Evde Dudak Dolgunlaştırma Mümkün mü?

1.23K görüntülenmeDudak Dolgusu
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, Ben 17 yaşındayım dudak dolgusu çok istiyorum fakat ailem izin vermiyor reşit olmadığım için de yaptıramıyorum şuan benim sorum şu evde, doğal yöntemlerle dudak dolgunlaştırmak mümkün müdür? Nane yağı kullanın yazan yerler var denedim fakat çok faydasını göremedim. Nasıl sonuç alabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Öncelikle ailenizin doğru kararlarından ötürü kutlarım çünkü bir ferdin gelişimini tamamlamadan aile izni olmadan bu tür kararları tek başına almasını tasvip etmiyorum. Dudak dolgusu hyaluronik asit bazlı enjeksiyon işlemidir. Dudağa hacim ve volüm sağlarken aynı zamanda yüksek oranda nemlendirme etkisini de hissettirir. Fakat dudakları evde dolgunlaştırmak sadece anlık sonuçlar yaratır, kalıcı bir sonuç elde edilemez. İnternet üzerinde dolaşan bal, tarçın, nane yağı, limon gibi çözümler cilt kalitenize destek olup nemlendirme oranını arttırdığı için dolgunluk sağlar fakat bu birkaç saatlik kan dolaşımı hızlandırdığı için yansıyan etkidir. Bir maksimum iki saat içinde bu etki tamamen yok olur. Dudak eğer ince ise hyaluronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu yapılmadan doğal yöntemler ile karşılaşmak o cildin hacmini açmak ve volüm kazandırmak neredeyse imkansızdır.

0

Merhaba hocam, ben dudak dolgunlaştırmak istiyorum ancak bunu kendi yöntemlerimle yapmayı düşünüyorum. Acaba evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evde kendi yöntemlerinizle dudak dolgunlaştırma mümkün değildir. Eğer dudak dolgunlaştırmak istiyorsanız mutlaka alanında uzman bir hekimi ziyaret etmeli, size en uygun estetik işlemi tercih etmelisiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim dudaklarım çok ince, dolgunlaşsın istiyorum. Dudak dolgusundan da acılı olabilir diye korkuyorum. Evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü? Öneriniz var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudakların dolgun bir görüntü kazanması için benim önerim kesinlikle dudak dolgusu. Acıdan korkmanıza gerek yok. Uyuşturucu kremler ile işlem önce hissedilen acının en alt seviyeye düşmesini sağlıyoruz. Evde dudak dolgunlaştırmak kalıcı bir şekilde mümkün olmaz. Sadece kısa bir süreliğine dudakta bir miktar daha bir şiş görünüm olmasını sağlar. Benim size önerim kesinlikle çekinmeden dudak dolgusu yaptırmanız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar, evde kendi çabalarımla dudak dolgunlaştırma mümkün müdür Leyla Hanım? Yoksa estetik bir müdahale şart mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak dolgunlaştırmak için en etkili yöntem estetik dokunuşlardır. Dudak dolgusu, yağ enjeksiyonu, liplift ve ameliyat bu yöntemler arasında yer alır. Maalesef evde tek başınıza dudak dolgunlaştırmak için uygulayacağınız bir yöntem yoktur. Kalıcı olarak dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız mutlaka uzman bir hekim tarafından en uygun operasyonu yaptırmalısınız.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 23 yaşındayım. Dudaklarım daha dolgun görünsün istiyorum. Ancak şu an medikal bir işlem için yeterli bütçem yok. Evde dudak dolgunlaştırma mümkün mü? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evde yapılacak tüm uygulamalar çok kısa süreliğine dudakta dolgunluk hissi yaratabilir. Örneğin dudağa sürülen bitkisel kremler birkaç saat kadar dudakta biraz daha şiş bir görüntü sağlayabilir. Ancak bu tip yöntemler ile uzun süreli kalıcı sonuçlar elde etmek ne yazık ki mümkün değil. Dudak dolgunlaştırma için benim tavsiyem kesinlikle dudak dolgusu. Yaşınız oldukça genç, ilerleyen sürelerde hem sağlıklı bir yöntem olarak hem de alacağınız sonuçlardan memnun kalacağınız bir yöntem olarak dudak dolgusu yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, estetik yaptırmak için yaşım çok küçük ama ben dudağımın ince olmasından çok şikayetçiyim, kalınlaşmasını istiyorum. Evde dudak dolgunlaştırmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evde yapacağınız herhangi bir uygulama dudağınızın kalıcı olarak dolgunlaşmasını sağlamaz. Ancak dudağa sürülen nane yağı gibi bazı bitkisel yağlar, dudakta kısa süreliğine dolgunluk hissi yaratabilir. Bitkisel yağlar sürüldüğü alandaki kan akışının hızlandırdığı ve cildi nemlendirdiği için dolgunluk hissi verir ancak bu etki çok kısa sürer. Bu nedenle dudağınızı dolgunlaştırmak için dudak dolgusu yaptırmanızı tavsiye ederim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı