Göğüsteki Çatlaklar Nasıl Gider?

1.61K görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, Göğüslerdeki çatlaklar nasıl gider? Ben daha 19 yaşındayım ama göğüsümün üstündeki derilerim çatladı, ergenlik dönemimi daha tamamlayamadan zaten çatlamıştı meme üstlerim. Lütfen yardımcı olun bikini falan giydiğimde arkadaşlarımdan çok çekiniyorum hiç böyle gözükmesini istemiyorum. Varmı bi yolu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak oluşumunu aşırı kilo alıp verme, hormonlar, cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi sebepler sonucu gözlemliyoruz. Cildin genç ve yaşlı olması farketmeksizin, özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan cilt çatlakları; cilt altı dermis tabakasının zarar görmesi anlamına gelir. Cilt rengi ile doğru orantılı olarak pembe, beyaz veya daha koyu renkte yatay veya dikey olarak tespit edilebilir. Bu noktada yapılması gereken dermis tabakasını yenilemektir. Bu derinliğe ulaşabilen bir lazer yöntemi ile cildi önce zedeleyip kendini yenilemesine izin vermemiz gerekir. İşte tam bu noktada en çok tercih ettiğim lazer işlemi Fraksiyonel Lazer uygulamasıdır. Erken müdahale ettiğimizde çok daha etkili sonuçlar aldığımız bu lazerli cilt yenileme işlemi anestezi gerektirmez. Seans aralıkları cildin kendini toparlamasını da sağlamak için 4 haftada 1 şeklinde uygulanmalıdır. Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısını muayene sonrasında belirliyorum. Yaydığı ısı teknolojisi ile cilt altı kollajeni kısaltır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cildin elastinini tetikleyerek cildin kendini yenilemesine olanak tanır. Çatlak görünümünde ciddi azalma gözlenen ciltte aynı zamanda yüksek oranda sıkılaşma görülür.

0

Merhaba hocam, göğsümdeki çatlakları nasıl yok edeceğim? İnanılmaz fazlalar. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak izi tedavisinde önemli olan nokta çatlakların ne kadar süredir vücudunuzda barındığıdır. Aynı zamanda çatlakların rengi de tedavi sürecini belirleyen unsurlar arasındadır. Eğer çatlakların ortaya çıkmasının üzerinden uzun zaman geçtiyse ve çatlaklar çoktan mordan beyaz renge dönüdüyse, tedavi süreci daha zor ve uzun geçecektir. Ancak endişe edilecek bir durum yoktur, her halükarda etkili sonuçlar alabilirsiniz. Fakat öncesinde sizi muayene etmem daha sağlıklı ilerlememize yardımcı olacaktır. Eğer kesin kararlı iseniz en kısa zamanda sizi kliniğimizde görmek isteriz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 2 yıl önce bebeğim oldu. Emzirmeyi yeni bıraktım. Ancak göğüslerimde çatlaklar oldu. Göğüsteki çatlaklar nasıl gider diye sizden yardım almak istiyorum. Tedavisi nedir? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum ve emzirme sonrasında göğüs bölgesi de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde çatlakların oluşması çokça rastlanır bir durum. Buradaki en önemli nokta çatlakların ne aşamada olduğu. Çünkü çatlak tedavisinde zaman çok önemli. Çatlak oluşumundan sonra ne kadar erken sürede tedaviye başlanırsa süreç o kadar kolay ilerler. Beyazlaşan çatlaklarda tedavi daha zordur. Tedavide benim önerdiğim uygulamaların başında Fraxel Dual lazer var. Ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu uygulama, 4- 5 seans uygulandıktan sonra ciltte gözle görülür bir yenilenme oluyor. Muayene için gelebilirseniz çatlaklarınızın durumuna bakalım ve vakit kaybetmeden tedavinizi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, göğüsteki çatlaklar nasıl gider? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak tedavisinde çatlakların ne zaman oluştuğu çok önemlidir. Eğer yakın zamanda oluştuysa tedaviden çok daha başarılı sonuçlar almak mümkündür. Ancak çatlak oluşumunun üzerinden uzun zaman geçtiyse tedaviden etkili sonuç almak daha zor olacaktır. Ben çatlak tedavisinde fraxel dual lazer yönteminden faydalanıyorum. Bu yöntem ile cilt altı kolajen üretimi uyarılarak yeni hücre oluşumuna destek verilir. Bu da çatlak izi görüntüsünü büyük oranda yok ederek daha estetik bir göğüs yapısına kavuşmanızı sağlar. En uygun tedaviye karar verebilmemiz için muayene olmanız gerekmektedir.

0

Leyla hanım merhaba, 3 yıl önce doğum yaptım. Emzirme sonrası göğsümde çatlak oluşumu meydana geldi. Çeşitli kremler denedim ama fayda etmedi. Göğüsteki çatlaklar nasil gider? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğum sonrasında vücudun farklı bölgelerinde çatlak oluşumlarının gözlemlenmesi oldukça normaldir. Aynı problem ile karşı karşıya kalan çok sayıda hastam var. Öncelikle size ilk önerim vakit kaybetmeden tedaviye başlamanız olacak. Çünkü çatlak tedavisinde zaman çok önemlidir. Çatlaklar ilk oluştuğunda mor- kırmızı arası bir renktedir. Zaman geçtikçe renk açılır ve beyaza kadar döner. Çatlakların rengi ne kadar açıldıysa tedavi o kadar zorlaşır. Benim çatlak tedavisi için en etkili sonuçları gözlemlediğim yöntemlerin başında Fraxel Dual lazer geliyor. İleri teknolojili bu cihaz ciltte kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlıyor. En etkili sonuçlar için ortalama 4-5 seans gerektiren bu uygulamada %70- %80 oranında bir iyileşme gözlemleyebiliriz. Ancak tabi ki en doğru ve size en uygun bilgiyi sizi muayene ettikten ve analizlerimi yaptıktan sonra verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım,  yaklaşık 2 yıl önce doğum yaptım, hamileliğim sırasında göğüslerim çok büyüdüğü için çatlaklar oluştu. Çatlakların görünümü beni çok rahatsız ediyor, göğsümdeki çatlak izlerini nasıl giderebilirim, çatlak izlerinin tedavisinde nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta oluşan çatlakların görünümünü azaltmak için kullandığımız estetik uygulama lazer tedavisidir. Fraksiyonel lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual ile göğüslerdeki, kalçadaki, bacaklardaki ya da vücudun herhangi bir bölümündeki çatlakların görünümü iyileştirilebilir ancak bugüne kadar kullanılmış olan hiçbir yöntem çatlakların görünümünü tamamen yok etmemiştir. Çatlak tedavisinde kullanılan yöntemler genellikle çatlak görünümünü % 80 oranında azaltabilir. Eğer siz de göğüslerinizdeki çatlakların yok olmasını istiyorsanız lazer tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı