Gıdık Nasıl Eritilir?

890 görüntülenmeGıdı Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler doktor hanım , bu karantina günlerinde evde oturmaktan sürekli kendime bakıyorum ve bu çene altımdaki gıdık beni çok rahatsız ediyor. Vücudumda beni tek rahatsız eden yer diyebilirim. Bununla ilgili ne yapılabilir gıdık nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı ya da diğer adıyla gıdık eritmenin ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemleri mevcut. Öncelikle gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa o yağlanmanın alınması gerekir. Gıdı bölgesindeki yağlanmayı vaser liposuction yöntemiyle alıyoruz. Vaser liposuction kullanılarak fazla olan yağ dokusu dışarı atılır. Liposuction yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgenin hızla iyileşmesi için korse giyilmesi gerekir. Korse kullanımı ile derinin yeni yerine daha hızlı alışması sağlanır. Ameliyattan sonra gıdık bölgenizde belirgin bir iz kalmaz. Liposuction izi, boyun bölgesinin kıvrımlarının arasına gizlenir. Ameliyattan sonra kesi izi belli olmaz. Onun dışında gıdık bölgesi ip askı yoluyla eritilebilir. İp askı ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle iki saat sürer. Boyundaki sarkma ve çenede oluşan bombeli görüntünün ortadan kaldırılması için medikal iplerle bu bölge asılır. İple boyun ve gıdı germe estetiği oldukça güvenlidir, emilimi yüksek ipler tercih edilir. Ameliyat sonrasında belirgin bir iz kalmaz, küçük izler ameliyat sonrası görünürlüğünü kaybeder. Ameliyattan sonra boyun bölgesinde 10 gün kadar bandajlar takılı kalır. Böylece ameliyat sonrası iyileşme süreci daha risksiz ve güvenli geçer. Ameliyatsız yöntemlere gelecek olursak Ulthera ve Thermage önerebilirim. Ulthera uygulamasında, ultrason dalgaları kullanılarak cildin 5 mm altına inilir. Cilt alt bağ dokusu uyarılarak cildin daha fazla kolajen üretilmesi amaçlanır. Tek seansta tamamlanan Ulthera işleminde herhangi bir iz kalmaz, ağrı hissedilmez. Ulthera cihaz başlığı sayesinde cilt alt dokuları görüntülenebilir. Thermage işleminde ise kullanılan ısı enerjisi cildin kolajen üretimini hızlandırır. Cilt altına gönderilen yüksek ısı kolajen dokuları canlandırır ve daha fazla üretilmesini sağlar. Thermage uygulamasının en ideal sonuçları uygulamadan sonraki 3-6 ay arasında görünür.

0

Doktor hanım merhaba, gıdı bölgemde çok bariz olmasa da bir miktar sarkma mevcut. Başımı öne eğip gıdı bölgeme dokunduğumda içi boş bir sarkma hissediyorum. Geçtiğimiz aylarda bu yoktu bende, henüz yakın bir zamanda oluştu sanırım. Son bir haftadır gıdı bölgesi nasıl gerdirilir ya da gıdık nasıl eritilir benzeri pek çok video izledim ancak herkes farklı bir şeyler öneriyor ve kafam biraz karışık. Bunun için bana bir öneriniz olabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Gıdı bölgesine uygulayacağımız tedavilerde öncelikle bölgedeki sorunun yağlanmadan mı yoksa sarkmadan mı kaynaklandığını tespit etmemiz gerekiyor. Yaptığınız uygulamayı doğru bir şekilde test ettiğinizi varsayarsam sizdeki sorun cilt sarkması yani gıdı sarkması olarak görünüyor. Cilt sarkması olduğundan dolayı sizi bu durumda germe işlemleri içeren yöntemlerimize yönlendiriyoruz. Sorununuzun yeni oluşmaya başlaması ve sarkmanın az olmasına bağlı olarak efektif bir cihaz olan Thermage uygulamamız size önerebileceğim medikal estetik yöntemlerimizden birisi. Radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen Thermage tüm yüze, gıdı ve dekolte bölgesine ya da boyna farklı başlıklarla uygulanabiliyor. Yine Ulthera cihazı yardımıyla yağ dokusu eritilirken cilt gerginliği sağlanabiliyor. Mevcut yöntemlerden hangisinin size optimum fayda sağlayabileceğini ise ancak muayene ardından söyleyebilirim.

0

Leyla Hanım merhaba, sizi hem internet sitenizden hem YouTube gibi çeşitli platformlardan takip ediyorum. Öncelikle sizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Sorunuma gelecek olursam 25 yaşındayım ve normalin ortalama 4-5 kilo üzerindeyim. Aslında görünüm olarak oldukça fitim diyebilirim. Ancak aynaya baktığımda gıdı bölgem çok gözüme çarpıyor. Çok fazla olmasa da beni rahatsız eden boyutta bir sarkma mevcut. Bunu yok etmek için nasıl bir yol izleyebilirim, bu gıdık nasıl eritilir, gerdirilir, düzeltilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler, selamlar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle güzel sözleriniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Bazı hastalarımız çoğu kişinin hiç umursamayabileceği küçük derecedeki gıdı yağlanma ve sarkmalarını kendine sorun edebiliyor. Aslında doğrusu da bu. Çünkü gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmalar ihmal edilirse zaman içinde artabiliyor. Bölgedeki yağlanmayı ilk aşamalarda tespit edebilirsek ameliyatsız yöntemlerle bunu ortadan kaldırabilmemiz çok daha kolay oluyor. Yaşınız oldukça genç ve görünen o ki gıdı yağlanmanız henüz ilk aşamalarında ve çok fazla yoğunluk göstermiyor. Bu gibi durumlarda vücutta kolajen üretimini destekleyen Ulthera ya da Thermage gibi medikal tedavi yöntemlerini uygulamaktayız. Boyun ve gıdı bölgelerinde ortalama 30 dakika civarında kısa süreli uygulama içeren bu yöntemler ile cildinizin gençlik ışığını ortaya çıkarabiliyoruz. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek ve en uygun tedavi yöntemini belirlemek üzere sizi kliniğimize bekliyorum. Sevgiler…

0

Sayın Doktor merhaba, gıdı bölgemdeki görüntüden rahatsızım ve neredeyse tüm günüm gıdık nasıl eritilir konusunu araştırmakla, egzersiz videoları izlemekle, tedavi yöntemlerini okumakla geçiyor. Kendime artık harekete geçme zamanım geldi dedim. Bir akrabamın Ulthera cihazıyla gıdı bölgesindeki yağlardan büyük ölçüde kurtularak güzel bir görünüme kavuştuğunu biliyorum. Merak ettiğim bu yöntem benim için de uygun mudur? Yaşımı da söyleyeyim 33.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı bölgesindeki yağlanma ve sarkmaları ortadan kaldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere yöntemlerimiz mevcut. Bizim size önerimiz kadar sizin de ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlerden hangisine sıcak baktığınız önemli. Bahsetmiş olduğunuz Ulthera, ameliyatsız yöntemlerimiz arasında en popüler olanların başında geliyor. Ulthera tedavisi ile gıdı bölgesindeki cildi sıkılaştırmak ve bölgedeki yağ dokusunu azaltmak mümkün oluyor. Fokus ultrason özelliğinde çok güçlü ve etkili bir cihaz olup bunun yanında FDA tarafından onaylanmış olan Ulthera ile germe ve yağları eritme konusunda oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Kısa sürede ameliyatsız sonuç almamızı sağlayan bu yöntemi sizde kullanıp kullanamayacağımıza ise ancak sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Gıdı bölgesindeki sorunlarda tedavi yöntemimizi belirlemede bölgedeki yağ ve sarkma oranları çok önemli. Dilerseniz iletişim kısmından bizimle irtibata geçin, uygun bir günde görüşelim ve sizin için uygun olabilecek tedavi yöntemini bulalım. Sevgiler…

0

Hocam merhabalar, yaşım 46. Geniş bir aileyiz, üç kız kardeşiz en büyükleri benim. Hepimiz farklı kilolardayız ve hepimizin gıdı bölgesinde farklı oranlarda yağlanmalar mevcut, dışarıdan bakıldığında ya da normal duruşumuzda kendini belli ediyor. Kendim çeşitli egzersizlerle ya da uyguladığım diyetlerle kilo vermeye çalışsam da bu görüntümden kurtulmayı başaramadım ve artık gerekirse bir operasyonla bunun düzeltilmesini istiyorum. Bu mümkün müdür? Gıdık nasıl eritilir? Vereceğiniz cevap sadece benim için değil kardeşlerim için de önemli. Teşekkürler…

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sadece kilolu değil zayıf olan kişilerde de gıdı yağlanmasına rastlayabiliyoruz. Sizin durumunuza bakıldığında sorunun genetik olduğunu söylemek mümkün. Ne yazık ki kendine çok iyi bakan, yediğine içtiğine dikkat eden ve sporunu eksiksiz yapan kişilerde bile gıdı yağlanması ve gıdı sarkması oluşabiliyor. Önemli olan bu soruna zamanında ve doğru yöntemle müdahale edebilmemiz. Gıdı bölgesindeki yağlanmayı gidermek ve gıdık eritmek için kişiye özel uyguladığımız pek çok uygulamamız mevcut. Dolayısıyla size şunu müjdeleyebilirim ki; gıdı bölgenizi hayal ettiğiniz şekle getirmemiz mümkün. Peki, sizde hangi tedaviyi uygulayacağız? Buna gıdı bölgenizdeki sarkmanın derecesine ve yoğunluğuna göre karar veriyoruz. Ameliyatlı yöntem olarak gıdı liposuction işlemini uyguluyor olsak da enjeksiyon ya da cihazlar aracılığıyla uyguladığımız ameliyatsız yöntemler de mevcut. Şunu da söylemeliyim; size önereceğimiz, sizin için uygun bulacağımız yöntem kardeşleriniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle bahsettiğim üzere her hasta için uyguladığımız tedavi yöntemleri farklılık gösterebilmektedir.

0

Merhabalar, 34 yaşındayım. Çok çabuk kilo alan ve bir o kadar hızlı kilo veren birisiyim. Buna bağlı olarak mı oluştu bilmiyorum ama son dönemde zayıflasam da kilo alsam da gıdı bölgemde geçmeyen bir yağlanma mevcut. Bunun için önerebileceğiniz bir krem ya da kozmetik ürün mevcut mu? Acaba gıdık nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdık oluşumu gereğinden fazla kilo alımına bağlı olabileceği gibi genetik etkenler, yaşın ilerlemesi ya da kötü alışkanlıklar gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak kendini gösterebilmektedir. Eğer çok sık kilo alan biriyseniz vücudunuz ve gıdı bölgeniz buna olumsuz bir tepki vermiş olabilir. Gıdı yağlanmanızın neden oluşmuş olabileceğini ve yağlanmayı hangi yöntemlerle eritebileceğimiz konusunda kesin bir şey söylemem için ilk olarak sizi detaylı bir şekilde muayene etmem gerekiyor. Bunun ardından size özel bir tedavi protokolü oluşturabilirim. Sorunuzun cevabına gelecek olursam; açıkçası gıdı yağlanmasının önüne geçmek için egzersiz ya da kozmetik ürünler pek bir fayda sağlamamaktadır. Gıdı liposuction gibi estetik cerrahi uygulamalarımız ya da Thermage veya Ulthera gibi medikal estetik yöntemlerimizle gıdık eritme konusunda etkileyici derecede başarı sonuçlar alabiliyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı