Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

1.32K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

Merhaba Doktor Hanım, göz altı ışık dolgusu sonrasında nasıl bir süreç yaşanır? Ödem nasıl atılır. Aktif iş yaşamı sebebiyle yüzümde ani değişikliğe sebebiyet verecek herhangi bir uygulamadan kaçınıyorum fakat gözlerimin altındaki morluklar beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu yorgun, çökük ve mor yorgun yapıdaki göz altı problemlerine çok uygun bir tedavi olmakla beraber kullandığım göz altı ışık dolgularımız hyaluronik asit bazlı dolgulardır.İçeriği çok hassas olan bu dolgular, çok ince olan göz altı derisine zarar vermeksizin işlem yapılmasını kolaylaştırır. Derinin bölgesel hassasiyeti sebebiyle de sadece bir iğne girişinden tüm bölgeye dolgu kanül yardımıyla yerleştirmiş olduğum dolgu işlemi sonrası çok hafif iğne girişi kızarıklığı olabilir. Maximum 4 günde tamamen iyileşme gösteren uygulama sonrası bol su içmek, yüksek yastıkla yatmak, alkol ve karbonhidrattan uzak durmak da ödeminizi hızlı atmakta fayda sağlayacaktır. Öncesinde kullandığım anestezi kremi ve dolgunun içeriğinde de bulunan uyuşturma etkisi sayesinde işlem 15 dk da ve çok konforlu şekilde öğle yemeğinizde dahi uygulama yapmamı sağlıyor. Fakat anlaşılması gereken bir durum da var ki göz altı ışık dolgusu bütün göz altı sorunlarının tedavisi olamaz. Göz altı torbaları için belli bir yaşın üzerindeki hastalar için ve torba içi yağlanma da mevcut ise tek çözüm alt göz kapağı operasyonu olabilir.

0

Merhaba doktor hanım, göz altı ışık dolgusu tedavisi sonrasında oluşan ödem vücuttan nasıl atılır? Önerileriniz neler? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz altı ışık dolgusu işlemi sonrasında çok şiddetli bir ödem meydana gelmez. Hafif şişlik ve kızarıklık ortaya çıkabilir. Ödemin çabuk geçmesi için bol su tüketmeli, çok tuzlu ve yağlı besinlerden uzak durmalı, bölgeye soğuk kompres buz uygulamalı ve düzenli masaj yapmalısınız. Bu şekilde oluşacak şişliği minimum düzeye indirebilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bu hafta göz altı ışık dolgusu yaptıracağım. Sonrasında ödem oluştuğunu duydum. Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl atılır? Bu konuyla ilgili bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu olduktan sonra cildi hassas olan kişilerde bazen şişlik, kızarıklık ya da ödem görülebilir. Bu etkiler 1- 2 gün sürüyorsa bu durum oldukça normaldir. Şişliklerin inmesi için buz kompres uygulayabilir, doktorunuzun önereceği kremleri kullanabilirsin. Ayrıca bu sürede bol su içmeye, tuz kullanımından uzak kalmaya dikkat edebilir ve hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Eğer ki 3 günün sonunda bu etkiler devam ediyorsa alerjik bir reaksiyon oluşması riskine karşın hekiminizle iletişime geçmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, göz altlarındaki morluk ve halkalanmalar için ışık dolgusu tedavisi yaptırmak istiyorum. Ancak uygulama sonrası şiddetli bir ödem oluştuğunu duydum. Bu durumda ödemden kurtulmak için ne yapmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ışık dolgusu sonrasında sanılanın aksine şiddetli bir ödem oluşmaz. Hafif bir şişlik ve kızarma meydana gelebilir. Ödemi daha kısa sürede yok etmek için bol su içmeli, çok yağlı ve tuzlu besin tüketmekten kaçınmalı, tedavi bölgesine düzenli aralıklarla buz kompres uygulaması yapmalı ve masaj yapmalısınız. Böylece daha kısa sürede şişliği azaltabilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben dün göz altı ışık dolgusu yaptırdım. Ancak ödem oluştu ve çok endişelendim. Bu şişlikler iner değil mi? Göz altı ışık dolgusu sonrası ödem nasıl atılır? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz altı ışık dolgusu sonrasında özellikle hassas ciltli hastalarda bir miktar şişlik, ödem ve kızarıklık gözlemlenmesi oldukça normaldir. Bu durum, 1- 2 gün kadar devam edebilir. Bu ödemi azaltmada kullanılabilecek bazı kremler mevcut, uygulamanızı gerçekleştiren doktorunuzla iletişime geçerek size bir öneride bulunmasını isteyebilirsiniz. İlaveten şişliklerin azaltılmasında benim önerdiğim ve etkili bir yöntem olan buz kompresi yapabilirsiniz. Bu süreçte bol bol su için, tuz kullanımından uzak durun ve hafif tempolu yürüyüşler yapın. Ödemin atılmasına fayda sağlayacaktır. 3. gün sonunda şişlik hiç azalmazsa alerjik bir reaksiyon oluşma riskine karşı doktorunuzla iletişime geçerek kendisini bilgilendirin. Ancak alerjik reaksiyon oldukça düşük bir ihtimal. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, gözaltımda oluşan ve beni fazlasıyla rahatsız eden morluk şikâyeti için gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Sanırım uygulama sonrasında hassa yapılı ciltlerde ödem ve kızarıklık ortaya çıkabiliyormuş. Benim de cildim biraz hassastır, eğer gözaltı ışık dolgusu yaptırdıktan sonra cildimde ödem oluşursa bu ödemi nasıl atarım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Evet, hassas yapılı ciltlerde bazen gözaltı ışık dolgusu uygulamasından sonra ödem ve kızarıklık oluşabilir ancak bu endişe edilmesi gereken bir durum değildir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kızarıklık ve ödeminiz geçer ama süreci hızlandırmak isterseniz yapabileceğiniz bazı şeyler mevcut. Öncelikle tuz ödemi tetiklediği için tuz tüketimini mutlaka azaltmalısınız ve gün içinde bol su içmelisiniz. Ayrıca aralıklarla yapılan buz kompresi de ödemin azalmasına yardımcı olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı