri ile beraber gelerek işlem hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Evde uyguladığınız acı biber içerikli kremler, jeller ya da rujlarla dudaklarınızda kalıcı bir dolgunluk sağlamanız neredeyse imkansızdır. Bu ürünler dudaklarınızı yakarak şişmesine neden olur. Kliniğimde uyguladığım dudak dolgusu uygulamasında FDA onaylı hyalüronik asit bazlı dolguyu kullanmaktayım. Uyguladığım dudak dolgunlaştırma işleminde A+ dudak dolgusu sayesinde 17-18 ay kadar bir süre dolgun dudaklara sahip olunmaktadır. Daha sonra tekrar edilen dolguyla, yapılan işlemin kalıcılığı artmaktadır. İçeriğini bilmediğiniz ürünleri güzelleşmek için sürmeniz cildinizde istemediğiniz alerjilere ya da görüntülere sebep olabilmektedir.

blank

Merhaba, adım Nur, bir modaevinde yeni işe girdim. 26 yaşındayım, Modaevine gelen kadınlar çok güzeller.  Benim dudaklarım çok ince ip gibi,  dudaklarımın büyük olmasını istiyorum. .Babam çok sinirlidir, böyle birşeye kesinlikle izin vermez. Evde dudaklarımı bardak yöntemiyle dolgunlaştırmaya çalıştım ama olmadı, evde dudakları dolgunlaştırma mümkün mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhaba, günümüzde her yaştan kadının daha dolgun dudaklara sahip olmak istemesi günümüzün estetik anlayışının bir getirisidir. Dudak dolgusuyla dolgun dudaklara sahip olunur ve kişinin özgüveni artmaktadır. Çünkü yeni bir kişiyle tanıştığımızda ya da yeni bir sosyal ortama girdiğimizde yüzümüzde bakılan ilk yerler gözler ve dudaklardır. Evde yapacağınız işlemlerle kendi canınızı acıtabilir, dudak çevrenizde morarmalara neden olabilirsiniz. Dudak dolgusu içinde hyalüronik asit içeren bir dolgu çeşididir. Klinikte kullandığım A+ dolgularla yaklaşık 18 ay dudaklarınızı dolgun kullanabilmektesiniz. Evde yapacağınız herhengi bir uygulama ya da işlemle maalesef kalıcı sonuçlar almanız imkansızdır. Dudak dolgusu işlemi için kliniğime beklerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar