Gıdı Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

1.21K görüntülenmeGıdı Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam, gıdımda çok fazla sarkma var zaten bizde gıdı problemi genetik aslında ama ben bu sorunla yaşamak istemiyorum. Gıdı germe ameliyatı olmak istiyorum. Bu ameliyatın iyileşme süreci nedir öğrenebilir miyim hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı bölgesinin dokusuda gevşiyor ve sarkmalar başlıyor. Sarkan deri alt yüz ve boyun bölgesinde bolluklara yol açar ve estetik dışı bir görüntü yaratır. Genetik faktörlerde bu sarkmayı hızlandırır. Gıdı germe ameliyatına aynı zamanda boyun germe ameliyatı da deniliyor. Gıdı germe ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında yapılmaktadır. Öncelikle kişinin boyun sarkmasının derecesi belirlenir. Eğer yaşınız genç ise deriniz daha gergin olacağı için boyundaki yağ birikintisi liposuction ile giderilebilir. Tabii bu işlemde çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü boyun derisi vücudumuzdaki en ince derilerden biri olduğu için sarkmaya yatkındır. Yağ alımından sonra boyun derisinin sarkmaması için mutlaka uzman birine ameliyat olmanızı öneririz. Daha yaşlı olan kişilere ise hem liposuction hem de boyun germe ameliyatı birlikte önerilir. Boyun germe estetiği genellikle yüz germe estetiği ile birlikte yapılır. Böylece yüzünüzde kalıcı ve bütün bir gençleşme sağlanır. Ameliyattan sonra minumum bir ağrı olabilir, bu normaldir. Ameliyattan sonra boyun bölgenizde hafif bir gerginlik hissi duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra boyun bölgesine korse takılır ve bunlar 4-5 gün kadar boynunuzda kalır. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalmanız önerilir. Boyun germe estetiğinden sonra 1 hafta boyunca evde dinlenmeniz gerekir, 8.günden itibaren günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, 44 yaşındayım. Gıdı germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ancak kısa süre içerisinde işe dönmem lazım. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, daha önce muayene oldunuz mu bilmiyorum ama ben ameliyat kararı öncesi sizi muayene etmek isterim. Cerrahi bizim uyguladığımız son çözüm, bir bakalım medikal yöntemler ile daha konforlu bir şekilde sorununuzu çözebilir miyiz. Sorunuza gelecek olursak, varsayalım ki ameliyat kararı aldık. Doktorunuzun önerilerine uyarsanız daha konforlu ve kısa süreli bir iyileşme süreci geçirirsiniz. Ameliyat sonrası ilk 4-5 gün korse kullanımı çok önemli. Süreklilikle bu korseyi takarsanız daha hızlı iyileşirsiniz. İlk 1 haftayı istirahate ayırın. Darbelerden korunun, ani hareketler yapmayın. Ortalama 8 ila 10 gün kadar sonra günlük yaşantınıza dönmenizde sakınca yok. Muayene için uygun bir zamanda kliniğimize gelin lütfen, ameliyat gerekli mi mevcut durumunuz nasıl diye gerekli analizleri yapalım. Kararı sonrasında verelim. Sevgiler…

0

Leyla Hanım selamlar, acaba gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı germe ameliyatı genellikle sarkma seviyesi çok ileri düzeyde olan hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir. Böylece işlem sırasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlemden sonra bir gün hastanede kalmanız tercih edilir. 8 ila 10 gün arasında bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Ameliyat sonrası bir müddet korse kullanmanız gerekir. Korseyi düzenli takmak bölgenin çabuk iyileşmesi açısından oldukça önemlidir. İlk bir hafta kendinizi dinlendirmelisiniz. Bölgeyi olası darbelerden korumalı ve çok dikkatli olmalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz sürece bir sorun yaşamazsınız.

0

İyi günler Leyla Hocam, gıdı germe ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak ameliyat sonrası iyileşme dönemi çok uzun sürer mi merak ediyorum. İşten uzun süreli izin almam zor. Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı germe ameliyatını gıdı bölgesindeki sarkmaların oldukça ileri boyutta seyrettiği hastalara uyguluyoruz. Eğer sizdeki sarkma çok fazla değil ise ve ufak medikal işlemlerle halledilebilecek düzeyde ise ameliyat olmanıza gerek yok. Ancak kesin bir cevap verebilmem için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir. Gıdı germe ameliyatı sonrasındaki süreç çok zorlu değildir. Genellikle hastalarımız 10 gün içerisinde toparlar ve günlük yaşamlarına devam ederler. Hastanede kalmaya gerek yoktur. İşlem sonrası uygulama bölgesinde birtakım şişlik ve morluk görülebilir ancak bunlar hemen her cerrahi işlemde karşılaştığımız olağan komplikasyonlardır. Endişe edilmesine gerek yoktur. Ameliyat sonrası işlem bölgesine çok fazla temas etmemeli ve bölgeyi darbelerden korumalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben gıdı germe ameliyatı olmak istiyorum. Ancak kızım çalıştığı için 2 küçük torunumla ilgileniyorum. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor? Çok uzun sürer mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle gıdı sarkması için ameliyat başvurduğumuz son yöntem. Öncelikle sizi muayene edersem medikal yöntemlerle veya liposuction ile çözümleyebilir miyiz diye bakarız. Ancak sarkmanın ileri boyutta olduğunu ve ameliyat olmanız gerektiğini varsayarsak iyileşme için 8- 10 gün ayırmanız gerekli. Bu ameliyatı hastanede genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. İlk gün hastanede kalmanızı tavsiye ediyorum. Operasyon esnasında bir korse giydirilecek. Operasyondan sonraki 4-5 gün bu korseyi süreklilikle kullanın. Ameliyattaki başarı için bu oldukça önemli. İlk 1 hafta dinlenin. Bölgeyi darbelerden koruyun. Ani hareketlerden kaçının. Bu sürenin sonunda doktorunuzun da onayıyla günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 54 yaşındayım. Birkaç yıldır gıdı bölgemde sarkmalar var. Ameliyattan çekindiğim için hep tedaviyi erteledim. Ama şimdi görüntümden çok rahatsızım. Özellikle ameliyat sonrası zor bir süreç geçirildiğini söylüyorlar. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz? İyi akşamlar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı sarkmaları yaşa bağlı olarak kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok kişide meydana gelir. Sarkmanın yeni başladığı dönemlerde müdahale edebilirsek Ulthera ya da Thermage gibi medikal yöntemler ile tedaviyi gerçekleştirebiliriz. Ancak siz sarkmaların birkaç yıldır var olduğunu söylemişsiniz. Muayene etmekte yarar var, belki Liposuction ile halledilebilir. Ancak çok ileri boyutlarda ise istenilen sonuç için mecburen alt yüz germe ameliyatını yapmamız gerek. Bu ameliyatlar hastane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Ameliyattan sonra şiddetli bir ağrı oluşmaz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler de ağrının şiddetini en aza indirger. 1 gün hastanede kalmanızı öneririm. Ameliyat sonrası boynunuzda bir gerginlik hissi yaşamanız normaldir. İlk 4-5 günlük süreçte boynunuza bir korse giydirilir ve sürekli olarak kullanılması istenir. Operasyonun sonuçlarının kısa sürede görünmesi için bu çok önemlidir. Ameliyattan sonra 1 hafta evde dinlenin. Boynunuzu gelebilecek darbelerden dikkatle koruyun. 8. günden itibaren de rutin olarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar