Gıdı Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, gıdımda çok fazla sarkma var zaten bizde gıdı problemi genetik aslında ama ben bu sorunla yaşamak istemiyorum. Gıdı germe ameliyatı olmak istiyorum. Bu ameliyatın iyileşme süreci nedir öğrenebilir miyim hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 16, 2020

Merhaba, yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı bölgesinin dokusuda gevşiyor ve sarkmalar başlıyor. Sarkan deri alt yüz ve boyun bölgesinde bolluklara yol açar ve estetik dışı bir görüntü yaratır. Genetik faktörlerde bu sarkmayı hızlandırır. Gıdı germe ameliyatına aynı zamanda boyun germe ameliyatı da deniliyor. Gıdı germe ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında yapılmaktadır. Öncelikle kişinin boyun sarkmasının derecesi belirlenir. Eğer yaşınız genç ise deriniz daha gergin olacağı için boyundaki yağ birikintisi liposuction ile giderilebilir. Tabii bu işlemde çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü boyun derisi vücudumuzdaki en ince derilerden biri olduğu için sarkmaya yatkındır. Yağ alımından sonra boyun derisinin sarkmaması için mutlaka uzman birine ameliyat olmanızı öneririz. Daha yaşlı olan kişilere ise hem liposuction hem de boyun germe ameliyatı birlikte önerilir. Boyun germe estetiği genellikle yüz germe estetiği ile birlikte yapılır. Böylece yüzünüzde kalıcı ve bütün bir gençleşme sağlanır. Ameliyattan sonra minumum bir ağrı olabilir, bu normaldir. Ameliyattan sonra boyun bölgenizde hafif bir gerginlik hissi duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra boyun bölgesine korse takılır ve bunlar 4-5 gün kadar boynunuzda kalır. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalmanız önerilir. Boyun germe estetiğinden sonra 1 hafta boyunca evde dinlenmeniz gerekir, 8.günden itibaren günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yaklaşık iki aylık bir süre zarfında Türkiye’de bulunacağım, 58 yaşındayım. Bu dönemde biraz kendimle ilgili bakımlar yapmak istiyorum. Beni en çok rahatsız eden gıdımdaki sarkıklık. Ameliyatla gıdı alınması mümkün mü? Gıdı ameliyatından sonra iyileşme süresi ne kadar sürmektedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, gıdı germe ameliyatı boyun germe ameliyatı olarak da bilinir. Yaşınıza bağlı olarak hem gıdınızın alınma işlemi hem de boyun sarkması işlemini kombine olarak hastane ortamında ve genel anestezi altında yapmaktayım. Gıdı ameliyatı 1,5-2 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında boynun alt kısmına yerleştirilen diren ile kan akışı önlenmiş olur. Diren boyunda bir gün kadar kalmaktadır. Diren çıktıktan sonra bandaj uygulamasıyla eve gidilir ve yaklaşık olarak bir hafta boyunca morarmalar görülebilmekte ve ödem oluşabilmektedir.

blank

Merhaba Leyla Hanım, üniversiteden birkaç yıl önce mezun oldum. Benim özellikle gıdı bölgemde fazla derecede sarkıklık var. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

Merhaba, yer çekiminin olumsuz etkisi ile yaşın da ilerlemesine bağlı olarak cildimizde sarkmalar ve cilt bozulmaları meydana gelmektedir.Gıdı da denilen çene altı ve boyun bölgesi vücudumuzdaki en ince ve en hassas bölümüdür. Yaşınızı belirtmemişsiniz. Eğer yaşınız genç ise gıdı probleminiz liposuction yöntemiyle giderilebilmektedir. Çünkü genç yaşlarda cilt henüz çok deforme olmamış, hala sıkılığını gösteren bir yapıda bulunmaktadır. Kliniğimize gelerek sizin için uygun olan gıdı germe tekniklerini konuşabiliriz. Ancak sizin dediğiniz gibi aşırı bir sarkma söz konusuysa o zaman tek çare gıdı germe ameliyatıdır. Gıdı germe ameliyatı genel anesteziyle hastanede yapılmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar