Göz Kapağı Düşmesi Bitkisel Çözüm ile Geçer mi?

1.05K görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam, ben 35 yaşındayım göz kapağım düşmeye başladı. Gün geçtikçe arttığını düşünüyorum. Ameliyat olmak için çok gencim bence korkuyorum ameliyat olmaktan. Göz kapağı düşmesi için bitkisel çözüm önerebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef özellikle kadınlarda yaş ilerledikçe bağ dokunun gevşemesine bağlı olarak sarkmalar oluşabiliyor. Piyasada her ne kadar bitkisel çözümler sunulmuş olsa da maalesef bu çözümler işe yaramıyor. Sarkmış bir bağ dokusunu gerebilecek ya da kaldırabilecek bitkisel bir şey henüz ortaya çıkmadı. Bu durumla özellikle 30 yaş sonrası hastalarımda çok karşılaşıyorum. Tabii ki bunun tek sebebi yaşımızın ilerlemesi değil bunun pek çok sebebi olabilir. Doğuştan göz kapağı düşük olan veya sonradan gelişen çok fazla hasta var. Bazı hastalarda tek gözde oluşabiliyor bazı hastalarda ise her iki gözde de sarkmalar ve düşüklükler oluşabiliyor. Bazı hastalarda görme kabiliyetine engel olurken bazı hastaları sadece estetik açıdan rahatsız etmektedir. Sizin durumunuzu yakından inceleyip teşhis koymam gerekir. 30 yaş sonrası bu ameliyatı yaptıran çok fazla hasta var. Bu yüzden yaşım çok genç diye endişelenmeyin. Çok basit ve kısa bir cerrahi girişimle bu sorunu çözebiliyoruz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 36 yaşındayım. Özellikle sağ göz kapağımda düşüklük var. Ameliyat da bu yaşta pek istemiyorum açıkçası. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüğünde ameliyat kararı için öncelikle düşüklüğün seviyesine bakmak lazım. Her deformasyonda mutlaka ameliyat kararı vermemiz gerekmiyor, farklı medikal tedavilerle de bu sorunu çözebildiğimiz durumlar mevcut. Sorunuza gelirsek, bitkisel çözüm göz kapağı düşüklüğünde ne yazık ki etkili olmaz. Bu tip yöntemleri denemek vakit kaybı ve hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Muayene için gelirseniz düşüklüğün oranına bir bakalım en azından ilk aşamada tedavinin uygunluğunu belirleyip değerlendirelim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, göz kapaklarımda düşüklük söz konusu. Özellikle son zamanlarda etkisini bir hayli hissettirmeye başladı. Araştırdığım kadarıyla bu durum ameliyata kadar ilerliyor ancak ben ameliyat olmak istemiyorum. Acaba göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göz kapaklarınızda düşme problemi baş göstermiş ise mutlaka en kısa sürede uzman bir hekime muayene olup sebebini öğrenmelisiniz. Göz kapağı düşmesi sorunu göz kapağı ameliyatı ve diğer ameliyatsız yöntemler ile çözüme ulaştırılır. Bitkisel bir çözüm yolu göz kapağı düşmesi sorunu için maalesef bulunmamaktadır. Boşuna vakit kaybetmiş olursunuz. Eğer düşüklük ileri düzeyde değilse ameliyata ihtiyaç duyulmayabilir. O nedenle en kısa zamanda muayene olup tedavi sürecine başlamanızı öneririm.

0

Leyla Hanım iyi günler, göz kapaklarımın her ikisinde de düşme sorunu yaşıyorum. İlk sol gözümde başladı şimdi de sağ tarafta hafiften kendini hissettiriyor. İnanılmaz rahatsız oluyorum ancak ameliyat da olmak istemiyorum. Acaba bitkisel yöntemler denesem bu sorunumu çözebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler merhaba, göz kapaklarınızın her ikisinde de düşme problemi ile karşı karşıyaysanız en kısa zamanda bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Böylece göz kapağı düşüklüğünün altında yatan sebebi tespit etmiş olursunuz. Bu doğrultuda bir tedavi yöntemi ile ilerleyebilirsiniz. Bitkisel formüller göz kapağı düşüklüğü rahatsızlığını tedavi etmez. Zamanınızı boşa harcamış olursunuz. Ayrıca bitkisel yöntemler kullanacaksanız da mutlaka doktor kontrolü altında ilerlemelisiniz. Göz kapağı düşüklüğü için ameliyat korkunuz var ise ameliyatsız yöntemler de mevcut. Eğer düşüklük fazla ilerlemediyse ameliyatsız yöntemleri de deneyebilirsiniz. Ancak göz kapağı estetiği uzman bir cerrah tarafından uyguladığında oldukça sorunsuz geçen bir operasyondur. Korkulacak bir yanı yoktur. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, göz kapağımda düşüklük var. Ameliyat olmak istemiyorum. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi? Önerebileceğiniz bir şey var mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüklerinde bitkisel çözümler maalesef bir çözüm yolu değildir. Bu tip yöntemlerden sonuç almayı beklerseniz sadece vakit kaybı yaşarsınız. Ayrıca bitkisel tedaviler ile ilgili çok fazla bilgi olsa da bu yöntemleri hafife almayın ve bitkisel bir karışım kullanacaksanız mutlaka doktorunuzun kontrolünde ilerleyin. Göz kapağı düşmesinde derideki fazlalığın oranı çok önemli. Eğer çok yoğun bir problem yoksa ameliyat olmazsınız, bunun için farklı medikal yöntemler var tedavi için. Ancak çok yoğun bir deri fazlalığı olduysa tek çare ameliyat olur. Net bir bilgi için muayene olmanız gerekli. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam selamlar, 32 yaşındayım. Göz kapaklarımda düşme başladı. Eskisi gibi dinç bir görüntüye sahip değilim. Bunun ilerlemesini durdurmak istiyorum. Bazı bitkisel karışımların işe yarayabileceğini duydum. Göz kapağı düşmesi bitkisel çözüm ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göz kapağı düşüklüğü tedavilerinde düşüklük oranı çok önemlidir. Uzman bir doktorun sizi görmesi ve muayene etmesi bu oranın belirlenmesi için gereklidir. Bitkisel çözüm yolları ile ilgili söylenen çok fazla şey var ancak bitkisel çözüm yolları ne yazık ki göz kapağı düşmesini tedavi etmez. Ayrıca bitkiler ile ilgili tüm kullanımların da doktor kontrolünde olması lazım. Çünkü cildinizde farklı tepkimelere sebep olabilir. Göz kapağı düşüklüğünde son çare olarak göz kapağı ameliyatına başvuruyoruz. Eğer düşüklüğünüz çok yüksek seviyede değil ise etkili olabilecek birçok medikal tedavi yöntemi var. Bu tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı