Göz Kapağı Düşmesi Bitkisel Çözüm ile Geçer mi?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam, ben 35 yaşındayım göz kapağım düşmeye başladı. Gün geçtikçe arttığını düşünüyorum. Ameliyat olmak için çok gencim bence korkuyorum ameliyat olmaktan. Göz kapağı düşmesi için bitkisel çözüm önerebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 12, 2020

Merhaba, maalesef özellikle kadınlarda yaş ilerledikçe bağ dokunun gevşemesine bağlı olarak sarkmalar oluşabiliyor. Piyasada her ne kadar bitkisel çözümler sunulmuş olsa da maalesef bu çözümler işe yaramıyor. Sarkmış bir bağ dokusunu gerebilecek ya da kaldırabilecek bitkisel bir şey henüz ortaya çıkmadı. Bu durumla özellikle 30 yaş sonrası hastalarımda çok karşılaşıyorum. Tabii ki bunun tek sebebi yaşımızın ilerlemesi değil bunun pek çok sebebi olabilir. Doğuştan göz kapağı düşük olan veya sonradan gelişen çok fazla hasta var. Bazı hastalarda tek gözde oluşabiliyor bazı hastalarda ise her iki gözde de sarkmalar ve düşüklükler oluşabiliyor. Bazı hastalarda görme kabiliyetine engel olurken bazı hastaları sadece estetik açıdan rahatsız etmektedir. Sizin durumunuzu yakından inceleyip teşhis koymam gerekir. 30 yaş sonrası bu ameliyatı yaptıran çok fazla hasta var. Bu yüzden yaşım çok genç diye endişelenmeyin. Çok basit ve kısa bir cerrahi girişimle bu sorunu çözebiliyoruz.

blank

Merhaba hocam, iki çocuk annesiyim ve uzun zamandır fark etmiş olduğum göz kapağı düşüklüğünden rahatsızım. Şu an doktora gidebilecek imkanım yok, o yüzden evde göz kapağı düşmesini bitkisel çözümlerle geçirebilir miyim ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü çoğu kişide rastladığım bir durumdur. Sanıldığının aksine korkulacak hiçbir şey yoktur. Genellikle 30’lu yaşlardaki kişilerde karşılaştığım göz kapağı düşüklüğü, doğuştan da meydana gelebilir. Aile üyelerinizin birinde varsa genetik aktarım yoluyla sizde de olma ihtimali yüksektir. Göz kapağı düşüklüğünün sebebi göz kapağındaki derinin sarkması sonucu oluştuğu için herhangi bir bitkisel yöntem uzun vadede size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Sarkmış bağ dokusunu sıkılaştırıp eski formuna geri getiren doğal bir yöntem yoktur. Ancak operasyon ile göz kapağındaki sarkmış bağ dokusunu aldığımız takdirde göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmış oluruz. Öncelikle göz kapağı düşüklüğünün neden kaynaklandığını tespit etmemiz gerekir. Göz kapağı düşüklüğü oluşma şekline göre tedavi yöntemi seçerek istenilen sonuca ulaşabiliriz. Göz kapağı düşüklüğü bazen görme sıkıntısı da yaşatmaktadır. Eğer göz kapağı düşüklüğünüz görmenize engel oluyorsa derhal bir doktorla görüşmenizi tavsiye ederim. Görmeyi engelleyen göz kapağı düşüklüğünü bitkisel yöntemlerle geçiremezsiniz. Ciddi bir sağlıksal problem haline gelmektedir. Ancak önceden de söylediğim gibi korkulacak bir durum yoktur. Göz kapağı ameliyatı oldukça basit ve kolay bir cerrahi yöntemdir. Hem kısa süre hem de fazla acı duymazsınız. Sarkmış deriyi oldukça kolay bir şekilde alıyoruz ve açtığımız kesiyi görmüyorsunuz. Göz kapağının doğal kıvrımlarına sakladığımız için estetik açıdan da sizi rahatsız etmeyecektir. Günümüzde çoğu kişi bu operasyonu geçirmektedir ve uzun vadede güzel sonuçlar almaktadır.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Göz Kapağı Estetiği sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhaba hocam göz kapağımda kırışıklık ve düşüklük var bunu bitkisel bir şekilde iyileştirebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba kesin çözüm düşünüyorsanız malesef iyileştirilemez, bitkisel birden çok şey çıktı fakat kesin çözüm değildir. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da yaş ilerledikçe çıkan bir durumdur. En kalıcı çözümü ameliyattır. Göz kapağı altta ve üstte düşüklük olabilir. Bu ameliyatta gevşeyen düşük olan deriyi keserek dikiş atıyoruz. 1 hafta sonra dikişler alınır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar