Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

blank
1 Cevap

Merhaba Doktor Hanım, göz altı ışık dolgusu sonrasında nasıl bir süreç yaşanır? Ödem nasıl atılır. Aktif iş yaşamı sebebiyle yüzümde ani değişikliğe sebebiyet verecek herhangi bir uygulamadan kaçınıyorum fakat gözlerimin altındaki morluklar beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 6, 2020

Merhaba, göz altı ışık dolgusu yorgun, çökük ve mor yorgun yapıdaki göz altı problemlerine çok uygun bir tedavi olmakla beraber kullandığım göz altı ışık dolgularımız hyaluronik asit bazlı dolgulardır.İçeriği çok hassas olan bu dolgular, çok ince olan göz altı derisine zarar vermeksizin işlem yapılmasını kolaylaştırır. Derinin bölgesel hassasiyeti sebebiyle de sadece bir iğne girişinden tüm bölgeye dolgu kanül yardımıyla yerleştirmiş olduğum dolgu işlemi sonrası çok hafif iğne girişi kızarıklığı olabilir. Maximum 4 günde tamamen iyileşme gösteren uygulama sonrası bol su içmek, yüksek yastıkla yatmak, alkol ve karbonhidrattan uzak durmak da ödeminizi hızlı atmakta fayda sağlayacaktır. Öncesinde kullandığım anestezi kremi ve dolgunun içeriğinde de bulunan uyuşturma etkisi sayesinde işlem 15 dk da ve çok konforlu şekilde öğle yemeğinizde dahi uygulama yapmamı sağlıyor. Fakat anlaşılması gereken bir durum da var ki göz altı ışık dolgusu bütün göz altı sorunlarının tedavisi olamaz. Göz altı torbaları için belli bir yaşın üzerindeki hastalar için ve torba içi yağlanma da mevcut ise tek çözüm alt göz kapağı operasyonu olabilir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 25 yaşındayım, gözlerimin altında morluklar ve çökmeler var. Aslında güzel bir kızım ama gözlerimdeki bu görünüm beni yorgun, bitkin, halsizmiş gibi gösteriyor. Gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Yaptırmak istediğim bu işlemden sonra bir ödem oluyormuş. Gözaltı ışık dolgusundan sonra ödem nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, gözaltı ışık dolgusunun en önemli özelliği göz altında oluşmuş kararmaları, mor halkaları, boşluk oluşumu ya da çökme gibi durumları negatif durumdan pozitif pozisyona çevirmektir. Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmaktadır aslında. Bu asidin en önemli özelliği suyu hapsetme özelliğine sahip olmasıdır. Kullandığım dolgu içinde Hyalüronik asit bazlı formül bulunmaktadır. Gözaltından çok ince bir kanül aracılığıyla girip bu dolgu malzemesini enjekte etmekteyim. İşlemin süresi herbir gözaltı için yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. Göz çevresine sürdüğüm anestezik krem sayesinde hasta işlem sırasında acı duymamaktadır. İşlem sonrasında bol su içmek, bol sıvı tüketmek, tuzlu ve karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınmak, alkol kullanmamak, yatarken yüksek bir yastık kullanmak işlemden sonra oluşacak ödemin çabuk kaybolmasını sağlamaktadır. Gözaltı ışık dolgusu içerdiği hyalüronik asit ve çağraz bağlı dolgu ile, cildin uzun süren yapılandırılma sürecinde cilde yardımcı olmayı sağlayan bir uygulamadır.

blank

Merhaba Leyla Hanım, Göz altı ışık dolgusu yaptırdım. Daha 1 gün oldu, ödemim var. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödemi nasıl atabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 11, 2020

Merhabalar. Göz altı ışık dolgusu sonrasında bir miktar şişlik ve ödem görülmesi olası bir durumdur. Uygulamanın yapıldığı alan çok hassas ve ince yapılı olduğu için çoğu hastada bu şikayetlere rastlanır. Ben göz altı ışık dolgusu sonrasında ödemi azaltmak için hastalarıma Arnica adlı bitkisel kremi öneriyorum. Aynı zamanda bol su içmelerini, ödem ve şişlik olan kısıma da buz kompresi yapmalarını önermekteyim. Zaten bu ödem bir kaç gün içinde geçmiş olacaktır. Sonrasında aydınlık göz altlarınızın keyfini çıkartabilirsiniz.

blank

Hocam merhaba, gözlerimin altında mor halkalar ve çöküklükler var, iş arkadaşlarımdan komşularıma, herkesin her sabah şaka yollu soru sormaları beni rahatsız ediyor. Gözaltı ışık dolgusunu yaptırdıktan sonra ödem nasıl atılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

Merhaba, gözaltı ışık dolgusu göz altlarında çeşitli sebeplerden dolayı oluşan mor halkalar, çöküklük ve bunun gibi göz altı problemlerini gidermeye yönelik bir tedavi şeklidir. Kullanılan özel hyaluronik asit bazlı dolgular sayesinde çok kısa bir sürede ince gözaltı derisine zarar verilmeden uygulanmakta ve yüzde yüz sonuç alınmaktadır. Göz altına uyguladığım bu işlemde sadece bir kanülden içeri girmekteyim ve dolgu işlemini tek bir kanülden gerçekleştirmekteyim. Uygulamadan sonra yatma esnasında başı dik tutacak yüksek bir yastık kullanmak, bol su içmek, alkolden uzak durmak ve karbonhidrat içeren besinlerin tüketimini bu süre zarfında azaltmak gözaltında oluşan ödemin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması 15 dakika kadar kısa bir sürede uygulanmaktadır ve gözdeki şişlikler en fazla dört gün içerisinde iyileşme sağlanmaktadır. Bu işlemin kalıcılık süresi 1 ile 1,5 yıl arasındadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar