Göğüsteki Çatlaklar Nasıl Gider?

blank
1 Cevap

Hocam Merhaba, Göğüslerdeki çatlaklar nasıl gider? Ben daha 19 yaşındayım ama göğüsümün üstündeki derilerim çatladı, ergenlik dönemimi daha tamamlayamadan zaten çatlamıştı meme üstlerim. Lütfen yardımcı olun bikini falan giydiğimde arkadaşlarımdan çok çekiniyorum hiç böyle gözükmesini istemiyorum. Varmı bi yolu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 7, 2020

Merhaba, çatlak oluşumunu aşırı kilo alıp verme, hormonlar, cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi sebepler sonucu gözlemliyoruz. Cildin genç ve yaşlı olması farketmeksizin, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan cilt çatlakları; cilt altı dermis tabakasının zarar görmesi anlamına gelir. Cilt rengi ile doğru orantılı olarak pembe, beyaz veya daha koyu renkte yatay veya dikey olarak tespit edilebilir. Bu noktada yapılması gereken dermis tabakasını yenilemektir. Bu derinliğe ulaşabilen bir lazer yöntemi ile cildi önce zedeleyip kendini yenilemesine izin vermemiz gerekir. İşte tam bu noktada en çok tercih ettiğim lazer işlemi Fraksiyonel Lazer uygulamasıdır. Erken müdahale ettiğimizde çok daha etkili sonuçlar aldığımız bu lazerli cilt yenileme işlemi anestezi gerektirmez. Seans aralıkları cildin kendini toparlamasını da sağlamak için 4 haftada 1 şeklinde uygulanmalıdır. Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısını muayene sonrasında belirliyorum. Yaydığı ısı teknolojisi ile cilt altı kollajeni kısaltır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cildin elastinini tetikleyerek cildin kendini yenilemesine olanak tanır. Çatlak görünümünde ciddi azalma gözlenen ciltte aynı zamanda yüksek oranda sıkılaşma görülür.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhaba hocam, benim iki göğsümün üstünde de çatlak var. Göğüslerdeki çatlaklar nasıl gider, kalıcı mıdır yoksa nasıl geçer?Aslında bende küçük yaşlardan beridir varolan bi problem bu. Alışmak ve bu çatlaklarla devam etmek istemiyorum. Bana yardım edin lütfen.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, vücut çatlakları hızlı bir şekilde genişleyen derinin esnemeye karşı verdiği doğal tepkidir. Cildin ergenlik gibi büyüme hormonunun çok miktarda salındığı dönemlerde liflerinin ince ince kopması durumunda oluşan hasardır çatlaklar. Cilt altındaki dermis tabakasının zarar görmesi ile oluşmaktadır. Bu noktada cildin kendisini yenileyip onarması için bir miktar hasar görmesi gerekmektedir. Bu işlemi yapan Fraxel Dual Lazer cihazıdır. Kliniğimde çatlak tedavilerinde yoğun olarak kullandığım bu cihaz sayesinde çatlakların görünürlüğünü % 70 oranında azaltabilmekteyim. Erken dönemde daha etkili sonuçlar aldığımız bu tedavi yönteminde her seans aralığı 1 ay olmalıdır. Fraxel Dual Lazerin yaydığı mikro lazer ısı kolonları ile deri altındaki kolajen kısalır ve cildin sıkılaşması sağlanır. Cildin esnek yapısı artırılarak daha genç bir görünümde olması sağlanmaktadır. Düzenli ve aralıklı uygulama ile %70e varan iyileşme sözkonusudur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar