Gıdık Nasıl Eritilir?

blank
1 Cevap

İyi günler doktor hanım , bu karantina günlerinde evde oturmaktan sürekli kendime bakıyorum ve bu çene altımdaki gıdık beni çok rahatsız ediyor. Vücudumda beni tek rahatsız eden yer diyebilirim. Bununla ilgili ne yapılabilir gıdık nasıl eritilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 17, 2020

Merhaba, gıdı ya da diğer adıyla gıdık eritmenin ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemleri mevcut. Öncelikle gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa o yağlanmanın alınması gerekir. Gıdı bölgesindeki yağlanmayı vaser liposuction yöntemiyle alıyoruz. Vaser liposuction kullanılarak fazla olan yağ dokusu dışarı atılır. Liposuction yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgenin hızla iyileşmesi için korse giyilmesi gerekir. Korse kullanımı ile derinin yeni yerine daha hızlı alışması sağlanır. Ameliyattan sonra gıdık bölgenizde belirgin bir iz kalmaz. Liposuction izi, boyun bölgesinin kıvrımlarının arasına gizlenir. Ameliyattan sonra kesi izi belli olmaz. Onun dışında gıdık bölgesi ip askı yoluyla eritilebilir. İp askı ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle iki saat sürer. Boyundaki sarkma ve çenede oluşan bombeli görüntünün ortadan kaldırılması için medikal iplerle bu bölge asılır. İple boyun ve gıdı germe estetiği oldukça güvenlidir, emilimi yüksek ipler tercih edilir. Ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmaz, küçük izler ameliyat sonrası görünürlüğünü kaybeder. Ameliyattan sonra boyun bölgesinde 10 gün kadar bandajlar takılı kalır. Böylece ameliyat sonrası iyileşme süreci daha risksiz ve güvenli geçer. Ameliyatsız yöntemlere gelecek olursak Ulthera ve Thermage önerebilirim. Ulthera uygulamasında, ultrason dalgaları kullanılarak cildin 5 mm altına inilir. Cilt alt bağ dokusu uyarılarak cildin daha fazla kolajen üretilmesi amaçlanır. Tek seansta tamamlanan Ulthera işleminde herhangi bir iz kalmaz, ağrı hissedilmez. Ulthera cihaz başlığı sayesinde cilt alt dokuları görüntülenebilir. Thermage işleminde ise kullanılan ısı enerjisi cildin kolajen üretimini hızlandırır. Cilt altına gönderilen yüksek ısı kolajen dokuları canlandırır ve daha fazla üretilmesini sağlar. Thermage uygulamasının en ideal sonuçları uygulamadan sonraki 3-6 ay arasında görünür.

blank

Merhaba hocam, 40 yaşındayım, bir hamburgercide çalışıyorum. Evet biraz kiloluyum ama özellikle gıdık bölgem daha büyük vücuduma oranla. Gıdık eritme tedavi yöntemleri hakkında beni bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhabalar, estetik cerrahi gıdık probleminin giderilmesinde hastalara çok çeşitli tedavi yöntemleri sunmaktadır. Liposuction, Ulthera, Thermage gibi çeşitli uygulamalarla tedavinizin yapılması ve böylelikle gıdı bölgenizdeki sizi rahatsız eden görüntünün ortadan kalkması sağlanmaktadır. İsterseniz size bu uygulamalardan kısa kısa bahsedeyim; Liposuction yöntemiyle çene altı gıdık bölgesinden minik bir delik açılarak kanül yerleştirilir. Kanül aracılığıyla yağlar parçalanmakta ve dışarı doğru çekilmektedir. Liposuction yöntemiyle hem yağlar hem de yağ hücreleri alınmakta daha sonrasında aynı bölgede yağ oluşumuna izin verilmemektedir. Liposuction yöntemi uygulama süresi 45 dakika ile bir saat arasında değişmektedir. Ulthera yönteminde derinin yaklaşık 4 mm altına gönderilen ses dalgaları gıdık bölgesini eritmeye yardımcı olmakta aynı zamanda deri altı bölgesindeki derinin de sıkılaşmasını sağlamaktadır. Ulthera yöntemi uygulama süresi yaklaşık olarak yarım saattir. Thermage uygulamasında ise çene altı temizlenir ve uygulamaya hazır hale getirilir. Uygulamanın birinci aşamasında cildin soğutulma işlemi vardır. Thermage uygulamasında cilt altına ısı verilerek kolagen oluşumunun arttırılması sağlanır. CRF başlığı ısı enerjisini deri altına ileterek gıdının sıkılaşmasını sağlamaktadır. Uygulayabileceğimiz bu üç yöntem de risksiz ve sizin gıdı bölgenizdeki yağları eritme anlamında üst düzey uygulama yöntemleridir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, gıdık bölgemde fazla bir yağlanma var, oldukça büyük, çenem oldukça küçük görünüyor, gıdık nasıl eritilir? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, gıdık bölgesindeki yağlanma kişileri yaşlı ve yorgun gösteren bir deformasyon şeklidir. Gıdının belirgin derecede büyük olması çene görünümünü etkilemekte ve çenenin olduğundan daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Gıdı estetiğinde bir çok seçenek mevcuttur. Çene altındaki gıdı bölgesindeki yağlanmayı liposuction yöntemiyle gidermekteyim.Kanül yardımıyla açtığım ince delikten gıdı bölgesine girerek, o bölgedeki yağları parçalayıp almaktayım. Yaptığım bu işlemin süresi yaklaşık olarak bir saat kadar sürmektedir. Yağlarla beraber aldığım yağ hücreleri de bir kez daha yağ üretememektedir. Bu bakımdan yaptığım işlemin kalıcılık süresi de artmaktadır. Liposuction yöntemiyle gıdık bölgenizdeki yağlar ve yaşlı görüntü ortadan kalkmakta ve daha taze bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar